Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a ja mam dzisiaj jeden z gorszych dni.. siedze i placze. Czuje sie bezradna 😞
moj synek dzisiaj prawie w ogole nie spi, tylko marudzi i cyca chce, a mnie suty tak bola ze az mnie skreca z bolu jak mu daje 😞
wyszlam tez sama na spacer zeby sie uspokoic i troszke sie polepszylo. Mam nadzieje ze noc bedzie spokojna i jutrzejszy dzien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
a ja mam dzisiaj jeden z gorszych dni.. siedze i placze. Czuje sie bezradna 😞
moj synek dzisiaj prawie w ogole nie spi, tylko marudzi i cyca chce, a mnie suty tak bola ze az mnie skreca z bolu jak mu daje 😞
wyszlam tez sama na spacer zeby sie uspokoic i troszke sie polepszylo. Mam nadzieje ze noc bedzie spokojna i jutrzejszy dzien....


Kamila suty przestaną boleć niedługo 🙂 poza tym, skoro mały nie śpi prawie cały dzień, to w nocy będzie spokojniejszy 🙂
I niestety popłakać też sobie trzeba, chyba każda z nas tak miała. Dla mnie pierwsze dni po porodzie to był koszmar. Żyć mi się nie chciało ;/ ale już jest lepiej 🙂 u Ciebie na pewno też słabe samopoczucie minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam dzisiaj taka zalamke. modle sie zeby pospal chociaz ze 2 h, bo dzisiaj najdluzej jak spal to tylko 0,5 h. nie wiem co mu dolega, najedzony a marudzi 😞

ide i ja sie przespie, bo oczy mam takie ciezkie.
Dobrze ze maz w domu bo sama to bym zwariowala.
Oby jutro bylo lepiej....

buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
ja mam dzisiaj taka zalamke. modle sie zeby pospal chociaz ze 2 h, bo dzisiaj najdluzej jak spal to tylko 0,5 h. nie wiem co mu dolega, najedzony a marudzi 😞

ide i ja sie przespie, bo oczy mam takie ciezkie.
Dobrze ze maz w domu bo sama to bym zwariowala.
Oby jutro bylo lepiej....

buzka

ja mam to samo... ;( 🤨 najedzona sucho ma i nie śpi...... jestem zmęczona na maxa.... 😞 powoli nie mam sił....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eunia91 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
ja mam dzisiaj taka zalamke. modle sie zeby pospal chociaz ze 2 h, bo dzisiaj najdluzej jak spal to tylko 0,5 h. nie wiem co mu dolega, najedzony a marudzi 😞

ide i ja sie przespie, bo oczy mam takie ciezkie.
Dobrze ze maz w domu bo sama to bym zwariowala.
Oby jutro bylo lepiej....



buzka

ja mam to samo... ;( 🤨 najedzona sucho ma i nie śpi...... jestem zmęczona na maxa.... 😞 powoli nie mam sił....



dacie rade dziewczyny ja miałam to 3dni temu 😞 ale teraz jest już dużo lepiej. 🙂
Bedzie dobrze uszy do góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
eunia91 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
ja mam dzisiaj taka zalamke. modle sie zeby pospal chociaz ze 2 h, bo dzisiaj najdluzej jak spal to tylko 0,5 h. nie wiem co mu dolega, najedzony a marudzi 😞

ide i ja sie przespie, bo oczy mam takie ciezkie.
Dobrze ze maz w domu bo sama to bym zwariowala.
Oby jutro bylo lepiej....



buzka

ja mam to samo... ;( 🤨 najedzona sucho ma i nie śpi...... jestem zmęczona na maxa.... 😞 powoli nie mam sił....



dacie rade dziewczyny ja miałam to 3dni temu 😞 ale teraz jest już dużo lepiej. 🙂
Bedzie dobrze uszy do góry

łatwo powiedziec..... ciezej wykonac.... ale racja.... nie sprzedam dziecka na allegro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Moja Neleczka dzisiaj grzeczna, rozglada sie, usmiecha, probuje cos poopowiadac, teraz drzemie u mnie na kolanach ale pewnie za chwile z wrzaskiem sie obudzi, bo wlasnie jej 3 godziny mijaja od ostatniego posilku 🙂

Mam pytanie dziewczyny. czy wasze pocieszki cicho spia w nocy?? Bo Neliczek wydaje rozne, czasem baardzo glosne dzwieki, tak, ze ja sie boje zasnac, steka, chrzaka, a ze ma tendencje do ulewania to ja nie spie z obawy ze sie udlawi... gdyby nie to, nasze nocki byly by jak marzenie, tyle ze ja spac nie moge przez jej nocne halasowanie. A swoja droga w dzien gdy spi jest zdecydowanie bardziej cicha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eunia91 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
eunia91 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
ja mam dzisiaj taka zalamke. modle sie zeby pospal chociaz ze 2 h, bo dzisiaj najdluzej jak spal to tylko 0,5 h. nie wiem co mu dolega, najedzony a marudzi 😞

ide i ja sie przespie, bo oczy mam takie ciezkie.
Dobrze ze maz w domu bo sama to bym zwariowala.
Oby jutro bylo lepiej....



buzka

ja mam to samo... ;( 🤨 najedzona sucho ma i nie śpi...... jestem zmęczona na maxa.... 😞 powoli nie mam sił....



dacie rade dziewczyny ja miałam to 3dni temu 😞 ale teraz jest już dużo lepiej. 🙂
Bedzie dobrze uszy do góry

łatwo powiedziec..... ciezej wykonac.... ale racja.... nie sprzedam dziecka na allegro...


wcale nie łatwo ale nikt nie powiedział ze będzie łatwo są chwile słabości ale i radości i szczęścia ja zawsze sobie powtarzam że po smutku przychodzi radość 🙂
każda z nas ma chwile słabości i każda musi sie z nimi uporać.
Ja dzis odpoczywam bo moje maleństwo śpi prawie cały dzień a jak wstanie to tylko je karmie i moj mąż sie nim zajmuje abym miała cały dzień dla siebie wiec korzystam i się od stresowuje przy necie, ale szczerze to bym mu zabrała niunka i sama sie do niego poprzytulała ale usnęli razem wiec musze sie wstrzymać ☺️ ale pożniej ich wycałuje 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
Witam 🙂
Moja Neleczka dzisiaj grzeczna, rozglada sie, usmiecha, probuje cos poopowiadac, teraz drzemie u mnie na kolanach ale pewnie za chwile z wrzaskiem sie obudzi, bo wlasnie jej 3 godziny mijaja od ostatniego posilku 🙂

Mam pytanie dziewczyny. czy wasze pocieszki cicho spia w nocy?? Bo Neliczek wydaje rozne, czasem baardzo glosne dzwieki, tak, ze ja sie boje zasnac, steka, chrzaka, a ze ma tendencje do ulewania to ja nie spie z obawy ze sie udlawi... gdyby nie to, nasze nocki byly by jak marzenie, tyle ze ja spac nie moge przez jej nocne halasowanie. A swoja droga w dzien gdy spi jest zdecydowanie bardziej cicha


Moj śpi dość cicho czasami coś tak zamruczy ale układam go zawsze na boku wiec nawet jesli by mu sie ulalo to jestem spokojna


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i sie wyspalam troszke.
Pewnie jeszcze bym spala gdyby nie to ze maly sie obudzil na szame, wiec go od razu wykapalismy i najedzony spi.tzn udaje ze spi bo steka i oczy ma otwarte.

Moj Kacper tez tak steka jak spi. W nocy jak go odkladam do lozeczka po karmieniu to dwa razy do niego podchodze zeby sprawdzic czy wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my dzisiaj bylysmy poza domem od rana bo pojechalismy do moich rodziców
Co do chrząkania to moja też różne dźwięki wydaje raz sie śmieje za chwilę płacze potem stęka wiec chyba to normalka 😁
Ja też czuję się często bezradna szczególnie przez te kolki one sa straszne dziwne jest to że kupki robi w miare czesto nie duze tylko takie troszeczke ale gazy jej nie odchodza i sie napina i strasznie placze 😞 ale mam nadzieje ze niedlugo przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo 🙂
jestem i ja: już u rodziców !!! 🤪 🤪 przyjechaliśmy tu wczoraj o 22 i powiem, że dumna jestem jak syncio zniósł podróż: 4.5 godziny samochodem bez ani jednej pobudki, kwęknięcia czy płaczu. I teraz mogę powiedzieć, że trafiłam prawie do psychicznego SPA: jesoo jakie to cudowne uczucie mieć wsparcie w mamie ( nie ujmując NIC A. ) I chyba Wit czuje, że coś się zmieniło bo spał dzisiaj 3 godziny ciurkiem 🤪 🤪 co nie zdarzyło mu się od chwili porodu 😁
w każdym razie zostaję tu dwa tygodnie i wyznaczyłam sobie ( nam 😁 ) 3 cele: 1. oduczyć bujania na rękach. 2. nauczyć życia w hałasie 3. uregulować mu dzień ( z nocą nie mamy już problemu ). Mam nadzieję, że chodź troszkę nam się uda 😉

Dziewczyny, gratuluję udanych chrztów: teraz nie ma opcji, żeby Wasze dzieci nie były aniołkami 😉 😁

Wit chyba przyzwyczaił mi się do butelki: coś ostatnio marudzi przy cycu: albo pomału tracę pokarm ( no tak, moja rodzina nigdy nie karmiła dłużej niż miesiąc ..:-/ ) nad czym ubolewam, bo chciałąbym karmić jak najdłużej.
No nic: jutro pojadę do kosmetyczki, zaliczę solarium i zafunduję sobie jakieś zakupy żeby mieć się w czym laszczyć 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja raczej bym nie ryzykowała z solarium znalazłam takie coś :

Wymienione przypadki stanowią przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena należy do lekarza specjalisty lub kosmetyczki.

* Bardzo jasna karnacja (fototyp I - celtycki).
* Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.
* Bielactwo.
* Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.
* Rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.
* Liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny.
* Niezagojone tatuaże.
* Ciąża, karmienie piersią.
* Miesiączka.
* Gorączka, stany zapalne
* Przebyta niedawno operacja (okres rekonwalescencji)
* Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe.
* Aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej ( szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące.
* Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi(AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
* Stosowanie środków fotouczulających.

Jestem kosmetyczką wieęc się znam, solarium może wysuszyć pokarm-dobry sposób na przepalenie a także zniszczyć wartościowe składnik w mleku matki....... nie wiem czy warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
ja raczej bym nie ryzykowała z solarium znalazłam takie coś :

Wymienione przypadki stanowią przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena należy do lekarza specjalisty lub kosmetyczki.

* Bardzo jasna karnacja (fototyp I - celtycki).
* Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.
* Bielactwo.
* Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.
* Rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.
* Liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny.
* Niezagojone tatuaże.
* Ciąża, karmienie piersią.
* Miesiączka.
* Gorączka, stany zapalne
* Przebyta niedawno operacja (okres rekonwalescencji)
* Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe.
* Aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej ( szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące.
* Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi(AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
* Stosowanie środków fotouczulających.

Jestem kosmetyczką wieęc się znam, solarium może wysuszyć pokarm-dobry sposób na przepalenie a także zniszczyć wartościowe składnik w mleku matki....... nie wiem czy warto


ale o tym wiemy ☺️ bynajmniej ja
kiedyś jednak juz pisałyśmy o tym wątku i różne są opinie znam pare kobitek które normalnie korzystają z solarium karmią piersią i jest wszystko okej wiec to chyba zależy od organizmu itp. ja sie tylko zastanawiam czy zasłaniać piersi czy nie?! i w takim razie chyba zakryje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...