Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Śmiesznie tak ;-) Gdyby Pawełek na moim awatarze leżał odwrotnie to normalnie bracia bliźniacy ;-) Jak tam Wam idzie poznawanie? Mój cały czas śpi ;-). Wkurzam się, że nie daję rady karmić piersią i muszę siedzieć co chwilę i ściągać pokarm, a mam tylko ręczny laktorol i ciężko mi już. Muszę kupić taki elektryczny, bo nie daje już rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasz Antoś na razie to też śpi i budzi się jedynie jak chce jeść, więc ja też jak dojarka siedzę. No i zasnąć to tylko przy cycu, chociaż Misio go wczoraj utulił bez konieczności cyca :P
Nie byłoby problemu gdyby nie ból sutków. Myślałam o tych kapturkach co mówiła Marta, ale pomęczę się i przeczekam jak się wygoją 🙂)
A jak tam w nocy u Was? Bo u nas to jak się Antek przed 1 obudził to prawie do 5 nie spał, tylko płakał albo jadł. Tylko, że ja wczoraj jeszcze nie miałam pokarmu, dopiero dziś tak naprawdę widzę, że je, bo i pieluszek więcej. Może głodny był. Zobaczymy dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wlasnie wydoilam 60ml mleka...jeszcze tylko 30 dorobic i mamy jedzonko dla Julki 😉Emka u nas noce sa bezstresowe.Mala grzecznie spi.Na karmienie budzi sie raz,czasem dwa.Ale po zmianie pieluszki i po gaworzeniu przez chwile do mamy idzie spac dalej.Wiec jak narazie nie jest zle.Mam nadzieje,ze jej sie nie odmieni,bo to w sumie tydzien dzis mija dopiero od jej narodzin.Nusia przekazalam samantce twoja wiadomosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczyny Ja tylko na chwilę..
Gratulacje dla świepoupieczonych mam!
EDYTKO mam nadzieję że z małą już wszystko ok.
Ja w piątek o 17;00 doczekałam się i opuściłam szpital na POLnej z moją kochaną AGatką. Jesteśmy w końcu w komplecie w domu. Ciężko mi jest wejsc na Brzuszek bo ciągle jestem zmęczona i głodna. Małą karmię piersią śpi różnie 1,5-2,5 h trochę skę stesuję czy starcza hej tego mojego pokarmu i czy mi nie schudnie. Pije tak 20-30min z jednej piersi i już śpi, jak między karmieniami jest kupa to przy przebraniu pakuje rączki do buzi więc też ją do cycka dostawiam. Jem wszystko niby położna od laktacji mówiła że wszystko można jeść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 dzięki serdeczne ze książki 🙂
Dziewczyny super te Wasze opisy i rady, czytam z zapartym tchem.
U mnie mimo zagrożonej ciąży i 2 tygodnie po odstawieniu prochów skurczy brak i jakichkolwiek objawów na poród... 😞 ...czekamy.... samopoczucie nie najlepsze, najgorsze noce ale dobrze wiecie o czym mówię, miednica, biodra, brzuch, kręgosłup, kłucie w kroczu - standardzik 😉

Dziś piękna pogoda więc spacer długi zrobiliśmy z mężem ale skurczy żadnych nie przyniósł niestety. Zazdroszczę Wam pociech w domku i sama nie mogę się doczekać jak mój Chudini będzie po drugiej stronie brzucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja jeszcze raz prosze o ta ksiazke o spaniu malenstwa jesli mozna 🙂Bo niestety nie dostalam.Jesli nie Anulka 81 to moze ktos inny moglby mi ja podeslac.Bo jezyk niemowlat mam w wersji papierowej.Z gory dziekuje.DG ciesze sie,ze juz jestescie w domku.Zobaczysz,szybko zaczniesz w domku do siebie dochodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda, ja jutro zadzwonię i umówię się na wizytę ginekologiczną na środę, chociaż trochę liczę na to, że do środy urodzę. Jutro mam znowu KTG w szpitalu. Teraz już tak co dwa dni (dostałam skierowanie od swojej ginekolog).

Też przeczytałam Język Niemowląt (zamówiłam sobie taki prezent na gwiazdkę). Ale jak się nie stosuje rad od razu, to nie sposób je spamiętać. Będę do niej sięgać, jak już Dzidziuś będzie po drugiej stronie brzuszka.

Aa... sprawdzałam, czy laktator elektryczny Tommee Tippee działa, no i w zasadzie to spodziewałam się, że będzie trochę cichszy. Nie jest bardzo głośny, ale jednak... brzęczy jak dojarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jespere ja sobie pozaznaczałam podkreślaczem ważniejsze tematy i będę na bieżąco zaglądać jak do ściągawki 🙂 A dzięki wersji elektro wydrukuje sobie też co nieco na lodówkę i na tablicę korkową którą sobie zainstalowałam w pokoju Chudiniego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny ja tylko na chwilkę bo padam z nóg!! Jutro bede nadrabiac 🙂 Zajęcia w szkole mnie wykończyły!! rozpakował się ktoś przez weekend bo od piątku mnie nie było? Ja dalej czekam ale szkoła odbębniona więc już mogę rodzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandro ciesz się kochana że mały jeszcze w brzuchu posiedział niedługo na pewno się nim będziesz cieszyła, a każdy dzień w brzuchu mamy korzystnie wpływa na dziecko.
Mam pytanie szczególnie skierowane do mam po naturalnym porodzie. Zdjęto mi szwy z 4dni temu, ale od 2dni bolą mnie wargi sromowe i łechtaczka, czuje że wszystko jest opuchnięte Odczuwaliście podobne dolegliwości? Kurczę dopiero co się cieszyłam że hemoroidowy problem zniknął..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jespere napisał(a):
Gerda, ja jutro zadzwonię i umówię się na wizytę ginekologiczną na środę, chociaż trochę liczę na to, że do środy urodzę. Jutro mam znowu KTG w szpitalu. Teraz już tak co dwa dni (dostałam skierowanie od swojej ginekolog).


Jespere, to dobrze, że masz możliwość takiej czujności nad Maleństwem. Mnie niestety lekarz nie dał skierowania na KTG (nigdy nie miałam tego badania). Ja też mam nadzieję, iż przed wizytą urodzę (to juz będzie prawie tydzień po terminie 🤨, na razie jednak czeka mnie egzekwowanie zwolnienia... .
Zauważyłam, że przez tą całą atmosferę oczekiwania jestem bardzo nerwowa 😞 ach nawet wobec siebie samej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda po terminie trzeba co dwa dni chodzić na KTG, spróbuj podjechać do szpitala i niech Ci tam to badanie zrobią. ono jest bardzo ważne. W razie czego w Invicta kosztuje 30zł . Ja tam jeździłam na KTG właśnie jak byłam po terminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to u nas po kapaniu.Dzis pierwszy raz mala ani razu nie zamarudzila 🙂Chyba zaczyna jej sie podobac 🙂 🙂Teraz dupka nakarmiona smacznie sobie spi w lozeczku 🙂Mama dzis tez sobie troche pospala w dzien,a tata z babcia zajeli sie kurczaczkiem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia to ja klaskam Kruszynce bo widzę że dziś małej urodzinki(tygodniowe 😉)
Hihi teraz liczymy tygodnie 😁Póżniej będziemy liczyć miesiące...a póżniej lata 😁
Mój syneczek grzeczny ale od wczoraj już więcej leży z otwartymi oczkami i nie chce spać 🙂
Emka piękny dzidziuś 😘Ciocia brzuszkowa wysyła buziaki 😘
Jeszcze raz gratulacje dla Was-rodziców 😘
Dg tak się cieszę że już w domku 🙂Wiedziałam że będzie dobrze 🙂.......martwię się tylko bo Edytka nic nie pisze.....żadna z Was nie wie o co chodzi? 😞
Niunia oklask dla Pawełka 😘A z mężem nie możemy się nadziwić że jest taki do Ciebie podobny 🙂
Co do zdjęcia szwów to mnie nic póżniej nie bolało ale na wieczór jak poleżałam i nagle wstałam to chlusnęło ze mnie sporo krwi...bardzo się przestraszyłam że znów mi się tam coś rozerwało ale podobno to normalne że raz wypływa mniej raz więcej...póżniej czułam się jakaś osłabiona ale to chyba bardziej z nerwów że mogą mnie ponownie zszywać 😮
Dobrze że to nie to bo zszywanie było okropne...Może to właśnie chodzi o to że może boleć jak jest jakoś tak zszyte 🤢-Może szwy były dziwnie założone 🥴
Jak mi położna zdejmowała i powiedziałam że się boję żeby robiła to delikatnie to powiedziała że pruje tak jak krawiec uszył 😉
A ja Wam pisałam że nie mam pokarmu i że nie karmię piersią....ale od wczoraj nie wiem od czego zaczęło lecieć 🙂Na wieczór dostałam stanu podgorączkowego i zobaczyłam że pod spodem są twardawe guzki więc odciągnęłam i nawet jak odjęłam laktator to aż tryskało 😁
Dziś to samo odciągam i kapie 😁
Zobaczę parę dni jak mi się to utrzyma to przejdę znowu na dietę 🙂
Trzymajcie się zapakowane i rozpakowane 🙂Ściskam maleństwa 😘
Rzeczywiście jakieś ładne te brzuszkowe lutowo marcowe dzieci 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas bez zmian, ciągle w dwupaku, ale w środę wizyta u lekarza i będziemy decydować co dalej bo to już po terminie będzie. A skurczy ciągle nie widać.... 😞

Mi lekarz tez nigdy nie robił ktg i twierdzi że jeśli nie ma takiej potrzeby spowodowanej jakimiś komplikacjami to nie ma potrzeby robić tego badania, ale po terminie pewnie potrzeba jest...

Sorry poprzedni link był z błędem.

Becikowe


Jest oprócz tego od rządu, w niektórych miastach podobno dodatkowo tzw. becikowe samorządowe i jeśli jesteście gdzieś dodatkowo ubezpieczeni to zwykle też jest "odszkodowanie" 😉 ja mam np dodatkowe odpłatne ubezpieczenie w zakładzie pracy i dostane od PZU 1000 zł za dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...