Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
eunia91 napisał(a):
tyminka napisał(a):
a wtorek po swietach to pracujacy jest?

tak pracujący.....
alexia czemu akurat pogrzebacz.... Pogrzebacz to mi się kojarzy raczej w tych sprawach z palcem.... 😜 😜 😜

ojj to jest palec grzebalec a nie pogrzebacz 😜
a tu ewidentnie pogrzebie pogrzebie i tyle, przecież na stale jak korka nie wpychasz 😁

no racja 😜 😜 jej idę spać bo wstałam o 7 żeby iść do tego gina.... dobranoc.... do potem.... o ile nie urodzę... 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
ide chyba założę baldachim i dokoncze w pokoiku reszte nawet gdyby to przez dwa tyg juz sie nie zakurzy

ja już wczoraj pościel ubrałam i założyłam prześcieradło na materac 🙂


ja tez ubiore bedzie ładnie a jeszcze wczoraj ubranka dostałąm i musze je wyprac i uprasowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
😎

mała Tomaszka śpi? 🙃


Tak 🙂 Byłam odwieźć babcie do fryzjera. Kurka znowu mi się wyrzygała po cycu. Po mleko modyfikowanym nie zwraca. Odciągnęłam trochę pokarmu i widzę że to właściwie sama woda jest 😞 Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
😎

mała Tomaszka śpi? 🙃


Tak 🙂 Byłam odwieźć babcie do fryzjera. Kurka znowu mi się wyrzygała po cycu. Po mleko modyfikowanym nie zwraca. Odciągnęłam trochę pokarmu i widzę że to właściwie sama woda jest 😞 Masakra.

Pójdziesz do lekarza to zapytasz o co kaman bo ja to zielona jestem w tych tematach póki co 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Dzien dobry 😉

bry, bry 🙂

jak noc?

w polowie przespana, ale rano do 9 pospalismy wiec nie narzekam, chociaz maly tez daje coraz bardziej popalic 🙃


A nie mówiłam?? U mnie to samo. Jakby dzieciaczki były takie spokojne jak te dni po urodzeniu to byłoby cudnie nie Asiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Dzien dobry 😉

bry, bry 🙂

jak noc?

w polowie przespana, ale rano do 9 pospalismy wiec nie narzekam, chociaz maly tez daje coraz bardziej popalic 🙃


A nie mówiłam?? U mnie to samo. Jakby dzieciaczki były takie spokojne jak te dni po urodzeniu to byłoby cudnie nie Asiu?

dokladnie.. 😉 teraz moj tez na rekach szczegolnie wieczorami potrafi przez kilka godzin lezec,nie placze, oglada sobie swiat, a jak go poloze do lozeczka to zaczyna plakac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia:


Obowiązek meldunkowy spoczywa na każdym obywatelu Polski i tak naprawdę sprowadza się do kilku prostych formalności: polega głównie na zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub zameldowaniu się w miejscu pobytu czasowego, wymeldowaniu się, ale także zgłoszeniu we właściwym urzędzie narodzin dziecka.

W przypadku noworodka zameldowanie odbywa się automatycznie, czyli z urzędu – po dokonaniu zgłoszenia narodzin dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego (oczywiście w urzędzie odpowiednim dla miejsca narodzin dziecka).

Sporządzenie aktu urodzenia dziecka we właściwym Urzędzie Stanu Cywilnego zastępuje czynność zameldowania dziecka.
Jak odbywa się zameldowanie dziecka?

Procedura zameldowania noworodka odbywa się w oparciu o odpis skróconego aktu urodzenia, przekazanego do Urzędu Miasta lub Gminy przez Urząd Stanu Cywilnego, który taki akt sporządził. Nie ma już wtedy konieczności aby rodzice dodatkowo wypełniali formularz „zgłoszenia pobytu stałego”, jak dzieje się to w przypadku osób meldujących się w nowym miejscu zamieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
dzieki Olu 😘
a powiedzcie mi, jak rodzilam w innym miescie niz jestem zameldowana, to wysylaja do USC w tym miescie, gdzie rodzilam, czy tam gdzie jestem zameldowana?

a nie pytali Cię o to w szpitalu? 😮
bo mnie pytali gdzie ma być dziecko zameldowane

kuzwa, nie wiem.. zadawali mi przed porodem jakies pytania, ale nie pamietam 😮 musze mamy zapytac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem 🙃
Woczoraj po zakupach myslalam ze umre.. taaka bylam zmeczona, wszystko mnie bolalo, ze nawet nie bylam w stanie odpalic kompa i do was zagladnac 😉
Dzisiaj widze ze pogoda cudna, wiec ide sie wykąpać i na spacerek 😉
Moze jak bede tak spacerowala to sie szybciej cos zacznie dziac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
dzieki Olu 😘
a powiedzcie mi, jak rodzilam w innym miescie niz jestem zameldowana, to wysylaja do USC w tym miescie, gdzie rodzilam, czy tam gdzie jestem zameldowana?

a nie pytali Cię o to w szpitalu? 😮
bo mnie pytali gdzie ma być dziecko zameldowane

kuzwa, nie wiem.. zadawali mi przed porodem jakies pytania, ale nie pamietam 😮 musze mamy zapytac..


ja się ostatnio bytałam w USC i idzie się zarejestrować tam gdzie się rodziło czyli jak rodziłaś w innym mieście to musisz tam jechać i zarejestrować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
dzieki Olu 😘
a powiedzcie mi, jak rodzilam w innym miescie niz jestem zameldowana, to wysylaja do USC w tym miescie, gdzie rodzilam, czy tam gdzie jestem zameldowana?

a nie pytali Cię o to w szpitalu? 😮
bo mnie pytali gdzie ma być dziecko zameldowane

kuzwa, nie wiem.. zadawali mi przed porodem jakies pytania, ale nie pamietam 😮 musze mamy zapytac..


ja się ostatnio bytałam w USC i idzie się zarejestrować tam gdzie się rodziło czyli jak rodziłaś w innym mieście to musisz tam jechać i zarejestrować

czyli nie jest tak, ze dziecko musi byc zameldowane przy matce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
dzieki Olu 😘
a powiedzcie mi, jak rodzilam w innym miescie niz jestem zameldowana, to wysylaja do USC w tym miescie, gdzie rodzilam, czy tam gdzie jestem zameldowana?

a nie pytali Cię o to w szpitalu? 😮
bo mnie pytali gdzie ma być dziecko zameldowane

kuzwa, nie wiem.. zadawali mi przed porodem jakies pytania, ale nie pamietam 😮 musze mamy zapytac..


ja się ostatnio bytałam w USC i idzie się zarejestrować tam gdzie się rodziło czyli jak rodziłaś w innym mieście to musisz tam jechać i zarejestrować

czyli nie jest tak, ze dziecko musi byc zameldowane przy matce?


poczekaj chodzi ci o zameldowanie czy o zarejestrowanie ?? Zameldowane jest automatem przy matce a zarejestrowane jest w USC w mieście gdzie się urodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...