Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
Wybaczcie, że tak nie na temat ale ma już któraś zakupione Tantum Rosa? To jest puder czy irygator macie? Bo ja nie wiem co mam kupić 🥴

odpowiem ci w kwietniu jak będę to kupować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wybaczcie, że tak nie na temat ale ma już któraś zakupione Tantum Rosa? To jest puder czy irygator macie? Bo ja nie wiem co mam kupić 🥴

odpowiem ci w kwietniu jak będę to kupować 😉

tzn że to nie było pytanie do Ciebie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
jedziemy do Egiptu??????????
nudno na pewno nie będzie

Sebastian powiedział że juz do żadnych "habala habala" nie jedzie 😁

hehe dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczytałam, coście popisały, bo zasnęłam w ciągu dnia i mnie nie było!
Komentować nie będę, bo już to zrobiłyście. Więc mniejsza z tym.
Jestem głodna, idę smażyć cukinię, ale będę tu zaglądać, bo się coraz ciekawiej robi!!!! 😁
A i Matylda, spróbuj Leonowi solą fizjologiczną przemyć oczy. Jak mój miał takie gluty, to właśnie tak robiłam. Nie pomogło, bo miał bakterie jakąś, ale zazwyczaj pomaga. Aha i jak mu się to często robi i często kicha czy coś w tym stylu to mozliwe, że ma zatkane kanaliki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
a ja Wam powiem tak licytuje sweterek ale nie dam linka bo jest śliczny za pare groszy jeszcze mi go któraś spod nosa sprzątnie hahaha 🙂

masz oklaska - i nie bądź żyła bo jak na razie to Ty mi pomysły z chałupy podkradasz 😁


😁 haha dzięki
lepiej wyślij resztę zdjęć bo nie mam z czego czerpać aspiracji 🙂
W jakiej Ty dzielnicy mieszkasz (tak z czystej ciekawości) czy masz daleko na inflancką czy nie

na bemowie - róg Górczewskiej i Lazurowej (tam gdzie była kukurydza na Jelonkach 😁) wiec mam blisko na Inflancką 🙂 10 minut samochodem 🙂


a ja mam 3 przystanki do Inflandzkiej tramwajem 🙂 ale w koncu nie wiem czy bede tam rodziła. Bo moze bede mial cesarke a jak beda ja miala to bede w Bielanskim rodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
a ja Wam powiem tak licytuje sweterek ale nie dam linka bo jest śliczny za pare groszy jeszcze mi go któraś spod nosa sprzątnie hahaha 🙂

masz oklaska - i nie bądź żyła bo jak na razie to Ty mi pomysły z chałupy podkradasz 😁


😁 haha dzięki
lepiej wyślij resztę zdjęć bo nie mam z czego czerpać aspiracji 🙂
W jakiej Ty dzielnicy mieszkasz (tak z czystej ciekawości) czy masz daleko na inflancką czy nie

na bemowie - róg Górczewskiej i Lazurowej (tam gdzie była kukurydza na Jelonkach 😁) wiec mam blisko na Inflancką 🙂 10 minut samochodem 🙂


a ja mam 3 przystanki do Inflandzkiej tramwajem 🙂 ale w koncu nie wiem czy bede tam rodziła. Bo moze bede mial cesarke a jak beda ja miala to bede w Bielanskim rodzic

A to Inflancka się nie podejmie? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha udało się widzisz Ola jak ja cenie Twoje rady o proszę już masz Kamikusia

tak - w szkole Wam pokażą jak trzymać, a co do pielęgnacji cipki to po kąpieli trzeba rozchylić wargi sromowe bo zbiera się tam taka maź i czasem tez kupa się dostanie i zebrać jałowym wacikiem zamoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie od pupki do góry, przy czym jeden wacik na jedno pociągnięcie i wacik do śmieci.
U nas kazali tatom kąpać dzieci i to oni się uczyli a mamy stały i patrzyły, w sumie to i dobrze bo chociaż w ciągu dnia to będzie jedyny bliski kontakt ojca z dzieckiem, przynajmniej u mnie bo Sebastian do późna pracuje i mało będzie się z dzieckiem widział. Zostawię mu tę przyjemność, chociaż wiem że przeżywa traumę na samą myśl

Nie - nam nie kazali używać żadnej myjki na początku tylko ręki, tzn gołej dłoni bo jak na jednej ręce będziesz miała małą to jak sobie myjkę nałożysz na drugą to nie weźmiesz mydełka, poza tym dłoń delikatniejsza i wszędzie palcami dostaniesz - np pupkę czy paszki
Co do kosmetyków to u nas powiedzieli tak - czym mniej tym lepiej - czyli delikatne mydełko i Oilatum do wody, nie ma potrzeby potem już niczym dziecka smarować, żadnych balsamów i oliwek bo w Oilatum jest już wystarczająca ilość oliwki.
Kąpiel oczywiście zawsze przed jedzeniem, nigdy bezpośredni po Co smarowania pupy to tylko kiedy się odparzy - użyć Linomagu maści (nie kremu), sudokremu używać nie kazali Amen
I bepanthen na sutki

mydełko już kupiłam Nivea hypoalergiczne dla niemowląt, dziecka wcale nie będę smarować niczym tak jak pisałam wcześniej, Oilatum wystarczy, a do pępuszka jest specjalny spray octenisept i używa się go 3-4 razy dziennie odginając kikut do góry i do dołu, nam pokazywali na zdjęciach jak i gdzie należy psikać, ale ja będę korzystać ze starej szkoły czyli spirytus rozcieńczony 2:1 tzn 2 nakrętki spirytusu i jedna wody przegotowanej. Powiedzieli nam też że teraz bez problemu można moczyć pępek, tylko wiadomo że jak suchy to szybciej odpadnie

asiaa2028 napisał(a):
a wloski czym myc dziecku ?

o to samo pytałam - powiedziała, że normalnie mydełkiem i dokładnie spłukać tą woda w wanience z oilatum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):


kurde a mi sie nie chce tego czytac wszystkiego bo musialabym przeczytac z 500 stron albo i wiecej 😞 o cycach to wiem ze Wam sprawdzala 🙂 a moglabys tak w skrocie napisac o ubieraniu i pielegnacji 🙂 PROSZE 😁

nie załamuj mnie 😁 ostatnio tymince pisałam cały referat - może gdzieś skopiowała, bo tak mi coś świta...
a jak nie to Ci potem napiszę bo jest tego na prawdę bardzo dużo, muszę mieć wenę 😉


no ok. Tylko jak bdziesz to pisala to tak zebym byla na forum 🙂 zebym pozniej nie musiala duuugo tego szukac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wybaczcie, że tak nie na temat ale ma już któraś zakupione Tantum Rosa? To jest puder czy irygator macie? Bo ja nie wiem co mam kupić 🥴

odpowiem ci w kwietniu jak będę to kupować 😉

tzn że to nie było pytanie do Ciebie 😜

dokładnie to to znaczy a dokładnie chodzi o to że ja w takich sprawach ( w sumie tak jak i każdej innej) pomóc nie mogę
to raczej ja będę ponawiać te wszystkie pytania mniej więcej za dwa miesiące no chyba że coś tudzież Lenka mnie zaskoczy ale wolałabym żeby nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):


kurde a mi sie nie chce tego czytac wszystkiego bo musialabym przeczytac z 500 stron albo i wiecej 😞 o cycach to wiem ze Wam sprawdzala 🙂 a moglabys tak w skrocie napisac o ubieraniu i pielegnacji 🙂 PROSZE 😁

nie załamuj mnie 😁 ostatnio tymince pisałam cały referat - może gdzieś skopiowała, bo tak mi coś świta...
a jak nie to Ci potem napiszę bo jest tego na prawdę bardzo dużo, muszę mieć wenę 😉


no ok. Tylko jak bdziesz to pisala to tak zebym byla na forum 🙂 zebym pozniej nie musiala duuugo tego szukac 😁

no już Ci tyminka dobra kobieta wkleiła wiekszość 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to lista Tutliputli

1. koszula do porodu
2. koszula do karmienia
3. szlafrok
4. kapcie
5. klapki pod prysznic
6. mydło/żel pod prysznic
7. szczotka i pasta do zębów
8. szampon do włosów
9. reklamówka na ew. brudne rzeczy
10. majtki jednorazowe
11. podkłady poporodowe
12. Tantum Rosa ( szwy szybciej się goją, podpowiedź siostry )
13. podpaski poiporodowe
14. wkładki lakatcyjne
15. krem do twarzy
16. pomadka ochronna
17. opaska na włosy do porodu
18. maszynka do golenia
19. chusteczki odświeżające
20. chusteczki higieniczne
21. papier toaletowy
22. stanik do karmienia
23. dezodorant bezzapachowy
24. woda mineralna w małych butelkach
25. batoniki pełnoziarniste
26. kubeczek
27. telefon/ładowarka
28. skarpety
29. ręczniki 2
30. bepathen na sutaski
31. wszystkie potrzebne badania i dokumenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
a ja Wam powiem tak licytuje sweterek ale nie dam linka bo jest śliczny za pare groszy jeszcze mi go któraś spod nosa sprzątnie hahaha 🙂

masz oklaska - i nie bądź żyła bo jak na razie to Ty mi pomysły z chałupy podkradasz 😁


😁 haha dzięki
lepiej wyślij resztę zdjęć bo nie mam z czego czerpać aspiracji 🙂
W jakiej Ty dzielnicy mieszkasz (tak z czystej ciekawości) czy masz daleko na inflancką czy nie

na bemowie - róg Górczewskiej i Lazurowej (tam gdzie była kukurydza na Jelonkach 😁) wiec mam blisko na Inflancką 🙂 10 minut samochodem 🙂


a ja mam 3 przystanki do Inflandzkiej tramwajem 🙂 ale w koncu nie wiem czy bede tam rodziła. Bo moze bede mial cesarke a jak beda ja miala to bede w Bielanskim rodzic

A to Inflancka się nie podejmie? 😮


Pewnie sie podejmie ale w bielanskim maja juz moja karte pacjenta z choroba i konsultacje ginekologiczne. I tam chce zeby mi robili cesarke. ale to sie okaze po usg w 33 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiagda napisał(a):
poczytałam, coście popisały, bo zasnęłam w ciągu dnia i mnie nie było!
Komentować nie będę, bo już to zrobiłyście. Więc mniejsza z tym.
Jestem głodna, idę smażyć cukinię, ale będę tu zaglądać, bo się coraz ciekawiej robi!!!! 😁
A i Matylda, spróbuj Leonowi solą fizjologiczną przemyć oczy. Jak mój miał takie gluty, to właśnie tak robiłam. Nie pomogło, bo miał bakterie jakąś, ale zazwyczaj pomaga. Aha i jak mu się to często robi i często kicha czy coś w tym stylu to mozliwe, że ma zatkane kanaliki.

dziękuję za radę serio
ale trochę mnie zasmuciłaś bo kurde tak sobie myślę że już długo z nim problemów nie było i znowu może się zacząć, a tego już nie zniosę, w ogóle jakiś taki osowiały, smutny ciągle by spał 😞
nie wiem wieczorem coś poszperam i mu zrobię jakiś zabieg kosmetyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to lista Magdy

wymagane dokumenty:
1. dowod osobisty
2. karta ciazy
3. grupa krwi i inne posiadane badania
4. legitymacja ubezpieczeniowa wazna 1 miesiac lub RMUA z ostatniego miesiąca, albo wplaty na ZUS lub KRUS

Wyprawka do porodu:
1. koszule do porodu i karmienia
2. podklady SENI i wkladki ginekologiczne po 1 paczce
3. woda mineralna niegazowana
4. przybory toaletowe
5. pantofle do chodzenia i klapki do kapieli
6. reczniki
7. sztucce, talezyk, kubek
8. szlafrok
9. cos do jedzenia po porodzie
10. poduszka typu - jasiek do karmienia


DOPUSZCZALNA JEST TYLKO 1 TORBA PODRECZNA WIELKOSCI REKALMOWKI - NIE WALIZKA!!!


dla dziecka:
1. pampersy - ok. 10 szt, chusteczki nawilzajace
2. 3 sztuki body lub koszulki
3. 3 pary spioszkow
4. 2 czapeczki
5. 2 pary skarpetek
6. pieluchy tetrowe lub flanelowe miekkie po 2 sztuki
7. kocyk lub rozek
8. kosmetyki OILATUM (propozycja)


RZECZY DLA DZIECKA NALEZY WYPRAC W PLATKACH MYDLANYCH, LUB PROSZKU DLA DZIECI I UPRASOWAC.
UBRANKA DLA DZIECKA DO WYJSCIA ZE SZPITALA W DNIU WYPISU PRZYNOSI RODZINA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to Oli z przed jakiegoś miesiąca może dwóch 🙂Też skopiowałam (widzicie jak tu trzeba uważać co się mówi 🙂



takie coś na jakimś forum znalazłam:

kolejność ubierania:
1. pieluszka
2. koszulka albo body
3. kaftanik i śpioszki lub pajacyk
4. skarpetki
5. czapeczka (w domu tylko po kąpieli)
I sprawdzać przy przewijaniu, dziecko przegrzane zdjąć część, zimny brzuszek
dołożyć jedną warstwę.
"Pamiętaj, nie kupuj zbyt wielu rzeczy w małych rozmiarach, czyli 56. Większość ubranek kupuj w rozmiarze 62. Lepiej, żeby twój maluch miał ubranka troszeczkę za duże, niż za małe. Dzieci
rodzą się duże i na niektóre 56 od razu po urodzeniu są za malutkie nie zapominaj także o tym, iż maluchy rosną w błyskawicznym tempie!


Co więc będzie potrzebne?

Na pewno koszulki, które będziesz zakładać maleństwu pod tzw. pajacyki. Musisz ich mieć 5-7.
Body, z krótkim rękawkiem są bardzo wygodne i funkcjonalne. Na początek wystarczy 5 sztuk.
Bawełniane, rozpinane w kroku śpioszki, zakrywające stópki też będą ci potrzebne. Kup ich ok. 5 sztuk.
Ciepłe pajacyki będą ci bardzo potrzebne. Kup ich nawet 7-8 sztuk, z czego przynajmniej 2-3 ciepłe, reszta – bawełniane.
Skarpetki (uważaj, żeby nie uciskały dziecka i miały dość luźne gumki) – 2 lub 3 pary
Konieczne będą także czapeczki. Musisz ich mieć kilka sztuk. Najlepiej ze 2-3 cienkie i 2-3 ciepłe, na spacerek.
Cieplejsze sweterki czy bluzeczki – szczególnie dla dzieci urodzonych zimą. Wystarczą 2 sztuki.
Konieczny będzie także ciepły kombinezon na chłodniejsze dni"
To znalazłam w internecie na szybkiego ale ja mam kilka rzeczy na 50 - zabiorę je do szpitala, tj 2 kaftaniki, 2 pary body na długi rękaw i 3 pary śpioszków. Pozostałe mam na 56 i 62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
haha udało się widzisz Ola jak ja cenie Twoje rady o proszę już masz Kamikusia

tak - w szkole Wam pokażą jak trzymać, a co do pielęgnacji cipki to po kąpieli trzeba rozchylić wargi sromowe bo zbiera się tam taka maź i czasem tez kupa się dostanie i zebrać jałowym wacikiem zamoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie od pupki do góry, przy czym jeden wacik na jedno pociągnięcie i wacik do śmieci.
U nas kazali tatom kąpać dzieci i to oni się uczyli a mamy stały i patrzyły, w sumie to i dobrze bo chociaż w ciągu dnia to będzie jedyny bliski kontakt ojca z dzieckiem, przynajmniej u mnie bo Sebastian do późna pracuje i mało będzie się z dzieckiem widział. Zostawię mu tę przyjemność, chociaż wiem że przeżywa traumę na samą myśl

Nie - nam nie kazali używać żadnej myjki na początku tylko ręki, tzn gołej dłoni bo jak na jednej ręce będziesz miała małą to jak sobie myjkę nałożysz na drugą to nie weźmiesz mydełka, poza tym dłoń delikatniejsza i wszędzie palcami dostaniesz - np pupkę czy paszki
Co do kosmetyków to u nas powiedzieli tak - czym mniej tym lepiej - czyli delikatne mydełko i Oilatum do wody, nie ma potrzeby potem już niczym dziecka smarować, żadnych balsamów i oliwek bo w Oilatum jest już wystarczająca ilość oliwki.
Kąpiel oczywiście zawsze przed jedzeniem, nigdy bezpośredni po Co smarowania pupy to tylko kiedy się odparzy - użyć Linomagu maści (nie kremu), sudokremu używać nie kazali Amen
I bepanthen na sutki

mydełko już kupiłam Nivea hypoalergiczne dla niemowląt, dziecka wcale nie będę smarować niczym tak jak pisałam wcześniej, Oilatum wystarczy, a do pępuszka jest specjalny spray octenisept i używa się go 3-4 razy dziennie odginając kikut do góry i do dołu, nam pokazywali na zdjęciach jak i gdzie należy psikać, ale ja będę korzystać ze starej szkoły czyli spirytus rozcieńczony 2:1 tzn 2 nakrętki spirytusu i jedna wody przegotowanej. Powiedzieli nam też że teraz bez problemu można moczyć pępek, tylko wiadomo że jak suchy to szybciej odpadnie

asiaa2028 napisał(a):
a wloski czym myc dziecku ?

o to samo pytałam - powiedziała, że normalnie mydełkiem i dokładnie spłukać tą woda w wanience z oilatum.



DZIĘKUJE 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
tyminka napisał(a):
haha udało się widzisz Ola jak ja cenie Twoje rady o proszę już masz Kamikusia

tak - w szkole Wam pokażą jak trzymać, a co do pielęgnacji cipki to po kąpieli trzeba rozchylić wargi sromowe bo zbiera się tam taka maź i czasem tez kupa się dostanie i zebrać jałowym wacikiem zamoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie od pupki do góry, przy czym jeden wacik na jedno pociągnięcie i wacik do śmieci.
U nas kazali tatom kąpać dzieci i to oni się uczyli a mamy stały i patrzyły, w sumie to i dobrze bo chociaż w ciągu dnia to będzie jedyny bliski kontakt ojca z dzieckiem, przynajmniej u mnie bo Sebastian do późna pracuje i mało będzie się z dzieckiem widział. Zostawię mu tę przyjemność, chociaż wiem że przeżywa traumę na samą myśl

Nie - nam nie kazali używać żadnej myjki na początku tylko ręki, tzn gołej dłoni bo jak na jednej ręce będziesz miała małą to jak sobie myjkę nałożysz na drugą to nie weźmiesz mydełka, poza tym dłoń delikatniejsza i wszędzie palcami dostaniesz - np pupkę czy paszki
Co do kosmetyków to u nas powiedzieli tak - czym mniej tym lepiej - czyli delikatne mydełko i Oilatum do wody, nie ma potrzeby potem już niczym dziecka smarować, żadnych balsamów i oliwek bo w Oilatum jest już wystarczająca ilość oliwki.
Kąpiel oczywiście zawsze przed jedzeniem, nigdy bezpośredni po Co smarowania pupy to tylko kiedy się odparzy - użyć Linomagu maści (nie kremu), sudokremu używać nie kazali Amen
I bepanthen na sutki

mydełko już kupiłam Nivea hypoalergiczne dla niemowląt, dziecka wcale nie będę smarować niczym tak jak pisałam wcześniej, Oilatum wystarczy, a do pępuszka jest specjalny spray octenisept i używa się go 3-4 razy dziennie odginając kikut do góry i do dołu, nam pokazywali na zdjęciach jak i gdzie należy psikać, ale ja będę korzystać ze starej szkoły czyli spirytus rozcieńczony 2:1 tzn 2 nakrętki spirytusu i jedna wody przegotowanej. Powiedzieli nam też że teraz bez problemu można moczyć pępek, tylko wiadomo że jak suchy to szybciej odpadnie

asiaa2028 napisał(a):
a wloski czym myc dziecku ?

o to samo pytałam - powiedziała, że normalnie mydełkiem i dokładnie spłukać tą woda w wanience z oilatum.



DZIĘKUJE 🙂 😘

nie ma tej części o oczach ale w skrócie wygląda to tak:
uzywasz wacików takich jak sama masz do demikajażu oczu, tych z gazy nie używaj bo są zbyt twarde, i taka sama zasada jak w przypadku cipki - jeden wacik na jedno pociągnięcie, tj zamoczonym w letniej przegotowanej wodzie (ewentualnie soli fizjologicznej) wacikiem zaczynasz od skroni w kierunku noska, nie wolno mazać po oczkach w odwrotnej kolejności żeby nie roznosić ewentualnych bakterii i z drugim oczkiem to samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
no co z tym Tantum Rosa? Ma któraś czy nie bo ja cały czas czekam 🥴

hehe widzisz jak to jest ty się tu produkujesz pomagasz a jak o coś pytasz to echo słychać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...