Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja wlasnie jestem po porcji lodow z bakaliami i czekolada 🙂 I zastanawiam sie czy jesc duga porcje.
Ja przed ciaza wazylam 57 kg i 168 cm a teraz 63. Balam sie, ze przez swieta przytyje, ale waga stoi w miejscu tylko brzuszek rosnie 🙂
Co do alkoholu i papierosow, to mam wielka ochote wlasnie na whisky z cola lub truskawkowa margarite 🙂 Na poczatku ciazy wypialam jednego slabego drinka, jakis miesiac temu piwo jedno z sokiem. Lekarz moj mowi, ze nie jest szkodliwe lampka wina lub male piwo. Na sylwestra chcialam napic sie szampana ale wzielam lyczka i mi nie smakowal..Tak samo jest z papierosami..przed ciazy palilam kilka na dzien, ale teraz mnie odrzucilo kompletnie.Chcialabym juz nie wrocic do palenia, ale nie wiem czy sie uda.
Niunia co do tego klocia w kroku to ja tez tak mam..i u mnie to jest spowodowane skracaniem szyjki. Jutro ide do lekarza to bedzie wiadomo czy mi zalozy krazek czy nie.
Co do terminu porodu wyliczanego z USG, najbardziej dokladny wynik jest miedzy 12/13 tygodniem. Teraz jak mamy robione to USG to juz nie jest dokladny ten pomiar.
Jesli chodzi o termin porodu to ja sie bede szykowac za jakies 4 tygodnie na poczatku lutego. Odstawiam moje tabletki na podtrzymanie i z tego co lekarz niektore kobiety tak maja,ze zaraz po odstawnieniu fenoterolu zaczynaja rodzic. Mam nadzieje, ze jeszcze sobie Maja posiedzi w brzuszku, bo musze szkole rodzenia skonczyc 🙂
Aha Niunia, stanik fajny. Daj znac jak go dostaniesz czy rozmiarowka dobra, to moze tez zamowie
Mam pytanie troche odbiegajace od tematu, czy mowicie do swoich tesciowych "mamo"? Mi jakos trudno to idzie i juz ponad pol roku po slubie i jeszcze nigdy tak do niej nie powiedziam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja wlasnie jestem po porcji lodow z bakaliami i czekolada 🙂 I zastanawiam sie czy jesc duga porcje.
Ja przed ciaza wazylam 57 kg i 168 cm a teraz 63. Balam sie, ze przez swieta przytyje, ale waga stoi w miejscu tylko brzuszek rosnie 🙂
Co do alkoholu i papierosow, to mam wielka ochote wlasnie na whisky z cola lub truskawkowa margarite 🙂 Na poczatku ciazy wypialam jednego slabego drinka, jakis miesiac temu piwo jedno z sokiem. Lekarz moj mowi, ze nie jest szkodliwe lampka wina lub male piwo. Na sylwestra chcialam napic sie szampana ale wzielam lyczka i mi nie smakowal..Tak samo jest z papierosami..przed ciazy palilam kilka na dzien, ale teraz mnie odrzucilo kompletnie.Chcialabym juz nie wrocic do palenia, ale nie wiem czy sie uda.
Niunia co do tego klocia w kroku to ja tez tak mam..i u mnie to jest spowodowane skracaniem szyjki. Jutro ide do lekarza to bedzie wiadomo czy mi zalozy krazek czy nie.
Co do terminu porodu wyliczanego z USG, najbardziej dokladny wynik jest miedzy 12/13 tygodniem. Teraz jak mamy robione to USG to juz nie jest dokladny ten pomiar.
Jesli chodzi o termin porodu to ja sie bede szykowac za jakies 4 tygodnie na poczatku lutego. Odstawiam moje tabletki na podtrzymanie i z tego co lekarz niektore kobiety tak maja,ze zaraz po odstawnieniu fenoterolu zaczynaja rodzic. Mam nadzieje, ze jeszcze sobie Maja posiedzi w brzuszku, bo musze szkole rodzenia skonczyc 🙂
Aha Niunia, stanik fajny. Daj znac jak go dostaniesz czy rozmiarowka dobra, to moze tez zamowie
Mam pytanie troche odbiegajace od tematu, czy mowicie do swoich tesciowych "mamo"? Mi jakos trudno to idzie i juz ponad pol roku po slubie i jeszcze nigdy tak do niej nie powiedziam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ze stanikiem zaczekam do ok 9 miesiąca, pomierzę sie pod biustem i w nim, po czym dopasuję rozmiarowo i kupię zwykly stanik, bez fiszbin - najlepiej chyba taki w sklepach dzieciowo-mamowych. Widziałam, ze nawet w Tesco są na dziale z odzieżą niemowlęcą. Niunia te z allegro sa w porządku 🙂
We wtorek po południu mam wizytę u lekarza, tak niecierpliwie już na nią czekam..., choć pewnie nie zobaczę Małej, bo nie mam za każdym razem USG 🤨
W najbliższym tygodniu kupimy łóżeczko (to z klupsia safari, czyli z żyrafką 🙂 a później to zostaną nam jeszcze tylko jakieś drobnostki, muszę jeszcze wyhaczyc jakieś smoczki, będę od nich stroniła, ale na wszelki wypadek trzeba się zaopatrzyć. Podobno najlepsze są takie płaskie, które wymagają od dziecka wysiłku przy utrzymaniu go, poza tym nie przyczyniaja się do wady zgryzu.
Co do wagi - przybyło mi ok 10 kg, jestem ciekawa, jak długo będziemy się "wchłaniać" 😜 Z alkoholem i papierosami nie mam na szczęście problemu 🙂 Przed ciązą nie piłam ani nie paliłam, mąż podobnie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o matko! dopiero co zapomniałam o lodach.... chodziły za mną od Świąt, ale Wy mi takiego smaka narobiłyście, że wysłałam męża do sklepu 🙂 co do wagi, przytyło mi się już 12 kg! i ważę teraz 75 kg ,nawet nie chce myśleć co to będzie za parę tyg., bo ostatni trymestr jest najgorszy co do przyrostu wagi a z zakupem stanika to mam poważny problem, bo rozrosłam się w obwodzie i tez poczekam jeszcze miesiąc, ale chyba kupie normalny stanik, a na allegro kupiłam ogólnie 3 staniki i tylko raz trafiłam na dobry rozmiarowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja mi się szyjka nie skraca, oststnio na USG gin powiedziała, że jest wszystko ok. Te skurcze to normalne tzw. Braxtona-Hicksa, gdzieś przeczytałam, że one też mogą być bolesne, więc już się tak tym nie martwię. Skoro po nich zasnęłam to znaczy, że nie były jakieś poważne. Muszę się do nich przyzwyczaić. Tylko ten twardniejący brzuch. Biorę leki i nie pomagają ;-( Ale lekarka powiedziała mi, że już tak będzie. Trzeb to przetrwać. A co do teściowych, ja już w dniu ślubu mówiłam mamo i tato do teściów. Dziwnie tak, ale wolę tak niż Pani/Pan. Teraz to już mi nie robi, przyzwyczaiłam się. Maja jak dzidzia się urodzi to zawsze możesz mówić babcia ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jakies 7 kklo na plusie ale dzieki temu ze schudłam przed nie jest żle, tylko sie martwie te teraz jem tyle słodyczy że drugie tyle przybędie....
Ja tez jeszcze sie nie przyzeycziłam do mówienia ;mamo' do mojej teściowej ,chociaz mam bardzo fajma, moze dlatego ze rzadko ja widze? Moj mąż natomiast nie mam problemó z mówieniem mamo i tato do moich rodzizów i to tak słodko brzmi 🙂 teraz chyba bedziemy mówili babciu i dziadziusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff ale ulga...właśnie kończę 2 rożka lodowego i mam nadzieję, że na dzisiaj wystarczy 😉
Co do zwracania się do teściów, ja miałam ten sam problem, teście są starsi ( 6 lat młodsi od moich dziadków) i właśnie od niedawna mówię do nich babcia, dziadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jakoś w ciąży lodów nie jadłam. Na samym początku, ale jeszcze ruchów nie czułam. W Sylwestra wysłałam Misia na zakupy z listą. Lody też tam były, ale biedak zapomniał. No i potem jak już sklepy były zamknięte to leciał i szukał. Przyniósł, a teraz mi głupio, bo ja ich wciąż nie zjadłam... 😞(( tylko do zamrażalnika wsadziłam. Ale ja już tak mam. Jestem w sklepie to coś chce, wracam do domu i wszystko chowam na potem :PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Maluszki właśnie tak mają jak zjemy coś słodkiego a lody są słodziutkie więc u mnie np. przed chwilą był maraton rozciągania się i wiercenia 🙂 tylko jestem przerażona, że w niecałe 5 min. pochłonęłam 2 lody , muszę przystopować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 lody to na pewno nie litr... a ja czasem litr potrafiłam wchłonąć, a w ciąży nie byłam :PPP
Co do teściów... hmmm... nie wiem jak to będzie... Mama Misia była 2 lata starsza od mojej siostry, ale niestety nie zdążyłam jej poznać. Tata jest parę lat starszy... Nie wiem jak to będzie, bo ja do ludzi po 40stce, przez to, że mam starsze rodzeństwo to po imieniu mówiłam... no ciekawe... zobaczymy. Natomiast moi rodzice to są starsi od Misiowych Babć i Dziadka... a Jego siostra w wieku mojej siostrzenicy... więc same widzicie :PPP zakręcone 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Ja też już sporo lodów zjadłam, a najbardziej smakują mi waniliowe w czekoladzie z migdałami 🙂 🙂 Mniammm 🙂
Moja mała cały czas mnie kopie mam wrażenie, że w ogóle nie śpi... czy Wy też tak macie,??? Bo już zaczynam się martwić...

Mój też non stop kopie, od rana do wieczora 🙂)) w sumie to nawet nie kopie tylko się jakby rozciągał... natomiast jak już kopnie to ja aż krzyknę :P siłacz mały 🙂 na szczęście w nocy mnie nie budzi... to może wtedy śpi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak ale to były 2 duże max rożki ! a z tym wierceniem i kopniakami to normalka, moja to mnie czasami potrafi obudzić, a i parę razy sprzedała mi takiego kopniaka, że aż się zgiełam w pół, słyszałam, że niektóre kobiety przewracają się, więc my to jeszcze mamy łagodne wersje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...