Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

szyjki prawie w ogóle nie ma
rozwarcie 1,5 cm ( czyli rozszerzyło się)
dziecko ostro napiera i teago wszystkiego dowiedziałam się na samym początku wiec mnie zmroziło i zapomniałam o nagraniu płyty i w ogóle o 3 d ale lekarz mi przypomniał i powiedział że nie ma sensu bo nic nie zobaczę, nawet obwód głowy zmierzył tak bardzo "orientacyjnie" bo głowa już nie wiadomo gdzie 😮
no Paweł był przy badaniu 🤪
no i najgorsze że mam przypisany CORDAFEN (zainteresowane niech poszukają na necie) i zero magnezu i NO SPA FORTE 3x dziennie
za dwa tyg kolejna wizyta( jeśli nie urodzę do tego czasu) i jeśli poprawy nie będzie albo coś wcześniej się pogorszy to zaczynam brać leki na przyspieszenie rozwoju płuc dziecka bo ...........powiedział że i tak nie dotrwamy
tzm termin z OM 18.04, termin według usg 13.04 , realny termin KAŻDA CHWILA ale tak poważnie z postępującym rozwarciem i taką szyjką to po połowie marca 😮
płyny i łożysko oki
ale dzidzia to jest calineczka tak jak mówiłam nie całe 1400 g
i na pewno to ONA i ma wielki nos po mamusi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
szyjki prawie w ogóle nie ma
rozwarcie 1,5 cm ( czyli rozszerzyło się)
dziecko ostro napiera i teago wszystkiego dowiedziałam się na samym początku wiec mnie zmroziło i zapomniałam o nagraniu płyty i w ogóle o 3 d ale lekarz mi przypomniał i powiedział że nie ma sensu bo nic nie zobaczę, nawet obwód głowy zmierzył tak bardzo "orientacyjnie" bo głowa już nie wiadomo gdzie 😮
no Paweł był przy badaniu 🤪
no i najgorsze że mam przypisany CORDAFEN (zainteresowane niech poszukają na necie) i zero magnezu i NO SPA FORTE 3x dziennie
za dwa tyg kolejna wizyta( jeśli nie urodzę do tego czasu) i jeśli poprawy nie będzie albo coś wcześniej się pogorszy to zaczynam brać leki na przyspieszenie rozwoju płuc dziecka bo ...........powiedział że i tak nie dotrwamy
tzm termin z OM 18.04, termin według usg 13.04 , realny termin KAŻDA CHWILA ale tak poważnie z postępującym rozwarciem i taką szyjką to po połowie marca 😮
płyny i łożysko oki
ale dzidzia to jest calineczka tak jak mówiłam nie całe 1400 g
i na pewno to ONA i ma wielki nos po mamusi 🤪


😮 😮 😮
ale siłami natury poród? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem jak lekarz moze Ci powiedziec, ze nie dotrwasz do terminu 😮 masakra jakas.. poza tym jak Ci sie przesunal termin o okolo tydzien, to Lena wcale nie jest taka mala, tylko nawet troche wieksza jak na swoj tydzien wiec sie ciesz 😁 no i musisz odpoczywac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaa2028 napisał(a):
nie wiem jak lekarz moze Ci powiedziec, ze nie dotrwasz do terminu 😮 masakra jakas.. poza tym jak Ci sie przesunal termin o okolo tydzien, to Lena wcale nie jest taka mala, tylko nawet troche wieksza jak na swoj tydzien wiec sie ciesz 😁 no i musisz odpoczywac!

o tym jaki poród nic nie mówił ale raczej jak nic się nie wydarzy i obojętnie kiedy by to nie bylo to sn
a sprzęt wylicza termin na podstawie średnich pomiarów czyli kości udowej, obwodu i średnicy głowy i obwodu brzuszka
a moja ma wielką głowę i długą kosć udową a maleńki brzuszek i średnia tego wszystkiego daje 13.04 a z OM 18.04 czyli żadna róznica z resztą lekarz nawet się tym nie sugeruje , wrecz przeciwnie mówi że mała bo to jest 30tydzień i 6d więc????????????????????
torbę mam mieć gotową do spakowania a za dwa tygodnie jak poprawy nie będzie to już zleca ostatnie badania, biorę leki na ten płuca i czekanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdziwiłam się tylko bo ostatnio coś wspominał o jakimś krążku czy spirali ale nie wiem teraz nic nie mówił , może już ta szyjka za krótka albo za późno nie wiem dziwna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem i ja 🙂

Matylda no to kurczę nie wesoło 🥴 żeby nie było tak, że jeszcze pierwsza z nas urodzisz: a jak byś nie wiedziała, to JA chcę pierwsza mojego klopsa( tak, tak...to najcięższe na forum dziecko jest moje 😁 😁 ) urodzić, co by Was później straszyć opowieściami. Więc PILNUJ się tak, żebyś mi tej palmy pierwszeństwa nie zabrała ok ? 😁 😉)
a tak na poważnie: wiem, że nie trzeba ci mówić, żebyś się oszczędzała, bo będziesz, ale Matylda, musisz też postarać się tak nie stresować: stres też ci może kilka centymetrów rozwarcia dołożyć i po co ci to? kup sobie melisę z gruszką do picia, mleko ciepłe pij z miodem i przyprawą do pierników ( pychaaaaa !!! ) ale się szanuj 🙂


A ja mam dzisiaj focha na Mojego: bo ja o remoncie, szafach ( zamówione i 18 lutego montaż ) a on, żebym mu doopy nie zawracała bo on teraz nie ma czasu na takie gadanie.. Osioł jeden. Ja się tylko raz proszę o coś, potem sama robię więc jak urodzę pod koniec lutego, to znaczy że malowałam pokój 😁 😁

I chciałam jeszcze powiedzieć, że jakby co Matylda, pomożemy !! własne wkłady porodowe ci podeślę cobyś miała co do tej torby szpitalnej wrzucić 😉

hmm.. ale moje zdjęcie profilowe było zrobione w 30 tyg ciąży. Chyba nie widać po nim, żeby tam aż 2 kg mój skarbik siedział 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak Matylda urodzi wcześniej to zniosę jajo z zazdrości! 😁 😁 😁
U mnie koniec z deprechą, jest ok, odniosłam zamierzony cel czyli wywołałam zazdrość i zaniepokojenie mojego brzydala, jutro muszę wstać po piątej rano i walić do Opola do promotorki (3 godziny w pks/pkp) i z powrotem do domciu... Nie mam siły na nic więc nie wiem jak się tam doturlam..
Kobity spokojnej nocki życzę bo z tym to chyba ostatnio coraz ciężej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...