Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Samantka nie ogladalam akurat tych rozmow w toku ale jestem absolutnie przeciwko aborcji ktora dla mnie jest najzwyklejszym zabijaniem dzieci...nie umialabym zyc ze swiadomoscia ze cos takiego zrobilam...
Tutaj w UK robia w standardzie w ciazy testy na downa. No i ja ich nie chcialam bo czasami wychoszi 50:50 albo nawet powyzej. No i polozna sie dziwila dlaczego ja nie chce tych testow, a ja jej sie pytam co one mi dadza i czy jak wyjdzie z ryzykiem downa to czy to sie leczy. a ona ze sie nie leczy tylko ze mozna ciaze usunac. No i mnie zatkalo, bo to dla mnie byl szok zeby cos takiego od poloznej uslyszec na badaniu kontrolnym w ciazy. wiec podziekowalam i powiedzialam ze nie chce tego badania bo i tak ciazy nie usune.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka ja mialam ten test robiony.Wyszlo mi 0,0002 % szans.Ale czekajac na wyniki to i tak powtarzalam,ze nawet jakby dzidzia byla chora,to i tak nie zgodze sie usunac.Bo mam do tego prawo.Tlumaczylam,ze dla mnie od momentu zobaczenia tej czerwonej kreski na tescie i tej maciupenkiej kropki na usg to juz byl czlowieczek 🙂I nie potrafilabym jej zabic,bez wzgledu na wyniki.Nie po to sie o nia staralismy,zeby potem z jakiegos powodu ja zabic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to robiłam testy na trisomie i rozczep kręgosłupa (PAPPA), po prostu żeby wiedzieć, czy dzidzia jest zdrowa... musiałam to zrobić, bo u mojego narzeczonego jest chłopiec z rozczepem kręgosłupa, a teraz można to leczyć jeszcze w łonie, a na zespół downa to nawet się nie pytalam, dostałam skierowanie i już... Wyszło, że mogę urodzić 1 dziecko na 10 000 z zespołem downa,... tak więc przynajmniej jestem spokojna 🙂

Od 2 godzin mam te bóle miesiączkowe... To normalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka, z tym moim jedzeniem to wcale tak nie jest, bo ja więcej słodkiego jem niż ostrego... budynie, kisielki, owoce, słodycze, naleśniki na słodko... obiady też wolę na słodko 😁 i tak od dawna mam. Ale teraz staram się iść na kompromis, bo Misiaczek nie lubi na słodko 🙂 Więc jak robię np. naleśniki to jednego dnia są na słodko innego na ostro. Polecam ze szpinakiem, czosnkiem i serem śmietankowym topionym. No, ale znów czosnek... no widzicie. Wampirem nie jestem :P
Co do aborcji, to powiem szczerze, że dla mnie już zapłodniona komórka jest taką maleńką przyszłą istotką i nigdy bym nie usunęła. Mimo, że niektórzy twierdzą, że to dopiero komórki... powiem szczerze, że ze dwa lata temu dwa razy brałam pigułkę poronną i to w przeciągu dwóch tygodni... przez mojego głupiego ex 😞(( miałam takie wyrzuty sumienia, że szkoda gadać... i w sumie nigdy o tym nikomu nie mówiłam. Wiem, że prawdopodobnie to i tak do zapłodnienia nie doszło, ale sama świadomość, że wzięłam te tabletki. Wiecie, że on nade mną stał i czekał, bym połknęła... bo wiedział co ja o tym myślę. Ale widocznie w dupie mnie miał...
A co do puchnięcia palców itd. to Misiaczek specjalnie kupił większy pierścionek zaręczynowy z myślą, że w ciąży pewnie palce mi spuchną, a tu zero opuchlizny. I pierścionek za luźny 🙂)) no, ale jak będziemy kupować obrączki, to od razu zaniesie się pierścionek do zmniejszenia.
Ufff... rozpisałam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka82 napisał(a):
fenka widze ze jestes w tym samym tygodniu ciazy co ja, pewnie bedziemy bidulki rodzily jako ostatnie jak dziewczyny juz beda piescily swoje maluchy....

Zobaczymy jak to się wszystko potoczy 🙂 Ale tak czy siak pewnie będziemy jedne z ostatnich i chyba przez to więcej stresu, bo dziewczyny już będą po a my dopiero będziemy czekać,a ja taka niecierpliwa jestem 😉
A mnie brzuch swego czasu jakoś tak ze dwa tygodnie temu bardzo swędział i pojawiły się po bokach rozstępy. Teraz na razie ze swedzeniem mam spokój, ale brzuch mam mały, więc pewnie jeszcze będzie się musiał troszkę porozciągać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa to ja w ogóle nie rozumiem co ty z takim (sorki za wyrażenie) palantem robiłaś... Żeby stać i pilnować, aż tabletkę połkniesz... 🤔
Co do naleśników to możesz robić jednego dnia i na słodko i na słono.. ja tak robię 🙂 Najpierw smażę na słodko 🙂 Bo ja właściwie do nich cukru nie dodaje, tylko robię z mleka, wody, mąki, jajek i szczypta soli... Takie jem z dżemem, a później do reszty ciasta wrzucam drobno posiekaną cebulkę, przyprawiam i są na słono... z tego samego ciasta 🙂 🙂 Pychotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynu ja uciekam - koniec pracy i jedzemy na weekend do znajomych i na moj baby shower wiec sie pewnie odezwe w poniedzialek. trzymajcie sie cieplutko i oby dobre samoopoczucie wam dopisywalo!
Buziali dla was i maluszkow! I zeby mi w pon wszystkie jeszce wyly 2 w 1!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez juz od 2 tyg mam te bole,czasem mniej czasem bardziej.A o rozstepach nic mi nie mowcie,smaruje sie 5 razy dziennie a i tak wyszly.Pani w aptece twierdzi,ze to dlatego ze brzusio mam duze i gwaltownie rosnie.Dobra,teraz czas zabrac sie za sernik na zimno 😉Emka a moglabys tak dokladniej napisac jak te nalesniki na ostro zrobic?Bo brzmi bardzo smacznie a jutro maja byc na obiad nalesniki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wczoraj na YouTube ogladałam maluszki (miedzy innymi ten filmik z tanczocym bobasem) a dzis znalazłam takiego malucha http://www.youtube.com/watch?v=lvWf6U_AbVE&feature=fvw Juz sie nie moge doczekać jak moja malutka bedzie sie śmiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za oklask ;-* Mnie dziś naszło na łososia i mąż już kupił i tylko na Niego czekam, aż mi ślinka cieknie ;-) i Kazałam mu kupić składniki na ciasto jabłkowe te co podawałyście przepis na sypko i jak wróci to je zrobię, wiem, że nie powinnam ale trochę zjem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...