Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wracam do pracy w połowie września (jak oczywiście pozwolą mi wziąć urlop). Karmić planuje też około 6 miesięcy (oczywiście jak mleczko będzie). Sama już nie mogę się doczekać aż Amelcia skończy 4 miesiące, by jej coś nowego podać 😁. Ja to pewnie będę eksperymentować ze smakami 🙂. A niech ma, a nie ciągle tylko jeden smaczek mleczka. Ja też już pisałam, że znajoma córe karmiła 2 lata i nie dość, że miała problem z odstawieniem jej później od piersi, bo mała ciągle tylko pierś i pierś, to do tego ma teraz 6 lat i non stop jej choruje. Synka natomiast ma 30letniego wychowanego na modyfikowanym i zdrów jak ryba. Także nie ma reguły 🙂. A ja powiem szczerze to jak przejdę całkowicie na modyfikowane to też będę szczęśliwa, bo odejdzie mi stres typu: czy jutro będę miała mleko, czy mała się najada i dlaczego mi pokarm zanika? ;>. Zatem czekamy z niecierpliwością 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny wy czekacie na 2 m-ce a ja już odliczam dni kiedy nastąpi ten upragniony 3 miesiąc 😉 no i zaraz kaszka wejdzie do jadłospisu, to wspaniała sprawa, bo brzuszek malucha dłużej jest syty, a wiadomo dziecko najedzone to dziecko szczęśliwe 🙂
tuska a ten Filipek codziennie dostaje jabłko i marchewkę?
ja spróbuje z tym tartym jabłkiem, z tego co pamiętam Marta już dała i nic się nie stało, trochę się boję reakcji ,ale trzeba zaryzykować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szarla podobno po 3 miesiacu przechodz kolki,czkawki no i dzieciaczki robia sie spokojne.Neli buziole dla ciebie,zobaczysz wszystko sie ulozy 🙂Niusia juz jutro Juli bedzie dwumiesieczniakiem 🙂Kurde,ale ten czas leci 🙂 🙂Dziewczyny ciesze sie waszym szczesciem 🙂Super,ze macie wiecej mleczka 😁 Samantka to ile u ciebie trwa macierzynskie?Ja mam 9 platnego i moge wziasc jeszcze 3 bezplatnego..No ale po tych 9 chce wrocic do pracy,ale tylko na 1 dzien w soboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tez mam 9 platnego i moge wziac wychowawczy, ale mama mi odradzila, bo nie mialabym platnego wychowawczego, ze wzgledu na za mala ilosc dni przepracowanych i lepiej sobie wziac jak dziecko bedzie starsze, a ja przepracuje tyle ile trzeba jak juz mala pojdzie do przedszkola...... moj mlodszy brat ma 6 lat, a wychowawczego mama nie brala, wezmie sobie np w wakacje, zeby urlop przedluzyc i pozniej jeszcze kiedy indziej... wiec wole sie zwolnic z pracy pooki co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD dzięki wielkie. W sumie to moja kolek nie ma. Największy problem to jej straszliwe ulewanie no i w związku z tym wieczne pilnowanie, żeby spała na boku, co by się nie zakrztusiła. Pediatra powiedziała, że u niej to z przejedzenia. No cóż ja mogę poradzić, że Amelka tak jeść lubi 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jak gdzieś piszą, że coś jest od 3 miesiąca. To rozumiem, że od skończonego 3 miesiąca? A nie tak jak zaczął małej 3 miesiąc lecieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też sobie coś tam gada, śmieje się głośno (ale tylko rano jak jest wyspana 🙂 ). Chodziło mi akurat o nosidełko, bo jest od 3 miesiąca życia i właśnie tak myślałam, że od skończonego. A pytałam, bo przymierzyłam małą do niego i wielkością pasuje 🙂. No nic poczekamy jeszcze miesiąc 🙂. I teraz też się głośno śmieje. Chyba drzemka 3 godzinna (pierwsza od nie wiem kiedy) dobrze jej zrobiła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie zgadzam się z Wami co do karmienia piersią. U mnie w rodzinie wszyscy byli długo karmieni i problemów nie mieli.
Nie obraźcie się, ale czasem jak czytam, że najedzone dziecko to szczęśliwe dziecko to się zastanawiam, czy to raczej nie chodzi o to, że dziecko jest spokojne, a mamusia ma święty spokój.
Samantka Twoja Nikusia raczej nie gaworzy tylko inne dźwięki wydaje. Gdyby gaworzyła w wieku niecałych 2 miesięcy, to chyba byłaby niezwykłym geniuszem. Zazwyczaj gaworzenie to zaczyna się około 6 miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka moja też już od jakiegoś czasu gaworzy i teraz po jedzonku sobie dyskutujemy 😉 bo jej " a guu" " ghyy" robi się coraz dłuższe, świetnie naśladuje języczek 🙂 zaraz wybieramy się na spacerek.
emka właśnie ciężko dokładnie okreslić termin "gaworzenie", napewno w 6 m-c będzie to wyglądało inaczej, sylaby będą coraz wyraźniej wymawiane itp. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa, gaworzy, gaworzy 🙂 Tak określa się zamierzone wydawanie dźwięków przez dziecko 🙂 A wiem, że moja te dźwięki wydaje sama z siebie, bo robi to niezbyt często, średnio ok 2-3 razy w dzień, ja do niej gadam a ona odpowiada 🙂 A co do rozwijania się to pani doktor powiedziała, że jest trochę do przodu, śledziła przedmioty wcześniej niż inne dzieci, zaczyna wyciągać rączki do różnych rzeczy 🙂 ogólnie rozwija się super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Niunia i Monisia za usciski 🙂
Ja planuje jakos w trzecim miesiacu zaczac dosypywac troszke kaszki do mleka, zeby brzusio sie zapełniał Dawidkowi na dłuzej, a od 4 własnie jabłuszko i soczki jakies .... Musze jeszcze doczytac co i jak mozna podawac, bo szczerze to jak narazie tylko takie wstepne informacje zachaczyłam ... Zastanawiałam sie czy nie sprobowac jakos na dniach zaczac dosypywac kleiku ryzowego, ale boje sie jednak o brzuszek Maluszka, zwazywszy na to ze czasami ma problem z puszczaniem baczkow 😞
I mam nadzieje, że w tym oczekiwanym 3 miesiacu wszystko sie unormuje i już bedzie łatwiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
Dziewczyny właśnie wrócilismy ze szczepien Hexa, pneumokoki i Rotawirusy, Aleks płacze w niebogłosy i nie może zasnąć, miałyście też tak?????????????? macie jakies metody żeby mu pomóc?????

O kurcze nie strasz tez mnie czekaja w czwartek za tydzien takie same szczepienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja za tydzień we wtorek szczepienie chyba..kurna boję się właśnie takiej reakcji.. dobra uciekam sprzątać, bo mąż wziął małego na spacerek, więc ja ten bajzel ogarnę jak mam taką możliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...