Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam laseczki.
Kurka moja też od wczoraj jakieś dziwne bóle brzuszka ma. Biedne te nasze dzieciaczki bo widzę że większość z nas ma ten problem.
Anetka - Gratuluję pięknej i wielkiej Polci.
Nina - witamy spowrotem 🙂
Dla reszty buziakosy.
A ja dzisiaj robiłam ognisko i się najadłam pysznej kiełbaski - mniam 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechaliśmy jeszcze raz do szpitala bo na bioderku zobaczyłam taka górke u malutkiej 😞 i od razu za tel. w sr usg i spr co to moze krwiak moze narośl na kosci. boze myslałąm ze wybuchne tam placzem 😞: 😞 😞 tak sie martwie boze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiagda napisał(a):
Nina podaj dane do tabelki 🙂 bo niestety mnie nie było i nie wiem, gdzie są 🙂
i reszta dziewczyn też niech poda 😁


28.04.2011 🙂 godz porodu 22.50
Waga 3.780
57cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój chłop dziś stawia pępkowe 😠
i śpi w drugim pokoju 🤪


a czy nasza Kamila się dziś pojawiła????????

dobra nima WAS to idem spać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem, wywalczyłam na chwilkę kompa i też lecę spać.
I boję się nocki, bo jak pisałam wczesniej: kupiłam dzisiaj Bebilon i po dniu na mojej karmie pusty cyc zadecydował o podaniu MM. Matko, jak on chlustał po tym: on płakał i ja płakałam: obrzygał mnie jak stary, nosem mu leciało nawet 🤢 🤢 🤢
i boję się, bo wiem, że w nocy zwykle musiałam dokarmiać a dzisiaj..nie wiem, nie wiem: chyba na cycu i rumianku polecimy. A jutro spróbuje w razie czego z lżejszą wersją Bebilonu. Bo niestety: laktacja idzie mi jak po grudzie: z trzech godzin ściągnęłam 50 ml 😮 😮

Co do zdjęcia: pisałam, że kabel do zrzucania zdjęć mam popsiuty, ale jutro tata może mi naprawi, bo jutro przyjeżdżają moi rodzice zobaczyć wnuka !! 🤪 🤪 🤪 myśl, że cały dzien będe z mamą dodaje mi skrzydeł !!! 🤪 🤪 🤪

I miałam pytać: czy stosujecie w okresie karmienia jakies kremy na cyce? Moje, niestety zaczynają wyglądać na mega wyeksploatowane przez żarłocznego syna i laktator, zwykle pomagał choć krem ujędrniający ale teraz nic nie stosuję co widać: i sutki mi zaczęły stać tak, że jak założę bluzkę to wystają i się ludzie na mnie gapią 😁 🤢
Dobranoc, spokojnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

u mnie noc, jeśli o sen chodzi w miarę, ale za to mała ulewa jak nigdy, nie może odbić odkąd nie stosuję pozycji do odbijania z jej głową na moim ramieniu, No i są efekty, dzisiaj w nocy zarzygała się cała do tego stopnia, że musiałam ją całą przebrać, bo mokrusieńkie body miała, łapczywe to takie i wiecznie głodne, nałyka się powietrza i potem takie są efekty, a ja czuwam, bo się boję, żeby się nie zakrztusiła, od rana też już zdążyła 2 razy ulać.. Tatuś oczywiście chrapie i nie wie o bożym świecie, dobrze, że mama jest to mnie odciąża, tylko co to będzie jak pojedzie 🥴

No i chyba mam baby blues'a - wszystko mnie irytuje - zwłaszcza ludzie jak do mnie dzwonią, jestem płaczliwa i ciągle zła, już bym chciała, żeby Lenka miała 3 miesiące 🥴


Matylda - Kama pisała że nie ma internetu i nie wie kiedy im podłączą, w razie co napisze mi sms;a


Eunika urodziła 2.05.2011 o godz. 17.46 Adalię Klarę - 3510 g i 53 cm
A tak się martwiła że dziecko malutkie będzie - a tu niespodzianka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej no to została nam Kama i nie wiadomo co z raczkiem 😮
Ola to czemu zrezygnowałaś z tego odbijania- może mała nie dostanie skoliozy przez to że kila razy na dobę pobędzie chwilę w pozycji "pionowej" ja próbuję ale nie zawsze beknie i wczoraj też zarzygała siebie i wszystko dookoła
Kasia ja niczym cycków nie smaruje ale coś też mi się te sutki nie podobają ale nie dlatego że duże tylko dlatego że jakieś takie drażliwe 😮
nasza noc w miarę pobudka o 00.30, 1.30,4.00 i 7.30 a no i P. wrócił przed 2.00 w stanie wiadomo jakim , sprzedał nam po buziaku i zdycha w drugim pokoju
a ja byłam na zewnątrz i zimno jak cholera czyli znowu siedzenie w domu 😠- no chyba że z psem wyskoczę
aaaaaaaaaa i kupa samoistna była w nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - ona jest taka silna że sama już głowę unosi i wierci się niesamowicie - jak ją trzymam w takiej pozycji to wygina się jak paragraf i nie mam nad nią kontroli, przyznam się że dla mnie ta pozycja nie jest bezpieczna i mam stresa jak muszę dziecko odbić, nie wiem co lepsze z dwojga złego 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Matylda - ona jest taka silna że sama już głowę unosi i wierci się niesamowicie - jak ją trzymam w takiej pozycji to wygina się jak paragraf i nie mam nad nią kontroli, przyznam się że dla mnie ta pozycja nie jest bezpieczna i mam stresa jak muszę dziecko odbić, nie wiem co lepsze z dwojga złego 🤔


no moja niby mniejsza ale też tej głowy muszę pilnować bo się czasem miota tak ryba na wędce

a jak Twoja Lenka w kąpieli???????jeju bo moja jest wtedy taka śliczniutka- troche wystraszona ale ma oczy jak talary i tak patrzy i nasłuchuje co się będzie działo 🙂

a i mój P. powoli sie przełamuje obdarowuję ją buziakami kiedy tylko uda mu się ją wykraść z łóżeczka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Matylda - ona jest taka silna że sama już głowę unosi i wierci się niesamowicie - jak ją trzymam w takiej pozycji to wygina się jak paragraf i nie mam nad nią kontroli, przyznam się że dla mnie ta pozycja nie jest bezpieczna i mam stresa jak muszę dziecko odbić, nie wiem co lepsze z dwojga złego 🤔


no moja niby mniejsza ale też tej głowy muszę pilnować bo się czasem miota tak ryba na wędce

a jak Twoja Lenka w kąpieli???????jeju bo moja jest wtedy taka śliczniutka- troche wystraszona ale ma oczy jak talary i tak patrzy i nasłuchuje co się będzie działo 🙂

a i mój P. powoli sie przełamuje obdarowuję ją buziakami kiedy tylko uda mu się ją wykraść z łóżeczka 🤪

W kąpieli to różnie - ale w większości przypadków krzyczy wniebogłosy i potem ciężko ją uspokoić 🤢 widać że się boi bo piąstki zaciska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam takie pytanie, bo Wy jesteście na bieżąco w tych sprawach 🙂, właśnie zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak wygląda sytuacja po porodzie, chodzi mi o te wizyty położnej w domu. Czy do niej tzn połoznej trzeba się jakoś specjalnie zapisywać, czy po prostu zapisując dziecko do przychodni automatycznie położną oni wysyłają????? I czy takie wizyty są "obowiązkowe"?? Wiem, że mamy jeszcze czas, ale jestem kompletnie zielona w tych sprawach.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry. U mnie nocka chujowa i teraz jest to samo.. od okolo maly budzil sie co 15 min-pol godziny.. o 8 moja mama przejela paleczke i go wziela, nakarmila i do tej pory nie spi. Co go poloze do lozeczka, bo niby spi, to za 5 min sie drze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas nocka przespana od 2 do 7 ale wieczorne i dniowe jej wrzaski wykanczaja totalnie tez juz bym chciala zeby byla juz starsza Wogóle mam wrażenie ze coś nie tak z moim mlekiem bo bardzo wlasnie jest niespokojna po cycku chyba- dzisiaj zrobie eksperyment i daje jej od rana MM zobaczymy jaka bedzie przez caly dzien Zastanawiam sie tez czy nie ma kolki sama juz nie wiem zglupiec mozna z bezradnosci 😞 a no i po cycu wymiotuje strasznie i wczoraj zaobserwowalam jak napina brzuszek jakby chciala pryknac i wtedy zaczyna płakać ale znów prykać pryka dość często i kupke też robi czesto ale w małej ilości eh szkoda gadac 😞 😞

w czwartek przychodzi polozna to zobaczymy co powie A dzisiaj mialam isc na pierwszy spacer i dupa taka pogoda ze sama nie mam ochoty wyjsc No i dzisiaj mojej Amelce odpadl wreszcie pępuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Dziewczyny mam takie pytanie, bo Wy jesteście na bieżąco w tych sprawach 🙂, właśnie zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak wygląda sytuacja po porodzie, chodzi mi o te wizyty położnej w domu. Czy do niej tzn połoznej trzeba się jakoś specjalnie zapisywać, czy po prostu zapisując dziecko do przychodni automatycznie położną oni wysyłają????? I czy takie wizyty są "obowiązkowe"?? Wiem, że mamy jeszcze czas, ale jestem kompletnie zielona w tych sprawach.Pozdrawiam 🙂



co do poloznej to u mnie bylo tak ze polozna zostala przypisana do mnie i mój to wszystko załatwiał (wypisał deklarację ) w mojej przychodni i sami wyznaczyli termin dlugo nie czekalam bo przyszla na drugi dzien 🙂 A moja mała wogóle gdzie indziej jest zapisana 🙂 Z tego co wiem wizyty nie sa obowiazkowe bo jak nie pojdziesz do przychodni to nie przyjdzie sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny wasze malenstwa tez miały taka rzadką kupke (u mnie juz 2 dzien) razem z baczkiem idzie kupka.. to normalne?
jutro o 8 idziemy spr co na tym bioderku ja jestem załamana 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
dziewczyny wasze malenstwa tez miały taka rzadką kupke (u mnie juz 2 dzien) razem z baczkiem idzie kupka.. to normalne?
jutro o 8 idziemy spr co na tym bioderku ja jestem załamana 😞


u mnie to normalka co prykniecie to kupka mała i caly czas ma rzadką
zobaczysz bedzie wszystko dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
dziewczyny wasze malenstwa tez miały taka rzadką kupke (u mnie juz 2 dzien) razem z baczkiem idzie kupka.. to normalne?
jutro o 8 idziemy spr co na tym bioderku ja jestem załamana 😞


u mnie to normalka co prykniecie to kupka mała i caly czas ma rzadką
zobaczysz bedzie wszystko dobrze 😘

u mnie tez caly czas rzadka kupka i w kazdym pampersie jest 🙂 to normalne, nie ma co sie martwic 🙂 a z tym bioderkiem wszystko bedzie dobrze na pewno 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...