Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Nudzi mi się........... 🙃


To pomoz mi w pakowaniu 😉

Trzeba sobie było zrobić listę to teraz poszłoby szybko 🙂 Zwłaszcza z rzeczami dla dziecka.. No i chyba fuksa macie bo na przyszły weekend zapowiadają 30 stopni, nie wiem czy nad morzem ale ma być gorąco, a moja mama dziś wracała znad morza i jak od tygodnia zimno tak dziś gorąco jak nie wiem w Rewalu...


No wlasnie robie i robie ta liste i zrobic nie moge 🤢
My jedziemy do wioski niedaleko Darlowa i jedziemy 13go o 4tej nad ranem zeby ok 13stej 13go czerwca byc na miejscu a wyjezdzamy/wracamy 19go ok 12stej i z tego co widze na portalach z pogoda to cieplo to bedzie ale w miastach ale nad wybrzezem kilka stopni mniej i tam max 19stopni bedzie ale tylko 2-3 dni. Dobre i to ale reszte planuja na 16/17/18 stopni takze szalu nie bedzie 🥴
Ja to zawsze mam kure****skie szczescie ze jak jezdze nad nasz baltyk to mam tak zalebiaszcza pogode ze marzne lub mokne i przeklinam.
Moja mama mi powiedziala ze bardziej sie oplaca jechac nad ballaton na wegry. Tam woda ma ok 23 stopnie a do tego pogoda bardziej gwarantowana i tylko ok 100-150km wiecej niz z wrocka nad morze. Za rok moze 2 lata pomyslimy bo faktycznie mam dosc dawania kasy za dojazd i noclegi zeby przeklinac ze deszcz l;eje lub marzne. Ja chce sie wygrzac w sloneczku nad woda jakas a nie sie denerwowac 😠 no ale co tu porodzic jak ma sie tyl;ko do dyspozycji 1000zl na cale "wczasy". 300zl za gaz do auta za dojazd i powrot, 360zl za 6 noclegow i reszta na jedzenie itp.

Nie ma co narzekać, ważne że jedziecie razem, pogoda to sprawa drugorzędna, dziecko jodem pooddycha, zwłaszcza że ona alergiczka - wskazane to dla niej bardzo. Może kiedyś będzie Wam się lepiej finansowo układało to sobie pojedziecie do ciepłych krajów i tyle. Trzeba się cieszyć z tego co się ma, nawet jeśli to niewiele wg Ciebie... Pomyśl że są tacy którzy Ci zazdroszczą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
Madzia -a za ile?
i dlaczego chcesz sprzedać?


za 700zł - jest nowy nieśmigany 🙂
sprzedaje bo dostałam przy przedłużaniu umowy z orange.
A ja mam swój ukochany telefon i nie chcę zmieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
szkoda, że takiej gotówy nie posiadam 🙂
ale fajny jest, lubię nokieeeeeee 🙂

Ja też całe życie miałam Nokie a teraz mam Motorole Defy i jestem bardzo zadowolona, teraz przy tych dotykowych to już nie ma znaczenia, wszystkie są porównywalne i dobre w miarę.. Też upierałam się przy Nokii ale Nokia niestety nie ma Androida 🙂 zresztą to był prezent od męża i cieszę się że się nie uparłam do końca przy Nokii 🙂

Magda z P. - na allegro wystaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no u mnie sprawa pierwszo-rzedna na urlopie jest zdrowie i pogoda na drugim kasa. Jak niemam kasy to proboje zorganizowac urlop na nasze mozliwosci. Ale jak niema zdrowia albo pogody to dupa a nie urlop. Jak bym chciala posiedziec z mezem w deszczu i miec temperature za oknem 13 stopni (tak jak 2 lata temu w czerwcu pod namiotem we wladyslawowie nad morzem ) to bym nie wyjezdzala nad morze tylko siedziala we wroclawiu a za ta kase np. 100zl sobie fundnela SPA pod wroclawiem albo na dplnym slasku 😁
Jak w tym roku nie bede miec pogody to juz wiecej nie pojade nad nasze polskie morze.
W zyciu bylam chyba 21 razy nad baltykiem i zawsze jak bylam na tydzien max 10 dni to zawsze mialam zla pogode 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 tylko w dziecinstwie jak jeszcze sie jezdzilo z rodzicami na 3 tygodnie to mielismy polowe ladnej pogody i polowe nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
A co to Android? ☺️ ☺️ ☺️
Wiem, wiem... wstyd, ale na prawdę nie wiem 😉

Oprogramowanie - darmowe 🙂 Możesz sobie ściągać i instalować aplikacje jakie Ci się tylko zachce mieć, przy Nokii niestety nie da rady 🙂
Z tego też powodu Nokia ma duże kłopoty ostatnimi czasy..
No ale to już inna bajka.
A N8 fajna - mój teściu ma, podoba mi się też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
dzięki za odp ale dalej nie kumam czemu z dwóch takich samych grup może się pojawić zupełnie inna ☺️

Jak pomnożysz minus przez minus to też wyjdzie plus 😉 .. Nie trudź się żeby to zrozumieć.. bo w sumie jakie to ma znaczenie jaką grupę ma Dawidek 😉 Ważne że zdrowy 🙂
Jak zaczęłam czytać o tych alelach, chromosomach i innych białkach to głowa mnie rozbolała jakie to skomplikowane... Zostawiam to mądrzejszym ode mnie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
dzięki za odp ale dalej nie kumam czemu z dwóch takich samych grup może się pojawić zupełnie inna ☺️


Ewelina wytlumacze Ci tak lopatologicznie.
Wyobraz sobie:
B-sok malinowy
0-czyli nic
RH-woda
+ kostki lodu
- brak kostek lodu
grupa krwi dziecka bedzie "kombinacja" wyzej wymienionych skladnikow czyli mozesz odziedziczyc brh+ czyli sok z woda i lodem / mozesz brh- czyli sok z woda ale bez kostek lodu/ albo 0rh+ czyli sama woda bez soku ale z lodem albo 0rh- czyli sama woda czyli bez soku i bez lodu czyli najczystsza i klarowna.
Jak masz sok malinowy ty i tata to dziecko nie bedzie miec na 100% (niemozliwe) soku porzeczkowego (np. grupa A) czy tez porzeczkowo-malinowego?

Namieszalam ale moze zrozumiesz.... 😜 dziedziczenie grup kriw to taka "destylacja i kombinacja itp" ze skladnikow ktore maja rodzice czyli w Waszym przypadku z dwoch sokow malinowych z lodem dziecku wytracila sie sama woda bez soku i bez lodu czyli najczystsza grupa krwi 😉

Tak samo przy transfuzji. Kiedy Ty masz w swojej krwi sok malinowy (gr b) i lod (+) dawcami dla Was moze byc ktos kto ma zarowno wszystkie wasze skladniki ale zadnych nowych czyli moze byc dawca dla WAs Brh+ / Brh- / 0rh+ / 0rh- ale dla Dawidka juz tylko i wylacznie 0rh-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
dzięki za odp ale dalej nie kumam czemu z dwóch takich samych grup może się pojawić zupełnie inna ☺️


Ewelina wytlumacze Ci tak lopatologicznie.
Wyobraz sobie:
B-sok malinowy
0-czyli nic
RH-woda
+ kostki lodu
- brak kostek lodu
grupa krwi dziecka bedzie "kombinacja" wyzej wymienionych skladnikow czyli mozesz odziedziczyc brh+ czyli sok z woda i lodem / mozesz brh- czyli sok z woda ale bez kostek lodu/ albo 0rh+ czyli sama woda bez soku ale z lodem albo 0rh- czyli sama woda czyli bez soku i bez lodu czyli najczystsza i klarowna.
Jak masz sok malinowy ty i tata to dziecko nie bedzie miec na 100% (niemozliwe) soku porzeczkowego (np. grupa A) czy tez porzeczkowo-malinowego?

Namieszalam ale moze zrozumiesz.... 😜 dziedziczenie grup kriw to taka "destylacja i kombinacja itp" ze skladnikow ktore maja rodzice czyli w Waszym przypadku z dwoch sokow malinowych z lodem dziecku wytracila sie sama woda bez soku i bez lodu czyli najczystsza grupa krwi 😉

Tak samo przy transfuzji. Kiedy Ty masz w swojej krwi sok malinowy (gr b) i lod (+) dawcami dla Was moze byc ktos kto ma zarowno wszystkie wasze skladniki ale zadnych nowych czyli moze byc dawca dla WAs Brh+ / Brh- / 0rh+ / 0rh- ale dla Dawidka juz tylko i wylacznie 0rh-

Może Ty się z powołaniem minęłaś? 😁
Tak ładnie to się dzieciom w szkole tłumaczy - może powinnaś się za pedagogikę wziąć 😉
Fajnie wytłumaczyłaś że i mnie się rozjaśniło a i myślę Ewelinie o to chodziło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesze sie ze moja wypowiedz sie komus przyda 🙂

a ja nadal nie spakowana 🤢

jutro na 1045 jade na rezonans kolana i po powrocie juz serio ostre pakowanie-ja to tak lubie sprintem za 5 dwunasta sie pakowac oczywiscie wczesniej przygotowujac to co bedzie mi potrzebne 🙂
Mam nadzieje ze o niczym nie zapomne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...