Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja wpadlam tylko na chwile sprawdzic czy ktoras z was nie zaczela rodzic 😁 Po nadrobieniu 10 stron widze,ze bez zmian w tej kwestii.Mnie jutro nie bedzie,bo mam dzien w szpitalu.Najpierw usg watroby(nie wiem,co oni chca tam sprawdzac),potem ktg i pobranie krwi.A po poludniu szkola,wiec nawet nie bede po szpitalu do domu wracac.A teraz znikam spac.Dobrej nocy kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczyny ;-) ja dzisiaj źle spałam, od początku ciąży aż tak źle. Jak poszłam się położyć wczoraj spać to dostałam strasznych bóli krzyża i całego podbrzusza..mężowi nawet nic nie mówiłam, bo biedak wczoraj i tak był juz zestresowany tym, że malutki się nie ruszał. Zasnęłam, ale non stop się budziłam..to na siku, to żeby się obrócić na drugi bok. No i spróbuję męża namówić, żebyśmy spali w osobnych łóżkach, czyli też osobnych pokojach, bo on mi tego nie powie, ale wiem, że dziś nic, a nic się nie wyspał, bo co ja się budziłam to on tak samo..
Biedak.. ja już bym chciała urodzić, naprawdę. Nie mam siły już być w ciąży po prostu.. Wiem, że jak Alan się urodzi to też będą na początku nieprzespane noce, ale wolę nie przesypiać nocy, bo mały jest z nami i budzi mi się w środku nocy.. niż tak jak teraz.
Dzisiaj przychodzi kamera, bo mąż kupił przez allegro i patrzeliśmy w weekend gdzie jest paczka, no i jest w Gliwicach, więc dziś ją na pewno nam dostarczą. Muszę iść do sklepu, a strasznie mi się nie chce, ale obiecałam mężowi, że kupię mu rafaello, bo uwielbia, a my w tym roku skromnie, po pierwsze, bo mnie się nie chce, a po drugie mąż ma na 14.do pracy ;-( no ale przeżyję ;-D

tak w ogóle Kochane moje Dwupaczki wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dwupaczki! Ja również od razu życzę udanych i pełnych miłości Walentynek 🙂
Ja spalam dość dobrze tylko trochę krótko... jak rano się obudziłam to już nie mogłam zasnąć...
Chciałabym zrobić dzisiaj jakąś kolację - niespodziankę dla mojego Artura, bo przy okazji świętujemy dzisiaj naszą 4tą rocznicę... tylko nie mam pomysłu co zrobić... Szukałam jakiś prostych, szybkich i pysznych przepisów, ale nic nie znalazłam... Tak w ogóle to chciałabym zrobić lasagne... ale nigdy żadnej nie robiłam i patrząc na różnorodność tych wszystkich przepisów w necie to aż zbladłam... Boje się, że nie wyjdzie, że makaron będzie za twardy... sos beszamelowy nie wyjdzie (bo też nigdy nie robiłam)...Może wy znacie przepis na jakąś lasagne??? Żeby była prosta w przygotowaniu i żeby przepis był wypróbowany... Bo ja niestety jako debiutantka "lazaniowa" potrzebuję czegoś prostego... A mam taką ochotę na to 🙂 🙂 Pomocy :P
A tak poza tym to moja Mała jakaś ruchliwa się zrobiła teraz... boli już mnie chyba wszystko w tym brzuchu :P A powiem, że ostatnio też jej ruchy znacznie oslabły, w sobotę i wczoraj to trochę przestraszona chodziłam, bo jak ją zaczepiałam, żeby chodź małego kopniaczka posłała, to odpowiadała po długim czasie i tak delikatnie... No ale jak widzę dzisiaj już nie mam co narzekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny:-) cały weekend mnie nie było a tu tyyyle czytania! Nasze forum już chyba takie będzie że będziemy coraz więcej pisac bo już sama końcówka ciąży! Choc w weekend zawsze spokojnie i myślałam ze dużo czytania nie bedzie, a tu proszę 🙂
Wam dziewczyny tak niedużo czasu już zostało… jak ja Wam zazdroszczę! Hehe ale i na mnie przyjdzie kolej. Widze że dużo zdjęc wrzuciłyście – Emka, Monisia, Niunia super zdjęcia. Aaaa Emka super fryzurka:! Kolorek Ci naprawde pasuje 🙂
Wy tutaj już prawie cały czas o skurczach, nieprzespanych nocach, spuchniętych palcach itp. U mnie to samo choc jeszcze nie aż tak bardzo. Najgorsze to chyba nieprzespane noce – wstaje w nocy i nie mogę spac, co chwilę na siusiu, M. się budzi biedny no ale cóż zrobię…. Ostatnio zauważyłam że jak coś zjem w nocy to szybciej zasypiam. Może to jakiś sposób hehe

Miałam nadzieje że jakas marcówka się rozpakowała a tu dalej nic….. szkoda bo myślałam że się już cos zacznie dziac….. Niunia, Marta, Monia, Tuska co Wy się tak obijacie? 😜
Ale w sumie im dłużej w brzuszku tym lepiej, niech jeszcze podrosną nasze maluszki – byle nie za dużo, żeby można było łatwo urodzic! 😉
A macie jakieś inf od m_corazon? Już się długo nie odzywała? Ciekawe co tam u niej i córeczki?

Wszystkim dwupaczkom zyczę spokojnych Walentynek bo to nasze ostatnie we dwójkę 😁 no i miłego dnia bez żadnych niepokojących objawów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zmieniłam, bo mężowi rudy się znudził ;-P dzisiaj to ja niewyspana jestem ;-D bez makijażu i w ogóle ;-) ja bym chciała już po być.. ale małemu się nie spieszy 🤢 kurde jak mnie skóra na brzuchaczu swędzi ; /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze na szczęscie nic nie swedzi ale to może dlatego że brzuszek mam nieduży i skóra jeszcze nie rozciągnieta! Ale im bliżej porodu to napewno bedzie coraz gorzej! Ja to się najbardziej boje rozstepów bo podatna jestem - ale dla Malutkiej przeżyję 🙂
Kolorek fajny a makijażem się nie przejmuj, jak bys mnie zobaczyła to już wogóle hehe Strach na wróble 🙂 muszę się dziś wypucowac na popołudniu jak M. z pracy wróci, teraz sama siedze to sie nie chce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie muszę, bo mąż pojechał teraz z teściem do Gliwic, wróci i na 14. do pracy idzie, więc cały dzień dzisiaj sama, ale cóż takie życie.. Alan mógłby mamie zrobić prezent na walentynki i się przywitać ze mną już po tej stronie brzucholka! ;-) no mnie rozstępy wyszły dopiero tydzień temu na brzuchu..a tak się cieszyłam, że ich nie będę mieć, ale nie są jakoś strasznie widoczne, tylko wiem, że jak mnie swędzi ten brzuch to się zrobi ich więcej i niestety staną się widoczne..a tak się cieszyłam ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sie własnie tego boje że przed samym porodem wyjdą - kumpela się cała ciąże smarowała a 2 tyg przed porodem wyszły strasznie duże. Tak ze nie ma co jak mają wyjśc to i tak wyjdą, a powiem szczerze że nie należe do osób które się codziennie smarują - to chyba z czystego lenistwa 🙂 zobaczymy....
Ja tuska słyszałam własnie ze rozstepy lubią wychodzic 2 tygodnie przed porodem mimo smarowania wiec już może niedługo i bedziesz tulic swojego Maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Jak ja bym chciala juz urodzic!! Dzisiaj po raz pierwszy przestraszylam sie, bo od rana nie czulam ruchow dziecka. Probowalismy z mezem ja obudzic i nie nie pomagalo..Cisza przez kilka godzin. Ale przed chwilka dostalam leniwego kopniaczka i od razu odetchnelismy z ulga..Jeszcze sie nie urodzila, a juz potrafi niezle nastraszyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂 Maja, co do ruchów malucha to ja już załapałam, że mój śpi do późna, wcześniej wybudzanie nie ma sensu, bo i tak nic z tego - no chyba, ze wypiję szklankę zimnej wody - moja siostra powiedziała, ze to okropne bo budzi go chłodek, ale jak mały chce straszyć mamuśkę to musi się liczyć z konsekwencjami - na razie wypróbowałam tą metodę tylko raz 😆
Tak pisałyście o Walentynkach, ja miałam to zupełnie olać, ale tak sobie pomyślałam ze mężusiowi będzie przykro bo chyba coś chce mi chociaż kupić, a ja nic dla niego nie mam 😞 Chyba wyskoczę do sklepu i kupię parę rzeczy do zrobienia dobrej kolacyjki i jeszcze zrobię founde czekoladowe, bo mam sprzęcior a jeszcze go nie wypróbowaliśmy. W sumie to tak jak pisała Mategla - ostatnie Walentynki we 2, chyba że jak maluch podrośnie podrzucimy go dziadkom.
Samantka, nie mam niestety żadnego przepisu na lasagne, ale jakbyś chciała to mogę podać przepis na pyszne mięsko - pierś z kurczaka nadziewana szpinakiem, suszonymi pomidorami i kozim serem 🙂 Do tego jakaś sałatka i kuskus i też jest pyszne jedzonko - jakby coś daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

Jejku, jaka ja jestem dziś leniuszkowa 🤢 Nowy tydzień, coraz bliżej ujrzenia Synka a ja taka pełna zdezorientowania 🤨 Chyba troszkę się boję porodu...

Co do Kaczuszki to w niedzielę miała wracać do Polski, więc pewnie akurat leciała.... 😉

U mnie znowu zima wraca, pada śnieg, jest zimno, ech...

Aniulkajaki SKARB ukrywasz pod ta kokardką - śliczny brzuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Tuska pokaż się jeszcze raz ;-) U mnie noc bez zmian, taka jak wszystkie inne. Kolejny dzień oczekiwania się zaczął 😜 Wieczorami dostaję skurczy takich mocnych i myślę, że to już to, a tu nic z tych rzeczy, skurcze przechodzą 😠
Życzę wesołych walentynek 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda, dziękuję - a jeżeli chodzi o skarbik, który jest w brzuszku - to najcenniejszy - mojego Mareczka - uczę się mówić do niego po imieniu 🙂
U mnie jeszcze słonko i nie ma śniegu i jednak lecę na te zakupy - złapię przy okazji trochę tlenu bo w weekend nawet nie wyściubiłam nosa na zewnątrz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki!

Przede wszystkim wszystkiego NAJ NAJ z okazji Walentynek 🙂
Fajnie, że wszystkie marcóweczki cieszą się dobrym samopoczuciem 🙂 Widzę też super nowe foteczki, oklaski 🙂
A z tymi skurczami to faktycznie nie jest łatwo, ja już parę razy miałam stan gotowości bojowej zw. z bólem podbrzusza, ale na szczęście po ok 10, 15 min przechodziło bez powrotu. Więc najważniejsze to nie panikować i próbować liczyć odstępy między skurczami. Muszą być nasilone co 5, 10 min.
Jestem po ostatniej wizycie u swojego lekarza prowadzącego, teraz wg. zaleceń przejmuje mnie szpital, szyjka się skróciła, rozwarcie mam na 1,5 cm więc czekam.... lekarz twierdzi, że mogę do marca nie wytrzymać eh... najbardziej realnym terminem jest ostatni tydzień lutego!
Ale w sumie matka natura bywa przewrotna...
Brzuch mi nie opada, Malutka wierci się strasznie, czuje się dobrze 🙂 To co przemawia za wcześniejszym porodem to stała waga, brzuch już od paru tyg. nie rośnie, zresztą widać na fotce a kostki strasznie puchną. I bądź tu mądry 😉 Trzymajcie się ciepło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniulek sliczny brzuszek - super w tej bluzce wygląda 🙂 a Tobie Ammi to zazdroszczę takiego brzuszka w końcówce ciąży - Ty wogóle przytyłas??? 🙂 taka nieduza piłeczka chyba że to tylko na zdjeciu tak wygląda 😆
Wy już tutaj odliczacie dni do porodu a ja jeszcze troche muszę poczekac! pewnie tu sama bede z małymi wyjątkami (wiem że chyba Kaczuszka i ktoś jeszcze też miał termin na koniec marca), wy już bedziecie miały swoje pociechy przy sobie a ja dalej nie!
Ja skurczy jeszcze jako tako nie mam, czasem tylko ale to tak po razie. Niby się cieszę bo jeszcze w sumie bym nie chciała żeby malutka juz wyszła, to chyba troche za wcześnie! A mam takie pytanie bo mówicie że od 37 tygodnia dzidzia może wychodzic, ale to od poczatku tego tygodnia czy dopiero jak sie skończy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny kiedys ktoras z was pisala o leukocytach w moczu. Odebralam swoje wyniki dzisiaj, do tej pory wszystko bylo ok, a teraz nie wiem o co chodzi z tymi leukocytami.Mialam juz ostatnia wizyte u lekarza i nie wiem czy sie kontaktowac z nim czy nie..

Wynik u mnie wyszedl tak:
Mocz- badanie ogolne osadu
Leukocyty 7-10 w pw komorek (norma 0-5 w pw)
Mocz badanie ogolne
Leukocyty 100/ul (norma 0-25)

Dajcie znac jak cos wiece na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pomoge bo sie nie orientuję za bardzo, najlepiej może zadzwoń do lekarza i zapytaj. Wizyta może nie potrzebna bedzie ale zadzwonic zawsze warto żeby spokojnym byc. Mi kiedyś lekarz powiedział żeby nie patrzec na normy bo w labor nie wiedzą że się jest w ciąży i dają normy dla zwykłego człowieczka, a w ciązy dużo norm ma inne granice 🙂 na pewno jest wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...