Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja mam co 6 tygodni, i to różniste:
morfologia i krew to pikuś przy tym co mi już robić kazał 😁
teraz np mam już robić posiew 1/3 pochwy na obecność bakterii 😮 co podobno jest potrzebne przy przyjęciu do szpitala, w każdym razie na Inflanckiej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
anus321 napisał(a):
Załuje tylko tego czasu co tam chodzila, mam nadzieje ze niczym nie zaszkodzilam malenstwu. Ale do tej pory nic sie nie dzialo , dopiero teraz ta cukrzyca bole brzucha chce zeby ktos sie porzadnie tym zajał. A co ile macie robione badanie krwi i moczu?

ja robię raz w miesiącu, jak zachodzi potrzeba to częściej 🙂


ja tez mam wykonywane badania raz w miesiacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
no i ja jestem 🙂 posprzatalam troszke w kuchni 🙂 Az milo jest w niej cos robic 😁 i pranie zrobilam 🙂 zostal mi tylko pokoj i bedzie czysciutko 🙂 ale nie wiem czy dam rade jeszcze to zrobic...

Chyba sobie pyzy zjem 🙂


Kamikusia, to brzmi tak jakbyś na wizytę gości się przygotowywała 😉 😁 😁


Ależ mi synek skacze po tym boczku/mleczku 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
kamikusia napisał(a):
no i ja jestem 🙂 posprzatalam troszke w kuchni 🙂 Az milo jest w niej cos robic 😁 i pranie zrobilam 🙂 zostal mi tylko pokoj i bedzie czysciutko 🙂 ale nie wiem czy dam rade jeszcze to zrobic...

Chyba sobie pyzy zjem 🙂


Kamikusia, to brzmi tak jakbyś na wizytę gości się przygotowywała 😉 😁 😁


Ależ mi synek skacze po tym boczku/mleczku 😁 😁


hehe bo miałyscie wpadac do mnie 😁 to musialam troszke posprzatac ten syf. Ale dostalam zjebke od meza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
ja mam co 6 tygodni, i to różniste:
morfologia i krew to pikuś przy tym co mi już robić kazał 😁
teraz np mam już robić posiew 1/3 pochwy na obecność bakterii 😮 co podobno jest potrzebne przy przyjęciu do szpitala, w każdym razie na Inflanckiej 😮


mowisz o tym posiewie na ta bakterie streptococcusa czy jakos tak?? ja mam powiedziec swojej gince zeby mi je zlecila ? czy sobie zrobic na wlasna reke ? bo to chyba sie robi w 33-34 tc ciazy?>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jejjuuu... i takie mialam zamiary a chyba nie dam rady 😞 Lazienka posprzatana, tzn kafelki i kibelek a prysznica nie mam juz sil szorowac.. Cos za to ciasto nie moge sie zabrac.. musialam odpoczac bo od tego napinania i wysilku zrobilo mi sie tak niedobrze ze musialam wcisnac jablko. Zaraz ide dokonczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamikusia, HBS to badanie na obecność wirusa żółtaczki,
ws to test obciążenia krążenia nóg: no coś takiego w każdym razie. Badanie służy w diagnostyce rehabilitacyjnej do obliczenia Wskaźnika Symetryczności Obciążania Kończyn Dolnych (WS)

Tak, posiew to to co napisałaś: ginka powinna ci to sama zlecić a jak nie to zapytaj.

i słusznie mąż opierdolił :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Kamikusia, HBS to badanie na obecność wirusa żółtaczki,
ws to test obciążenia krążenia nóg: no coś takiego w każdym razie.

Tak, posiew to to co napisałaś: ginka powinna ci to sama zlecić a jak nie to zapytaj.

i słusznie mąż opierdolił :P

jak ja chyba nie mialam robionych tych badan na WS i HBS to co mam zrobic je?? bo one tez sa potrzebne do szpitala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
ja mam co 6 tygodni, i to różniste:
morfologia i krew to pikuś przy tym co mi już robić kazał 😁
teraz np mam już robić posiew 1/3 pochwy na obecność bakterii 😮 co podobno jest potrzebne przy przyjęciu do szpitala, w każdym razie na Inflanckiej 😮


mowisz o tym posiewie na ta bakterie streptococcusa czy jakos tak?? ja mam powiedziec swojej gince zeby mi je zlecila ? czy sobie zrobic na wlasna reke ? bo to chyba sie robi w 33-34 tc ciazy?>

a mi powiedziała, że wszystkie te badania które mamy wymienione na kartce - tzn ja mam ze szkoły rodzenia 😜 m.in. posiew z pochwy zrobimy ok 36 tyg ciąży - nie wcześniej - gorzej jak sie rozpakuję to dostanę antybiotyk w szpitalu jak nie będę miała wyniku z posiewu - tak nam mówili ostatnio w szkole 🥴 oryginał grupy krwi już mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
WS czy WR? ja mam napisane WR 😮 i mimo że HBS miałam już robiony to i tak podobno będzie mi je powtarzała... a WR to chyba nie mam - a jak mam to męża o rozwód podam 😁


no WR 🙂 to te WR to jest te badanie na obcizenie konczyn dolnych ...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
WS czy WR? ja mam napisane WR 😮 i mimo że HBS miałam już robiony to i tak podobno będzie mi je powtarzała... a WR to chyba nie mam - a jak mam to męża o rozwód podam 😁


no WR 🙂 to te WR to jest te badanie na obcizenie konczyn dolnych ...??

a nie chorób wenerologicznych? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
ja mam co 6 tygodni, i to różniste:
morfologia i krew to pikuś przy tym co mi już robić kazał 😁
teraz np mam już robić posiew 1/3 pochwy na obecność bakterii 😮 co podobno jest potrzebne przy przyjęciu do szpitala, w każdym razie na Inflanckiej 😮


mowisz o tym posiewie na ta bakterie streptococcusa czy jakos tak?? ja mam powiedziec swojej gince zeby mi je zlecila ? czy sobie zrobic na wlasna reke ? bo to chyba sie robi w 33-34 tc ciazy?>

a mi powiedziała, że wszystkie te badania które mamy wymienione na kartce - tzn ja mam ze szkoły rodzenia 😜 m.in. posiew z pochwy zrobimy ok 36 tyg ciąży - nie wcześniej - gorzej jak sie rozpakuję to dostanę antybiotyk w szpitalu jak nie będę miała wyniku z posiewu - tak nam mówili ostatnio w szkole 🥴 oryginał grupy krwi już mam

ja tez mam orginal grupy krwi ale nie wiem co z tym WR i HBS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WR (odczyn Wassermanna)

Badanie służy wykrywaniu kiły, choroby zakaźnej przenoszonej drogą płciową. Wykonuje się je dwukrotnie - na początku i pod koniec ciąży - co pozwala zapobiec kile wrodzonej, która wywołuje u dziecka nieuleczalne zmiany (kiła nabyta matki jest chorobą uleczalną i można ją leczyć nawet w czasie ciąży).

Antygen HBs

W ostatnich tygodniach ciąży przeprowadza się badanie krwi w kierunku żółtaczki zakaźnej typu B. Jeśli okaże się, że matka jest nosicielką wirusa, dziecku trzeba zaraz po urodzeniu podać immunoglobulinę, by nie doszło do uszkodzenia wątroby. Personel szpitala musi natomiast zachować szczególną ostrożność podczas zabiegów, którym poddaje matkę, by uniknąć zakażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
WS czy WR? ja mam napisane WR 😮 i mimo że HBS miałam już robiony to i tak podobno będzie mi je powtarzała... a WR to chyba nie mam - a jak mam to męża o rozwód podam 😁


no WR 🙂 to te WR to jest te badanie na obcizenie konczyn dolnych ...??

a nie chorób wenerologicznych? 🥴


ja to nie mam pojecia -dla mnie to czarna magia 🙂 myslalam ze Wy wiecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
WR (odczyn Wassermanna)

Badanie służy wykrywaniu kiły, choroby zakaźnej przenoszonej drogą płciową. Wykonuje się je dwukrotnie - na początku i pod koniec ciąży - co pozwala zapobiec kile wrodzonej, która wywołuje u dziecka nieuleczalne zmiany (kiła nabyta matki jest chorobą uleczalną i można ją leczyć nawet w czasie ciąży).


o kochana Ola wszystko znajdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
mąż przyjechał i co ??????????????????
poszedł z synkiem(LEONEM) dla lasu pobiegać
chyba zastrzelę tego psa który jest ważniejszy ode mnie
Nie przejmuj sie... u mnie w domu moj Darek zawsze najpierw wita sie z kotem i pyta czy jadl 😮 I bezczelnie nazywa go swoim synusiem... to sa meszczyzni 🙂 Zreszta, napewno tez nie wie jak sie zachowac i odnalezc w tej waszej dziwnej sytuacji. Poszedl przewietrzyc umysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...