Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

bry kocham was za te 8-9 stron od rana
zaraz nadrobię głębiej 😁 bo teraz zrobiłam to jednym okiem i napiszę mega posta i tyle po mnie 😞
LENA waży 8300 więc tyle samo co 5 tygodni temu
wniosek jest taki ze albo nie przybiera ani grama albo raczkowanie ją tak wycieńcza że chudnie 😮
nic mi się nie chce o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda, musze przyznac ze cos w tym moze byc, bo moja Nela jest bardzo ruchliwa od pazdziernika, od konca pazdziernika powiedzmy kiedy sama zaczela siadac i od wtedy wlasnei przestala przybierac na wadze, zaczela tracic wrecz, schudla 40 dag, dopiero ostatnio ten sinlac jakby zatrzymal spadek wagi, nadrobila 20 dag po nim a w przyszlym tygodni idziemy znow na wazenie, moze sie okaze ze znow odrobine przytyla? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
Matylda, musze przyznac ze cos w tym moze byc, bo moja Nela jest bardzo ruchliwa od pazdziernika, od konca pazdziernika powiedzmy kiedy sama zaczela siadac i od wtedy wlasnei przestala przybierac na wadze, zaczela tracic wrecz, schudla 40 dag, dopiero ostatnio ten sinlac jakby zatrzymal spadek wagi, nadrobila 20 dag po nim a w przyszlym tygodni idziemy znow na wazenie, moze sie okaze ze znow odrobine przytyla? 🙂

Moja lata jak perszing i przybiera 😮 Waży około 9,5 kg 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dagi_ napisał(a):
Matylda, musze przyznac ze cos w tym moze byc, bo moja Nela jest bardzo ruchliwa od pazdziernika, od konca pazdziernika powiedzmy kiedy sama zaczela siadac i od wtedy wlasnei przestala przybierac na wadze, zaczela tracic wrecz, schudla 40 dag, dopiero ostatnio ten sinlac jakby zatrzymal spadek wagi, nadrobila 20 dag po nim a w przyszlym tygodni idziemy znow na wazenie, moze sie okaze ze znow odrobine przytyla? 🙂

Moja lata jak perszing i przybiera 😮 Waży około 9,5 kg 🤔

moj przestał jak zaczą latac w pażdzierniku ważył 10.300 i teraz wazy tyle samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dagi_ napisał(a):
Matylda, musze przyznac ze cos w tym moze byc, bo moja Nela jest bardzo ruchliwa od pazdziernika, od konca pazdziernika powiedzmy kiedy sama zaczela siadac i od wtedy wlasnei przestala przybierac na wadze, zaczela tracic wrecz, schudla 40 dag, dopiero ostatnio ten sinlac jakby zatrzymal spadek wagi, nadrobila 20 dag po nim a w przyszlym tygodni idziemy znow na wazenie, moze sie okaze ze znow odrobine przytyla? 🙂

Moja lata jak perszing i przybiera 😮 Waży około 9,5 kg 🤔

mój waży też około 9,5 kg i odkąd zaczął latac tez juz nie przybiera 🙂 ale on to też bardzo mało je 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego zacząć o wizycie zaraz a teraz odniose się do tego co pisałyście bo zaraz zapomnę
Justyna fotek jeszcze dokładnie nie widzialam ale jak znajdę chwilę to obejrzę - moja też niby alergiczka od urodzenia do 5 mca miała suchą skórę , kąpana była w Oilatum albo emolim a natłuszczana mazidłem z apteki - teraz już jest ok miesiąc temu zaryzykowałam i kąpię ją w jakimś dżonsonie do ciałka i włosów i skóra git majonez - oprócz policzka który wygląda fatalnie od urodzenia, ma wielką czerwoną plamę z wybroczynami a czasem krwią której intensywność nasila sie co kilka dni- wiadomo po "czymś" ale ja za cholerę nie mogę rozpoznać po czym bo to nie ma znaczenia , raz na jakiś czas cała ta plama żółknie i wysusza się i robi taka mhm chropowata i to ponoć grzyby które się tam rozwijają i zjadają skórę , wtedy smaruję maścią ze sterydem również na odgrzybianie i znika to na kilka dni zupełnie do tego jak miała dwa mce przeszłyśmy na NAN , potem na Bebiko ( może ze dwa tyg to trwało) apotem jednak NUTRAMIGEN
i tak moja je około 8.30 mleko z 210 wody, potem jak wstanie jakiś deserek pół słoiczka albo całą filiżankę czegoś co sama zrobię, potem mleko z 180 ml wody, potem obiadek i albo cały słoiczek albo filiżanka czegos ugotowanego przeze mnie, potem mleko z 150ml wody i na spanie około 21.30 mleko z 210ml wody - nie dostaje żadnej kaszy , chrupek, chleba ni innych przekąsek typu chrupki, jogurty itp
OLA co do nocy to że mi się wydaje że to nie przez to długie spanie w dzień - LENA od urodzenia dużo spała same to wiecie , z resztą tak jak piszesz przychodzi jej pora obojętnie która by nie była czy 21.00 czy 22.00 czy 23.00 to ona zaśnie i to tak jak pisałam byle gdzie i byle jak bo przecież leżaczka się pozbyłam , tylko co z tego że potem się drze 😮 i mówię WAM ona wtedy ma zamknięte oczy , nie kontaktuje i wcale nie chce się bawić po prostu krzyczy ( a zaraz napiszę opinię naszej pediatry)
Ania tak jak dziewczyny pisały tzn nie wiem która ☺️ ale może poczekaj ze dwa dni skoro Ozimka już zaliczyłaś 😁 to smaruj tą maścią rób to co robisz a potem udaj się do dermatologa i ewentualnie ginekologa albo jakiegoś urologa chociaż moim skromnym zdaniem to moze być połączenie, uczulenia, odparzenia i przeziębiania razem i dlatego takie efekty , mogę się tylko domyślać jak to Helenzę boli/piecze ( moja zawsze się odparza jak choćby jest 10 minut z gównem bo ja nie przyczaję albo P. bo on nigdy nie czuje 😠 ) to widzę jaki bój jej sprawia jaką ją tylko chusteczką wycieram- rób to co robisz przemywaj wietrz itp a potem wiadomo zrobisz co będzie konieczne
Marina Józef wymiata 😁 cóż za wyczucie rytmu i jeszcze ta muzyka w tle ( moja ukochana ☺️ ) moja tylko podryguje w rytm jak ja sama jej śpiewam głośno "la la la " a zadna muzyka jej nie wzrusza chociaż powiem wam szczerze że jak zaczynam sama śpiewać Nossa, nossa
Assim você me mata
to ona już z przyzwyczajenia odwraca głowę do laptopa i patrzy czy tam przypadkiem teledysku nie ma 😁
mhm co by tu jeszcze
aha LENA umie dawać cześć ale niestety mama taką ja nauczyła że jak ona dawała cześć to ta całowała ją w rękę i teraz jest tak że jak poda rękę to czeka na cmoknięcie 😮
reaguje na słowo NIE ( ale rzadko 😁 )
jak coś jej się nie podoba , czegoś nie chce to kręci głową a ja mówię "nie nie nie"
klika językiem i czeka na "odpowiedź" ale niestety ani ja ani mama nie umiemy tak jak ona tylko na P. może w tej kwestii liczyć ( a wiecie że to ponoć jet genetyczne ??? 😮 tak jak zwijanie języka w rurkę 😁 ) i ja tak klikać nie umiem a P. owszem wiec to na pewno jego córka 😁
umie " dać z dynki" ale robi to bardzo delikatnie
i zawołana na poduszkę na hasło "bach" kładzie się na nią i wtula , albo na swojego ulubionego misia ( ale też nie zawsze zależy od humoru 😉 0




teraz co na wizycie a no wiadomo z mlekiem dupa blada 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ( a mam jeszcze zapas na jakiś tydzień z hakiem) , na pepti nie za bardzo chcę przechodzić i moja doktorka tez nie poleca ( ale nie pytajcie dlaczego bo nie wiem 😮 )
teraz tak muszę pilnie udac się do alergologa , zrobić wszelakie testy jakie na tym etapie są możliwe bo policzek jak wyglądał tak wygląda a nawet jeśli zdecyduję się na pepti to ona nie może wypisać recepty tylko muszę mieć zaświadczenie od alergologa 😮 🥴 😮 🥴 Nikolina dziwna sprawa bo u Ciebie tak nie było no nie ???? no ale mniejsza z tym , muszę się umówić na wizytę i koniec kropka
a teraz druga sprawa NOCNE WRZASKI 🤢 więc powiedziałam doktorce jak to wygląda i że nawet w sierpni ratowałam się czarami ( tylko wtedy było inaczej) to się śmiała ale nie potępiała , mówiła ze warto próbować wszystkiego 😉- no więc jej zdaniem muszę pilnie udać się do neurologa bo to nie jest NORMALNE 🥴 zęby zębami co miała przejść to przeszła ale jej zdaniem dziecko teraz szybko sie rozwija ( bo wiecie że Leń był słabszy ciut a teraz nastąpił znaczy jej skok w rozwoju wszelakim) no i jej zdaniem mogą to być jakieś zaburzenia na tle neurologicznym , bo se szła swoim wolnym tempem a potem BACH przyspieszyła i może mózg nie nadąża , może analizuje w nocy to co dzieje się w dzień , moze ma ochotę dalej brykać ale nie moze bo jest uwięziona w łóżeczku ( bo często znajduję ją w łóżeczku w dziwnych , powyginanych pozycjach) bo............, bo...................... bo ........................... bo sama nie wie co 😞 ale radzi również plną wizytę u neurologa , może doradzi jak i kiedy mamy raczkować, jakie inne zajęcia, jak ćwiczyć itp itd 🥴
to chyba tak w wielkim skrócie
no i o tyle o ile do alergologa pójdziemy prywatnie to do neurologa może się uda za darmo i najpierw muszę się zapisać na wizytę a potem ona nam wypisze skierowanie żeby swej ważności nie straciło




no to tyle
napiszę tylko TAK
Kasia syn zajebiaszczy i ta łysina i kocham dzieci w rajtuzach 😁 (Marina to też do Ciebie 😉 ) ale mi się najbardziej podobała 3 część filmu jak on po tym korytarzu pomiatał 😁 matko i córko ja byłabym wolniejsza od Niego
no i NATKA , WIOLA,AISAK przypomnijcie mi że mam do WAS romansa
to się rozpisałam 😁- mam nadzieję że zrozumiałyście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLA MAM BUTY 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
dobry 🙂
ja to nie pisze ile moj maly wazy bo to maly klopsik 😁 😁 😁

hehe

Matylda moja ma to pieluszkowe zapalenie skóry w wersji hard, tzn nie całkiem hard, bo na szczęście nie ma żadnych krostek, ropniaków i innych złych rzeczy. Zostanę jeszcze przy tej maści ale już umawiam się do dermatologa. Sama mam problemy ze skórą i bez maści sterydowej nidyrydy, bojem się, że młoda odziedziczyła to po mnie :/
A w ogóle to teraz mi się przypomniało, że ona przecież miała niedawno dwudniową biegunkę i po tym miała podrażnioną pipuchnę 🤢 Co ze mnie za matka że o takich rzeczach nie pamiętam, no ale wtedy B. się nią zajmował pełną parą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marinka napisał(a):
Dzięki Matylda 🙂

😘


ale ale ale ja ciągle nie widziałam słynnego filmiku z Anielką kiedy coś tam śpiewa czy coś ☺️ bo mi net wtedy nie chodził a teraz o dziwo śmiga więc chciałabym kiedyś zobaczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brechti napisał(a):
idem na szluga

i po coś do jedzenia bo już prawie tydzień jadę na kanapkach z żółtym serem i mi się znudziło.

Oglądałyście drogę bez powrotu 4?

nie oglądałam
ja oglądam tylko to co zapodają na TVNIE 😁

Anka ja wpierdzielam jak dzika świnia co popadnie 😁 nawet kanapki ze smalcem ostatnio mi wchodzą ☺️
no wszystko wszystko w dużych ilościach a że moja mama z pracy wczoraj przyniosła jakieś gówno - to musiałąm se iść kupić dwa pęta kiełbasy zwyczajnej i zjadłam ugotowaną ze słoikiem ogórów kiszony i masą ketchupu i musztardy grillowej , a potem na kolację około 23.00 zjadłam jeszcze 6 kanapek 🥴
dziś już jestem po kawie, Tigerze, 7 krokietach , dwóch talerzach zupy "kartoflanki" i zaraz dalej idę na poszukiwania ☺️
ehhh ta moja dieta 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...