Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niunia spokojnie jeszcze masz czas, skurcze porodowe to bedzie o wiele wyraźniejsze wrażenie niz ukłucie, napewno nie urodzisz wcześniej niz na koniec lutego, pewnie dlatego tak masz że tyle o tym myslisz, może poczytaj troche w necie o skurczach porodowych - to cie uspokoi, i głowa da góry będzie dobrze i będziesz dokładnie wiedziała, że to już 'TO"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Ja klikam najpierw na swoje zdjęcie tutaj na forum nawet, potem biorę edytuj mój profil, wtedy pojawia się chyba wybierz plik a pod spodem jest taka notka "Plik ze zdjęciem nie może zawierać znaków !@#$%^&*().":'
W przeglądarkach Internet Explorer mogą wystąpić problemy z przesłaniem fotografii (nad tym problemem właśnie pracujemy). Rekomendowana przeglądarka to Firefox." No a potem biorę zapisz zmiany czy jakoś tak. No ale fotkę musisz zmniejszyć chyba najpierw, bo taka zwykła nie wejdzie Ci. Spróbuj.

Dzieki eMka, robię dokładnie tak jak piszesz więc to musi byc ich wewnętrzny problem zwłaszcza nie nie mam przeglądarki Firefox tylko internet explorer wiec jestem pewnie w tej grupie nad którą pracują...dziwne tylko że na początku mi sie udało dodac zdjecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczęta ja powrócę do tematu skracającej się szyjki, bo nie daje mi to spokoju (czytam różne skrajne opinie). Czy któraś z Was miała badanie usg na jej wydolność? W poniedziałek mam zwykłe usg i nie wiem czy na tej samej wizycie mogę poprosić o zbadanie tej mojej skracającej się szyjki, czy trzeba się do tego badania jakoś specjalnie przygotować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia, głowa do góry, masz jeszcze czas, tak jak my wszytskie. Moze sproboj odciagnac mysli od porodu i np poczytaj sobie jakas fajna ksiazke 🙂 polecam tez krzyzówki 🙂 Ja zawsze jak miałam wiekszy stres to starałam sie robic cos przeciwnego i pomagało 🙂 Ja tez nie moge zamiescic zdjecia, ale to od samego poczatku wiec juz dąłam sobie spokój z tym .... A co do dzieciatek to My bysmy chcieli dwoje... Jedno już w drodze a drugie za pare lat i na pewno po powrocie do Polski.... Zeby Moja Mama mogłabyc swiadkiem mojej ciazy ..... Brakuje mi Mojej Mamy tutaj .... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
m_corazon napisał(a):
Dziewczęta ja powrócę do tematu skracającej się szyjki, bo nie daje mi to spokoju (czytam różne skrajne opinie). Czy któraś z Was miała badanie usg na jej wydolność? W poniedziałek mam zwykłe usg i nie wiem czy na tej samej wizycie mogę poprosić o zbadanie tej mojej skracającej się szyjki, czy trzeba się do tego badania jakoś specjalnie przygotować?

u mnie ostatnio lekarz badał normalnie na fotelu, a potem jak mu się nie podobało to sprawdzał mi długość szyjki przez USG dopochwowe, więc przygotowywać się nie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
m_corazon ja mam badana szyjke na kazdej wizycie. Nie musisz sie do tego przygotowywac. Lekarz robi Usg dopochwowo i mierzy jej dlugosc. Moj zawsze bierze dwa pomiary, zeby miec pewnosc co do dlugosci. Jesli jeszcze cos chcesz wiedziec to pytaj. Ja z moja szyjka od 17 tygodnia walcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No co do badania szyjki ginekologicznie, to powinien lekarz to robić na każdej wizycie. To bardzo ważne. Ja mierzoną miałam raz, ale wszystko u mnie ok, bez komplikacji więc lekarz nawet przez dotyk potrafi stwierdzić czy wszystko gra.
u mnie zawsze zapisuje w karcie: szyjka: długa, tylna (ale nie wiem o co z tym chodzi), zamknięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka i Gerda-śliczne brzusie 🙂Wysyłam oklaski 😘Ja też próbowałam zamieścić zdjęcie swojego ale nie mogę...no cóż postaram się jeszcze nad tym popracować i może mi się uda 🤨
Dziękuję Wam wszystkim za gratulacje chłopczyka-rzeczywiście troszkę mnie przetrzymał 😉
Ja muszę zapytać lekarza o badanie szyjki bo już dawno nie miałam badanej...całkiem to mi umknęło 🤔
Dobrze Kaczuszko że się dzidziuś rozruszał 🙂-niech już mamusi nie straszy i się często rusza tylko nie za mocno bo mnie to czasem już boli brzuszek od tego wypychania ale w końcu mój siłacz ma już 2100 😁...
Ja też się boję porodu...boję się bólu i tego na jakie trafię położne i lekarza i czy wszystko pójdzie dobrze i szybko 😮
A od początku stycznia dopada mnie panika że to się może zacząć dziać w każdej chwili...Niunia już pisała że już prasowanie pakowanie a ja mam wrażenie że nie jestem wcale przygotowana i się strasznie martwię czy ze wszystkim zdążę 😞
Pod koniec tygodnia biorę się za szykowanie torby...będę wtedy może spokojniejsza.Co prawda nie mam wszystkiego ale już coś tam jest co mogłabym naszykować... 🤨
Mojego męża też dopadło przeziębienie ale na szczęście już mu przechodzi i mam nadzieję że nie złapie od niego 🤔Nawet od paru dni buziaka sobie nie daliśmy 🤢
Śpimy razem bo nie miał gorączki ale za to tak odwrotnie 😆 🙃żeby mi nie chuchał tak bezpośrednio w twarz...A od rodziny dostaliśmy wogóle rozkazy żeby spał w innnym pokoju...
Życzę Wam miłej nocki -całej przespanej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia, a jaką masz przeglądarkę? Z Explorera czasami nie da się dodać zdjęcia, ja mam firefoxa i jeszcze nie miałam problemu z jego zamieszczeniem a już chyba z 10 razy zdjęcie zmienialam. Więc jeśli masz Explorer to ściągnij może firefox... Dla mnie bardziej pasuje ta przeglądarka. Pozdrawiam i miłej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Moja nocka dzisiaj była "poćwiartowana". Kruszynka ruszała się tak, jak nigdy dotąd. Nie potrafię tego nawet w pełni opisać, w każdym razie zasnęłam przed 1 a wstałam po 5, także padam na twarz 😮
Ja też coraz częściej myślę o porodzie i w ogóle o tym, czy Małej będzie "łatwo przejść", czy nie będą musieli używać kleszczy itp,. zastanawiam sie również nad kwestiami organizacyjnymi, czyli, kiedy podać położnym nasze ciuszki dla Dzidzi, czy mąż ma je zabrać na sale porodową, kiedy będę mogła się umyć i kto w tym czasie zaopiekuje się naszym Aniołkiem...ach różne różnosci sie kłębia w mojej głowie.
Jeśli chodzi zas o badanie szyjki to mi lekarz sprawdza jej długośc podczas badania ginekologicznego - na fotelu, zwyczajnie bez sądy, tylko manualnie i za pomocą wziernika.
Dobrego dnia Brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki, czesc Gerda - to rzeczywiscie nie pospalas...Moze w ciagu dnia uda ci sie troche zamknac oko i troche odespisz.... ja dzisiaj spalam dobrze, tyko raz bylam siuisu za to rano nie moglam sie zwlec z lozka do pracy. Jak juz skoncze pracowac w tym lutym to chyba bede w lozko codziennie do poludnia 🙂
Neil mi tez brakuje tu rodziny, zwlaszcza teraz jak tyle sie dzieje i tak sie zmieniam, dlatego podjelam decyzje o porodzie w PL zeby byc z rodzinka jaksie mala urodzi i poza tym decyzja jest ze wracamy na stale z jednej strony strasznie sie ciesze z drogiej lekki niepokoj czy sie wszystko dobrze ulozy... ty zawsze mozesz sprobowac sciagnac mame do siebie jak je mala urodzi, chociasz na kilka tygodni 🙂
Co do szyjki to jak mialam banana (moj gin w PL) to mialam dluga ale byla miekka - ale to byl dluuugi dzien - wstalam o 4 rano, lot do Pl, ladowani na innym lotnisku i dowoz autobusami - do gin zaszlam na 7 wieczorem wiec mysel ze to ze zmeczenia.
Co do pakowania do szpitala to ja zaczynam dopiero w polowie lutego wiec jak widzicie u mnie pelen luz 🙂
Milego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja do 5 leżałam, a od 8 już nie śpię... wykończy mnie to przeziębienie. idę do lekarza rodzinnego zobaczyć co powie i czy coś mi przepisze, a potem zadzwonię do gin zapytać czy mogę to w ciąży brać... bo nie wytrzymam już dłużej, a domowe sposoby i leżenie nic nie dają 😞((
ja polecam przeglądarkę google chrome. nie obciąża kompa, a firefox tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
M_corazon ja lezalam wczesniej bardzo dlugo,wstawalam tylko do toalety. Teraz lekarz tez kaze mi lezec, wiec odpoczywam. Czasem pojde do sklepu czy na obiad do tesciow, ale nic innego nie robie typu sprzatanie, odkurzanie, dzwiganie itp, zeby sie nie meczyc. Moj lekarz mowi, zeby jeszcze poleniuchowac do konca stycznia a potem to juz nie ma sie czym martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka oby lekarz ci cos madrego poraszil i przeszlo w koncu to wstretne przeziebienie.
A wy dziewczyny. nie przemeczajcie si, juz nie duzo zostalo - dacie rade bez sprzatania i biegania 🙂
A moja mala to dzisiaj znowu leniuszek, ale sie juz nie martwie bpowczoraj po poludniu i wieczorem sie duzo ruszala wiec moze ma jakies takie ciche momenty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja też uzbrajam się jeszcze w cierpliwość. WSZYSTKO DLA NASZEJ NIUNI 🙂
A tak właśnie pomyślałam o tym badaniu, bo ja zawsze miałam tylko ginekologiczne, a przy żadnym USG nie sprawdzano mi szyjki, więc tak się zastanawiam, że przecież w ten sposób dokładnie się nie sprawdzi długości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, u mnie szyjka się na szczęście nie skraca ;-) Gin. mi ją często bada. Emka co do wózka to chyba ten http://allegro.pl/nowosc-wozek-raptor-z-fotelikiem-kolka-obro-i1351083563.html, ale się jeszcze na 100% nie zdecydowałam. Mamuśki czy miałyście badane piersi przez ciążę? Ostatnio oglądałam program, że lekarz powinien sam z siebie Nas zbadać, a Ja nigdy w życiu nie miałam takiego badania i się upomniałam ;-) Na następnej wizycie będę badana ;-) Idę się ubierać, bo jadę na uczelnię odebrać mój wyczekany dyplom ;-) Do później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...