Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
HELLO !!

Wlaoie sie okazalo ze mam tu neta !! 🤪 🤪 🤪 🤪

Juz mam banite, fajno jest chociaz waruki mieszkalne mogly by byc lepsze ale ie to jest najwazieszje 😉

Przepraszam ale ie mam czasu czytac bo zaraz dzieciom musze oddac nets bo ida spac i sie beda nudzic a my dalej na kielichy idziemy

Jutro jak bede miala czas to zajrze.
BUZIAKI 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej, chce powiedziec ze zyje! 😉
juz po przeprowadzce tydzien neta nie mielismy... vanesska przez prawie caly tydzien byla taka marudna nigdy wiecej przeprowadzek z dzieckiem 😠
zdjecia ze spotkania super! laski jestescie niezle i Ola masz ladnego meza ☺️
i sto lat dla Lenki i spoznione zyczenia dla reszty solenizantow 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysia toż Ty na urlopie, pij, seksij się ale tu nie właź !! 😜
odpocznij sobie i od nas, potem nadrobisz 😉

Wiola ucałuj Liweczkę i Kasię i powiedz jej o przełamaniu, niech poszuka po znajomych "baby ze wsi" 🤢

tyminka ja Cię nie mam w doopie, nie wiem dlaczego nas tak osądzasz 🥴
ale nie wiem co mam odpowiedzieć: że tendencja spadkowa wagi sprawiłaby, że chyba dokarmiałbym sztucznym, ale jeżeli nie chcesz, to może właśnie jakiś rosołek, jakieś jabłuszko: to dostarczy jej więcej kalorii a chemiczne nie jest. 🤢 🥴

któraś ☺️ pytała o soczek jabłkowy: Witek miał po nim nieziemską kolkę trwającą 4 godziny: nic nie pomagało, nawet kąpiel 🤢
doczytałam gdzieś potem w necie, że czysty soczek jabłkowy 100% jest dość kwasny dla żołądka.

Dla ciekawości: moja kuzynka ma synka który w zeszłym tygodniu skończył 3 miesiące: i przeszła na mleko uht z kartonika. Mały nawet nie pisnął i wcina aż mu się uszy trzęsą 😮 🤪


dobranoc 🙂

aaaa, miałam się jeszcze pochwalić: kupiłam dzisiaj za całe 3 złote wiatraczek: taki kolorowy, jarmarczny dla dzieci 😁 i doczepiłam Witkowi do wózka: jesooo jak się cieszył, jak piał, jak się do niego wyginał. Notabene najchętniej pewnie sprawdziłby czy jadalny: tak mi wszystko ostatnio ssie i gryzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha.
i miałam napisać jeszcze: że mój też uwaznie patrzy na obcych: czasami nawet ojca w czepku kąpielowym się boi 🙂
ale są to baaaaardzo sporadyczne sytuacje: chyba moje kursowanie z nim autobusami daje dobre rezultaty: raczej nie mam problemu z tym, że ryczy jak ktoś go bierze na ręce 🙂
A. bo ja w autobusie biore go na ręce i sobie patrzy na ludzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry
również Nina nie rozumiem twojego "oburzenia" że nas coś nie obchodzi albo coś tam 😮
ale przyznam się że trochę mnie rozbawiła ta sytuacja i zmiana Twojego żywieniowego nastawienia - i że dopiero po wizycie zrozumiałaś że dziecko już powinni próbować czegoś innego
a i moim zdaniem jeśli faktycznie zaczyna Ci brakować pokarmu to nie powinnaś katować małej i jadak raz czy dwa razy dziennie dać jej butlę- dziecko najedzone-dziecko szczęśliwe 🙂- ja tez myślałam że mam pokarm i co??? okazało się że Lena zwyczajnie głodna
Ty napisałaś o chrupce- moja kuzynka była u mnie jakiś czas temu z 4miesięczną LENĄ , która marudziła ciągle i ta dla świętego spokoju dała jej czekoladkę - a ta ssała że aż się zapowietrzała- wyssała chyba pół 😁
dobra ja jednak nie jadę dziś ze LENĄ do lekarza bo jest goraco doktorka jest dopiero od 11.00 więc wyszłoby że w samo południe musiałabym małą smażyć w samochodzie a mam do przjechania 60km w jedną stronę- wiec dziś sobie odpuszczam- tylko trochę szkoda bo akurat teraz ma wysypaną buźkę więc doktor by widziała
dobra idę karmić butlą 😁
a przypomniało mi się ze w sobotę mam wesele- normalnie zapomniałam 😮 sukienka jeszcze do pralni nie oddana - nie wiem czy zdążę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry.
Nina ja tez czytam zawsze i sie nie oburzaj, ale ostatnio wchodzisz tylko na chwile i piszesz, ze idziesz po zakupy lub zjadlas obiad itp.. zwyczajnie nas zaniedbalas 🙂 przede wszystkim jak karmisz piersia to Ty tez jedz noormalnie a nie chcesz za wszelka cene chudnac.. jak karmisz, to schudniesz, poza tym wygladasz bardzo dobrze 😁
ja mojemu juz od jakichs 2 tygodni na noc daję 2 cyce i zjada jeszcze 90 ml i jest szczesliwy, a tak sam by mi pewnie nie zasnal, bo glodny.. w dzien ostatnio, tj juz dwa dni nie chce za bardzo cyca, to staram sie sciagac i mu dawac z butli.. ale szczerze mowiac meczy mnie juz to karmienie piersią 🤢 w nocy owszem, super wygoda dla mnie, on zaspany, nei rozprasza się niczym.. ale w dzien, to wszystko go interesuje, chce ogladac, odwraca się itp, denerwuje sie jak mu nie leci od razu i wgl..
A co do podawania zupek, soczkow itp, to kiedys sie dawalo od 3 miesiąca i dzieci byly zdrowe, nic sie nie dzialo.. nie wyobrazam sobie, zeby piers sama wystarczala dziecku do 6 miesiąca 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaa2028 napisał(a):
bry.
Nina ja tez czytam zawsze i sie nie oburzaj, ale ostatnio wchodzisz tylko na chwile i piszesz, ze idziesz po zakupy lub zjadlas obiad itp.. zwyczajnie nas zaniedbalas 🙂 przede wszystkim jak karmisz piersia to Ty tez jedz noormalnie a nie chcesz za wszelka cene chudnac.. jak karmisz, to schudniesz, poza tym wygladasz bardzo dobrze 😁
ja mojemu juz od jakichs 2 tygodni na noc daję 2 cyce i zjada jeszcze 90 ml i jest szczesliwy, a tak sam by mi pewnie nie zasnal, bo glodny.. w dzien ostatnio, tj juz dwa dni nie chce za bardzo cyca, to staram sie sciagac i mu dawac z butli.. ale szczerze mowiac meczy mnie juz to karmienie piersią 🤢 w nocy owszem, super wygoda dla mnie, on zaspany, nei rozprasza się niczym.. ale w dzien, to wszystko go interesuje, chce ogladac, odwraca się itp, denerwuje sie jak mu nie leci od razu i wgl..
A co do podawania zupek, soczkow itp, to kiedys sie dawalo od 3 miesiąca i dzieci byly zdrowe, nic sie nie dzialo.. nie wyobrazam sobie, zeby piers sama wystarczala dziecku do 6 miesiąca 😮


SŁUCHAJTA jak byłam na szczepieniu i zapytałam lekarza czy cos podawac to mnie wysmiał i własnie dlatgego pojechałam prywatnie gdyby wtedy lekarz jakos inaczej mi odp to bym na pewno wprowadziła no same wiecie takie rzeczy lepiej skonsultowac ze specjalistą ,tym bardziej ze wszedzie mówia ze dzieci karmione tylko piersia moga jesć inne rzeczy dopiero od 5,6m.
Kolejna sprawa ja mówiłam pani ze staram sie n ie objadac nie smażone, nie tłuste, nie jem słodyczy itp a ona mówi czy chodze głodna a ja na to ze nie ze jem dokładnie tyle zeby nie czucn głodu (zgodnie z prawda) wiec ona zaczeła mi cały wykład ze nie trza sie objadac i ze kazdy jest inny itp.
Nie wiem a wasze maluchy lubia te nan pro1 ?? bo ona wczoraj nawet łyka nie chciała zrobic.
a te obiadki tez podajecie czy same owoce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyminka. Ja podaję swojej obiadki i deserki.
I robię to np. tak:

zamiast 5 porcji mleka w ciągu dnia po 120-150ml,
zastępuje jej 1 porcję np. o 15 zupką jarzynową, zjada cały słoik.
a deserek zjada tak między posiłkiem po tej 15:00.. ale to zaledwie kilka łyżeczek jej podaję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina moja piła NANA ze smakiem
ja słoiczki "wymęczam" na razie owoce dwie - trzy łyżeczki dziennie bo nie chce
zupek jeszcze nie było
ale najlepiej weszło jabłko-marchewka - pół słoika
i jabłko-morela 1/3 słoika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszka napisał(a):
Tyminka. Ja podaję swojej obiadki i deserki.
I robię to np. tak:

zamiast 5 porcji mleka w ciągu dnia po 120-150ml,
zastępuje jej 1 porcję np. o 15 zupką jarzynową, zjada cały słoik.
a deserek zjada tak między posiłkiem po tej 15:00.. ale to zaledwie kilka łyżeczek jej podaję 😉


a przez reszte dnia tylko mleko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
aha czyli na razie zostane przy owockach
Matylda piszesz smakowało to znaczy ze teraz inne podajesz??

Nina widać nie dość uważnie mnie czytasz 😠
moja NANA piła od pierwszego tygodnia życia w sytuacjach takich kiedy cyca nie mogła bo albo wypiłam piwo albo najadłam się czosnku , tak może raz w tygodniu
potem jak już przeszłam na butlę w drugim mcu to była dwa tyg na NANIE ale że w sklepie go zabrakło to P. kupił BEBIKO I była na BEBIKO też bez problemów a teraz od połtora mca jest na NUTRAMIGENIE dla alergików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszka napisał(a):
czemu mówisz, że na razie obiadki nie? spróbuj i wtedy się dowiesz 😉

Moja piła NAN na początku, ale to mleko ma najwięcej żelaza ze wszystkich mlek,
po których wiele dzieci ma zaparcia. Tak też było w przypadku mojej.


tak mi ta doktorka zaleciła te albo jakies na e... za apteki które jest najdroższa ale najlepsze wiec stwiedzilismy z danielem ze zaczniemy od tego tanszego a jak bedzie złe to wtedy przejdziemy na tamto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
szyszka napisał(a):
Tyminka. Ja podaję swojej obiadki i deserki.
I robię to np. tak:

zamiast 5 porcji mleka w ciągu dnia po 120-150ml,
zastępuje jej 1 porcję np. o 15 zupką jarzynową, zjada cały słoik.
a deserek zjada tak między posiłkiem po tej 15:00.. ale to zaledwie kilka łyżeczek jej podaję 😉


a przez reszte dnia tylko mleko??


tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
tyminka napisał(a):
aha czyli na razie zostane przy owockach
Matylda piszesz smakowało to znaczy ze teraz inne podajesz??

Nina widać nie dość uważnie mnie czytasz 😠
moja NANA piła od pierwszego tygodnia życia w sytuacjach takich kiedy cyca nie mogła bo albo wypiłam piwo albo najadłam się czosnku , tak może raz w tygodniu
potem jak już przeszłam na butlę w drugim mcu to była dwa tyg na NANIE ale że w sklepie go zabrakło to P. kupił BEBIKO I była na BEBIKO też bez problemów a teraz od połtora mca jest na NUTRAMIGENIE dla alergików


kochana czytam teraz jak napisałaś mi sie przypomniało tylko wiesz wczesniej nie wbijałam sobie tegio do głowy bo nie to nie dotyczyło i myslałam ze nie bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a któreś na forum gotowały same i dawały? moja ta p.dr pow ze te gerbery to konserwy i zeby lepiej samemu gotowac 😮
Niestety Asia musze to napisać zaraz ide do sklepu po obiad 😜
Dziś moze mi tescie zladuja ciesze sie jak dziecko 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🤢
Ktoś mi chyba podmienił dziecko - ja chcę swoją Lenkę back..
Nie wiem, co się z nią ostatnio dzieje, krzyczy, płacze, miauczy, wyje, za cholerę sama nie poleży a czasem nawet i obecność nie pomaga 🥴 Nie wyobrażam sobie tak dłużej.. Pierdolca dostanę, odkąd ją ochrzciłam to jakieś inne dziecko normalnie. Już zapowiedziałam S. że daję jej czas do końca września - jak się nic nie zmieni to oddaję ją do żłobka od grudnia i wracam do pracy bo osiwieję 🤢
I sama się siebie boję bo zaczynam gadać takie głupoty, że aż mi dziś S. uwagę zwrócił, nie powiem co jej powiedziałam bo się wstydzę ☺️

Gosia - dziękuję w imieniu Lenki i mojego "ładnego" męża 😉

Nina - nikt Cię tu nie olewa, ale tak jak tu któraś napisała - zaczęłaś tu rzadko bywać i wpadasz z jednym postem typu "idę po zakupy" albo "posprzątałam dom" i nijak nie wiadomo jak się do tego odnieść 😉 Nie ma się co dąsać tylko znaleźć ciut więcej czasu dla nas - co do mleka NAN się nie wypowiadam, bo nie używałam, ja od początku dawałam Bebilon HA a teraz daję Humanę SL dla alergików. Tak też podejrzewałam, że Ci mała kupki nie robi, bo się nie najada, ale już się nie chciałam "wymądrzać", bo lekarzem nie jestem. Dobrze, że poszłaś do tego lekarza, bo teraz przynajmniej wiesz, że dziecko głodne bywało.. Co do chrupek kukurydzianych to ja jednak bym się wstrzymała, bo to jest "przetworzony" produkt i taki skok z mleka matki na chrupki to dla mnie zbyt wielka odległość.. Zaczęłabym od marchewki gotowanej, tudzież tak jak pisałaś jabłuszka - ja swojej sama tarłam i wyciskałam soczek przez gazę 🙂 Takiego kupnego soku z jabłka dawać nie będę, bo się naczytałam, że czysty sok z jabłka (butelkowy) oszukuje żołądek i dziecko nie czuje głodu (ten sok coś tam zawiera - już nie pamiętam co 🙂 ) Jeśli już, to jest taki z Bobovity winogrona z rumiankiem i meliską - Lenka go chętnie piła. To tyle - mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowana wypowiedzią 😉

Ja też muszę jej zacząć coś podawać, bo na razie dostała tylko raz kilka łyżeczek marchewki, smakowało jej bardzo i 2 kupy strzeliła - zatwardzenia nie miała w ogóle 🙂

Tyśka - Ty tam odpoczywaj a nie przejmuj się, że nie nadrobiłaś - Kasia ma rację 🙂

Matylda - to dobrze, że zdecydowałaś się na wizytę u pediatry, niech ją jakiś inny lekarz obejrzy. Aha i na tym weselu się przyzwoicie zachowuj, co by któryś mąż znów w ryja nie wyhaczył od żony przez Ciebie 😁

Aha - S. dzisiaj pierwszy dzień po urlopie w pracy, a ja sama z moim wyjącym i miauczącym dzieckiem, teraz zasnęła, więc mam chwilkę oddechu - pewnie czort zbiera siły na cały dzień 🤪 Bojam się 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...