Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jesteśmy w domu od wczoraj, ale nie wchodziłam bo strasznie zmęczona jestem. mały miał żółtaczkę i go naświetlali, więc musieliśmy być dłużej w szpitalu. Wszystko u nas ok, zmęczenie pomału odchodzi, poznajemy się nawzajem. Mały jest cudowny, bardzo dużo je i śpi, jest grzeczny. Mam problem z karmieniem i muszę ściągać mleko i dawać butelkę, przez moje wklęsłe sutki nic nie będzie z karmienia piersią. Później opisze co i jak, a teraz idę się trochę ogarnąć, bo zaraz wstanie mój grubasek. No i gratulacje dla nowych mamusiek, nareszcie mamy dzidziusie u siebie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Bardzo się cieszę, że już się zbieracie, bądź jesteście juz w domku. Faktycznie te, które teraz mogą urodzić to Tuska i Jespere - oby im wszystko poszło bez komplikacji.

Dziś nadszedł termin, kiedy to i ja miałam zobaczyć naszego Synusia - jednak tradycyjnie nic na to nie wskazuje. Jest mi przykro i płaczliwie troszkę, ale przecież i Wy swoje odczekałyście. Nie chce wciąż truć: kiedy, kiedy... - Opatrzność wie, kiedy 🙂

eMKa przesyłam Ci też książke o spaniu od Anulki81.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia to bardzo fajnie ze juz jestescie w domku... Na własnych śmieciach jest najlepiej 🙂
Emka i Ty zobaczysz ze w domu wszystko przybierze lepszego toku ...
Gerda, na wszystkich nadejdzie czas 🙂 Ja nie miałam żadnych oznak na zbliżajacy się porod i myslałam ze bedziemy przenoszeni a tu ni z tego ni z owego sie zaczeło 🙂 Także nie martw sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda trzymam za Ciebie kciuki i Ty w końcu się doczekasz ;-). Marta Pawełek jest jak na razie grzeczny,płacze tylko jak chce jeść. Dużo śpi ;-) Tatuś zakochany. Powiedz mi jak czyścisz nosek, czy trzeba to robić codziennie? A po kąpieli czymś smarujesz Majkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niusia moja mala tez jest spokojna.Glownie budzi sie tylko na jedzenie.potem polezy z pol godziny,poobserwuje wszystko i idzie spac.W nocy budzi sie tylko raz,czasem dwa.A dzis od rana ciagle usmiechy do nas strzela 😁 😁 Az sie poplakalam,jak zobaczylam to pierwszy raz.Wlasnie wyszla od nas polozna.Wszystko jest w porzadku.Malutka przybiera,wazyla dzis 2882 🙂I jak to ma w zwyczaju obsikala pani wage 😁 😁 To ja tez prosze ta ksiazke o spaniu,tak z ciekawosci.Bo jezyk niemowlat mam w wydaniu papierowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ja czyszcze nosek codziennie, poniewaz Maja ma sucho i zle jej sie oddycha. Uzywam soli morskiej i fridy. Probowalam wczesniej gruszek, ale nie zdaly egzaminu. A po kapieli smaruje oliwka i robie jej masaz, poniewaz boli ja brzuszek i ma kolki.
Gerda ja tez trzymam kciuki za Ciebie 🙂 Bedzie dobrze!
Ja wczoraj po raz pierwszy zostawilam Maje z mezem. Przyszedl do domu, dal mi pieniazki i mowi, ze mam isc na zakupy i sobie kupic cos fajnego i mam wszystko wydac i wrocic o ktorej chce.
Pojechalam z mama, nic sobie nie kupilam, bo jakos nie chcialo mi sie chodzic po sklepach i sie martwilam czy wszystko u nich w porzadku. No ale nie wiem co on z nia zrobil, bo tylko raz sie dzis w nocy obudzila.W koncu sie wyspalam normalnie 🙂 No nic smigam na spacerek.Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
SAMANTKA GRATULACJE!!!
Jak super że z każdym dniem więcej rozpakowanych mamuś 🙂
Niunia śliczny jest Pawełek!-widzę podobieństwo do mamusi!
Monisia fajnie że malutka przybiera na wadze...mój syneczek też ale nie wiem ile...czuję że jest go więcej bo już bardziej ręka boli jak go długo potrzymam 🙂Też jest grzeczniutki i budzi się dwa razy w nocy...cieszę się bo można się wyspać i ja też już doszłam po porodzie do siebie i już sprzątam gotuje 🙂
Jeśli będziecie wysyłać te książeczki to ja również będę wdzięczna 😘
Rzeczywiście te uśmiechy są rozbrajające...można się wogóle na te wszystkie minki patrzeć godzinami 😁
Milutkiego dnia! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytałam zaległości. Samantka gratulacje, Tuska trzymam kciuki. Emci strasznie się ucieszyłam jak przeczytałam, że przyjedziesz do Trójmiasta i już M. powiedziałam, że zrobimy grilla i że jeszcze przyjdzie Gerda ;-) Już się nie mogę doczekać, ale super ;-) Pawełek śpi i śpi;-)
Maja jak używać tej fridy, tez to mam ale jeszcze nie używałam. I skąd mam wiedzieć czy czyścic nos? Patrzeć tam do środka czy są gluty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha Marta sorry, że Cię męczę, ale Ty już masz to za sobą. Jak jest z tymi formalnościami. Teraz musze iść do przychodni z książeczką zdrowia i załatwić wizytę u położnej tak? A w urzędzie to mam być z wypisem ze szpitala, aby dostać akt urodzenia? Czy coś jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny. Ja dziś byłam na KTG, a potem miałam to badanie manualne, które miało powiększyć rozwarcie. Nieprzyjemne. Teraz wróciłam do domu i mam czekać, aż zacznie się coś dziać i od razu jechać. Mam nadzieję, że coś się zacznie. Trzymajcie kciuki. Pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jespere a zatem jesteśmy oczekującymi na nasze Maleństwa póki co w domowym zaciszu... 🙂

Dziewczęta dziękuję za miłe słowa, wiem że wkrótce się doczekam. Dziś byliśmy z Męzem na dłuuugim nadmorskim spacerze. Za każdym razem myślę, iż to już ostatni spacerek z Synusiem wewnątrz brzuszka, a on zawsze i tak robi po swojemu.

Monia, Niunia śliczne zdjęcia 🙂

Spokojnego popołudnia Mamuśki.

PS zaraz wyśle te ksiązki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ez poprosze o ksiazki, przynajmniej w tym oczekiwaniu cos madrego poczytam, z góry wielkie dzieki!
Samantka ogromne gratulacje, no i doczekalas sie!
Gerda dobrze rozumiem Twoje pragnienie maluszka, ja tez juz bym strasznie chciala miec małą obok ale głowa do góry i my sie doczekamy!
Z tego co widze to narazie nie ma zaskoczeń z płcią pociech, narazie wszystko zgodnie z przewidywaniami lwkarza.
Ogromne buziaki dla troskliwych mamus i oby ich dzieciaczki roslły duzo spały i jadły a mało płakały!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczuszka dziękuję 🙂 Nie tracę wiary jednak, iż a nóż jestem w tych 5 %, które rodza w terminie 😁 czyli musiałabym już zacząc, bo to dziś 😉
Oczywiście Tobie też poślę te pdf-y.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda jaeszcze sie dzień nie skończy i wszystko sie moze zdarzyc,milekarz tez powiedział ze jest 5% urodzen w terminie ale kto wie 🙂 kazał duzo chodzic i widze ze ty na spacerki wedrujesz ja od 2 dni mam odpływ energii i najchetniej spie albo leze. jutro sie biore w garsc i tez spaceruje ;0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przapraszam że tak się wtrąciłam ale dostałam eska od TUSKI Alenek urodził się o 12:50 😉 waży 3770g i ma 56cm 🙂

jak chcecie załóżcie wątek 😉 wasz miesiąc :* a tak wogóle to szybko jej poszło 😁 dzisiaj czytałam u was że rano jeszcze nic się nie dzialo a tu taka niespodzianka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska grtauluje
Niunia z tym noskiem to jest tak, ze tego nie widac i trzeba czyscic. Ja myslalam, ze nic nie ma i jak byla u mnie polozna to mowi, ze Maja ma nos zatkany i jak zaczelam wyciagac to bylo bardzo duzo tego. Robie to 2 razy dziennie, czasami raz..Sama musisz zobaczyc ile tego ma.
Z polozna to bylo tak, ze moja mama poszla do przychodni i umowila mnie z polozna, ktora przyszla do mnie do domu i zalatwilysmy wszystkie formalnosci. Od razu umowila mnie z pediatra i powiedziala co i jak..Teraz dzwoni raz w tygodniu i pyta czy wszystko ok.
A z zarejestrowaniem dziecka to moj maz byl..Poterzebny tylko akt slubu i dowod obojga rodzicow.
Jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania to smialo 🙂 Sluze pomoca.
A z drugiej strony to smieszne, ze jeszcze niedawno sama nic nie wiedzialam, dzisiaj mijaja 3 tygodnie i juz tyle nowej wiedzy 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...