Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Brechti przez te jebane ósemki mam pokosowany cały zgryz i na dole i na górze
miałam mieć aparat ale koszty mnie przeraziły bo w trakcie tych wszystkich przygotowań okazało się że mam przesuniętą żuchwę czy coś tam i najpierw przez około pół roku muszę nosić jakąś szynę a i koszty i ból niemiłosierny więc się poddałam , ale odkąd ósemki zaczeły być widoczne na prześwietleniu czyli od jakiś 8 lat to uzębienie na dole to istna harmonijka jeden ząb w przód, drugi w tył i tak każdy
a na górze wywaliło mi dwójki do przodu i wyglądam jak wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Brechti przez te jebane ósemki mam pokosowany cały zgryz i na dole i na górze
miałam mieć aparat ale koszty mnie przeraziły bo w trakcie tych wszystkich przygotowań okazało się że mam przesuniętą żuchwę czy coś tam i najpierw przez około pół roku muszę nosić jakąś szynę a i koszty i ból niemiłosierny więc się poddałam , ale odkąd ósemki zaczeły być widoczne na prześwietleniu czyli od jakiś 8 lat to uzębienie na dole to istna harmonijka jeden ząb w przód, drugi w tył i tak każdy
a na górze wywaliło mi dwójki do przodu i wyglądam jak wampir

oł dżizas.... az mi sie slabo zrobilo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciała zniknąć na te 4 dni ale nie mam gdzie się podziać 😞
Boże jakiego ja mam doła , takiego wielkiego jak krater po uderzeniu meteorytu
chcem zniknąć , chcem zniknąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
a ja bym chciała zniknąć na te 4 dni ale nie mam gdzie się podziać 😞
Boże jakiego ja mam doła , takiego wielkiego jak krater po uderzeniu meteorytu
chcem zniknąć , chcem zniknąć 😞

cho do mnie bedziesz bardzoo dalekoooo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaa21 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
a ja bym chciała zniknąć na te 4 dni ale nie mam gdzie się podziać 😞
Boże jakiego ja mam doła , takiego wielkiego jak krater po uderzeniu meteorytu
chcem zniknąć , chcem zniknąć 😞

cho do mnie bedziesz bardzoo dalekoooo 🤪

ło matko aż tam ????????????????

nie no mimo szczerych chęci nie dam rady 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia - dzięki za info, już myślałam że jem coś, czego nie powinnam albo że za długo się nie wypróżniała.. bo wypróżnia się raz na 2-3 dni.. ale gazy odchodzą, nie cierpi to chyba jest ok? 🤨

Ania (brechti)
- myślę tzn radzę z dobroci serca nie sadzać małej dopóki sama nie umie tego robić, możesz jej niechcący krzywdę zrobić.. Zobacz - to fragment tekstu ze szkoły rodzenia:

BŁĘDY RODZICÓW

- Brak dywanu!!!
- Bierne sadzanie dziecka
- Bierne stawianie dziecka
- Nie układanie na brzuchu
- Częste przebywanie w foteliku samochodowym
- Chodzik
- Twarde pierwsze obuwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale superaśne 😁

u mojej jeśli chodzi o kupę (też MM), to robi codziennie, czasami co 2 dzień. kolor.. sraczkowaty 🤪 taka musztarda.
My dziś zostawiamy małą babci wieczorem i na noc 😁 Napiję się porządnego drina i w końcu rozluźnię 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
Olu mam pytanie:
jak brak dywanu w mieszkaniu moze zaszkodzic mojemu dziecku??

Już tłumaczę, teraz może to nie ma znaczenia, ale dziecko nie będzie raczkować na twardej powierzchni i pani tłumaczyła nam, że jeśli mamy panele w domu lub inną twardą powierzchnię to na 99,9% dziecko nie zacznie raczkować i przejdzie od razu do chodzenia.. a raczkowanie jest bardzo ważne dla rozwoju połączeń nerwowych między dwiema półkulami mózgu, im dłużej dziecko raczkuje tym lepiej, wśród dzieci które nie raczkowały najczęściej spotyka się dysgrafów i dyslektyków, dużo by pisać.. już kiedyś o tym pisałam po zajęciach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi położna nic o dywanie nie mówiła ale mówiła żeby raczkowała i żeby ją do tego motywować i nie przyspieszać na siłę chodzenia- im później zacznie chodzić tym lepiej
a i żeby Broń Boże chodzika nie kupować pod żadnym ozorem ale tego sprzętu i tak nie zamierzałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie sobie uświadomiłam że dywanów też nie mamy
tj jeden w saloniku 1,5m na 1m to za bardzo się nie rozkręci

a i moja też jak się ją złapie za ręce tj jak ona się chwyci to na siłę próbuje siadać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
mi położna nic o dywanie nie mówiła ale mówiła żeby raczkowała i żeby ją do tego motywować i nie przyspieszać na siłę chodzenia- im później zacznie chodzić tym lepiej
a i żeby Broń Boże chodzika nie kupować pod żadnym ozorem ale tego sprzętu i tak nie zamierzałam 😉

no te informacje są od pani Kasi Sempolskiej - ta od programu Aktywne 9 miesięcy - podejrzewam, że położne mogą nie mieć takich informacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra
spadam stąd
czuję się źle i fizycznie i psychicznie - zwyczajnie nie mam siły a i Lena mnie dziś nie oszczędza kuża muszę jakoś wybyć z domu ale za bardzo nie mam gdzie 😞
no trudno będę jak będę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...