Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
ja też się nastawiłam na Inflandzką 🤢
koleżanka bedzie w marcu rodziła w Bielańskim to się wypytam jej o wszystko.
Jak teraz leżałam na chirurgi naczyniowej to byłam w szoku,że bardzo czysto tam jest, pościel zmieniają Ci codziennie rano, pielęgniarki bardzo miłe. Na oddział można bylo wejść tylko od godz 14 do 19, TV w pokoju ( oczywiscie platne 😞 )

ja już sama nie wiem co robić... Moja gin mówiła że Bielański i Karowa to w razie gdybym zaczęła rodzić przed 35 tc, tylko przeraża mnie fakt, że studenci mogliby oglądać moją wątrobę od dołu 🥴 więc pierwsze kroki skieruję na Inflancką, mówią że pierwszy wybór zawsze najlepszy... zobaczymy 🤨


co do studentów to pamiętaj masz prawo odmówić być króliczkiem doświadczalnym

no właśnie nie do końca, my tu już ustawę cytowałyśmy i nie masz wielkiego wyboru 🙂


zawsze masz prawo odmówić w takiej sytuacji to jest ochona twojego osobistości. gdy ktoś przekracza twoja strefe osobistą bez twojej zgody popełnia przestępstwo

też tak mi się wydawało i kłóciłam się tu z dziewczynami ale nie do końca jest tak jak mówisz, Dorka chyba miała ten tekst gdzieś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Bry po raz drugi.
Pospałam sobie 🙂 Ale zjadłam gorący rosół i się oparzyłam w język 😞

Wioluś masz oklaska 🙂 czy Ty jak tak sobie śpisz w dzień to nie masz problemów ze spaniem w nocy? bo ja mimo, iż staram się nie drzemać w dzień to i tak w nocy dupa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Bry po raz drugi.
Pospałam sobie 🙂 Ale zjadłam gorący rosół i się oparzyłam w język 😞

Wioluś masz oklaska 🙂 czy Ty jak tak sobie śpisz w dzień to nie masz problemów ze spaniem w nocy? bo ja mimo, iż staram się nie drzemać w dzień to i tak w nocy dupa 😮


Ostatnio rzadko sypiam w dzień ale dzisiaj jakoś mnie zmogło.
Zazwyczaj zasypiam przed północą.
Ostatnio coś słaba jestem więc z zaśnięciem nie mam problemów - za to w nocy budzę się między 3.30 a 6.30 i wtedy jakoś zasnąć nie mogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ola jak masz tą ustawe to daj linka poczytam wprawdzie nie zajmuje sie prawem cywilnym ale z miłą chęcią poczytam

ja tego nie mam, Dorota z tego co pamietam miała...


dobra poszukam sobie w necie w kodeskie a w razie co poradze się mądrych głów bo tak jak mówiłam prawo cywilne to co innego niż karne lub wych-opiekuń. ale postaram się wyjaśnić tą kwestie bo to bardzo ważne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest chyba w prawach pqacjenta. Coś mam:
Jakie masz wspomnienia z porodu. Większość z nas nie najlepsze. Bywa, że winę ponosi personel szpitala, bo nie do końca respektuje prawa pacjentek, które nie reagują, bo nie wiedzą, że mogą. Nie musisz godzić się na wszystko. Masz prawo:

§ do bezpłatnej opieki medycznej w czasie ciąży, porodu i połogu
Nawet jeśli jesteś nieubezpieczona, możesz bezpłatnie się leczyć w czasie ciąży, porodu i połogu (do sześciu tygodni po porodzie).

§ do poszanowania swojej godności także w czasie porodu
Powinnaś być traktowana podmiotowo, jako odczuwający człowiek, a nie jak przypadek medyczny. Personel powinien zapoznać Cię z procedurami, regulaminem i zasadami panującymi w szpitalu. Ważne też, by lekarze i położne przedstawiali się.

§ nie zgodzić się, by w badaniach i zabiegach brały udział osoby, których obecność i pomoc w czasie porodu nie jest konieczna
Nie dotyczy to jednak osób uczących się zawodów medycznych, m.in. w klinikach i szpitalach akademii medycznych. Tam uzyskanie Twojej zgody na obecność studentów i stażystów nie jest wymagane, ale ich udział powinien wynikać ze względów dydaktycznych. Osoba opiekująca się studentami powinna dopilnować, aby Twoja godność była uszanowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Bry po raz drugi.
Pospałam sobie 🙂 Ale zjadłam gorący rosół i się oparzyłam w język 😞

Wioluś masz oklaska 🙂 czy Ty jak tak sobie śpisz w dzień to nie masz problemów ze spaniem w nocy? bo ja mimo, iż staram się nie drzemać w dzień to i tak w nocy dupa 😮


Ostatnio rzadko sypiam w dzień ale dzisiaj jakoś mnie zmogło.
Zazwyczaj zasypiam przed północą.
Ostatnio coś słaba jestem więc z zaśnięciem nie mam problemów - za to w nocy budzę się między 3.30 a 6.30 i wtedy jakoś zasnąć nie mogę 😞

Ja też jestem dużo słabsza teraz ale to pewnie też z powodu leżenia całymi dniami..każde przejście do łazienki czy prysznic strasznie mnie męczy..ale to i tak nie pomaga w spaniu. Zasnąć wogóle nie mogę, a jak się uda najczęściej koło 3-4 to potrafię się za godzinę obudzić i już po spaniu 😮 Mój organizm już chyba przyzwyczaja się do nieprzespanych nocek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo proszę

Karta praw pacjenta
Wszystkie prawa pacjenta wynikające z konstytucji i z ustaw o zakładach opieki zdrowotnej, zawodzie lekarza oraz zawodach pielęgniarki i położnej zebrano w Karcie Praw Pacjenta. Powinna być ona umieszczona w widocznym miejscu w każdej placówce zdrowotnej. Znajdziesz ją również w Internecie na: www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=5&artnr=81

dupa: link nie działa - ale już wiadomo jak nazywa się dokument 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Bry po raz drugi.
Pospałam sobie 🙂 Ale zjadłam gorący rosół i się oparzyłam w język 😞

Wioluś masz oklaska 🙂 czy Ty jak tak sobie śpisz w dzień to nie masz problemów ze spaniem w nocy? bo ja mimo, iż staram się nie drzemać w dzień to i tak w nocy dupa 😮


Ostatnio rzadko sypiam w dzień ale dzisiaj jakoś mnie zmogło.
Zazwyczaj zasypiam przed północą.
Ostatnio coś słaba jestem więc z zaśnięciem nie mam problemów - za to w nocy budzę się między 3.30 a 6.30 i wtedy jakoś zasnąć nie mogę 😞

Ja też jestem dużo słabsza teraz ale to pewnie też z powodu leżenia całymi dniami..każde przejście do łazienki czy prysznic strasznie mnie męczy..ale to i tak nie pomaga w spaniu. Zasnąć wogóle nie mogę, a jak się uda najczęściej koło 3-4 to potrafię się za godzinę obudzić i już po spaniu 😮 Mój organizm już chyba przyzwyczaja się do nieprzespanych nocek 🙂


A może twoja malutka będzie jednak spokojna i pozwoli ci pospać w nocy 🙂 Ja staram się być dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
To jest chyba w prawach pqacjenta. Coś mam:
Jakie masz wspomnienia z porodu. Większość z nas nie najlepsze. Bywa, że winę ponosi personel szpitala, bo nie do końca respektuje prawa pacjentek, które nie reagują, bo nie wiedzą, że mogą. Nie musisz godzić się na wszystko. Masz prawo:

§ do bezpłatnej opieki medycznej w czasie ciąży, porodu i połogu
Nawet jeśli jesteś nieubezpieczona, możesz bezpłatnie się leczyć w czasie ciąży, porodu i połogu (do sześciu tygodni po porodzie).

§ do poszanowania swojej godności także w czasie porodu
Powinnaś być traktowana podmiotowo, jako odczuwający człowiek, a nie jak przypadek medyczny. Personel powinien zapoznać Cię z procedurami, regulaminem i zasadami panującymi w szpitalu. Ważne też, by lekarze i położne przedstawiali się.

§ nie zgodzić się, by w badaniach i zabiegach brały udział osoby, których obecność i pomoc w czasie porodu nie jest konieczna
Nie dotyczy to jednak osób uczących się zawodów medycznych, m.in. w klinikach i szpitalach akademii medycznych. Tam uzyskanie Twojej zgody na obecność studentów i stażystów nie jest wymagane, ale ich udział powinien wynikać ze względów dydaktycznych. Osoba opiekująca się studentami powinna dopilnować, aby Twoja godność była uszanowana.



Osoba opiekująca się studentami powinna dopilnować, aby Twoja godność była uszanowana.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
co znaczy że jeśli żle wpłyawa na ciebie obecność studentów to twoja godność nie jest szanowana. Sprawdze wszystko dowiem się zebysmy mogły sie powołać na paragraf ale zrobie to pozniej bo teraz sprzątam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Bry po raz drugi.
Pospałam sobie 🙂 Ale zjadłam gorący rosół i się oparzyłam w język 😞

Wioluś masz oklaska 🙂 czy Ty jak tak sobie śpisz w dzień to nie masz problemów ze spaniem w nocy? bo ja mimo, iż staram się nie drzemać w dzień to i tak w nocy dupa 😮


Ostatnio rzadko sypiam w dzień ale dzisiaj jakoś mnie zmogło.
Zazwyczaj zasypiam przed północą.
Ostatnio coś słaba jestem więc z zaśnięciem nie mam problemów - za to w nocy budzę się między 3.30 a 6.30 i wtedy jakoś zasnąć nie mogę 😞

Ja też jestem dużo słabsza teraz ale to pewnie też z powodu leżenia całymi dniami..każde przejście do łazienki czy prysznic strasznie mnie męczy..ale to i tak nie pomaga w spaniu. Zasnąć wogóle nie mogę, a jak się uda najczęściej koło 3-4 to potrafię się za godzinę obudzić i już po spaniu 😮 Mój organizm już chyba przyzwyczaja się do nieprzespanych nocek 🙂


A może twoja malutka będzie jednak spokojna i pozwoli ci pospać w nocy 🙂 Ja staram się być dobrej myśli 🙂

no może tak będzie ale wolę być przygotowana na gorszy scenariusz - a najwyżej będę miło zaskoczona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelina - Wszystko mi jedno, bo ja będę rodzić na Inflanckiej a przynajmniej taki mam zamiar.


a to co na inflanckiej się nie uczą?? 🤔

No Inflancka nie jest szpitalem klinicznym ani żadnym przy akademii Medycznej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelina - Wszystko mi jedno, bo ja będę rodzić na Inflanckiej a przynajmniej taki mam zamiar.


a to co na inflanckiej się nie uczą?? 🤔

No Inflancka nie jest szpitalem klinicznym ani żadnym przy akademii Medycznej 🙂


ja byłam w styczniu w tamtym roku na szaserów na ginekologii i też to nie jest ani klinika ani przy akademi a byli studenci i na stażu wiec nie jestem pewna co do obecności w innych szpitalach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny padam na ryjek a to dopiero 13;30 masakra jakas. CO do studentow to juz mowilysmy kiedys, ze jak jestescie w szpitalu to nie macie prawa odmowic za bardzo i to jest pewne najczesciej pospisujesz podczas przyjecia taki aneks, a po drugie takie sa uroki szpitali klinicznych i nikt was o to nie bedzie pytal niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelina - Wszystko mi jedno, bo ja będę rodzić na Inflanckiej a przynajmniej taki mam zamiar.


a to co na inflanckiej się nie uczą?? 🤔

No Inflancka nie jest szpitalem klinicznym ani żadnym przy akademii Medycznej 🙂


ja byłam w styczniu w tamtym roku na szaserów na ginekologii i też to nie jest ani klinika ani przy akademi a byli studenci i na stażu wiec nie jestem pewna co do obecności w innych szpitalach

na Inflanckiej nie ma studentów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
a takie pytanko bedziecie rodzic z facetami albo os towarzyszaca czy same?

ja z mężem 🙂 ale na finał każę mu wyjść 🙂

heheh wlasnei myslalam nad taka sama opcja 🙂 a co do tej inflanckiej ogladalam zdjecia wyglada bardzo milo 🙂 nie to co tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...