Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

matyldusia napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Matylda.... nie życz jej tak źle... 🙂 niech ma faceta... tylko może Ty jej wybierz 🙂

Co się stało Justyna?

he he ja już raz wybrałam i to chyba nie za dobrze


Teraz będziesz "mądrzejsza" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
🥴


A to co za mina?

bo zadałam pytanie i zostałam olana 🤢


Pominełam.... 🤢ups..... powtórzysz? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chciałam napisać, że od dwóch dni mam ten sam problem: Witek bawi się smoczkiem od butelki zamiast jeść, przerzuca go z płaczem głównie na jedną stronę dziąseł i tam przeżuwa. w ogóle jest straszny do jedzenia, je mało, często i ciągle wydaje się głodny: ssie smoczka jak odkurzacz.
I nie chce żadnych herbatek.
i od wczoraj kupkuje niemiłosiernie: wczoraj 6, dzisiaj 7 kup. A przecież jest na MM, co oznacza, że nie powienien ich tyle robić 😮 😮

gdybym sądziła, że to niemożliwe, to powiedziałabym, że wygląda mi to na ząbkowanie ( w końcu widziałąm kilkoro starszych dzieci i tak własnie to wyglądało.. 😮 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
moje dziecko jak tak dalej pojdzie to chyba bedzie grubasem 🤢 ile wasze dzieci jedza?? moj maly ma dwa i pol miesiaca a je 150 ml mleka co 3 lub 3,5 godziny 🥴 to normalne??

Moja je 140 co 3, 4 godziny... Wyjątkiem są noce.... gdzie je w odstępie 5-7 godzin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
moje dziecko jak tak dalej pojdzie to chyba bedzie grubasem 🤢 ile wasze dzieci jedza?? moj maly ma dwa i pol miesiaca a je 150 ml mleka co 3 lub 3,5 godziny 🥴 to normalne??

No właśnie..ostatnio dodane przez Was zdjęcia pokazały mi jedno: że Witek jest przy Waszych dość szczuplutki: w 6 tygodniu ważył 5300 ( waga urodzeniowa 4100 przy wyjściu ze szpitala 4150 ) czyli przez 6 tygodni raczej niewiele przytył: nie ma fałdek tak ja Wasze dzieci, dzisiaj go zmierzyłam: ma 64 cm ( wzrost urodzeniowy: 58 cm 😮 )
i do jedzenia jest niby chętny, ale do tej pory wystarczało mu 90-100 ml co 3-3.5 godziny, od jakiegoś może tygodnia raz, dwa razy dziennie zdarzy mu się że zje ok 120 a tak to i po 60, 70 ml..pytałam już o to nie raz ( ale nikt mi nie odpowiedział.. ) bo wydaje mi się, że jest to NIE 🙂ok..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
Oo Magda to mnie pocieszylas 🙂 moj w nocy nie je, budzi sie okolo 6:30 dopiero na jedzenie, no dzisiaj byl wyjatek bo wstal dopiero o 8:00.

Do usług... 😁
I właśnie zauważyłam, że Maja zaczęła tyć sporo 😁 Bo urodziła się 3100, a waży już 4900 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, co sądzicie o takiej macie?
http://allegro.pl/sliczna-mata-kojec-rosnie-z-maluszkiem-5-wzorow-i1643823119.html

nie jest super wypasiona ( brakuje mi jednak jakiejś muzyczki ) ale to korytko mnie zachęca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia z tego co ja wiem to bibiki powinny przybierać na wadze ok 1kg/miesiąc, który to jest tydzień życia Witka? I może on Ci tak je, o jak raz po dłuższej przerwie dostanie więcej to po krótszym czasie gdy domaga się znowu am-am zje mniej i potem je w krótszych odstępach czasu ale mniej (niż ta początkowa dawka) - nie wiem czy kumasz bo coś ciężko mi idzie z opisem 🙂 Może Tobie się wydaje, że je mniej, ale pamiętaj, że część niemowlaczków to niejadki niestety i może Wituś takim niejadkiem jest. A te kupki są podejrzane, jak długo to trwa? Może też ma przyspieszoną przemianę materii i dużo jedzonka wydala zanim organizm pobierze substancje odżywcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
dziewczyny, co sądzicie o takiej macie?
http://allegro.pl/sliczna-mata-kojec-rosnie-z-maluszkiem-5-wzorow-i1643823119.html

nie jest super wypasiona ( brakuje mi jednak jakiejś muzyczki ) ale to korytko mnie zachęca 😁


właśnie jest super! muzyczkę zawsze można puścić z kompa, ipoda itp.
jakby co to polecam fajną stronkę z muzyczką dla dzieci, tzw. nursery rhymes- jest tekst i muza
ja małej śpiewam a raczej wyję kilka razy dziennie i mogłabym przysiąc, że rozpoznaje te melodie i się śmieeejeeee!!! (chyba, że brechta z moich nędznych starań wydobycia czystego dźwięku)
http://www.nurseryrhymes4u.com/ --->wchodzi się w zakładkę music and song
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, kumam o co chodzi 😉
ale w 6 tygodni przytył 1,2 kg, to chyba niewiele.. 🤢
i co, jego odstępy w jedzeniu są w miarę regularne, co 2.5-3 godziny.
musze przy wizycie kontrolnej lekarza się dopytać.

I usg brzuszka też mam już zaklepane, więc może cos się wyjaśni. Wreszcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
dziewczyny, co sądzicie o takiej macie?
http://allegro.pl/sliczna-mata-kojec-rosnie-z-maluszkiem-5-wzorow-i1643823119.html

nie jest super wypasiona ( brakuje mi jednak jakiejś muzyczki ) ale to korytko mnie zachęca 😁

fajowa, dodam do ulubionych i łyknę w przyszłym miesiącu, też szukałam czegoś takiego, w końcu Lenkę na dywanie będę mogła w "kojcu" zostawić. Ja będę miała ją na oku a jej się samej nudzić nie będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
Ania, kumam o co chodzi 😉
ale w 6 tygodni przytył 1,2 kg, to chyba niewiele.. 🤢
i co, jego odstępy w jedzeniu są w miarę regularne, co 2.5-3 godziny.
musze przy wizycie kontrolnej lekarza się dopytać.

I usg brzuszka też mam już zaklepane, więc może cos się wyjaśni. Wreszcie 🙂

Kasia moja też w 6 tygodni tyle przybrała dokładnie tyle samo i wszyscy mówili że dużo- wszyscy czyli pediatra, położna , pielęgniarka od szczepienia a nawet mój gin powiedział że dużo więc 😮

idę szykować kąpiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
dziewczyny, co sądzicie o takiej macie?
http://allegro.pl/sliczna-mata-kojec-rosnie-z-maluszkiem-5-wzorow-i1643823119.html

nie jest super wypasiona ( brakuje mi jednak jakiejś muzyczki ) ale to korytko mnie zachęca 😁

fajowa, dodam do ulubionych i łyknę w przyszłym miesiącu, też szukałam czegoś takiego, w końcu Lenkę na dywanie będę mogła w "kojcu" zostawić. Ja będę miała ją na oku a jej się samej nudzić nie będzie 😉


Ania, jaka zajebiaszcza strona 😁 😁 😁
ło matko, już odśpiewałam z A. Old McDonald 😁 😁

Ola, wypatrzyłam jeszcze taką: ale jest już droższa:http://allegro.pl/mata-plac-zabaw-wyspa-tiny-love-4-x-mega-gratis-i1648980521.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Ania, kumam o co chodzi 😉
ale w 6 tygodni przytył 1,2 kg, to chyba niewiele.. 🤢
i co, jego odstępy w jedzeniu są w miarę regularne, co 2.5-3 godziny.
musze przy wizycie kontrolnej lekarza się dopytać.

I usg brzuszka też mam już zaklepane, więc może cos się wyjaśni. Wreszcie 🙂

Kasia mało to moja przytyła bo urodziła się 4250 g wychodząc ze szpitala miała 3990 a w 6 tygodniu tylko 4830 g, pani pediatra kazała mi ją MM dokarmiać i przyjść na kontrolę wagi po 2 tygodniach, mimo to ma fałdki na nóżkach i rączkach i nie wygląda na chudzielca, poza tym sprawdzałam w siatkach centylowych i wg tego waga jest idealna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...