Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marinka napisał(a):
ha ha widzę, że smaczki biorę górę. Mi teściowa namroziła truskawek i malin tak dużo, że co jakiś czas pozwalam sobie na koktail 🙂 🙂 i kiiiiiiwi też bardzo lubię 🙂

widzę, że niektóre z nas sporo przeszły , dobrze, że z dzidziusiem wszystko dobrze :*

dziekujemy bardzo :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
a wiecie , że mi dziś nic się nie chce... nie chce jeść śniadania, w ogóle mam problem z jedzeniem czy któraś tak ma?? od razu wymiotuję jak cokolwiek zjem.


ja wlasnie zjadlam dwie kanapeczki i napilam sie herbatki z cytrynka i tak mnie popedzilo, ze....
mam nadzieje, ze mnie nic nie zlapie :/
wymioty przeszyl juz, ale czasem tez mnie mdli tak, ze az do zwymiotowania, ale slyszalam, ze niektore Kobiety tak maja, ze w 3 trymestrze wymioty powracaja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
marinka napisał(a):
a wiecie , że mi dziś nic się nie chce... nie chce jeść śniadania, w ogóle mam problem z jedzeniem czy któraś tak ma?? od razu wymiotuję jak cokolwiek zjem.


ja wlasnie zjadlam dwie kanapeczki i napilam sie herbatki z cytrynka i tak mnie popedzilo, ze....
mam nadzieje, ze mnie nic nie zlapie :/
wymioty przeszyl juz, ale czasem tez mnie mdli tak, ze az do zwymiotowania, ale slyszalam, ze niektore Kobiety tak maja, ze w 3 trymestrze wymioty powracaja 😞


właśnie tego się obawiam! że powrócą no... tak mam od soboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
marinka napisał(a):
a wiecie , że mi dziś nic się nie chce... nie chce jeść śniadania, w ogóle mam problem z jedzeniem czy któraś tak ma?? od razu wymiotuję jak cokolwiek zjem.


ja wlasnie zjadlam dwie kanapeczki i napilam sie herbatki z cytrynka i tak mnie popedzilo, ze....
mam nadzieje, ze mnie nic nie zlapie :/
wymioty przeszyl juz, ale czasem tez mnie mdli tak, ze az do zwymiotowania, ale slyszalam, ze niektore Kobiety tak maja, ze w 3 trymestrze wymioty powracaja 😞


właśnie tego się obawiam! że powrócą no... tak mam od soboty


Marinka, ja miala tak tydzien temu, wyjezdzalismy od rodzicow do domku i zaczelam wymiotowac, nawet po kanapkach z samym maselkiem 😞
jak wrocilismy do domu jeszcze trzymalo mnie 3 dni i jak narazie jest OK, chociaz czasem tez zamdli 😞 no miejmy nadzieje, ze nie bedzie tak tragicznie, bo jak sobie pomysle, ze mam tak sie meczyc jak pierwsze 3 miesiace to masakra!!!
a dlugo Cie tak trzyma?? czy tylko dzis tak jest??
a moze cos zjadlas co dzidzi niezasmakowalo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
marinka napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
marinka napisał(a):
a wiecie , że mi dziś nic się nie chce... nie chce jeść śniadania, w ogóle mam problem z jedzeniem czy któraś tak ma?? od razu wymiotuję jak cokolwiek zjem.


ja wlasnie zjadlam dwie kanapeczki i napilam sie herbatki z cytrynka i tak mnie popedzilo, ze....
mam nadzieje, ze mnie nic nie zlapie :/
wymioty przeszyl juz, ale czasem tez mnie mdli tak, ze az do zwymiotowania, ale slyszalam, ze niektore Kobiety tak maja, ze w 3 trymestrze wymioty powracaja 😞


właśnie tego się obawiam! że powrócą no... tak mam od soboty


Marinka, ja miala tak tydzien temu, wyjezdzalismy od rodzicow do domku i zaczelam wymiotowac, nawet po kanapkach z samym maselkiem 😞
jak wrocilismy do domu jeszcze trzymalo mnie 3 dni i jak narazie jest OK, chociaz czasem tez zamdli 😞 no miejmy nadzieje, ze nie bedzie tak tragicznie, bo jak sobie pomysle, ze mam tak sie meczyc jak pierwsze 3 miesiace to masakra!!!
a dlugo Cie tak trzyma?? czy tylko dzis tak jest??
a moze cos zjadlas co dzidzi niezasmakowalo 😜


Od soboty tak mam ... dzięki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

to tak jest??czy to zle liczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

No i według którego schematu tu liczyć?




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i zaczęło się tycie. do tej pory to nie miałam praktycznie żadnego przyrostu wagi. a teraz jak siedzę w domu na zwolnieniu to nabieram tempa. niby łącznie to niecałe 3 kilo przez całą ciążę ale ostatni kilogram nabrałam w tydzien! zastanawiam się czy tempo kilogram na tydzień bedzie mi juz do konca towarzyszyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie zrobiłam tabelkę z kalendarzem ciąży i przyjęłam, że ciąża trwa 10 pełnych miesięcy księżycowych, do tego biorąc pod uwagę, że termin mam na 14.05 to uważam, że każdego 14 dnia miesiąca wchodzę w nowy miesiąc kalendarzowy ciąży, tak wg tego schematu jestem w 23 tygodniu ciąży, jutro kończę 6 m-c księżycowy a w zeszłą środę weszłam w 6 m-c kalendarzowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
znowu mialam do nadrobienia z jakies 15 stron 🙂
dzis wracam do domku i bardzo sie ciesze bo u siebie najlepiej. no i teskno mi do mezusia. 🤨
co do liczenia ciazy, to wg ksiazki "w oczekiwaniu na dziecko" 7 mc ciazy zaczyna sie okolo 27tc.
innych wyliczen nie znalam wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adka101 napisał(a):
Witajcie brzuszki 😆
Według mnie to najbardziej logiczny to 2 sposób ponieważ miesiąc ma 4,5 tygodnia .
jakbyśmy liczyły 4 tygodnie to w ciąży chodziłybyśmy 10 miesięcy. 😆

ale kalendarz ciązy mówi ze chodzi sie 10mies ze miesiac liczy sie jako 4tygodnie nawet ginekolog mowil,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...