Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A mi się goście spóźniają. Narobiłam się dziś jak głupia i teraz tak mnie plecy bolą, że oszaleję. Nie mogłam z łóżka wstać, teraz siedzę i się nie ruszam. Mąż będzie robił kawki ;-) O ile oni przyjdą, bo już godzina spóźnienia ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja do brata na imieniny też nie poszłam, bo bratowa podobno ma grypę i imprezę odwołali... a ja się tak cieszyłam, że w końcu pójdę do ludzi. Niby w środę mamy tam iść... no, zobaczymy.
Poza tym ufarbował mi Misiek włosy, ale wyszły bardzo ciemne miedziane. Potem z nudy sama sobie sesje foto zrobiłam... z samowyzwalacza... tylko moja sesja w łazience była, bo jedynie tak jako tako światło jest i miałam na czym aparat postawić... może w tygodniu Misiek mi zrobi jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Emka oklask bedzie za 57 minut 😉A przy okazji poklaskalam,komu sie dalo i lece film ogladac.Mam parszywy humor dzisiaj,plakac mi sie chce i caly czas cos jem 😉Nie wiedzialam,ze mam taki pojemny zoladek 😁 😁

Podobno żołądek jest wielkości naszej pięści... a może to o sercu było??? Hmmm... chociaż ja też czasem się zastanawiam skąd u mnie taka pojemność 😁
Co do brzuszka to już wiem jak się ustawić, żeby troszkę większy się wydawał hahaha 😁 a tak serio to rośnie 🙂)) na boki :P chyba już taki jego urok... idę w czwartek do lekarza, to zobaczymy ile mój brzdąc waży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emcia ślicznie wyglądasz i Antoś urósł bardzo ;-) oklask oczywiście!!!!!!! Bardzo mi się podoba to zdjęcie, zaraz na fb pooglądam resztę.
Moi goście poszli, malutka Kinga poleżała w Pawełka łóżeczku i była bardzo zadowolona, najbardziej jej się podobała karuzela ;-) Ja się popłakałam, bo właśnie w tym pokoiku tylko bobaska brakowało ;-)
Jak goście poszli to dostałam strasznych skurczy tak co 10 min. wzięłam no-spę i nic dalej były, poszłam pod prysznic i na szczęście przeszły. ale się wystraszyłam. M. chciał już jechać ;-) Może w nocy się znów pojawią ;-) Ciekawe..... Teraz mi tak jeździ coś w brzuchu i słyszę takie jakby chlupanie, bulgotanie, nie wiem co to. I mam taki jakby ścisk brzucha, jakby się coś naciągało. Zobaczymy co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może to z przemęczenia, odpoczywam teraz. Ale bardzo boli mnie w krzyżu i tam na dole i brzuch mam twardy. Czop nie wypadła więc pewnie to nic takiego, muszę odpocząć. Jakby co będę pisała. A tu znalazłam ciekawy artykuł może się Wam przyda: http://www.urwis.pl/dzieci/169.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia daj znac jak cos sie zacznie..
WIecie jaki ze mnie lakomczuch..zrobilam tiramisu i jeszcze nie zgestnialo za dobrze, ale bardzo chcialam poczuc ten smak i ukroilam kawaleczek, ale jeszcze bylo za wczesnie i masa zaczela troche splywac do tej szparki to wzielam i zatkalam pieguskiem, zeby sie nie rozwalilo...Jak maz to rano zobaczy to pomysli, ze zwariowalam.
Ide spac..kurcze musze docenic te noce kiedy spie sama w duzym lozku, bo mama bedzie we wtorek to bede musiala znowu z mezem spac, a wtedy to juz w ogole chyba nie bede sie kladla, bo on biedny rano wstaje i musi sie wyspac.
Tak sobie jeszcze pomyslalam, ze chcialabym urodzic w weekend, bo przynajmniej jak wroce do domu to nie bedzie duzo do nadrobienia, bo zawsze tutaj ciuchutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja kołatanie serca i ból w brzuchu to objaw porodu ;-P
Tuż przed porodem występują zwiastuny świadczące o tym, że maleństwo szykuje się do przyjścia na świat. Do zwiastunów tych należy m.in.: ból głowy, kołatanie serca, uczucie gorąca. Przed porodem kobieta odczuwa silny niepokój. Mogą u niej występować nerwobóle w okolicy nerwu kulszowego. Charakterystyczne są bóle w okolicy krzyża. Masa ciała staje się mniejsza. U niektórych kobiet pojawiają się wymioty, biegunka, brak łaknienia. Brzuch przed rozwiązaniem jest bardziej napięty. Płód obniża się, co powoduje, że ilość wydzieliny pochwowej staje się większa. Zdarza się, że w ostatnich godzinach ciąży płód jest mniej aktywny. Zmiana ta jest wyraźnie odczuwalna. Wiele pań odczuwa z tego powodu spory niepokój. Na parę dni przed rozwiązaniem z pochwy wydobywa się krwisty śluz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
Maja kołatanie serca i ból w brzuchu to objaw porodu ;-P
Tuż przed porodem występują zwiastuny świadczące o tym, że maleństwo szykuje się do przyjścia na świat. Do zwiastunów tych należy m.in.: ból głowy, kołatanie serca, uczucie gorąca. Przed porodem kobieta odczuwa silny niepokój. Mogą u niej występować nerwobóle w okolicy nerwu kulszowego. Charakterystyczne są bóle w okolicy krzyża. Masa ciała staje się mniejsza. U niektórych kobiet pojawiają się wymioty, biegunka, brak łaknienia. Brzuch przed rozwiązaniem jest bardziej napięty. Płód obniża się, co powoduje, że ilość wydzieliny pochwowej staje się większa. Zdarza się, że w ostatnich godzinach ciąży płód jest mniej aktywny. Zmiana ta jest wyraźnie odczuwalna. Wiele pań odczuwa z tego powodu spory niepokój. Na parę dni przed rozwiązaniem z pochwy wydobywa się krwisty śluz.

OOO to u mnie bole w okolicy krzyza tez byly i brzuch jest bardzo napiety...Ciekawe ile to jeszcze potrwa..czy jest to kwestia kilku dni czy tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Aniulek GBS to jest skrót od nazwy bakterii zwanej streptococcus agalactiae z grupy paciorkowców. Moj lekarz powiedział mi że to sie leczy okołoporodowo. Jak przjade do porodu to od razu mam to pokazać i beda mi podawac antybiotyki przez cały poród, a małej po urodzeniu pobiorą wymaz z ucha i jesli cos jej urośnie to beda ja leczyc, ale mam nadzieje że nie dojdzie do tego! Nie wiem skad to swinstwo sie bierze!
Emka ślicznie wyglądasz jak bede mogła to dam oklask!
Uciekam bo idziemy do teściów! Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Jak samopoczucie ? 🙂
Ja noc miałam przespaną, a raczej pół nocy i pół dnia, bo zasnęłam o 3:00, a wstałam o 11:00 z tym, że ostatnia godzina to sobie leżałam... Mamy zamiar dzisiaj z miśkiem wybrać się gdzieś za miasto pooddychać świeżym powietrzem :P 🙂 Więc jakąś wycieczkę sobie zrobimy 😁
Wczoraj były urodziny mojego Artura, więc wieczorem mieliśmy gości, ale na szczęście bez nadmiaru alkoholu, po piwku i do domku :P Ale ogólnie sympatycznie było... moja mama przyniosła dla jaj peruki, które kupiła w sklepie karnawałowym, to żeśmy się uśmieli... Doszłam do wniosku, że mój narzeczony byłby baaaaardzo brzydką kobietą 🙂 Pokazałbym fotki, ale aż wstyd :P:P
Może jeszcze później zajrzę... miłej niedzieli 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...