Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gość napisał(a):
Witajcie 🙂

Piszę już do Was z naszego domku i jest cuuudownie 🙂
Mały coś cichutko siedzi w brzuszku, ale cierpliwie czekam 🙂

Co do podatku to kilka stron wcześniej właśnie o tym pisałam...
Niestety ponoć podwyżka ma dotyczyć wszystkiego...
A najbardziej martwi mnie podwyżka ceny pieluch 😲

Tutaj fragment artykułu na ten temat:

W przyszłym roku najbardziej podrożeją ubranka, buty i artykuły dziecięce. Obecnie są one obciążone 7-procentowym podatkiem VAT. W przyszłym roku stawka tego podatku wzrośnie do 23 proc. Oznacza to wzrost cen o około 15 proc.
Będzie to znaczna podwyżka. Niestety, możliwości uniknięcia jej skutków są niewielkie. W grudniu, w niższych cenach warto kupić to, co planuje się kupić w styczniu. Kupowanie ubranek i butów na dalszą przyszłość jest bardzo ryzykowne. Po pierwsze - obecnie wybór wiosennych i letnich ubranek jest w sklepach niewielki, więc małe są możliwości zrobienia udanego zakupu. Po drugie - dzieci rosną w sposób nieprzewidywalny. Kupienie więc teraz butów czy ubrań na lato nie bardzo ma sens. W czasie wakacji mogą być albo jeszcze za duże albo już za małe. W efekcie zamiast zaoszczędzić, rodzice poniosą straty.

Warto natomiast zrobić teraz zakupy artykułów pielęgnacyjnych. Cena paczki pieluch wzrośnie o około 10 zł, więc półroczny czy choćby kwartalny zapas przyniesie sporą oszczędność.

fragment artykułu SN


no ja wlasnie chcialabym kupic troszke pampersiorow. Zobaczyc jakies takie kosmetyki do pielegnacji, moze jakas wanienka. Nie wiem. Nie mam pojecia co wogole jest dostepne :/
Wczoraj troszke przegladalam czasopisma gdzie pisali o tym co potrzeba na poczatek dla Malenstwa.
Myslalam ze moze lozeczko juz kupimy albo wozek bo to najwieksza inwestycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
manki napisał(a):
U Nas z rana strasznie sypało ale teraz przestało i świeci słoneczko 🙂

Co do zakupów to ja jeszcze nic nie kupiłam 😞Wszyscy dookoła mówia mi że za wcześnie.Dużo dostałam ubranek ale duzo tez trzeba kupić...poczekam jeszcze troszku,może będe znała po wizycie płec więc wtedy zaaczniemy 🙂


z ubrankami tez czekam, Ale Manki pamietaj, ze zakupy to nie tylko ubranka..:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia78 napisał(a):
Dzien dobry cieżaróweczki 🙂

Nie bylo mnie przez weekend bo gosci mialam przez 2 dni 🙂 Szczerze powiem, ze nawet nie bede probowala przeczytac, tego o czym pisalyscie przez te 3 dni 🙂

My dzisiaj wyjezdzamy do moich rodzicow i bedziemy u nich az do Nowego Roku, wiec:
Gwiazdki najjasniejszej,
choinki najpiekniejszej,
prezentow wymarzonych,
Świat mile spedzonych,
karnawalu szalonego,
Nowego Roku baaaardzo udanego

Dla Was dziewczynki, dla Waszych pociech, dla facetów, mezow 🙂

Do zobaczenia w Nowym Roku
Uwazajcie na siebie kochane!!!!! 😘

dziekuje za życzenia również życze Wesołych świąt spędzonych w gronie rodzinnym 🙂 oraz szcześliwego Nowego Roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
no dokładnie tego wszytskiego tyle jest ze masakra.. wanienka, łózeczko, wózek.. przewijak.. kosmetyki .,kocyki.. piluszki.. zawrót głowy.. ale nie dajmy sie aż tak zwariowac.. 😘


ale jesli mozna oszczedzic to ja sie chetnie wybiore na maly rekonesans.. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam tylko cały czas nadzieję, że ta podwyżka będzie dotyczyć "tylko" ubranek i butów...
Bo np w tych artykułach http://www.podatki.biz/artykuly/16_12399.htm http://mypis.pl/aktualnosci/1071-od-przyszlego-roku-wzrosnie-vat-na-ubranka-i-obuwie-dzieciece nie ma mowy o innych artykułach np pielęgnacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Ja mam tylko cały czas nadzieję, że ta podwyżka będzie dotyczyć "tylko" ubranek i butów...
Bo np w tych artykułach http://www.podatki.biz/artykuly/16_12399.htm http://mypis.pl/aktualnosci/1071-od-przyszlego-roku-wzrosnie-vat-na-ubranka-i-obuwie-dzieciece nie ma mowy o innych artykułach np pielęgnacyjnych.


sprobuje sie dowiedziec dzisiaj w sklepie z art dzieciecymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
dokładnie szybko nam zleci.. teraz te promocje wszytskie w 5 10 15 miedzy swietami i nowym rokiem beda wyprzedaze małych ciuszków.. a wózek , łóżeczko... to trzezba zaczac myslec bo to juz grubsza sprawa 🙂


Ja łózeczka i wózki to codziennie na allegro patrze 🙂duży wybór...napewno cos wybierzemy ale to gdzieś w marcu.Poczekamy tez aż poznamy płeć żeby tez kolorystycznie dobrać...oj duzo tego wszystkiego nam potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki. Poniedzialek - nowy tydzien a ja juz mam zawrot glowy, mama poprosila mnie zebym pomogla jej w przygotowaniu wigili na 10 osob,no i jak tu nie pomoc. to siedze od rana w kuchni, powoli cos robie, jutro ubieramy choinke, trzeba wpasc do sklepu jeszcze po jakies drobiazgi no i wreszcie przyjdzie piatek i swieta 🙂
Co do kosmetykow i pieluch nie musze sie martwic, pracuje w jednej z drogerii-aptece i mam tam znizki pracownicze 25% i 10% na promocje uwierzcie ze to daje duzo, a co do ubranek sa jeszcze wyprzedaze, w styczniu, potem w sierpniu wiec nie powinno byc az tak zle, nie mozemy dac sie zwariowac i musimy byc dobrej mysli mamuski bo inaczej to i my i wszyscy inni dookola beda zyc w nerwowce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Witajcie dziewczynki. Poniedzialek - nowy tydzien a ja juz mam zawrot glowy, mama poprosila mnie zebym pomogla jej w przygotowaniu wigili na 10 osob,no i jak tu nie pomoc. to siedze od rana w kuchni, powoli cos robie, jutro ubieramy choinke, trzeba wpasc do sklepu jeszcze po jakies drobiazgi no i wreszcie przyjdzie piatek i swieta 🙂
Co do kosmetykow i pieluch nie musze sie martwic, pracuje w jednej z drogerii-aptece i mam tam znizki pracownicze 25% i 10% na promocje uwierzcie ze to daje duzo, a co do ubranek sa jeszcze wyprzedaze, w styczniu, potem w sierpniu wiec nie powinno byc az tak zle, nie mozemy dac sie zwariowac i musimy byc dobrej mysli mamuski bo inaczej to i my i wszyscy inni dookola beda zyc w nerwowce....

no jestes w komfortowej sytuacji jesli chodzi o kosmetyki. ja tak dobrze nie mam-zero znizek. o ubranka sie nie martwie, ale uwazam ze poza ubrankami nadal jest sporo rzeczy do kupienia. W panike nie wpadam, ale chce byc zorientowana..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 no to tylko pozazdrościć 🙂
Bo ja w drogeriach zostawiam sporo kasy, a pieluchy i kosmetyki dla dziecka to tez spory wydatek.
Ja o ciuszki się nie martwię, bo i tak w większości będę zaopatrywać się w szmateksach, poza tym mam też dostać ciuszki od szwagierki, ale najbardziej przerażają mnie wydatki typu pieluchy, mleko itp - już teraz kosztuje to kupę kasy, a co będzie teraz...
Ale też nie wpadam w panikę, bo na takie rzeczy nie mamy wpływu niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki!!!!
Ja o ciuszki to nie muszę się martwić ,bo troszkę już dostałam i jeszcze dostane.
Muszę troszkę kupić nowych do lekarza i na spacerek!Ale to już też uda mi się taniej ponieważ mam znajomych w Holandii a tam często są przeceny i na prawdę tanio i bardzo śliczne ciuszki można kupić.Jak jeździłam do pracy do Holandii to też kupowałam dla siostrzenicy męża 😆
Łóżeczko już upatrzyłam 😆
Przeraża mnie tylko myśl pieluszek bo to będzie szło miesięcznie no ale cóż nic nie zrobimy trzeba będzie płacić 🙂
Mieliśmy do tej pory dylemat czy córci dać na imię Oliwia czy Majeczka w końcu zostało że na imię będzie miała Juleczka 😁
Ruchy czuje już coraz silniejsze ale jeszcze sporadycznie.Najczęściej jak kładę się już do łóżeczka to córcia chyba też układa się wygodnie do snu 😆
To już połowa ciąży a wydaję mi się że dopiero co dowiedziałam się że jestem w ciąży ale ten czas leci 😆Aby do maja 😆
Buziaki w brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
hussi31 no to tylko pozazdrościć 🙂
Bo ja w drogeriach zostawiam sporo kasy, a pieluchy i kosmetyki dla dziecka to tez spory wydatek.
Ja o ciuszki się nie martwię, bo i tak w większości będę zaopatrywać się w szmateksach, poza tym mam też dostać ciuszki od szwagierki, ale najbardziej przerażają mnie wydatki typu pieluchy, mleko itp - już teraz kosztuje to kupę kasy, a co będzie teraz...
Ale też nie wpadam w panikę, bo na takie rzeczy nie mamy wpływu niestety...

w lumpeksach czasami naprawde mozna znalesc super ciuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...