Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a mojej małej zaczęły się chyba dzisiaj kolki.... masakra..... dobrze że mam taką teściową co mi bardzo pomaga..... teraz idę się wykąpać bo małą w końcu zasnęła....
Wasze pociechy też mają już kolki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja dzisiaj cały dzień nie spała. Odrobiła to co spała przez ostatnie 36 godzin 🥴 🥴 Ale nie było najgorzej. Mama mi pomogła 🙂 Jezu bez niej byłoby strasznie ciężko.
Przed chwilą wróciliśmy z kolacji z T. Od jutra idę na dietę i chciałam sobie pofolgować trochę.
Mała zasnęła u tatusia na kolanach. Pewnie za chwilę T. zacznie mnie znowu molestować bo odbija sobie utracone chwilę w ciąży i połogu 😜 😜
Ola - nie martw się - będzie dobrze kochana chociaż wiem że nie jest ci łatwo - baby blues minie. Jesteś twardą i dzielną dziewczynką.
Kasia - fajnie że się trochę odstresujesz. Przyda ci się to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Chrzciny bardzo udane. Ja niestety nie mogłam być być przy chrzcie w Cerkwi ponieważ nie minęło jeszcze sześć tygodni ale wszyscy mi mówili że Tomasz przespał całą mszę!!! 🤪
Ola wiem co to znaczy być sam na sam z dzieckiem. Ja z moim synem zostajemy sami na całe dnie od tygodnia i muszę przyznać że jest ciężko.
Kasia, zazdroszczę Ci. Też mam ochotę się tak zrelaksować ale nie mam z kim dziecka zostawić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. Moj maly spi a ja sie w tym czasie wykapalam, zjadam sniadanie ,posprzatalam juz w domu i sie zastanawiam jaka pogoda dzis jest..zimno czy cieplo ??!! wzialabym malego i pojechala metrem do rodzicow 😁


Co do zostawania z dzieckiem sam na sam to ja drugi tydzien siedze z malym sama do godz13 a pozniej jest maz. ale w nast tyg bede juz sama calymi dniami. Maz bedzie wracal po 24 😞
nie wiem jak dam sobie rade.... juz sie boje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny nie marudzić mi już tu! ja od początku jestem sama z małym, mój wychodzi przed7 i wraca 0 17 wiec cały dzień spędzamy sami i nie mogłam liczyć na pomoc mamy i wam zazdroszczę tego.Brac się za siebie i pozytywnie myśleć.
a mnie kurw..... bierze próbuje sie od 5 dni dodzwonić na niełańską małego na usg bioderek zapisać i ciągle zajęte 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo
widzę że niektóre dzieciaczki już obmyte tj ochrzczone
ja mam dziś jakiegoś powera na generalne, bardzo generalne porządki w domu mam nadzieję że chociaż połowę z mojego planu uda sie zrealizować
ja też jestem sama tj P. niby ma urlop ale wykorzystuje go maksymalnie bo tu na wsi zawsze jest coś do zrobienia i wychodzi rano a wraca wieczorem a jego pomoc w nocy nie jest mi potrzebna bo jak już pisałam on dziecka piersią nie nakarmi
a mama wraca o 17.00 też często jest zmęczona albo ma coś do roboty więc pomaga mi tak że ja tylko czekam kiedy się pojawi zanoszę Lenę na dół i zmykam na godzinkę z Leonem do lasu
byłam na dworze u mnie bardzo zimno , sama muszę się cieplej ubrać i jeszcze w piecu rozpalić żeby dziecka nie zmrozić


i powiem WAM że tęsknię z WAMI brakuje mi starych czasów "brzuszka" i tych wszystkich zakręconych tematów, teraz zrobiło się tak "monotematycznie" co mnie szczerze czasem drażni bo ja znowu nie w temacie
ehh ide sprzątać miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie brudne to może nie jest ale jeden pokój ten najmniej używany zamienił się w "schowek" jest tam wszystko od naszych ciuchów i kurtek porzucanych na łóżko po paczki , pudełka po wózku i innych gadżetach i masa za dużych ubranek dla małej w pudłach i workach muszę to uprzątnąć i wszystko posegregować bo nie mogę patrzeć na to pobojowisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Narzekacie ja tam tez ciagle sama daniel wraca o 18 anajczesciej o 19 cały dom mam na głowie a jeszcze o kolo 14 robie obiad bo daniel wpada a chce dodac ze mojej malej od sb cos sie tak stało ze spi ale tylko na rekach jak ja odkładamy to jest taki placz ale to chyba nie kolka jak myslicie?
Daniel mi bardzo pomaga jak on jest w domu to ja odpoczywam tylko ile on jest w tym domu...
własnie mala usneła lece szykowac obiad ale czy zdążę nim mała sie obudzi i bedzie chciała ne rece..
a i powiem wam ze gdyby nie huśtawka która kupilismy nie mogłabym nawet sniadania zjesc... boze jak dobrze ze ja mamy wkładam ja na krótko bo ona jeszcze malutka na gtakie akcje ale na rekach tez jest nie dobrze dla jej kregosłupa wiec na to samo wychodzi... niektóre negowały ta hustawke a teraz dziekuje bogu ze ja mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiagda napisał(a):
moje dziecko nie chce ssać smoka 😮

to może i lepiej
moja w desperacji potrafi się zassać ale i bez niego też da sie przeżyć
czasem tak mocno ssie że aż jej się cały odbija i ma odciśniętego smoka na buzi
a może smoczek zły-moja kolezanka tak miała - małemu zwyczajnie nie odpowiadał zmieniła na inny i potem ssał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiagda napisał(a):
moje dziecko nie chce ssać smoka 😮


moja tez jak jej wkładam to ma odruchy wymiotne... a szkoda bo smok jest dobry jak w samochodzie placze albo gdzies cyk smok i po sprawie a tak to wyjec maly jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
moje dziecko nie chce ssać smoka 😮

to może i lepiej
moja w desperacji potrafi się zassać ale i bez niego też da sie przeżyć
czasem tak mocno ssie że aż jej się cały odbija i ma odciśniętego smoka na buzi
a może smoczek zły-moja kolezanka tak miała - małemu zwyczajnie nie odpowiadał zmieniła na inny i potem ssał


ja mam 6 różnych smoków, i butelke avent antykolkowa jak przepajam i na kazdy ma odruch wymiotny nawet pic jej nie moge dac tylko wydziwia, ale chyba dlatego ze mam male sutki krótkie i sie do nich przyzwyczaiła nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hieh..tylko mój ma tak silny odruch ssania, że bez smoczka nie zaśnie? 😮 😮 😁 😁
Matylda, no monotematycznie się zrobiło, ale daj nam czas: skończy się okres połogu, minie czas kiedy nauczymy się swoich dzieci i wrócimy do 'właściwych tematów'...od czasu do czasu 😁 😁

Pochwalę się pierwszym sukcesem: jak na razie, drugi już dzień dziecko po karmieniu i odbiciu jest odkładane do łóżeczka i zasypia 🤪 🤪 🤪 nie przesypia jeszcze kilku godzin jak wasze, ale nie ma opcji bujania na rękach 😁 🙃 🙃 🙃 🙃

Co do solarium, to byłam na 5 minut. I z tego co kiedyś czytałam, nie chodzi o zasuszenie pokarmu w piersiach, nie idzie to tak łatwo, ale o to, że podczas karmienia w organizmie następują zmiany hormonalne i MOGĄ zostać po opalaniu plamy na ciele, takie brązowe. Ale Murzynki wystawiają się na słońce to może i 5 minut mi nie zaszkodzi, a zadowolona mama to zadowolone dziecko !! 😁

W ramach ciekawostki: byłam dzisiaj z moim gzubem na spacerze: przez godzinę obeszłam wieś 4 razy 😁 😁 😁

A teraz idę się zdrzemnąć, korzystając ze snu małego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...