Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej! Widze że nie tylko ja mailam dziś problemy ze snem. Wieczorem złapał mnie straszny skurcz juz myslałam ze to powtórka z poprzedmniej rozrywki, ale po paru minutach przeszło, a poźniej to mnie cały brzuch bolał! Rano zadz do gina kazał mi leżeć a jakby było gorzej to od razu do szpitale jechać! Ale na razie jest oki!
Jeśli chodzi o czkawkę u maluszków to w ten sposób ćwiczą przepone i mięśnie oddechowe i moga miec czkawke bardzo często!
My chcemy mieć 2 albo 3 z przewagą na 3, i też w niedużych odstępach.
Ja juz mam poprane i poprasowane, też chciałam z tym zaczekać, bo o ile pranie to nie problem bo tylko włożyć nastawić i rozwiesić to juz prasowanie przysparza niejednego problemu! A boje się że przy tych różnych skurczach i dolegliwościach moge nie dać rady!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sprawie poduszki romawiałam ze znajomą pania neonatolog (lekarz noworodków) i powiedziała mi że noworodki mogą spać na płaskich poduszkach lub bez, zależy to od rodziców. Kiedyś zanim zaczęto szyć podusie dla takich maluchów, kładziono zwykłe małe jaśki i wtedy często dochodziła do takich sytuacji gdzie maluchy się dusiły. Mowiła też ze nie słyszała jeszcze zeby byl jakis przypadek związany z tymi plaskimi poduszkami. Ale ja też się zastanawiam czy dawac poduszkę. Czas pokaże!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaspere widzę, że też jesteś z Wawy - w którym szpitalu zamierzasz rodzić i gdzie prowadzą Twoją ciążę? Bo chyba masz podobnie jak ja, że masz oddzielnie USG a oddzielnie wizyty u gin.
Patii głowa do góry. Damy radę ze wszystkim silne babki jesteśmy 🙂
My też mamy jeszcze mało rzeczy ale powtarzam sobie, że maluszkowi na początku naprawdę niewiele potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 właśnie dostaliśmy przesyłkę z łóżeczkiem i materacykiem, ale się cieszę. Kupiliśmy na allegro: http://allegro.pl/24-klups-lozeczko-safari-szuflada-gryka-kokos-i1383222790.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko, na godzinkę wyszłam a tu 7 stron ;-) Ja poduszki nie będę dawać dziecku do 1 roku (mimo, że już kupiłam), wolę nie ryzykować, a i tak dzidzi on do niczego nie jest potrzebna. Co do prania i prasowania to pierwsze już za mną, następne w przyszłym tygodniu. Nie mam gdzie suszyć dlatego rozkładam to na raty, mam jeszcze dwie szuflady do prania, a wczoraj zadzwoniła do mnie koleżanka i powiedziała, że przywiezie mi kolejną porcję ubranek ;-) Nie wiem dlaczego, ale mam takie przeczucie, że muszę mieć już wszystko gotowe. Do szpitala już też jestem w 80% spakowana ;-) Mam dwie torby ;-) Może trochę panikuję, ale zawsze taka byłam, że wszystko muszę mięć załatwione od zaraz. Nienawidzę na ostatnią chwilę. Dla Pawełka już też mam wszystko, oprócz wózka, a łóżeczko będzie w przyszłym tygodniu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia bez paniki na pewno ze wszystkim zdążysz... mamy dopiero początek stycznia 🙂 Maż jeszcze spokojnie na to ok 2 miesięcy... nie zakładaj, że urodzisz wcześniej, bo może się to również przedłużyć 🙂 Myślę, że tak już w lutym to powinnyśmy mieć wszystko gotowe, a teraz to troszkę za wcześnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziewczyny mam takie pytanie głupie :P Ostatnio w kalendarzu zapisałam sobie i zaznaczyłam każdy tydzień ciąży, od końca. 40 tydzień zaczyna mi się 7 marca bo mam 13 termin. Wychodzi na to, że teraz jestem w 31 tc, a u mojej gin mam wpisywane 1 tydz do tyłu, a z USG termin się nie zmienia... Sama już nie wiem w którym tyg ciązy jestem i jak mam to liczyć.. czy według kalendarza czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka, wiem, że panikuję, ale jak będę już miała wszystko pod kontrolą to jakaś spokojniejsza jestem ;-) Ja też nie wiem w którym jestem tygodniu. Wg miesiączki to 31, według wcześniejszego USG 32, a wg. ostatniego USG to już 33 ;-) Bo na każdym badaniu Pawełek jakoś większy jest i co chwilę mi zmieniają ten termin ;-( I też już głupia jestem, kiedy mam rodzić ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda ja zastanawiam się nad kupnem właśnie tego łóżeczka, identycznego! 🙂
a co do obliczania tygodnia ciąży, to ja wyliczyłam tak samo jak mój lekarz.. po prostu zacznij liczyć od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, bo wtedy się właśnie zaczyna ciąża.. ja tak obliczyłam sobie i zgodziło mi się z tym tygodniem co lekarz mi wyliczył 😉 ja mam teraz właśnie 32tydzień 😉
sprawdź sobie na www.edziecko.pl ... tam wpisujesz przewidywany dzień porodu i Ci wylicza, w którym tygodniu jesteś i jeszcze masz każdy dzien opisany 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No według miesiączki to w ogóle 32 tc mi wychodzi, ale ja mam nieregularne cykle.
Ostatnią miesiączkę miałam 2 czerwca. Wychodzi, że termin na 7 marzec, a na usg termin wyszedł na 13 marzec. No ale mówię raz cykl mi trwa 29 dni raz 36... więc ja nie mogę się sugerować dniem ost. miesiączki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
m_corazon, ja będę rodzić na Karowej, bo tam pracuje moja ginekolog. No i tam miałam zabieg po przykrym wydarzeniu w 2009. No i tam jeżdżę za każdym razen na izbę przyjęć jak jest jakiś problem. W zasadzie wszystkie moje koleżanki rodziły gdzie indziej, no ale ja już nabrałam zaufania do szpitala na Karowej. A zresztą to taka specjalistyczna placówka (mają dobry sprzęt w razie jakichkolwiek kłopotów). ... Których oczywiście nie będzie 😉
Jest taka strona www.rodzicpoludzku.pl, gdzie mozna sprawdzić szpitale w PL i tam są też komentarze kobiet, które tam rodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja gin liczy tygodnie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Tylko że ginekolodzy zawsze mówią, że jest się w tym tygodniu ciąży, który już się wg takich wyliczeń zakończył. Czyli jak trwa tydzień 32, to ginekolodzy w szpitalu mówią, że jest się w 31.
m_corazon, a gdzie Ty rodzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam nieregularne bardzo.. a z USG nie mogę się sugerować tym bardziej, bo za każdym razem mi inny termin wychodzi, najwcześniejszy była na 3 marzec a najpóźniejszy na 9., więc ja się opieram na tym z miesiączki, a jak będzie zobaczymy.. Ja mam czasem głupie przeczucie, że końcem lutego urodzę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jeszcze nie mam nic dla Dzidziusia... Będę robić zakupy przez internet jak skończę 32 tydzień. A tymczasem sobie oglądam rzeczy w necie dla poprawy nastroju. Łóżeczko wybrałam takie http://allegro.pl/promocja-lozeczko-drewex-laura-transp-op-bok-i1387652153.html
bo akurat dla mnie jest ważne, zeby miało kółka (na noc Dzidziuś będzie spał u nas w sypialni a w dzień będę Go próbować przyzwyczajać do jego pokoiku), opuszczany bok i 3 poziomy regulacji dna. Zastanawiam się jeszcze nad przystawką http://allegro.pl/kolyska-przystawka-lozeczko-filip-nowosc-i1398192737.html Przez pierwsze 3 m-ce, jak jeszcze nie bedzie się wiercił, spałby sobie tak blisko mamusi 🙂 No a potem mozna je wciąż wykorzystywać jako kołyskę. Jeszcze się zastanawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to Ci odradzam tą przystawkę, bo dzidziusiowi szybko będzie w tym ciasno.. Łóżeczko też możesz postawić koło swojego łóżka skoro jest na kółkach... Ta przystawka to chyba zbędny wydatek... przynajmniej moim zdaniem a poza tym to łóżeczko ma inne wymiary i dodatkowo dochodzi zakup drugiego materacyka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...