Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
WTF????

ciemiączko przednie (łac. fonticulus anterior) – romboidalna luka między kośćmi czaszki noworodka, o wymiarach od 2x2 cm do 3x5 cm, położona w linii środkowej, na skrzyżowaniu szwu wieńcowego, szwu strzałkowego i szwu czołowego pomiędzy kośćmi czołowymi a kośćmi ciemieniowymi. Zarasta między 9. a 18. miesiącem życia dziecka.

A Lenka ma tak jak Wit wpisane 1x1, chyba coś im się pojebało w szpitalu, bo ona tam "taaaaką dziurę ma że teraz jeszcze ma spokojnie 1x1

Kurwa, Kasia - teraz i ja mam schizę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MrsTuliPanna napisał(a):
Natka, no miał małe bo 1x1.

i wiem, że może trochę tu sieję paniką i pytam ale chciałam wiedzieć czy wśród "naszych" dzieci jest taki przypadek czy faktycznie jest to ewenement i mam się martwić.
Na poniedziałek zaklepałam na popołudnie wizytę u innego lekarza 😎

b. dobrze, że pytasz ja zrobiłabym to samo. 🙂 Moim zdaniem jest zupełnie ok. 🙂 A lekarze to sama wiesz , że są różni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Lenka się obudziła i sprawdziłam, ciemiączko duże jeszcze ma, a obwód głowy 45 cm, 7.09 miała 42 cm więc urosła 3 cm w 2,5 miesiąca... 🙂


Nicia tez ma 45.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i cholera wyszlysmy!!!! okazalo sie ze wozek caly zamokniety!!! deszcz padal i wietrzysko wieje od wczoraj i jakos tak to sie srtalo, ze pod taka gruba folia wozek byl schowany a i tak zamokl....
wzielam zatem Nele do nosidelka i wyszlysmy tylko do bootsa kupic dentinox.....spacer tez jej z reszta dobrze zrobil, bo jak wrocilysmy to zjadla troche mleka..

Gosiu, to nie o to chodzi, ze ma byc 45cm, sprawdz w swojej czerwonej ksiazce ile miala ostatnio i z reszta na pewno ci health visitor to pozaznaczala na siatkach centylowych z tylu, wiec sprawdz tylko czy jej rosnie obwod glowki, jesli jej rosnie rowno tzn ze jest wszystko ok i nie wazne ze nie ma 45cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...