Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

moje dziecię śpi już 4 godzinę, ja padam na twarz po dłuugim spacerze i ogólnie dniu.
czekam aż się obudzi, butla i znowu (mam nadzieje!) do spania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co by tu napisać
może to że ja zostawiam swoje dziecko same w domu i ide np do sklepu, albo pranie wywiesić albo psy ponakarmiać i takie tam różne
na dworze nie zostaje dłużej niż 5 minut sama bo boję się żeby jej jakiś owad nie ukąsił

moja mało płacze ale jak już sie zdarzy i wiem że to nie głód to sypnę jakąś wiązankę pod nosem i i też przymykam drzwi albo wychodze gorzej jak to trwa dłużej to "wiązanka" już nie tylko pod nosem ale już dosyć słyszalna
więc pierwszym słowem jakie wypowie moje dziecko będzie ..............*............ wiadomo co 😉
jak zaczyna się darcie o 19.00 to ja się zmywam , nie pomaga wtedy ciepła pielucha, kładzenie na brzuchu , czasem tylko się przymyka jak się ją trzyma pionowo
wtedy zostaje z P. i nie wiem co robią a jak się zdarzyło przy mnie to muzyka na full i czekanie

a ja wam powiem że mam już dosyć dziś miałam mnóstwo roboty i jakoś tak w w ten upał opadłam z sił i niewiele myśląc( i nie mając żadnych skrupułów) podrzuciłam małą do sąsiadki która jes w 9 mcu ciaży i ma półtorarocznego syna i powiedzialam że muszę pilnie coś załatwić a pojechałam się autem przejechać nad rzekę ☺️
dobra idę się kąpać bo woda na mnie czeka
do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
heh 🙂 to smacznego, dla ssaka oczywiscie


oj przechyliłam sie i sut jej wypadł i pojedzone bo spi na dobre
😁 to niech spi, i teraz o ktorej Ci sie obudzi??

tyska jakby normalnie zjadła to by pospała do 2.00-3.00 a normalnie to znaczy chociaż z 15 minut a ona cmoknęła trzy razy i koniec 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurde Matylda dobre 🙂 razniej mi juz, ja jakos poki co nie chce swojego oddac chociazby mamie ktora wiecznie mi marudzi zebym jej dala dziecko np na noc zebym sobie odpoczela bo widzi jaki nerwus ze mnie chodzacy i cos mi sie wydaej ze moje dziecko tez pierwsze wypowie slowo na K 😮 ale jakos nie moglabym go oddac, przynajmniej jeszzce nie teraz. Denerwuje mnie czesto ten jego nieuzasadniony placz ale jakos nie moglabym go pomimo zmeczenia oddac. Nakurwuje sie, nawyrywam wlosow, czasem poplacze z nerwow ale jakos wole sobie sama radzic. Na szczesie noc jest od spania, co moje dziecko tez wie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
heh 🙂 to smacznego, dla ssaka oczywiscie


oj przechyliłam sie i sut jej wypadł i pojedzone bo spi na dobre
😁 to niech spi, i teraz o ktorej Ci sie obudzi??

tyska jakby normalnie zjadła to by pospała do 2.00-3.00 a normalnie to znaczy chociaż z 15 minut a ona cmoknęła trzy razy i koniec 😮
to nici ze spania? ehh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
O kurde Matylda dobre 🙂 razniej mi juz, ja jakos poki co nie chce swojego oddac chociazby mamie ktora wiecznie mi marudzi zebym jej dala dziecko np na noc zebym sobie odpoczela bo widzi jaki nerwus ze mnie chodzacy i cos mi sie wydaej ze moje dziecko tez pierwsze wypowie slowo na K 😮 ale jakos nie moglabym go oddac, przynajmniej jeszzce nie teraz. Denerwuje mnie czesto ten jego nieuzasadniony placz ale jakos nie moglabym go pomimo zmeczenia oddac. Nakurwuje sie, nawyrywam wlosow, czasem poplacze z nerwow ale jakos wole sobie sama radzic. Na szczesie noc jest od spania, co moje dziecko tez wie 😁


ja mam to samo 😉 też ostatnio wkładam go do łóżeczka i wychodzę z pokoju wracam jak się uspokoi i wkładam smoka. Jeśli widze ze to kolka to robimy 15 minutową gimnastykę i masaż.
Nie noszę bo niechce go nauczyć że jak płacze to go na rekach będziemy nosić bo nie!I możecie mnie tu od wyrodnych matek powyzywać ale czasami też dam już dosć tych płaczów bo wiem że są wymuszane!Ostatnio nauczyłam synka uspokajać sie przy głośnej muzyce i odziwo działa nie tylko na mnie ale i na niego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do muzyki zauwazylam ze na mojego tez dziala ! 🤪 ale wlasnie glosna, raz jak wyl jak szalony to z nerwow chcialam go zagluszyc muzyka bo nie wyrabialam.. i za chwile sciszam i nie slysze dziecka, wchodze do jego pokoju a on spi 😮 skoro tak mu dobrze.I pewnie wiekszosc wlasnie stwierdzi ze jestesmy nienormalne te ktore tak robimy ale nie straszne mi to, kazdy radzi sobie na swoj sposob i robi jak uwaza, ja nie naleze do tych osob ktore sie poswieca dla dziecka bo bym oszalala, a podobno szczesliwa matka to szczesliwe dziecko 🙂 radze sobie z maciezynstwiem najlepiej jak potrafie i nic ponadto juz nie wykaraskam z siebie wiec jest jak jest. Ale mysle ze kazda strona ma swoje plusy i minusy. Niech kazdy robi tak by czuc sie z tym dobrze 🙂 Dobranoc mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
moją dzisiaj uspokoił odgłos miksera, bo piekłam ciasto rabarbarowe 😜 od razu zasnęła
ja raz z ciekawosci zalaczylam suszarke i normalnie nie moglam uwierzyc wlasnym oczom i uszom.. byla przy tym moja mama i jak zobaczyla ze wchodze z suszarka to spojrzala sie na mnie jak na wariatke, ale po chwili ujrzec jej zaskoczenie - bezcenne 😁 normalnie nie mogla uwierzyc, jak reka odjal 🙂 spal jak aniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej
u mnie działa muzyka i odkurzacz
a i czasem coś do nie zapodam tzn mówię do niej takim cienkim piskliwym tonem a potem zniżam głos a ona ma oczy jak talary a jak zniżam głos to ona czoło marszczy i tak w kółko

i o dziwo jedna jedyna pobudka o 4.00 🤪 tylko ja głupia jak w zegarku obudziłam się o 3.00 i czuwałam bo myślałam że zaraz sie obudzi
ja dziś do wczesnego popołudnia będę w domu muszę posprzątać i położna pewnie będzie a później idę na podwórko kończyć malowanie moich mebli ogrodowych może dziś w końcu skończę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a my z małą siedzimy u moich rodziców nie ma to jak świerze powietrze Amelka zachowuje się zupełnie inaczej wczoraj przespała na dworze w wózku caly dzień i zasneła wieczorem o 22 i spała bez pobudki do 5 rano bo mi sie jej żal już zrobiło bo cmokała z głodu przez sen 🙂
co do główki to moja też kilka razy dziennie leży na brzuszku i głowe bardzo mocno podnosi nawet jak sie ja nosi to sztywno zaczyna trzymac główke i sie rozglada 🙂
co do planu dnia tez musze wprowadzic swojej bo wydaje mi sie ze ma zupelnie rozbity dzien kazdy inny 😞 dzisiaj idziemy na usg bioderek pozniej pediatra 🙂 w koncu moja mala zaczela tolerowac mleko bebilon pepti i kupole robi zajebiste takie jakie powinna az sama jestem pelna podziwu ze tyle sie miesci w takiej kruszynce 🙂
co do kolek jeszcze ja mecza wieczorami szczególnie ale tak jakby pomału słabły zobaczymy 🙂
a co do chrzcin to my dopiero robimy małej 03/09 🙂 dwa dni przed moimi urodzinami 🙂
i powiem wam ciekawostke ze wcale nie trzeba brac tabletek żeby stracic pokarm ja sama powoli sie go pozbylam teraz juz prawie wogóle mi nie przybiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a mi ktoś ukradł oklaska hihi
Dorka to mnie pocieszyłaś z tym pokarmem ale ja nie wiem jak to zrobić bo jak mi "sam zaniknie" to i tak będzie że to moja wina
ostatnio mama mnie przyłapała jak karmię małą butlą z modyfikowanym to nie odzywała sie dwa dni - dlaczego do cholery nie mogę robić tego co chcę tylko zaraz jakieś fochy i napiętnowanie i powiem Wam że nic mnie tak nie wkurza w tym "macierzyństwie" jak te dobre rady i ta ciągła presja na coś 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczyny ale piękna pogoda trochę przysnęłam z małym 😮
dziś tez małego położne już o 21 bo widzę lepsze efekty dobra idę się szykować i mam nadzieje ze nie zabije dziś męża bo mało brakuje a pol dnia mamy razem spędzić i weekend 😮.
ostatnio nadajemy na innych falach ale nie będę się zagłębiać bo nie chce wyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
A ja wczoraj dostałam okres!!! Pierwszy od 11 miesięcy i męczę się nieźle. Nie dość że jestem słaba i mało rozgarnięta to jeszcze boli 🥴 A w poniedziałek miałam kontrolną wizytę u gina i dupa - muszę przełożyć 😞
Moje dziecko jak wczoraj zasnęło o 20 to obudziło się o 4.30 😮 😮 😮 Przynajmniej dało mamusi pospać 🙂 A w dzień też cały czas spała 🤪 🤪 Nie kumam tego ale mnie to cieszy 🙂
Co do pokarmu to ja też sama się go pozbyłam - bez leków - bo i ch...a miałam tam od początku 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...