Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Frytus150 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
zalecenia z książeczki zdrowia dziecka:

witamina K/ 1 kapsułka/dzień od 8 doby życia do końca 3 miesiąca
witamina D 1 kapsułka/dzień przez cały okres karmienia ciążą.

Dlatego dobrze jest na początku kupić kompleksową kapsułkę K+D 🙂

A mi pediatra powiedział ze do drugiego roku życia.

Ale jak sie nie karmi piersia to witmine D tez trzeba podawac

JA mam podawać D dopóki LENA nie będzie wcinać litra płynów dziennie czyli bardzo długo jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ale mam kurwa jebany dzień
mam dosć dość dość WSZYSTKICH
LENKA fajniusia jak i mamusia
i jaki ona ma nosek - taki delikatny nie to co moja ☺️
aha i to żółte wdzianko pamiętam jeszcze z czasów zakupowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
matyldusia napisał(a):
łapta po oklasku
Luiza (chyba ☺️ ) też

Taaa 🙂
wroce do siebie i znow naminusuje 😁 😁 😁 😁 😁

e może nie
będę pilnować
Luiza jak tam rozpakowujesz sie w koncu czy nie??? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zesz się czepiły 😁 😁 zmęczona już jestem, znowu natrzaskałam z małym kilometrówkę 😁 😁 Bosz, czasami żałuję że nie mam bliźniaków: miałabym taaaki pakowny wózek, a tak mi kuźwa dzisiaj dołem półka wystawała co ją do obcięcia wiozłam wózkiem ☺️
taki wózek to bardzo wygodna logistycznie rzecz 😁 😁

Luiza (?) tu podałam zalecenia z książeczki zdr dziecka ale prawie wszyscy lekarze każą dawac witaminę d dużo dłużej,
ja bym chyba na pierwsze 3 miesiące kupiła ten kompeks witamin a potem tylko D.

acha, chciałam dodać że witamina K zapobiega m.in. pleśniawicy i dzięki Bogu i kapsułkom i roztropnej mamie co nie zapominała dawać, dziecię moje ani pleśniaweczki do tej pory nie miało.
A lizało już dywan, panele ☺️ ( bo pełza !!! ) od 2 miesiąca wyparzam butelkę tylko raz: wieczorem, smoczki też raz dziennie. zabawki myję dwa razy dziennie ale po kiego to nie wiem bo i tak zaraz na podłogę lecą 🤢

a Tobie polecam też stronę:
www.dzieciowo.pl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
hej . my nadal w szpitalu. kacper caly czas na antybiotyku. Bedzie bral jeszcze przez 8 dni. Dzisiaj dziecko wrocilo do normalnosci, czyli sie smieje, bawi krzyczy itd. Wlasnie zrobil kupe 🙂


Suuper wieści !!
Kama a w którym szpitalu w końcu leżycie? i nie ma opcji przyjmowania tego antybiotyku w domu? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
hej . my nadal w szpitalu. kacper caly czas na antybiotyku. Bedzie bral jeszcze przez 8 dni. Dzisiaj dziecko wrocilo do normalnosci, czyli sie smieje, bawi krzyczy itd. Wlasnie zrobil kupe 🙂

jej to dobrze że chociaż samopoczucie się poprawia
przemęczycie sie jeszcze troszkę i szybko minie, przecież to wszystko dla jego dobra
a jak to wyszło tj jak się okazało że coć mu dolega ????
buziaki dla WAS ode mnie i LENY 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
matyldusia napisał(a):
łapta po oklasku
Luiza (chyba ☺️ ) też

Taaa 🙂
wroce do siebie i znow naminusuje 😁 😁 😁 😁 😁

e może nie
będę pilnować
Luiza jak tam rozpakowujesz sie w koncu czy nie??? 😜


Ja mam termin na 16 wrzesnia, 13 wizyte gdyby sie nic nei zadziało, ale ja nie chce jeszcze mnie sie nie pali, ciezko mi juz sie kulac, ale tak do 11 bym wytrzymala moze - taki mam plan nie wiem jak ta na dole haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiza, pocieszę Cię: i tak musisz urodzić 😁 😁 😁 😁

Pomimo lajtowego porodu jak se pomyślę jak to było, że kuźwa lewatywę dostałam przy skurczach co minutę i nie było wiadomo czy klękać czy siadać 😁 😁 to kolejne chyba już cc chcę 😁

zaraz wstawię zdjęcie mojego żabulca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
matyldusia napisał(a):
łapta po oklasku
Luiza (chyba ☺️ ) też

Taaa 🙂
wroce do siebie i znow naminusuje 😁 😁 😁 😁 😁

e może nie
będę pilnować
Luiza jak tam rozpakowujesz sie w koncu czy nie??? 😜


Ja mam termin na 16 wrzesnia, 13 wizyte gdyby sie nic nei zadziało, ale ja nie chce jeszcze mnie sie nie pali, ciezko mi juz sie kulac, ale tak do 11 bym wytrzymala moze - taki mam plan nie wiem jak ta na dole haha 😁

Boze mi chyba jedynej na tym watku sie nie spieszyło - i niestety nic nie dało sie opóznic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
zesz się czepiły 😁 😁 zmęczona już jestem, znowu natrzaskałam z małym kilometrówkę 😁 😁 Bosz, czasami żałuję że nie mam bliźniaków: miałabym taaaki pakowny wózek, a tak mi kuźwa dzisiaj dołem półka wystawała co ją do obcięcia wiozłam wózkiem ☺️
taki wózek to bardzo wygodna logistycznie rzecz 😁 😁

Luiza (?) tu podałam zalecenia z książeczki zdr dziecka ale prawie wszyscy lekarze każą dawac witaminę d dużo dłużej,
ja bym chyba na pierwsze 3 miesiące kupiła ten kompeks witamin a potem tylko D.

acha, chciałam dodać że witamina K zapobiega m.in. pleśniawicy i dzięki Bogu i kapsułkom i roztropnej mamie co nie zapominała dawać, dziecię moje ani pleśniaweczki do tej pory nie miało.
A lizało już dywan, panele ☺️ ( bo pełza !!! ) od 2 miesiąca wyparzam butelkę tylko raz: wieczorem, smoczki też raz dziennie. zabawki myję dwa razy dziennie ale po kiego to nie wiem bo i tak zaraz na podłogę lecą 🤢

a Tobie polecam też stronę:
www.dzieciowo.pl 🙂


Ok zamowilam te d+k
😘 😘
dzieki za link
czytam czasem co tu u was i az sie boje, chyba bolaca rozrywająca katarzyna przeszkadzajaca w spaniu to jeszcze nic 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
Luiza, pocieszę Cię: i tak musisz urodzić 😁 😁 😁 😁

Pomimo lajtowego porodu jak se pomyślę jak to było, że kuźwa lewatywę dostałam przy skurczach co minutę i nie było wiadomo czy klękać czy siadać 😁 😁 to kolejne chyba już cc chcę 😁

zaraz wstawię zdjęcie mojego żabulca 🙂

ja pomimo ze byłam nieprzytomna i mdlałam trzy razy i nacieto mnie po skurczu to tez juz chce 🤨
dawaj łysolka , moze tez bedzie moim zieciem jak nastepna bedzie POLA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello
Piękne dzieciaczki 🙂 kiedyś też wstawię swojego bobasa, ale muszę pozmniejszać kilka zdjęć 😁
Kama super, że już Kacperek się rozweselił 🙂 powiem Ci, że mój też był cewnikowany, jak byliśmy w szpitalu z tą żółtaczką... ;/ ale nie przy mnie. Dobrze, że takie maluchy nie pamiętają takich rzeczy
Kasia, ja Kacprowi dałam brokuła. W sumie zjadał (on wszystko je :blink 🙂, ale ja sama myślałam, że pawia puszczę, jak otworzyłam ten słoiczek i doleciał do mnie zapaszek zielonej papki 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
zesz się czepiły 😁 😁 zmęczona już jestem, znowu natrzaskałam z małym kilometrówkę 😁 😁 Bosz, czasami żałuję że nie mam bliźniaków: miałabym taaaki pakowny wózek, a tak mi kuźwa dzisiaj dołem półka wystawała co ją do obcięcia wiozłam wózkiem ☺️
taki wózek to bardzo wygodna logistycznie rzecz 😁 😁

Luiza (?) tu podałam zalecenia z książeczki zdr dziecka ale prawie wszyscy lekarze każą dawac witaminę d dużo dłużej,
ja bym chyba na pierwsze 3 miesiące kupiła ten kompeks witamin a potem tylko D.

acha, chciałam dodać że witamina K zapobiega m.in. pleśniawicy i dzięki Bogu i kapsułkom i roztropnej mamie co nie zapominała dawać, dziecię moje ani pleśniaweczki do tej pory nie miało.
A lizało już dywan, panele ☺️ ( bo pełza !!! ) od 2 miesiąca wyparzam butelkę tylko raz: wieczorem, smoczki też raz dziennie. zabawki myję dwa razy dziennie ale po kiego to nie wiem bo i tak zaraz na podłogę lecą 🤢

a Tobie polecam też stronę:
www.dzieciowo.pl 🙂


Ok zamowilam te d+k
😘 😘
dzieki za link
czytam czasem co tu u was i az sie boje, chyba bolaca rozrywająca katarzyna przeszkadzajaca w spaniu to jeszcze nic 🤪 🤪 🤪 🤪

to jest pikus 😁 ja miałam ból krocza od stycznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja nie podawałam wit K. wcale - to nowoczesny wymysł, jak się karmi piersią to też nie ma potrzeby, nagle ktoś stwierdził, że jest mądrzejszy od matki natury i uznał, że w mleku matki jest zbyt mało wit K.. 😮
Za namową K. Sempolskiej ze szkoły rodzenia wit K. nie dawałam i dziecko też pleśniawek nie miało - odpukać.
Różne są szkoły - każda mama robi jak czuje 🙂
A co do wit. D to nam Ozimek powiedział, że do 3-ego roku życia, ale to chyba lekka przesada, myślę że do roku jej będę dawać - potem już będzie mieć większy kontakt ze słońcem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
zesz się czepiły 😁 😁 zmęczona już jestem, znowu natrzaskałam z małym kilometrówkę 😁 😁 Bosz, czasami żałuję że nie mam bliźniaków: miałabym taaaki pakowny wózek, a tak mi kuźwa dzisiaj dołem półka wystawała co ją do obcięcia wiozłam wózkiem ☺️
taki wózek to bardzo wygodna logistycznie rzecz 😁 😁

Luiza (?) tu podałam zalecenia z książeczki zdr dziecka ale prawie wszyscy lekarze każą dawac witaminę d dużo dłużej,
ja bym chyba na pierwsze 3 miesiące kupiła ten kompeks witamin a potem tylko D.

acha, chciałam dodać że witamina K zapobiega m.in. pleśniawicy i dzięki Bogu i kapsułkom i roztropnej mamie co nie zapominała dawać, dziecię moje ani pleśniaweczki do tej pory nie miało.
A lizało już dywan, panele ☺️ ( bo pełza !!! ) od 2 miesiąca wyparzam butelkę tylko raz: wieczorem, smoczki też raz dziennie. zabawki myję dwa razy dziennie ale po kiego to nie wiem bo i tak zaraz na podłogę lecą 🤢

a Tobie polecam też stronę:
www.dzieciowo.pl 🙂


Ok zamowilam te d+k
😘 😘
dzieki za link
czytam czasem co tu u was i az sie boje, chyba bolaca rozrywająca katarzyna przeszkadzajaca w spaniu to jeszcze nic 🤪 🤪 🤪 🤪

szybko zapomnisz 😁 ja już powoli zapominam (przypomniało mi się jak ostatnio dostałam biegunki i bólu brzucha do tego) i w przyszłym roku chce mieć drugiego bobaska 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze musze heh dam rade 😁 jak to mowie wlazlo to i wyjsc musi, mimo ze, moze to nie bedzie tak jak w tamta strone przyjemne 🤪, nawet sie nie boje nastawiam sie wlasnie tak, ze i tak mnie to nie minie wiec co mi da marudzenie i strach...

Planujecie niedlugo kolejne ciaze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
No musze musze heh dam rade 😁 jak to mowie wlazlo to i wyjsc musi, mimo ze, moze to nie bedzie tak jak w tamta strone przyjemne 🤪, nawet sie nie boje nastawiam sie wlasnie tak, ze i tak mnie to nie minie wiec co mi da marudzenie i strach...

Planujecie niedlugo kolejne ciaze?


NIGDY W ŻYCIU 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...