Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

szyszka napisał(a):
Matylda mamy cywilny ślub. jeśli chodzi o chrzest, to uważamy po prostu, że jeśli Maja będzie chciała być chrześcijanką, to sama o tym zadecyduje 😉 Nie jesteśmy niewierzący czy coś w tym stylu. Wierzymy w Boga, po prostu nie przypisuję się do żadnej religii. 😉 Cała ta instytucja "kościół" to dla mnie nieporozumienie 😉 Pomodlić i wyspowiadać się można równie dobrze w domu.

Jeśli chodzi o płytkę paznokcia, to chciałabym mieć właśnie dłuższą, bo mam takie krótkie i szerokie, takie łopaty 😜 Moje dłonie wydają się być mało kobiece 🤢

Matko Szyszka ja nie wiem jak się do tego odnieść
bo u mnie jest podobnie
kiedyś miałam straszna fazę na kościół ale później się to zmieniło i to dzięki jednemu kaznodziei który dal mi dużo do myślenia i w sumie chciałabym ją ochrzcić a potem niech się dzieje co chce ale nie mam do tego głowy i nie chce mi się tym bardziej że z moim księdzem "parafialnym " jesteśmy w konflikcie i dalej nic w tej sprawie nie robimy tylko babciom wmawiamy że "chrzest będzie, będzie"..................................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
szyszka napisał(a):
Matylda mamy cywilny ślub. jeśli chodzi o chrzest, to uważamy po prostu, że jeśli Maja będzie chciała być chrześcijanką, to sama o tym zadecyduje 😉 Nie jesteśmy niewierzący czy coś w tym stylu. Wierzymy w Boga, po prostu nie przypisuję się do żadnej religii. 😉 Cała ta instytucja "kościół" to dla mnie nieporozumienie 😉 Pomodlić i wyspowiadać się można równie dobrze w domu.

Jeśli chodzi o płytkę paznokcia, to chciałabym mieć właśnie dłuższą, bo mam takie krótkie i szerokie, takie łopaty 😜 Moje dłonie wydają się być mało kobiece 🤢

Matko Szyszka ja nie wiem jak się do tego odnieść
bo u mnie jest podobnie
kiedyś miałam straszna fazę na kościół ale później się to zmieniło i to dzięki jednemu kaznodziei który dal mi dużo do myślenia i w sumie chciałabym ją ochrzcić a potem niech się dzieje co chce ale nie mam do tego głowy i nie chce mi się tym bardziej że z moim księdzem "parafialnym " jesteśmy w konflikcie i dalej nic w tej sprawie nie robimy tylko babciom wmawiamy że "chrzest będzie, będzie"..................................


My mamy nacisk ze strony moich rodziców. "Ochrzcijcie dziecko 😠"
My pytamy "Ale po co? "
Oni: "Bo tak wszyscy robią i tak trzeba"
My " 😮 to na pewno nie będzie powód ochrzczenia jej, bo wszyscy"
Oni: "Chrzcicie ją po to, żeby wygonić z niej grzech"
My: "Grzech?! Że się urodziła 🤪"

Sami nie wiedzą po co to wszystko, a pchają nas do tego.. Nie rozumiem.
My nie jesteśmy jak małpy i nie robimy tego samego, co wszyscy każą.
Nikt się nawet nie zastanawia po co to wszystko ☺️

o. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja rozumiem po co chrzest ale zwyczajnie ja nie jestem do tego gotowa 😞
nie wiem zobaczymy , ale na pewno nie ochrzczę dziecka "bo wszyscy " tylko albo wtedy kiedy ja będę tego chciała i będę na to gotowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry
Kasia mialam rtakie samo ubranko do chrztu 🤪 tylko ten sweterek mialam w kolrze niebieskim.
Ja od rana na nogach bo mam niedlugo gosci, zjezdza sie do nas w koncu ciotka z kuzynka i jej dzieciakami zobaczyc jak mieszkamy bo jeszcze u nas nie byli, a potem wbijamy sie do mojej mamy na jakiegos kielicha 😉 ciekawe kto nie bedzie pil bo mnie trzeba odwiezc z malym do domu bo tak leje 😮 napewno to nie bede ja 😁
Ja tam z kosciolem nie mam nic na pienku i nic mnie tam nie razi i takie tam. Do kosciola nie smigam z tego tylko wzgledu ze mi sie nie chce 🤔 za leniwa jestem 😉 a tak to jakos ta religia daje mi wielkie oparcie w zyciu i dzieki niej jakos sobie poradzilam w najtrudniejszych momenmtach w moim zyciu. Bo gdybym nie wierzyla w pewne rzeczy o ktoprych nas zapewnia to chyba bym zwariowala.. naprawde, Jakis czas temu nie moglam przelknac pewnych sytuacji jakie mnie spotkaly i meczylam sie strasznie, nie moglam zrozumiec pewnych rzeczy i bylam o krok od obledu, do dzisiaj sie z tym nie pogodzilam ale dzieki wierze wiem ze nie wszysztko sie konczy tak jak nam sie wydaje.
To sie nagadalam.. ciasto musze wstawic do piekarnika, ubrac siebie, pozamiatac chate i czekac az moj ksieciuniu sie obudzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moje małe chyba czuje zmianę pogody, bo leje dzisiaj, szaro za oknem, nic innego jak ciepła kołdra, dobra książka. Maja poszła za domysłem mamy i znowu śpi 😜

a właśnie, która to chciała zobaczyć mój tatuaż jakiś czas temu, a nie mogłam wkleić linka, Ty Matylda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszka ja to na pewno chciałam zobaczyć ale bardziej chyba Magda no nie ważne ja chętnie zobaczę

Tyska a ja nie mam nic przeciwko "religii" tylko zwyczajnie się od Boga oddaliłam i nie wyobrażam sobie chrzcić dziecka skoro sama żyje w nie wiadomo jakim związku i to nie zgodnie z moim sumieniem( jeśli w ogóle jakieś mam )
a ja coś tam robię ale bardziej się plączę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Alexia_79 dla niego ubrać dziecko to żaden problem 🙂 🙂 To nasze 2 dziecko i już wszystko umie 🙂 🙂

Ale bez cyca nie pojedzie. Więc będzie zmuszony mi powiedzieć.

No strona super!


marinka, podaj linka do tej strony, bo nie wiem gdzie to mam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marinka Anielka wyglądała bosko 🙂 a synka też juz chrzciłas?

A co do religii to ja jestem wierzaca ale jestem na anty do księży... jak mam potrzebe to ide do kościoła sie pomodlić albo robie to w domu.... na msze nie chodze... A co do chrztu to uwazam ze dziecko ochrzczę bo taka jest tradycja i zwyczaj w naszej rodzinie, chce by przyjeła ten sakrament - mysle ze dawanie wyboru dziecku to nie zawsze jest dobry pomysl.... za takiego malucha odpowiadaja rodzice i oni podejmuja decyzje... jak bedzie pelnoletnia albo przynajmniej swiadoma swoich wyborow to wtedy zdecyduje jak chce zyc, teraz my decydujemy i robimy to co wedlug nas jest dla niej najlepsze... 🙂

Szyszka fajny tatuaż 🙂 tez mam ochote zrobic sobie na plecach ale mam cykora 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 synka będę chrzcić 17 lipca 🙂 🙂 ale zaraz Ci p-okaże w czym będzie. Będzie na luzie 🙂 🙂

Koszula taka
http://www.halens.pl/nws/halens/dziecko/modne_dzieciaki/bluzki_i_koszule/koszule/FH_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/NEXT-Koszula__m362930.html
Albo taka koszula
http://www.halens.pl/nws/halens/dziecko/modne_dzieciaki/bluzki_i_koszule/koszule/FH_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/NEXT-Koszula-z-kapturem__m363239.html

i takie spodnie
http://www.halens.pl/halens/produkty_wg_katalogow/next/next_lato_2011/moda_dziecieca/m-391031/index.html
Uwielbiam tę stronę i tam też sporo kupuję dla dzieci i dla nas też 🙂 🙂 🙂
acha no i żadnej czapki nie zakładam, wyłamuję się. Nie lubię tego!

Buciki też nie zakładam nigdy póki nie trzeba ale jeszcze zobaczymy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marinka świetny zestaw...
ja tez kupuje na tej stronie, choc te ciuszki w wiekszosci sa drogie ale naprawde warte swojej ceny. Czesto tez zdarza mi sie kupowac ubranka z http://sklep.coccodrillo.pl/ tam wlasnie kupilam sukieneczke na chrzest małej.

a i jeszczu tu: http://www.stylowedziecko.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co najmniej od kwietnia jest pusto a zwłaszcza w weekend












a ja chyba coś odkryłam

moje dziecko po MM jest radosne, gada, śmieje się i nie drze się 🤪
czyli koniec karmienia cycem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...