Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
przed ciążą miałam badane piersi na każdej wizycie, w ciąży jeszcze ani razu... nie wiem czemu, ale gdzieś czytałam, że naciskanie piersi może stymulować zbyt wczesną produkcję pokarmu... hmmm... zapytam go chyba na najbliższej wizycie. ale to dopiero pod koniec stycznia, a za tydzień usg 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tez mialam badane piersi przed ciaza a w niazy nie, musze sie ginia spytac. EMka fajnie masz z USG - ja na moje musze poczekac do poowy lutego...;(
Kupilam angelcara - wlasnie przyszedl, dostalam go az bdb cene (tu w UK jest chyba taniej niz w PL) musze dzisiaj wyprobowac na mezu 🙂
Mala sie poruszyla. moze sie budzi spioch jeden.
Ninia gratuluje dyplomu!!! A co studiowalas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny ja miałam juz 9 wizyt u lekarza i nie miałam żadnego badania piersi a wszędzie pisze że lekarz powinien zbadac... może pod koniec ciązy bedzie sprawdzał?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam USG na każdej wizycie a wizyty mam co 3 tygodnie od początku ciąży! A z tą kością ogonowa to ja też tak mam, a w świeta to mnie tak strasznie bolała że chodzic prawie nie mogłam. Podobno dzidziuś na nerw kulszowy uciska i tak boli. Mi po 2 dniach przeszło i jak narazie spokój z kręgosłupem! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez jeszcze nie badal piersi. W poniedzialek mam wizyte i USG to moze wtedy bedzie.
Kaczuszka ja tez zauwazylam, ze jak siedze za dlugo co mnie cos tam uwiera i jest nie wygodnie. Dlatego zalecaja nam jak najwiecej lezec, zeby kregoslup sobie odpoczal. Na szczescie juz niedlugo przestanie 🙂 Ale pewnie przyjda inne dolegliwosci :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
m_corazon, ja odkąd na dwóch wizytach na izbie przyjęć w październiku odległych od siebie o 2 tygodnie stwierdzono mi skrócenie szyjki (badanie USG dopochwowe) o cały 1 cm mam zalecone "polegiwanie". A ponieważ w tej ciąży jestem w dość dużym strachu (pierwszą poroniłam w 13 tygodniu - obumarcie płodu w 8 tygodniu z niewiadomych przyczyn), to teraz grzecznie poszłam na zwolnienie no i "poleguję", czyli w zasadzie nie wychodzę z domu (tylko na badania), no i sobie odpoczywam, głównie na leżąco. Szyjkę mam mierzoną przy każdej wizycie ginekologicznie i dopochwowo. I tak - ginekologicznie mam zawsze "pięknie", czyli okolo 2 cm, twarda, zamknięta (odpukać). A dopochwowo nieznacznie mi się skraca. 2 tygodnie temu cała miała 27mm (czyli też nie jest źle). Trochę mnie przeraża to, że ja tak naprawdę nie bardzo czuję te skurcze, które skracają szyjkę. Jak wstaję, to zawsze brzuch jest taki jakiś napięty, ale nie wyczuwam momentu, kiedy to się robi... No i zdecydowanie masz rację, że prawdziwą długość szyjki można wykazać tylko przy badaniu USG dopochwowym (i koniecznie na pusty pęcherz). Ja jak jestem na takim "przełomowym" USG (dotychczas 12 i 20 tygodnia, a dzis mam USG 30 tygodnia), to proszę też o zmierzenie szyjki dopochwowe (chyba każdy aparat USG ma także tę końcówkę do USG dopochwowego). Te "przełomowe" USG (12, 20 i 30 tygodnia) robię u lekarki innej niż moja prowadząca, dlatego muszę dodatkowo prosić o zmierzenie szyjki (moja gin robi to przy każdej wizycie). Dzisiaj właśnie czekam z niecierpliwością na wieczór, bo dowiem się co tam z Dzidzią, no i z szyjką. Trzymam kciuki za wszystkie Mamusie i Dzidziusie na tym forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziewczyny mówicie, że lekarz Wam za każdym razem sprawdza długość szyjki i do tego zapisuje w karcie ciąży, a ja nie mam nawet zapisanej dł. po pierwszym badaniu.. Jedynie co wylądowałam w szpitalu to lekarz powiedział mi, że szyjka jest twarda i długa.. no niby w porzadku, ale Maja piszesz, że na każdej wizycie bada Cię lekarz ginekologicznie, natomiast mnie nie, pyta się czy były upławy jakieś bóle, a jeśli powiem, że nie to tylko mierzy ciśnienie, ważę się, no i robi mi USG..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisałyście jeszcze o kłuciu w okolicy pępka, też mam takie odczucie i jak przejadę tam ręką to mam wrażenie jakby dzieciątko mi tam coś wbijało! 🙂 Wczoraj wieczorem strasznie się przestraszyłam, bo bolał mnie cały brzuch i kuł 🤢 no i miałam strasznie twardy, coś mi się wydaje, że znowu macica mi się zaczęła stawiać, tylko wczoraj to tak jak nigdy 😞 a ból był straszny, brałam prysznic jak się zaczął, no i trwało to z dobre 30minut, ale było za późno na dzwonienie do lekarza, bo to chyba 23.była;/ no a dzisiaj już lepiej z tym, że odpoczywam i nigdzie się dziś nie ruszam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Jespere trzymam kciuki za dobre wiesci dzisiaj, koniecznie sie nimi podziel 🙂 Przykor mi z powodu pierwszego dzisiusia i nie dziwie sie ze w tej sytuacji jetes bardzo zapobiegliwa i duzo odpoczywasz. Patrzac na to w koptrym jestes tygodniu z tym dzidzusiem juz na pewno bedzie wszystko w porzadku.
A z ta koscia ogonowa to widze ze nie tylko ja, ale mnie dzisiaj boli, normalnie jak wstane z krzesla to chodzic przez chwile nie moge 🙂 Ale coz zabki zacisniete i zyje sie dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska, strategia 'odpoczywam i nigdzie sie nie ruszam' brdzo wskazana w tej sytuacji. Ja generalnie nie mam twardniehjacego brzucha (odpukac) ale wiesz zauwazylam ze jak biore prysznic (a luubie cieplutki) to jest twardszy niz normalnie...dziwne bo ponoc kapiel ma rozluzniac...
A co do pepuszka to pewnie powoli Ci sie bezie wywijal - ja zamiast pepuszka mam teraz kreseczke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, Kaczuszka, dzięki ;-* Ja studiowałam marketing i komunikacje społeczną (licencjat), a teraz zarządzanie zasobami ludzkimi (mgr). Dwa miechy temu się broniłam, ale dopiero teraz dostałam Dyplom. Kurczę chwilkę pochodziłam i mnie znowu boli w kroku ;-(. A jeszcze muszę iść do sklepu, bo nie mam nic do jedzenia. Ja mam wizytę dopiero 17 stycznia, ale poproszę gin. żeby mnie teraz zapisywała częściej niż co 3 tygodnie, bo co chwile mi coś się dzieje, a ciężko się do niej dostać bez umówionej wizyty ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do mojego pępka to jest bardzo bliski wyskoczenia, w nniektórych momentach bardziej, w niektórych mniej! 🙂
a co do ilości dzieci to chcemy mieć z mężem dwójkę 😜 mąż by chciał jedno po drugim.. a ja nie, powiedziałam, że chcę mieć różnicę wieku między dziećmi 2 do 3 lat.. Większej bym nie chciała, bo później ciężko się dogadać.. Ja mam siostrę 3 lata młodszą i wiecznie się kłócimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do kreski na brzuchu..ja takiej nie mam i moja mama mówiła, że też nie miała..natomiast babcia miała. Z tym, że mama mówi, że również nie wyskoczył jej pępek a mnie się wydaje, że wyskoczy albo będzie właśnie na płasko.. 😜 mój mąż się śmieje ogólnie z mojego pępuszka! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i znalazłam na allegro link do takiego wózka jaki kupiliśmy, my mamy szary z błękitnym 🙂
http://allegro.pl/wozek-tako-jumper-x-3-w-1-2010-serca-5xgratis-i1381967962.html
jejku mnie jakaś skleroza łapie i piszę tu na raty 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6 rodzeństwa 😆 myślę że nikt mnie nie pobije! Jestem najstarsza i mam brata o rok młodszego ale do tej pory się dogadac nie możemy! Myslę że to bardziej kwestia charakterów ale różnica wieku też swoje robi! A z moimi siostrami (5 i 7 lat) mam świetny kontakt 😜 ciągle by się do brzucha przytulały i trzymały rękę żeby Mała je kopła hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska, badanie ginekologiczne szyjki zazwyczaj jest wykonywane często. Natomiast to USG szyjki zazwyczaj tylko jeśli są wskazania. U mnie zaczęli badać UUSG przy każdej wizycie jak w październiku wylądowałam na izbie przyjęć raz z drobnym pojedynczym plamieniem, a za 2 tygodnie z bólami brzucha. Niewydolność szyjki nie jest aż tak częsta, więc zazwyczaj ginekolodzy mierzą ją w USG dopiero jak coś ich zaniepokoi, a tak to mierzą ginekologicznie na tzw "oko", czy raczej "na palec" 😉 A ponieważ pomiar "na palec" nie może być dokładny, to nie wpisuja go do karty ciąży.
Kaczuszka, dzieki za słowa otuchy. Ja też tak myślę, że teraz już po prostu nie może być źle. Tak od 25 tygodnia z każdym kolejnym robię się spokojniejsza. Pomaga mi trochę mój Synuś, który jest wielkim rozrabiaką i strasznie kopie i się wierci 😉 Chociaż tak jak pisałaś niedawno o swojej Dzidzi, też się czasem obróci do pleców i słabiej Go czuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska8 bardzo fajny ten wózek 🙂 a powiedz mi czy on jest taki sztywny całkiem czy można nim trochę bujac?? Bo my chcemy taki żeby choc trochę nim bujac, nie na boki ale tak wzdłuż, nie wiem czy mnie rozumiecie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaliśmy właśnie z mężem i mówił do tej Pani, która nas obsługiwała, że się strasznie buja ten wózek, a ona powiedziała, że tam jest jakiś przycisk, że można go na sztywno też zrobić..tak więc możesz mieć go i tak i tak..


No mnie kilka razy tylko lekarz badał ginekologicznie.. w sumie może z 4, a tak tylko pyta czy jakieś bóle albo coś jeśli powiemm, że nie to robi tylko usg,właśnie mierzy ciśnienie no i się ważę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, pokażę go Mojemu jak z pracy wróci 😆
a co do szyjki to mi też tylko ginekologicznie sprawdza, jeszcze nigdy przez usg nie miałam. Zawsze pyta czy coś się działo i ja mówie że nic to już bardziej nie wnika. Zobaczymy co w piątek powie bo mam wizytę a ostatnio miałam to ciągłe twardnienie to może wtedy jakieś USG zrobi! dam znac jak bedę po 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
a no i znalazłam na allegro link do takiego wózka jaki kupiliśmy, my mamy szary z błękitnym 🙂
http://allegro.pl/wozek-tako-jumper-x-3-w-1-2010-serca-5xgratis-i1381967962.html
jejku mnie jakaś skleroza łapie i piszę tu na raty 😜


witam tez chce zakupic taki wozio wiec poprosze o recenzje 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie ; )
dawno tu nie zaglądałam i mam ponad 40 str w plecy, pewnie tego już nie nadrobie 😜 Widze , że jesteście na etapie USG. Ja miałam tylko 2 razy robione USG i nie znam jeszcze płci, dopiero dowiem się pod koniec tego miesiąca co noszę pod serduszkem (nie mogę się już doczekać!!!). Tuska, bardzo ładny wózeczek wybraliście dla maluszka. Co do kreski na brzuchu to mi się robi, jest taka jasno brązowa. Jak waszym zdaniem przeżywa to wszystko wasz partner? Mój niezabardzo w to może uwierzyć że zostanie tatusiem, może jak zobaczy maleństwo to inaczej zaaraguje. Narazie to mnie cały czas stresuje, bo on to na wszystko ma czas.. wszystko by kupił w marcu, a ja znowu chce mieć już większość za sobą bo już nie umiem długo po sklepach chodzić. ;( przez to wszystko mam strasznego doła! : ((((( bym cały czas płakała....
ale się rozpisałam, mam nadzieję ze was nie zanudziłam.
POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...