Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Ja już po śniadanku i wykąpana nawet.. Noc miałam ciężka, najpierw nie mogłam zasnąć długooooo bo się w dzień wyspałam a później jakaś niespokojna byłam i budziłam się co chwilę 🥴 Za oknem pochmurno, jeden pozytyw - wypłata jest na koncie 😁
Wiola - a Ty nie miałaś być na diecie? 😜 Spaghetti to raczej nie jest dietetyczny obiad 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dzień dobry 🙂 Ja już po śniadanku i wykąpana nawet.. Noc miałam ciężka, najpierw nie mogłam zasnąć długooooo bo się w dzień wyspałam a później jakaś niespokojna byłam i budziłam się co chwilę 🥴 Za oknem pochmurno, jeden pozytyw - wypłata jest na koncie 😁
Wiola - a Ty nie miałaś być na diecie? 😜 Spaghetti to raczej nie jest dietetyczny obiad 😁


Ale z makaronem razowym - wiec chyba ok (foch) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.


Skoro lekarz nic nie mowil po pewno nie potrzebujesz az tak sie ograniczac. Z tego co wiem to najlepiej gotowane, pieczone w rekawie, duszone, a smażone to ponoć cukier podnosi. A z jakiego powodu ta dieta, jesli moge sytać? Bo nie jsetem w stanie nadrabiać wszystkich stron kiedy mnie nie bylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.


Skoro lekarz nic nie mowil po pewno nie potrzebujesz az tak sie ograniczac. Z tego co wiem to najlepiej gotowane, pieczone w rekawie, duszone, a smażone to ponoć cukier podnosi. A z jakiego powodu ta dieta, jesli moge sytać? Bo nie jsetem w stanie nadrabiać wszystkich stron kiedy mnie nie bylo 🙂


Miałam podwyższony cukier - 146 po 50 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.

cukry proste to nie cukierki i ciasto 😉 To kasze, makarony, białe pieczywo, tłuste i smażone mięsa też niewskazane, ogólnie mięso ma indeks glikemiczny 0 i można je jeść ale gotowane albo pieczone bez tłuszczu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.

cukry proste to nie cukierki i ciasto 😉 To kasze, makarony, białe pieczywo, tłuste i smażone mięsa też niewskazane, ogólnie mięso ma indeks glikemiczny 0 i można je jeść ale gotowane albo pieczone bez tłuszczu 😉


To dupa - tylko że on mi powiedział żeby się tylko ograniczać a nie w ogóle nie jeść. Sama nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.

cukry proste to nie cukierki i ciasto 😉 To kasze, makarony, białe pieczywo, tłuste i smażone mięsa też niewskazane, ogólnie mięso ma indeks glikemiczny 0 i można je jeść ale gotowane albo pieczone bez tłuszczu 😉


To dupa - tylko że on mi powiedział żeby się tylko ograniczać a nie w ogóle nie jeść. Sama nie wiem 😞

Wioluś podejdź do tego tak, że to tylko Tobie i Twojemu dziecku na zdrowie wyjdzie 🙂 Zostały 2 miesiące - wytrzymasz a do tego waga się zatrzyma, same pozytywy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.

cukry proste to nie cukierki i ciasto 😉 To kasze, makarony, białe pieczywo, tłuste i smażone mięsa też niewskazane, ogólnie mięso ma indeks glikemiczny 0 i można je jeść ale gotowane albo pieczone bez tłuszczu 😉


To dupa - tylko że on mi powiedział żeby się tylko ograniczać a nie w ogóle nie jeść. Sama nie wiem 😞

Wioluś podejdź do tego tak, że to tylko Tobie i Twojemu dziecku na zdrowie wyjdzie 🙂 Zostały 2 miesiące - wytrzymasz a do tego waga się zatrzyma, same pozytywy 😉


Masz rację. Wymyślę na obiad coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.


Skoro lekarz nic nie mowil po pewno nie potrzebujesz az tak sie ograniczac. Z tego co wiem to najlepiej gotowane, pieczone w rekawie, duszone, a smażone to ponoć cukier podnosi. A z jakiego powodu ta dieta, jesli moge sytać? Bo nie jsetem w stanie nadrabiać wszystkich stron kiedy mnie nie bylo 🙂


Miałam podwyższony cukier - 146 po 50 g.


To ja mialam podobnie, tylko juz po 75g glukozy wyszlo 181 i dostalam skierowanie do poradni gdzie dokladnie omówili mi diete. A ty bedziesz miala powtórke tej glukozy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Hej, tylko miesko pewno smazone do tego spagetti ? 🙂


No tak 😞 A nie można smażonego?? Lekarz mi powiedział że mam tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych, nic więcej.

cukry proste to nie cukierki i ciasto 😉 To kasze, makarony, białe pieczywo, tłuste i smażone mięsa też niewskazane, ogólnie mięso ma indeks glikemiczny 0 i można je jeść ale gotowane albo pieczone bez tłuszczu 😉


I do tego bialy chleb, mi np. wogole chleb barzdo cukier podnosi, wiec narazie jem chrupki wasa zytni. A na tylko na kolacje jakis ciemny chleb i jasna bulke, zeby do rana wystarczylo, i nie bylo acetonu w moczu(co oznacza glodowanie organizmu) . Tak mi przynajmniej powiedziano w poradnii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzęeeeee 🤪 🤪 🤪
Kwietnióweczek musiałam szukać na drugiej stronie tematów forum 🤪 🤪 🤪 !!! Od godziny żadnego postu ??!! Coś się dzieje o czym nie wiem?? 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Nie wierzęeeeee 🤪 🤪 🤪
Kwietnióweczek musiałam szukać na drugiej stronie tematów forum 🤪 🤪 🤪 !!! Od godziny żadnego postu ??!! Coś się dzieje o czym nie wiem?? 😮 🤢

heh nic się nie dzieje 🙂 wczoraj była mała zadymka ale już ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Co tam się działo !! Powiedz szybko bo drżę z niecierpliwości 🤪 🤪 🤪

trzeba było Matyldę do pionu sprowadzić, trochę mi podniosła ciśnienie ale już mi przeszło, to było jakoś pod koniec dnia więc jak masz ochotę to się cofnij a sama zobaczysz 🙂
A co z wózkiem? Kupiliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko 🙂 przeczytałam 23 strony.
Byłam rano na zakupach bo jutro teściowa ma urodziny, musielismy prezent kupić.
Potem byłam w naszym domku zadecydowac jak te płytki maja kłaść w lazience 🙂 hehe juz się nie mogę doczekać przeprowadzki 🙂
Ciesze sie bo zaczne sie ruszać sprzatac układac prasowac myc a nie tylko leżeć i jeść, pewnie dlatego tyle utyłam gdybyśmy od poczatku ciąży tam mieszkali miałabym pare kg mniej. Ja juz nie chce więcej tyć o panie...
A co do staników tez go kupiłam (ten do karmienia) ale pewnie założe go raz i tyle takie to szmaciane i pewnie w ogóle piersi nie podtrzymuje. Szlafrok i koszule juz mam 3 kupiłam ale któraś tu pisała ze do porodu to wziąc byle jaka bo raczej będzie do wyzucenia więc musze kupić. Jeszcze te podpaski majtki jednorazowe i jakieś podkłady na łózko kazała mi kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wczoraj nadrabiając ( a przyznaję, że skakałam co drugą, trzecią stronę ☺️ ) wyniuchałam aferę z Matyldą.

Matylda, Ola ma rację ! 😠

Wózek byłam, macałam, jeździłam i jestem na niego napalona jak dzika świnia na trufle 😁 😁
Ale byłam z koleżanką, teraz muszę zaciągnąć jeszcze mojego niech wyrazi swoją opinię ( choć to tylko tak pro-forma, niech myśli, że też w czymś decyduje 😁 😉 ) i zaraz na początku miesiąca będę kupować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello,
co tu dzisiaj taki mały ruch? 🙂 ja znowu niewyspana - ale zauważyłam, że to dlatego że jakaś niespokojna jestem, milion myśli przelatuje przez głowę zupełnie bez sensu - że nie zdąże ze wszystkim, że mój mnie chyba zdradza, że wyglądam jak słonica itp itd...masakra co te hormony robią z człowiekiem. A dzisiaj jeszcze mdłości od rana 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, a ja sobie do porodu przygotowałam taką zwiewną fiu fiu, na ramiączkach, góra ładnie koronką wykończona, pod piersiami odcinana i przed kolana długość. W kolorze kurewsko czerwonym.. stwierdziłam, że co jak co: ale niech w tych boleściach chociaż sama sobie jakieś pocieszenie niosę a i Mój na jakiś stary T-shirt niech nie patrzy 😁 😁 😁
☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmatus napisał(a):
Hello,
co tu dzisiaj taki mały ruch? 🙂 ja znowu niewyspana - ale zauważyłam, że to dlatego że jakaś niespokojna jestem, milion myśli przelatuje przez głowę zupełnie bez sensu - że nie zdąże ze wszystkim, że mój mnie chyba zdradza, że wyglądam jak słonica itp itd...masakra co te hormony robią z człowiekiem. A dzisiaj jeszcze mdłości od rana 🤢


haha masz racje przez te hormony to człowiek w paranoje wpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooooo matko 😮 co Ty masz za myśli? 😮 I co Wy z tymi zdradami? Za dużo czasu na myślenie macie chyba, szkoda, że do roboty Was nie można wygonić bo byście inaczej myślały zaraz 😁
Ja jakoś o porodzie na razie wcale nie myślę, jakoś się nie boję bo i co to da 🙂 Wejszło to i wyjdzie, poboli ale przeżyję i Wy też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...