Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A bardzo chętnie się podzielę 🙂)) zapraszam. Ja dałam radę tylko tej kremówce i już dość :PPP
Misiek miły, bo i ja jestem miła 😁
A co do napisu, jak już wpiszesz to co chcesz wciśnij generate code, potem skopiuj ten kod, który od url się zaczyna. Cały, taki długi. Potem wejdź w edycję swojego profilu, następnie wybierz forum i tam gdzie jest podpis to wklej ten kod. Powodzonka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!! Trochę mam nadrabiania, ale to troszkę później : Wpadłam się zameldować, znowu mam te bóle co wczoraj... katastrofa... ale idę sprzątać, bo już nie mogę się patrzeć.. .chyba nigdy tak w domu nie miałam... Jeszcze rano się wkurzyłam, bo powiedziałam swojemu, żeby mi pomógł dzisiaj w sprzątaniu, to wyskoczył z hasłem, a co ty chcesz tu sprzątać?? A ja na serio nigdy takiego bałaganu nie miałam... 😞 😞 😞 Tak więc spadam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka to ja bym tej szarlotki... 😜 Chyba upiekę sobie w poniedziałek...Ostatnio na forum tyle było pisane o szarlotce i chyba dlatego teraz za mną tak chodzi 😮
To go Samantka nie pytaj tylko jak widzisz że nic ważnego nie robi to się go bierze i mówi -A teraz będziemy sprzątać 🙂
Albo się mówi zrób to zrób tamto i się przy tym zgina z bólu a przecież nie kłamiesz bo Cię boli... 🤔
Ty się nie wygłupiaj 😠Sprzątnij ostatecznie tak po wierzchu żeby Cię nie wkurzało i sobie leż 😘
Udało mi się z tym imieniem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szarlotką chętnie się podzielę 🙂)) a po kremówce mam zgagę chyba, bo mi się odbija non stop... hmmm... czyli wychodzi, że w moim przypadku czosnek mi nie szkodzi, a ciastka owszem... ehhh...
ogólnie cisza tu taka dzisiaj. ja siedzę i rozmowy w toku na vod oglądam.
ach i brawo za imię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko ile My znowu zrobiliśmy ;-) Teraz odpoczywamy, jeszcze tylko miś musi odkurzyć i umyć podłogę i będzie wszystko. Dzięki za oklaski ;-) Oktawia oklask za imię, bardzo ładne. Już zmęczona jestem nic więcej nie robię. Mam nadzieję, że nie wpadnie Nam znów jakiś pomysł z przemeblowaniem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Składniki:
• 1 szklanka mąki pszennej
• 1 szklanka cukru (lub mniej, w zależności od słodkości jabłek)
• 1 szklanka kaszy manny
• 1,5 czubatej łyżeczki proszku do pieczenia
• 1,5 kg jabłek, najlepiej kwaśnych (w UK: Bramleys)
• odrobina cynamonu, jeśli lubicie
• 3/4 kostki masła (około 170 g)*

Mąkę, cukier, kaszę i proszek wymieszać. Podzielić na 3 części.
Jabłka obrać, wydrążyć gniazda nasienne, zetrzeć na tarce o dużych oczkach.
Tortownicę o średnicy 23 wyłożyć papierem do pieczenia (sam spód). Boki wysmarować masłem.
Na dno formy wysypać jedną część suchych składników, na nie rozłożyć połowę jabłek (każdą warstwę jabłek można oprószyć delikatnie cynamonem, jeśli lubicie). Następnie wysypać drugą część suchych składników, rozłożyć równomiernie resztę jabłek. Na wierzch wysypać ostatnią porcję suchych składników.
Masło zetrzeć na tarce o dużych oczkach i równomiernie rozłożyć na wierzchu ciasta.
Piec w temperaturze 180ºC przez około 60 minut. Masło podczas pieczenia się topi i razem z sokiem z jabłek zespala wszystkie warstwy. Warto podczas pieczenia spód zabezpieczyć większą formą (np. położoną poziom niżej w piekarniku), ponieważ często nadmiar soku i tłuszczu wydostaje się z tortownicy (u mnie około 3 łyżek).
Szarlotka bardzo dobrze się kroi nożem z piłką, nawet na ciepło. Ma lekko chrupiący wierzch, który kolejnego dnia mięknie.
* masło najlepsze do ścierania zimne, ja wyjęłam prosto z zamrażarki
Smacznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja tu masz przepis na tą cudaśną szarlotkę 🙂 http://mojewypieki.blox.pl/2010/09/Szarlotka-sypana.html ja z tej strony wydrukowalam sobie przepis, bo można... trochę dużo spisywania inaczej..
Nie powiem jestem dumna z mojego miśka 🙂 Gadał, gadał, ale jak już się wziął za robotę, to nie muszę mu mówić co ma robić... sam widzi jednak, że jest brudno 🙂 Sprzątnęliśmy razem łazienkę 🙂 Pranie zrobił, w kuchni sprząta, sam się wziął za kuchenkę i okap... Pościel zmieniona 🙂 Już bliżej końca niż dalej.... tego mi było trzeba, od razu lepiej jak czyściej w domu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że wszystkie mamy tendencję do narzekania na swych chłopów, a potem okazuje się, że oni wcale tacy źli nie są jakby nam się wydawało... 🙂
Moja zachcianka ciążowa w postaci kremówki skończyła się przed chwilą głową w kiblu... ehhh... jak poszłam do sklepu pod blok to mi babka powiedziała, że ciasta ma z czwartku i żebym nie brała, a tam gdzie mi Miś kupił to cholera wie jakie stare... 😞 a może po prostu mi krem nie posłużył... nie wiem... ale to drugie ciastko w śmieciach wyląduje... następnym razem to ugotuję więcej zupy czosnkowej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za przepis 🙂 a czy zwykle maslo oselka moze byc?czy potrzebne takie do pieczenia Kasia? Jak maz wroci to mi pomoze i zrobimy 🙂
No wlasnie ja tak narzekalam na niego wczoraj a on dzisiaj takie sliczne tulipany mi przyniosl. Ja ogolnie to nie mam na co narzekac, tylko czasem wydaje mi sie, ze to wszystko przez ta ciaze..i za bardzo sie nad soba uzalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja musi być margaryna do pieczenia, jakakolwiek nie koniecznie Kasia, ale osełka raczej nie bardzo bo to masło 🙂
No to ja mam już wszystko w końcu wysprzątane 🙂 🙂 😁 😁
Edytko wszystkiego naj naj, zdrowej pociechy i jak najmniej bolesnego porodu... no bo bezboleśnie wiadomo, nie będzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba faktycznie od masła zależy. Takie zwykłe masło extra lub śmietankowe nie jest słone.
A ja niestety biedna po tym wymiotowaniu tylko bułkę z masłem i kisiel... i takie moje jedzenie... ehhh 😞((
fajny film jest na tvn z leonardo di caprio i tomem hanksem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...