Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
http://www.ciazowy.pl/artykul,przyj-i-pamietaj-o-swoich-prawach,586,1.html

polecam o tych prawach a jednak miałam racje że masz prawo się nie zgodzić nawet w akademiach!

No oby uszanowali Twoje prawo ale tak jak raczek napisała (a uczy się na pielęgniarkę i ma praktyki) nie będziesz miała wiele do powiedzenia - szpitale kliniczne mają jakieś umowy i podpisujesz aneks podczas przyjęcia, ja też bym nie chciała obecności studentów dlatego wole uniknąć ryzyka i wybieram Inflancką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
http://www.ciazowy.pl/artykul,przyj-i-pamietaj-o-swoich-prawach,586,1.html

polecam o tych prawach a jednak miałam racje że masz prawo się nie zgodzić nawet w akademiach!

masz ale nie po podpisaniu aneksu, nie wiem jak jest gdzies indziej ale we wrocku przy przyjeciu podpisujesz aneks i jak go podpiszesz to dupka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
a takie pytanko bedziecie rodzic z facetami albo os towarzyszaca czy same?

ja z mężem 🙂 ale na finał każę mu wyjść 🙂

heheh wlasnei myslalam nad taka sama opcja 🙂 a co do tej inflanckiej ogladalam zdjecia wyglada bardzo milo 🙂 nie to co tutaj

teraz mają tam masakrę, tyle kobiet rodzi że można sobie poczekać... same sale porodowe są ładne ale poporodowa podobno porażka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale zrozumcie nie musicie podpisywać jakiegoś głupiego aneksu człowiek nie jest rzeczą i do tego chroni go konstytucja praw człowieka! nie po to ona prosperuje żeby ją ktoś naruszał. Zrobicie jak bedziecie chciały ja sprawdze to prawnie i napewno nie pozwole na coś czego moge uniknąc a co nie jest dla mnie miłe i mnie krępuje bo nie mam zamiaru aby 20 studentów badało moje krocze i rozwartość bo akurat muszą się nauczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prawda jest taka ze studenci sa tylko z 3 godziny w ciagu doby wiec chyab trzeba by bylo miec pecha. Ja tam sie juz nie przejmuje niech sie patrza nawet jesli to beda koledzy z akademika, jest mi to wszystko jedno. Sama bylam i w sumie jak sie jest na studiach medycznych to sie inaczej an to patrzy bo sie widzialo setki takich i gorszych sytuacji, wiec sie nie martwcie. A jesli traficie na polozne to bedziecie miec niebo na ziemi bo beda was masowac opiekowac sie przez caly czas a tak raz na jakis czas do was ktos przyjdzie i tyle lezysz i sie zwijasz z bolu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
ale zrozumcie nie musicie podpisywać jakiegoś głupiego aneksu człowiek nie jest rzeczą i do tego chroni go konstytucja praw człowieka! nie po to ona prosperuje żeby ją ktoś naruszał. Zrobicie jak bedziecie chciały ja sprawdze to prawnie i napewno nie pozwole na coś czego moge uniknąc a co nie jest dla mnie miłe i mnie krępuje bo nie mam zamiaru aby 20 studentów badało moje krocze i rozwartość bo akurat muszą się nauczyć

nie ucza sie takich rzeczy -to jest na specjalizacji a specjalizacje robi sie juz jako lekarz 🙂 ewentualnie patrza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
* art. 23 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym intymność oraz godność osobista stanowią dobra osobiste człowieka,
* art. 20 - 22 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, które zobowiązują osoby wykonujące zawód medyczny do takiego zachowania, które zapewnia pacjentowi poszanowanie godności i intymności,
* art. 36 ust. 1 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza stomatologa, który nakłada na wszystkich lekarzy obowiązek poszanowania godności osób korzystających z usług medycznych. Ponadto zgodnie z ust. 3 tego artykułu lekarz ma obowiązek dbać, aby inny personel medyczny przestrzegał w postępowaniu z pacjentem zasady poszanowania godności i intymności,
* art. 36 ust. 2 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty stanowi, że przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych uczestniczyć może tylko niezbędny personel medyczny. Uczestnictwo innych osób wymaga zgody pacjentki i lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ten art dotyczy zwyklych szpitali w 100% w klinicznych wyglada to nieco inaczej. Oczywiscie jak bedziesz uparta to cie nie zmusza, ale za to mozesz sie spotkac z roznymi dziwnymi dyskryminacjami tak jest niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, ze w Polsce jest wiele takich praw z obejsciem, masz prawo do bezplatnej opieki stomatologicznej, ale jak trzeba zrobic lecznie kanalowe to placisz, chyaba ze jestes w ciazy. tak niestety to wszystko dziala walczyc mozesz, ale nie zawsze to Ci wyjdzie na dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
tylko ten art dotyczy zwyklych szpitali w 100% w klinicznych wyglada to nieco inaczej. Oczywiscie jak bedziesz uparta to cie nie zmusza, ale za to mozesz sie spotkac z roznymi dziwnymi dyskryminacjami tak jest niestety


prawo jest prawem nie ma czegoś takiego że obejmuje tylko wybrane miejsca 😮
A prawa pacjenta dotyczą wszystkich placówek gdzie jest leczony pacjent!!!!Nie podlegają te placówki żadnej selekcji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ponieważ wszyscy machają ręką to jest właśnie tak jak jest zawsze możesz założyć sprawę cywilną, zgłosić naruszenie do izby i wiele różnych wyjść! Warto znać i korzystać ze swoich praw i dziwie się że na studiach med nie mówią o takich rzeczach ale was pewnie uczą jak wykorzystać prawa lekarza! później skontaktuje się z ciocią i wujem lekarzem i dowiem się czemu tak jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
a ponieważ wszyscy machają ręką to jest właśnie tak jak jest zawsze możesz założyć sprawę cywilną, zgłosić naruszenie do izby i wiele różnych wyjść! Warto znać i korzystać ze swoich praw i dziwie się że na studiach med nie mówią o takich rzeczach ale was pewnie uczą jak wykorzystać prawa lekarza! później skontaktuje się z ciocią i wujem lekarzem i dowiem się czemu tak jest!

mowia o takich rzeczach 🙂 nie boj sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
wiecie, ze w Polsce jest wiele takich praw z obejsciem, masz prawo do bezplatnej opieki stomatologicznej, ale jak trzeba zrobic lecznie kanalowe to placisz, chyaba ze jestes w ciazy. tak niestety to wszystko dziala walczyc mozesz, ale nie zawsze to Ci wyjdzie na dobre

No nie gadaj, mi kazali płacić u dentysty 80 zł mimo, iż wiedzieli, że jestem w ciąży!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na chwilę ale padam na ryj
mam mnóstwo sprzątania i muszę to zrobić bo niebawem brudem zarosnę i jeszcze o 17.00 idę trochę zarobić 😮
gdzie ta mamamichala to bym jej coś odpisała bo coś o mnie pytała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak juz mowialm, ze ty mozesz sie nie zgodzic bo masz do tego prawo nawet jesli podpiszesz ankes i jestes w szpitalu klinicznym, gdzie w strukture sa wpisani studenci, ale potem jak trafisz na upierdliwego profesora to bedzie lal na ciebie, dlatego jesli wiesz, ze nie chcesz takich syt to nie wybieraj takcih szpitali i nie bedzie problemu. Ja tez w ostatecznosci nastawiam sie na wroclaw i nie ukrywam tego, ale jesli mnie sytuacja zmusi trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
ale jak juz mowialm, ze ty mozesz sie nie zgodzic bo masz do tego prawo nawet jesli podpiszesz ankes i jestes w szpitalu klinicznym, gdzie w strukture sa wpisani studenci, ale potem jak trafisz na upierdliwego profesora to bedzie lal na ciebie, dlatego jesli wiesz, ze nie chcesz takich syt to nie wybieraj takcih szpitali i nie bedzie problemu. Ja tez w ostatecznosci nastawiam sie na wroclaw i nie ukrywam tego, ale jesli mnie sytuacja zmusi trudno.


ja byłam na ginekologii w tamtym roku i przy moich badaniach byli studenci ale ponieważ było wszystko okej ja nie czułam sie zbytni skrępowana nie odmówiłam ale są sytuacje do których w życiu bym nie popuściła a tyle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
jestem na chwilę ale padam na ryj
mam mnóstwo sprzątania i muszę to zrobić bo niebawem brudem zarosnę i jeszcze o 17.00 idę trochę zarobić 😮
gdzie ta mamamichala to bym jej coś odpisała bo coś o mnie pytała

widziałam, że w marcówkach jest 🙂 a przynajmniej była jakiś czas temu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
raczek88 napisał(a):
ale jak juz mowialm, ze ty mozesz sie nie zgodzic bo masz do tego prawo nawet jesli podpiszesz ankes i jestes w szpitalu klinicznym, gdzie w strukture sa wpisani studenci, ale potem jak trafisz na upierdliwego profesora to bedzie lal na ciebie, dlatego jesli wiesz, ze nie chcesz takich syt to nie wybieraj takcih szpitali i nie bedzie problemu. Ja tez w ostatecznosci nastawiam sie na wroclaw i nie ukrywam tego, ale jesli mnie sytuacja zmusi trudno.


ja byłam na ginekologii w tamtym roku i przy moich badaniach byli studenci ale ponieważ było wszystko okej ja nie czułam sie zbytni skrępowana nie odmówiłam ale są sytuacje do których w życiu bym nie popuściła a tyle!

i ja cie doskonale rozumiem, ale mowie jak to wyglada, tak niestety jest, ze sie nie licza i pomimo, ze jestem/bede w tej samej instytucji nie zgadzam sie ze wszystkim, ale niestety nasza sluzba zdrowia nastawiona jest na wszystko inne tylko nie na odczucia pacjenta :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...