Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Matylda pisala do mnie przed 18.00 ze juz ma dosc i dzisiaj juz nie napisze bo jest zmeczona i skurcze sie z nia bawia bo raz ma co 3 raz co 7 min i ze watpi by cos ja jeszcze dzisiaj ruszylo.. napisala ze moze w nnocy. Tak wiec napisalam jej zeby dala tylko znac jak juz bedzie mogla i chciala jak bedzie juz po albo w jakiejkolwiek innej sytuacji o kazdej porze. Tylko czekac..

kurde to się wymęczy biedna... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
no wlasnie dziwiw mnie to.. u niej tez wisialo wszystko na wlosku a teraz taki zastoj.. nie chce ruszyc cholera do przodu. A no i pisala ze ma rozwarcie na 4 cm.

o matko dopiero 4 cm? to najgorsze dopiero przed nią.. jeszcze kryzys 7 cm, współczuję jej na prawdę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mialam 4 cm jak dotarlam do szpitala, i tez chyba polozna myslala ze jeszcze zejdzie a zejdzie i zostawila mnie na sali porodowej a sama poszla sobie spac... jak mama z tesciowa zaczely liczyc mi czas i skurcze to polecialy po nia no i sie faktycznie okazalo ze u mnie szybciutko to rozwarcie polecialo jak zreszta wszystko inne dzieki Bogu. Ale dziwie sie ze u niej tak nie jest.. przeciez szyjki prawie juz nie miala, leki brala na podtrzymanie a tu teraz dupaaa... jak ma sie ruszac to stoi. Bzdet normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja byłam w szpitalu, w ogóle wszyscy zdziwieni, że JUŻ po 3 dniach od terminu przyszłam na ktg. No ale mniejsza. Mam się stawić w Wielki Piątek i zobaczą co dalej ;/ aa no i zero rozwarcia, zero skurczy, szyjka się nie skraca ;/
A Matylda pewnie do jutra urodzi, bo skoro już dwie dawki dostała tej oxy, to nie będzie miała wyjścia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się nie chce być w tej ciąży: zaczynam naprawdę czuć się winna wobec wszystkich, że nie urodziłam. Mój nawet się wczoraj poświęcił na akcję bzyk tylko po to, żebym dzisiaj urodziła i dupa z tego: pełna gotowość jest tylko skurczy nie mam !!!!
zatem zakupiłam dwa ananasy które zaraz żarłocznie pochłonę, nadrabiając Was przy okazji 😜

A taką miałam nadzieję, w nocy skurcze już co dwie godziny ( nie wiedziałam, ze to aż tak regularnie się odbywa !! 🤪 ) i tak bolesne, że mnie budziły, a dzisiaj podczas 40 minut ktg miałam dwa skurcze, podobno mocne a ja ich nie czułąm w ogóle 😮 😮 😮
idę Was nadrabiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Już mi się nie chce być w tej ciąży: zaczynam naprawdę czuć się winna wobec wszystkich, że nie urodziłam. Mój nawet się wczoraj poświęcił na akcję bzyk tylko po to, żebym dzisiaj urodziła i dupa z tego: pełna gotowość jest tylko skurczy nie mam !!!!
zatem zakupiłam dwa ananasy które zaraz żarłocznie pochłonę, nadrabiając Was przy okazji 😜

A taką miałam nadzieję, w nocy skurcze już co dwie godziny ( nie wiedziałam, ze to aż tak regularnie się odbywa !! 🤪 ) i tak bolesne, że mnie budziły, a dzisiaj podczas 40 minut ktg miałam dwa skurcze, podobno mocne a ja ich nie czułąm w ogóle 😮 😮 😮
idę Was nadrabiać 🙂

Kasia przecież ja wywróżyłam już dawno że razem rodzić będziemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam się jutro pojawić na ktg między 12 a 13 na IP 🙂
I finalnie przekonałam mojego, że Inflancka, jaka jest ale zostańmy tam i nie kombinujmy ze zmianami. Tak, że kochana, Twoje skurcze i twarda szyjka, moje rozwarcie i brak skurczy wróżą, że spotkamy się jak nic 😁

W razie czego nie biorę suszarki, będę pożyczać od ciebie i zaklepuję łóżko przy oknie 😁 😁

Co można jeszcze zrobić żeby wywołać skurcze? 🤢

A, zdecydowali że skoro nie mieszkam daleko to sobie na rozwój akcji porodowej mogę poczekać w domu zamiast w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że porodem każdej z nas się przejmujemy, ale nie wiem dlaczego o Matyldę martwię się bardziej niż o inne z nas 🤢 🤢 🤢
dobrze, że jednak P. jest z nią.
A miało jej tak łatwo pójść: głowka ustawiona, dziecko mało, szyjki prawie nie ma...
trzymam MOCNO za nią kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Mam się jutro pojawić na ktg między 12 a 13 na IP 🙂
I finalnie przekonałam mojego, że Inflancka, jaka jest ale zostańmy tam i nie kombinujmy ze zmianami. Tak, że kochana, Twoje skurcze i twarda szyjka, moje rozwarcie i brak skurczy wróżą, że spotkamy się jak nic 😁

W razie czego nie biorę suszarki, będę pożyczać od ciebie i zaklepuję łóżko przy oknie 😁 😁

Co można jeszcze zrobić żeby wywołać skurcze? 🤢

A, zdecydowali że skoro nie mieszkam daleko to sobie na rozwój akcji porodowej mogę poczekać w domu zamiast w szpitalu.


a co zrobić żeby się szyjka skracała i rozpulchniała i żeby rozwarcie mieć? 😁
co do suszarki - nie ma sprawy, pożyczę 🙃
ja mam KTG jutro na 8.25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
Mam się jutro pojawić na ktg między 12 a 13 na IP 🙂
I finalnie przekonałam mojego, że Inflancka, jaka jest ale zostańmy tam i nie kombinujmy ze zmianami. Tak, że kochana, Twoje skurcze i twarda szyjka, moje rozwarcie i brak skurczy wróżą, że spotkamy się jak nic 😁

W razie czego nie biorę suszarki, będę pożyczać od ciebie i zaklepuję łóżko przy oknie 😁 😁

Co można jeszcze zrobić żeby wywołać skurcze? 🤢

A, zdecydowali że skoro nie mieszkam daleko to sobie na rozwój akcji porodowej mogę poczekać w domu zamiast w szpitalu.


a co zrobić żeby się szyjka skracała i rozpulchniała i żeby rozwarcie mieć? 😁
co do suszarki - nie ma sprawy, pożyczę 🙃


A tu jest łatwiej 😜
dużo spacerować, tak mi lekarz powiedział: bo główka+grawitacja działają genialnie na rozwarcie. No jeszcze ci rower zostaje 😜 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Wiadomo, że porodem każdej z nas się przejmujemy, ale nie wiem dlaczego o Matyldę martwię się bardziej niż o inne z nas 🤢 🤢 🤢
dobrze, że jednak P. jest z nią.
A miało jej tak łatwo pójść: głowka ustawiona, dziecko mało, szyjki prawie nie ma...
trzymam MOCNO za nią kciuki.

no ja też się denerwuję bardziej niż o inne, ehh no tylko trzymać kciuki pozostaję bo zdrowaśki już ze 3 zmówiłam.. może to za mało? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede mną w kolejce na ktg siedziała taka śliczna pani, lat ok 36, piękna blondynka, szpilki, ubrana z klasą, odstawiona nieziemsko i wiecie co? zgadałam się z nią ( ja w trampkach, jeansach, parka i te sprawy 😁 ) i ona też tydzien po terminie była 🤪
jak popatrzyłam na nią i na siebie, na jej i mój brzuch to co najmniej głupio się poczułam.
😁 😁
jakbym mogła to bym w kapciach pojechała ze względu na spuchlaki a ona w szpilach siedziała !!
ja nie wiem, chyba nie umiem być w ciąży 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
Mam się jutro pojawić na ktg między 12 a 13 na IP 🙂
I finalnie przekonałam mojego, że Inflancka, jaka jest ale zostańmy tam i nie kombinujmy ze zmianami. Tak, że kochana, Twoje skurcze i twarda szyjka, moje rozwarcie i brak skurczy wróżą, że spotkamy się jak nic 😁

W razie czego nie biorę suszarki, będę pożyczać od ciebie i zaklepuję łóżko przy oknie 😁 😁

Co można jeszcze zrobić żeby wywołać skurcze? 🤢

A, zdecydowali że skoro nie mieszkam daleko to sobie na rozwój akcji porodowej mogę poczekać w domu zamiast w szpitalu.


a co zrobić żeby się szyjka skracała i rozpulchniała i żeby rozwarcie mieć? 😁
co do suszarki - nie ma sprawy, pożyczę 🙃


A tu jest łatwiej 😜
dużo spacerować, tak mi lekarz powiedział: bo główka+grawitacja działają genialnie na rozwarcie. No jeszcze ci rower zostaje 😜 😁 😁

taaa, tylko ja mam problem z nogami jak łażę, wczoraj się tak nachodziłam że w nocy do kibla nie mogłam dojść, jakaś mi się masakra ze stopami dzieje i z biodrami i taaakie mam kłucie w kroczu że chociaż się staram to dupa, staję i mnie zgina w pół 🤢
cały tydzień ma być ciepło to chociaż do piekarni będę chodzić, dla mnie to na prawdę wyczyn... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
A przede mną w kolejce na ktg siedziała taka śliczna pani, lat ok 36, piękna blondynka, szpilki, ubrana z klasą, odstawiona nieziemsko i wiecie co? zgadałam się z nią ( ja w trampkach, jeansach, parka i te sprawy 😁 ) i ona też tydzien po terminie była 🤪
jak popatrzyłam na nią i na siebie, na jej i mój brzuch to co najmniej głupio się poczułam.
😁 😁
jakbym mogła to bym w kapciach pojechała ze względu na spuchlaki a ona w szpilach siedziała !!
ja nie wiem, chyba nie umiem być w ciąży 😁 😁

ciekawe jaką matką będzie.. mnie śmieszą takie lale.. warszawski lans 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem już co robić: wpieprzam tą żurawinę, piję duuużo wody niegazowanej, staram się mimo wszystko i leżeć i spacerować a spuchnieta jestem strasznie !!
i do tego dochodzi mi jeszcze drętwienie prawej ręki i dłoni.
A żylaków nie mam, hemków też nie, rozstępów jak na razie brak, z zaparciami sobie już radzę więc nie wydaje mi się żeby to była wina dodatkowych kilogramów 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
A przede mną w kolejce na ktg siedziała taka śliczna pani, lat ok 36, piękna blondynka, szpilki, ubrana z klasą, odstawiona nieziemsko i wiecie co? zgadałam się z nią ( ja w trampkach, jeansach, parka i te sprawy 😁 ) i ona też tydzien po terminie była 🤪
jak popatrzyłam na nią i na siebie, na jej i mój brzuch to co najmniej głupio się poczułam.
😁 😁
jakbym mogła to bym w kapciach pojechała ze względu na spuchlaki a ona w szpilach siedziała !!
ja nie wiem, chyba nie umiem być w ciąży 😁 😁


W takim razie ja też haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
A przede mną w kolejce na ktg siedziała taka śliczna pani, lat ok 36, piękna blondynka, szpilki, ubrana z klasą, odstawiona nieziemsko i wiecie co? zgadałam się z nią ( ja w trampkach, jeansach, parka i te sprawy 😁 ) i ona też tydzien po terminie była 🤪
jak popatrzyłam na nią i na siebie, na jej i mój brzuch to co najmniej głupio się poczułam.
😁 😁
jakbym mogła to bym w kapciach pojechała ze względu na spuchlaki a ona w szpilach siedziała !!
ja nie wiem, chyba nie umiem być w ciąży 😁 😁

ciekawe jaką matką będzie.. mnie śmieszą takie lale.. warszawski lans 🤢


ale wiesz co, mnie też śmieszy, ale w niej było coś tak przyjaznego i przy tym widać, że to nie lans a taka wrodzona klasa, jakiej ja nigdy mieć nie będę i dlatego w szpilkach będę ZAWSZE śmiesznie wyglądać 😁
zastanawiałam się tylko jak ktoś taki rodzi w TAKIm szpitalu, fakt, pochwaliła się opłaconą położną ale stawiałąbym, że ktoś taki to u Damiana będzie rodził. Co najmniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Ja też nie wiem już co robić: wpieprzam tą żurawinę, piję duuużo wody niegazowanej, staram się mimo wszystko i leżeć i spacerować a spuchnieta jestem strasznie !!
i do tego dochodzi mi jeszcze drętwienie prawej ręki i dłoni.
A żylaków nie mam, hemków też nie, rozstępów jak na razie brak, z zaparciami sobie już radzę więc nie wydaje mi się żeby to była wina dodatkowych kilogramów 🤢

no to ja mam wszystko to czego Ty nie masz prócz żylaków chociaż hemoroidy to też żylaki 😁
a opuchlizny się nie pozbędziemy, rozmawiałam z panią doktor jak leżałam w szpitalu, macica jest zbyt ciężka i uciska i nic się z tym nie zrobi więc dopiero po porodzie ustąpi..

ja to się obawiam tych hemoroidów podczas porodu sn, jak mi zaczną pękać to krwotok jak nic, muszę zapytać lekarza co dalej z tym.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i zapomniałam się pochwalić że moje pelargonie już rosną - dzisiaj na Bakalarskiej kupiłam na giełdzie kwiatowej - więc już mogę i CHCĘ rodzić - Lena wyłaź

Mój mąż się śmieje, że pierwsze słowo jakie wypowie moje dziecko to "wyłaź" bo słyszy je na okrągło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jak stoisz ze zwolnieniem lek. ?
Gin ci wystawił dalej? bo mnie właśnie oświeciło, że ja mam do jutra !! 🤪 🤪


ale zazdrość mną targnęła za te pelargonie !!!
ale ja też będę miała, kiedyś 😁 😁
jeszcze się doczekam w tym roku pięknego balkonu 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
a powiedz jak stoisz ze zwolnieniem lek. ?
Gin ci wystawił dalej? bo mnie właśnie oświeciło, że ja mam do jutra !! 🤪 🤪

ja mam dziś ostatni dzień i albo jutro mi dadzą w szpitalu albo pójdę żebrać do internisty w Medicover..
rozmawiałam z lekarzem z Inflanckiej i mówił że gin może wystawić tylko na tydzień dłużej niż termin pod warunkiem że się regularnie na KTG chodzi 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...