Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maju bardzo się cieszę że u Was wszystko dobrze i że nie musisz miec zakładanego krążka!
Niunia ja myślałam ze wezme po jednym komplecie na dzień, licząc co najmniej 4 dni bo tyle sie leży po cesarce, a nigdy nic nie wiadomo, ale teraz myslę że wezme chyba 6 plus jeden na wyjście, bo przecież maluchy bedą ulewały, mogą się też obsiusiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja mama powiedziała mi że trzeba wyprasować ciuszki po pierwszym praniu, ale dlaczego tego nie powiedziała. Ale ja juz tak nauczona jestem że nawet jak coś nie jest wygniecione to i tak to prasuje.
A jesli chodzi o ubranka po małej to napewno je zatrzymam bo na jednym się nie skończy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam ze podczas prasowania zabija sie tez bakterie i sterylizuje ubranka. Moja mama prasowała dla mnie a pozniej dla mojego brata ale tylko podczas tych pierwszych miesiecy, pozniej tylko to co było trzeba ... Nie wiem ale ja sie niebawem za to zabiore tez....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja muszę jeszcze pokupować dużo ciuszków i w ogóle nie wiem kiedy to zrobię, bo nie chcę jeździć sama, a mąż teraz znowu pracuje na 14 :/ ja właśnie nie wiem ile ciuszków wziąć.. myślałam po jednym zestawie na dzień, czyli 3 zestawy.. ale nie wiem właśnie czy nie za mało.. 🥴

Maja to dobrze, że u Was wszystko ok! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy prać nowe ubranka?
Przed pierwszym użyciem kolorowych śpioszków, pajacyków czy tetrowych pieluszek, należy je wyprać. Ubranka nasączone są apreturą ( preparat, który sprawia, że ubranka są nieco sztywniejsze). Dodatkowo w nowych ubrankach mieszkanie mają drobnoustroje ( w sklepie ubranka są dotykane i oglądane przez wiele osób). Dlatego tak istotne jest pranie nowych ubranek. Warto również prasować małe ciuszki- będą wtedy miękkie i niemal sterylnie czyste. Grono pediatryczne zaleca prasowanie ubranek przez pierwsze tygodnie życia. Ubranka alergika należy prasować jak najdłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się Maju, że u Was okay. Oby tak dalej 🙂
Co do ciuszków do szpitala, to myślę, że to od szpitala zależy. Na przykład nam położna ze szpitala powiedziała, że ciuszki dla dziecka to tylko na wyjście, bo tak to oni dają kaftaniki i dzieci są w szpitalnych rzeczach. W sumie to wygodne. Ach i jeszcze ze trzy pieluszki tetrowe do owinięcia. I tyle dla dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatni mi czasy w ogóle się nie wysypiam! 🤢 a dzisiaj to już w ogóle senny dzień! 🤢 tak więc Kobietki do jutra, ja idę się położyć... obejrzę troszkę TV i mam nadzieję, że zasnę szybciutko! 🙂

miłej i spokojnej nocy! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, ja jak zwykle spać nie mogę 😞 Co do ciuszków do szpitala to tu gdzie ja todzę jest wymóg, żebym miała swoje 3 komplety i koniecznie jednoczęściowe... Nie wiem czemu, ale 2 częściowych w szpitalu nie można...
Wstawiam fotkę brzusia z dzisiaj 🙂 Niedługo to mi pęknie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obejrzałam właśnie filmik na youtube. Jestem po prostu w szoku... Przedstawia on historię dziecka urodzonego w 21 tyg ciąży, które żyło przez 20 min. Strasznie wzruszający i oczywiście nie obyło się bez łez... Ja osobiście bym nie mogła takiego filmu zrobić, nie wiem nawet czy dałabym radę przeżyć coś takiego.. nie wyobrażam nawet sobie tego.. jak chcecie to link do filmu : http://www.youtube.com/watch?v=n2sxLs5zP2U&feature=related
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mamusie:] dawno mnie tu nie było!
Samantka śliczny brzusio:]
co do zasypiania to ja nie mogę narazie narzekac...... troche ciezko zasnac ale jak juz spie to tylko do toalety z 4 razy gonię i od razu poźniej zasypiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z pościelą do łóżeczka, nie wiem jaki rozmiar! A do wózka to planuje tylko jakiś kocyk żadnej pościeli, będzie wiosna ciepło to myślę że nie będzie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry - ja znowu spowrotem w pracy, a taka mialm ochote zostac w cieplym lozeczku. Mala od wczorak niejest zbyt aktywna i nie podoba mi sie to 😞 Ma jakies ciche dni czy cos...? Milego dnia zycze wszystkim 🙂
Samantka super brzuszek, ja mam kilka fotek z wczoraj, musze probowac wkleic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Samantka śliczny brzuś 🙂 Do wózka będę kładła małą na na rozwinięty rożek, w kombinezonku (jeśli będzie zimno) a na to kocyk.
Och, dziś mam w końcu wyczekiwaną wizytę u lekarza, już się nie moge doczekać, choć i tak pewnie małej kruszynki nie zobacze, bo on się skupi na badaniu ginekol (długość szyjki, ustawienie dziecka..).
Do "napisania" Mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Gerda, koniecznie daj znac jak wizyta.
Co do wózka to ja chce kupic taki co msa w zestawie spiwor a pod spod bede kladla kocyk
Co do filmiku z y tube to sobie odpuszcze - na poczatku ciazy postanowilam sobie ze nie czytam o zadnych chorobach ani 'przykrych porodach'ani zadnych takich zeby w ten sposob sie nie martwic bo ja potem mysle i sie zamartwiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Ja tylko na chwilę, bo mam dzisiaj napięty plan załatwiania spraw na mieście. Spałam dzisiaj standardowo czyli z przerwami w liczbie 4-5 na siusiu + Malutka mnie dzisiaj obudziła o 8 czkawką .
Ja kupuje pościel 120x90, bo takie wymiary będzie miało łóżeczko, a łóżeczko mam już wypatrzone i jak się uda to w tym tyg. kupie, będzie na kółeczkach i z kołyską 🙂
Co do pościeli do wózka, widziałam na allegro taniutkie i śliczne komplety , oto link:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

Ale nie wiem jeszcze czy takowy kupie, może faktycznie lepiej kocyk, rożek, cieplutkie ubranko.
Samantka świetny brzuszek, oklask dla Ciebie 🙂 i nie oglądaj już takich filmów! ja dzisiaj miałam straszny sen, że odeszły mi wody i pojawiła się krew a przedwczoraj naoglądałam się porodów na youtubie.
Kaczuszka a Ty czemu jeszcze pracujesz? nie idziesz na zwolnienie?

Maju w sprawie szpitala Kamieńskiego i Brochowskiego wyśle Ci popołudniiu e-maila, bo jest tego dużo do przekazania 😉
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...