Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
I'm back. Słoneczko świeci, super na dworku. Dzwoniłam do Tysi - może nas dziś "nawiedzi" 😉

I wstyd się przyznać, chyba złą matką jestem, ale nie dałam dziecku mleka o 13-tej, miałam dać przed spacerem i zapomniałam ☺️ I wstydzę się jak cholera. Nie wiedziałam co ona tak marudzi i placze, zgoniłam że śpiąca i że zęby... ☺️ W sumie miała 4,5 h przerwy ale w trakcie zjadła też deserek 🥴 No nic, wstyd i tyle. Dostała mleko o 14.30 i poszła spać bidulka moja ☺️

he he złą matką nie jesteś
mi się zdarzyło dwa czy trzy razy ale nie dlatego że zapomniałam tylko czegoś nie dopilnowałam albo źle obliczyłam np w trasie albo na zakupach a później też się głupia zastawiałam czego to dziecko ode mnie chce 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
dziewczyny jakiej maści używałyście lub używacie na te ząbki wyrzynające się??

ja też mam Dentinox

a ja nie mam żadnej i Lena też nie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strucle drożdżowe

50 dkg maku,
2 łyżki miodu,
1 szklanka cukru,
1/4 kostki masła,
3 białka,
5 dkg migdałów sparzonych i obranych ze skórki, posiekanych
5 dkg orzechów włoskich posiekanych
Rodzynki wg uznania..
aromat migdałowy.

Na ciasto:


50 dkg mąki,
3 żółtka,
5 dkg drożdży,
1/2 szklanki cukru,
około 1,5 szklanki mleka,
pol kostki margaryny,
szczypta soli

W przeddzień przygotowywania ciasta zalać mak w sporym naczyniu wrząca wodą, pozostawić na noc. Dobrze napęczniały odcedzic i odsączyć na sicie i trzykrotnie przepuścić przez maszynkę. Wykonać ciasto drożdżowe. Do mąki dodać podrośnięte drożdze zmieszane z 1/2 szklaki ciepłego mleka, łyżeczką mąki i łyżeczką cukru, ubite z 1/2 szklaki cukru 3 żółtkai tyle ciepłego mleka, by ciasto było gęściejsze niż na zwykły placek. Pod koniec wyrabiania dodać stopioną margaryne i jeszcze chwilę wyrabiać, po czym pozostawić w cieple do wyrośnięcia. Przyprawić mak: dodając do niego miód stopiony razem z masłem, posiekane orzechy, migdały, rodzynki, aromat i wreszcie ubitą pianę z białek, wymieszać.
Przygotować 2 arkusze papieru do pieczenia, papier powinien mieć długość i szerokość mniej więcej blaszki do pieczenia.
Wyrośnięte ciasto podzielić na 2 części, każdą rozwałkować na prostokąt krótszy od papieru co najmniej o 7 cm na obu końcach. Papier posmarować tłuszczem, posypać mąka, na każdym rozłożyć równą warstwą mak i ciasno zwinąć. Ułożyć na arkuszach papieru i każdą struclę zawinać niezbyt mocno tak, by na obu końcach było po kilka centymetrów wolnej przestrzeni.
Ciasto rośnie tylko wzdłuż, strucelki są wówczas zgrabne, jak z cukierni. Pozostawić do wyrośnięcia, a gdy puste miejsca wypełnią się ciastem ułożyć strucle na blaszcze do pieczenia, wstawić do średnio nagrzanego piekarnika na 190-200 stopni. Piec około 25-30 minut, przed wyjęciem z piekarnika sprawdzić czy upieczone, wkłuwając patyczek przez papier. Jeśli po wyjęciu patyczek jest suchy - strucle można wyjmować z piekarnika. Ciasto po upieczeniu trzeba przechowywac przez dłuższy czas - nie odwijając z papieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
dobra kupię ten Dentinox, a moja mam poleciła mi Viburcol to czopiki w centrum zdrowia dziecka jej z kolej polecili

Yhmm to są czopki uspokajające - sami niech se je wsadzą 🙂
Moja ta z NFZ też mi "poleciła", tylko nie wiem jak to się ma do ząbkującego dziecka... Matko, ja tego nie pojmuję 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
dobra kupię ten Dentinox, a moja mam poleciła mi Viburcol to czopiki w centrum zdrowia dziecka jej z kolej polecili

Yhmm to są czopki uspokajające - sami niech se je wsadzą 🙂
Moja ta z NFZ też mi "poleciła", tylko nie wiem jak to się ma do ząbkującego dziecka... Matko, ja tego nie pojmuję 🤢


🤔
Wskazania: Lek stosowany jest u niemowląt i małych dzieci w stanach niepokoju przebiegających zarówno z gorączką, jak i bez gorączki. Preparat jest pomocny w przypadku bolesnego ząbkowania, kolek niemowlęcych, odczynów poszczepiennych, a także infekcji. Łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej
nie wiem o co chodzi z tymi czopkami ale ząbkujące albo chore dziecko jest również rozdrażnione i niespokojne dlatego marudne bo odczuwa ból albo dyskomfort więc takie czopki są jak najbardziej po to
tylko pewnie są silniejsze więc to juz chyba ostateczność dla tych którzy przeżywają terror w domu w związku z ząbkowaniem


a tak w ogóle to muszę złożyć reklamację w Biedronce bo kupiłam ręczniki papierowe te co zawsze z nadrukiem biedronki i co????? na jednej rolce nie ma BIEDRONKI 😁 tak dziwnie mi sie tym sprząta jakby jakies lewe były 😮 😁


☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
kurwa sory ale ich pojebało chyba znieść becikowe- to tak i tak takie to kokosy że ja pierdole oszczędności śmiech na sali niech sobie pensję utną to będą je mieli 😠

jak dla mnie mogą znieść
tylko niech jeszcze sobie zabiorą
i tak będzie źle i tak z taką dziurą budżetową
niech zabieraja gdzie sie da oby nie było tak jak w Grecji Hiszpanii czy Włochach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
kurwa sory ale ich pojebało chyba znieść becikowe- to tak i tak takie to kokosy że ja pierdole oszczędności śmiech na sali niech sobie pensję utną to będą je mieli 😠

jak dla mnie mogą znieść
tylko niech jeszcze sobie zabiorą
i tak będzie źle i tak z taką dziurą budżetową
niech zabieraja gdzie sie da oby nie było tak jak w Grecji Hiszpanii czy Włochach


no tak ale żeby dziecia zabierać wogóle to jakieś pojebane jak masz jedno czy dwójke dzieci to nie dostaniesz a jak masz już 3 to dostaniesz nędzne 1000zł a z czego te dzieci utrzymać pożniej????
kogo teraz stać na tyle dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina - ja tylko napisałam że Viburcol jest tak czy inaczej lekiem uspokajającym i jak dla mnie ząbkowanie to nie powód do podawania tego typu leków, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie. Po prostu jestem przeciwnikiem jakichkolwiek leków i sama biorę w ostateczności - stąd mój post 🙂 Każdy robi jak chce, jeśli Ty uważasz że to jest ok to podaj Dawidkowi i tyle 🙂 I nie piszę tego złośliwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
gizelda napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
kurwa sory ale ich pojebało chyba znieść becikowe- to tak i tak takie to kokosy że ja pierdole oszczędności śmiech na sali niech sobie pensję utną to będą je mieli 😠

jak dla mnie mogą znieść
tylko niech jeszcze sobie zabiorą
i tak będzie źle i tak z taką dziurą budżetową
niech zabieraja gdzie sie da oby nie było tak jak w Grecji Hiszpanii czy Włochach


no tak ale żeby dziecia zabierać wogóle to jakieś pojebane jak masz jedno czy dwójke dzieci to nie dostaniesz a jak masz już 3 to dostaniesz nędzne 1000zł a z czego te dzieci utrzymać pożniej????
kogo teraz stać na tyle dzieci?

Ewelina ale przyznaj czy ten tysiac spowodował że zaszłaś w ciążę????? chyba NIE
ja biadolę że nie mam kasy ale ten tysiąc tylko mi problemów narobił i 1/3 straciłam na benzynę załatwiając to i w sumie nawet nie wiem na co to poszło - rozeszło się jak i reszta
w ogóle to wszystko jest pojebane bo jak masz dochód 500 ?????? nie wiem ile na osobę to już jesteś biedny a jak ci przekroczy o złotówkę to już jesteś bogaty
śmieszne jest to że ludzie siedzą po zagranicami i oczywiście ciężko zarabiają bo nikt im tego nie daje ale dlatego że robią to nie legalnie to nagle w tym kraju są biedni bo mają zaświadczenia o braku dochodów itp 😮
pamiętam taką sytuację gdzie cała rodzina "koleżanki" była za granicą do tego mieszkała z dziadkami i dwoma starymi ciotkami czyli 4 emerytury w domu , ubrana najlepiej jak to tylko możliwe- najlepsze ciuchy, telefon i wszystko i ona zawsze składała "wnioski" o stypendium dla ubogich i zawsze dostawała a dlaczego??? bo biedna 😠
dla tych paru zł tak się poniżała i pisała to wszystko
a dziewczyna której rodzice też cieżko pracowali i miała kilkoro rodzeństwa, świetnie się uczyła i przez trzy lata chodziła do szkoły w jednym ubraniu i jednych butach stypendium nie dostała bo dochód przekroczył jej o 4 zł
śmiech na sali
wiem odbiegłam trochę od tematu ale moim zdaniem wszytko powinno być lepiej sprawdzane i rozdzielane według innych kategorii
tak jak moja sąsiadka matka 10 dzieci - alkoholiczka proponują jej pracę , OS załatwi niańkę albo przedszkole za darmo ale po co??? jej się nie opłaca iść do pracy bo kiedy się napije
teraz ma zasiłku rodzinnego tyle co niektórzy pracujący mają pensji - ciuchy dostaje, wegiel dostaje , opieka kupuje podręczniki dla dzieci , opłaca obiady w szkole a ONA SE pije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do becikowego to Roman dał ale nie zastanawiał się skąd to weźmie
moim zdaniem powinna być inna polityka "prorodzinna" jakieś ułatwienia w żłobkach u lekarzy itp i już by było inaczej
jak by była robota dla wszystkich to też byłoby inaczej a nie rozdawanie jakiś śmiesznych pieniędzy przed wyborami bez jakiegokolwiek planu na przyszłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłaaam 🥴 🥴 dobrze ze mama mnie podwiozła bo bym zdechła tam w tym ośrodku. no i Julka zdrowa, Szymek jeszcze tydzien antybiotyku + inhalacje, inhalacje, inhalacje, w zwiększonej dawce 🤨 🤨
Ola nie przejmuj sie, nie jestes robotem, kazdemu sie zdarza 🙂 ja sie dzisiaj ponad pol h zastanawialam co on tak marudzi i czego chce ode mnie dopoki Jula do pokoju nie weszła i nie spytała co tak śmierdzi 😁 😁 a mam z zatkanym nochalem kupska nie zwęszyła.
Ja nic na dziąsła nie stosuje, lekarz mi mówi że widac ze idą chociaz ja tam nic nie widze w tej buziuni. Ale do zębów to ja jestem lewa niestety u Julki kazdy kolejny był dla mnie mega zaskoczeniem 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...