Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂

Fijolek, cudne masz zdjęcia - to będzie niesamowita pamiątka! 🙂
Moniczka1979, my byliśmy w kinie na "Och życie" i nigdy nie zapomnę tego filmu, bo właśnie wtedy mój synek się uaktywnił i dostałam kilka bardzo mocnych kopniaków, których nie mogłam pomylić z niczym innym. To było 29 grudnia - pierwsze ruchy Maleństwa 🙂 Może tematyka mu się spodobała 😉
Joma, też oglądałam w sobotę "Dotyk miłości" - taki stary film, a bardzo dobry 🙂
Aneczka, super wózek a kolor w ogóle mega fajny. Też bym chciała fiolet, ale mąż nie przepada za fioletowym, zobaczymy 🙃
Justiks, też fajny wózek - śliczna czerwień 🙂
Beata, rzeczywiście ładny sen o synku 🙂 Już niedługo będziesz tulić Maleństwo na jawie 🙂
Ola, trzymam kciuki, żeby cukier nie był tak strasznie wysoki i żebyś nie musiała iść do szpitala! 😘

U mnie weekend szybko minął - w sobotę byłam sama w domu, wynudziłam się strasznie. Ale wczoraj mąż zabrał mnie na obiadek - od początku ciąży mam makaronowe smaki i wczoraj zjadłam penne w sosie śmietanowym z boczkiem, pieczarkami i gorgonzolą. Przepyszny! Dodałabym tam jeszcze bazylię albo pietruszkę, dla kontrastu, ale było super smaczne. Aż dzisiaj też bym zjadła to samo ☺️
A dziś w planach małe porządki w domu i chyba zacznę przeglądać zawartość szaf, żeby zrobić miejsce na rzeczy Synka 🙂
I chciałabym też zamówić wózek, łóżeczko, pościel, id. - ale nie wiem, czy to dziś, zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

justiks23 napisał(a):
fijolek napisał(a):
justiks23 napisał(a):
jak moge sie wtracic to wrzuce wam pewien tekst :

Najnowsze doniesienia wskazują, że niewielkie (w sensie rozległości) wady wrodzone, takie jak rozszczepy wargi, podniebienia, polidaktylia (dodatkowe palce), zniekształcenia dłoni i stóp, niewielki rozszczep kręgosłupa można bardziej miarodajnie ocenić dzięki obrazowaniu 4D. Również pewne subtelne cechy nieprawidłowe, jak np. nisko osadzone uszy, nieprawidłowości rysów twarzy, zniekształcenia dłoni są w obrazie 4D wyraźniej widoczne niż w badaniu klasycznym, co ma duże znaczenie w diagnostyce zespołu Downa i innych nieprawidłowości chromosomowych i genetycznych.

no dobra ale czy to nie jest tak ze w zwyklym tym pierwszym badaniu wychodza pewne nieprawidlowosci w kierunki zespolu Downa i wtedy jest robione bardziej szczegolowe badanie?


mozliwe ze wtedy wlasnie jest uzasadnienie zrobienia bardziej szczegolowego badania np 3d znalazlam jeszcze to :

Dzięki obrazowi trójwymiarowemu możliwa jest bardziej precyzyjna ocena kości nosowych płodu, czyli parametru bardzo ważnego w ocenie ryzyka zespołu Downa. Właśnie dzięki badaniu 3D okazało się, że niektóre płody z zespołem Downa mają nieprawidłową tylko jedną z dwóch kości nosowych, co jest znacznie trudniejsze do weryfikacji w obrazie dwuwymiarowym i stanowi wskazanie do inwazyjnych badań genetycznych. U niektórych zdrowych płodów istnieje dość szeroka przerwa pomiędzy prawą i lewą kością nosową, która w obrazie płaskim może być błędnie interpretowana jako brak kości nosowych, co może prowadzić do niepotrzebnej amniopunkcji. W obrazie trójwymiarowym ocena tej przerwy i prawidłowego wykształcenia kości nosowych jest łatwiejsza, co może oszczędzić pacjentce niepotrzebnego niepokoju. Ocena przezierności karkowej w obrazie 3D również jest nieco dokładniejsza i bardziej powtarzalna niż w standardowym badaniu dwuwymiarowym. Serce płodu jest narządem o skomplikowanej strukturze anatomicznej, którego budowę ocenia się w kilkunastu wybranych przekrojach, zwanych projekcjami. Podstawowe projekcje to czterojamowa, dróg wypływu z obu komór, przekrój dużych naczyń w śródpiersiu, łuku aorty i przewodu tętniczego. Jeżeli płód leży niekorzystnie, to nie da się zobaczyć tych wszystkich przekrojów w badaniu dwuwymiarowym, bo do płodu nie mamy dostępu z każdej strony. Dwuwymiarowe badanie USG można wykonać tylko przez brzuch i pochwę ciężarnej, gdyż płód jest zasłonięty od dołu przez kości miednicy, z boku i od góry przez gaz w jelitach i żebra ciężarnej a od strony grzbietu przez jej kręgosłup. W badaniu 3D lub 4D możemy płód obracać prawie dowolnie na ekranie aparatu, uzyskując przekroje niedostępne w badaniu tradycyjnym. Sądzę, że to jest największa diagnostyczna zaleta badania trójwymiarowego.
nom 🙂ciekawy artykul:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka1983 napisał(a):
A jak u Was jest z nastrojem... bo u mnie coraz czesciej na płacz sie zbiera z byle powodu 😮 🤨
ja juz to przerabialam teraz raczej twardziel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂

Fijolek, cudne masz zdjęcia - to będzie niesamowita pamiątka! 🙂
Moniczka1979, my byliśmy w kinie na "Och życie" i nigdy nie zapomnę tego filmu, bo właśnie wtedy mój synek się uaktywnił i dostałam kilka bardzo mocnych kopniaków, których nie mogłam pomylić z niczym innym. To było 29 grudnia - pierwsze ruchy Maleństwa 🙂 Może tematyka mu się spodobała 😉
Joma, też oglądałam w sobotę "Dotyk miłości" - taki stary film, a bardzo dobry 🙂
Aneczka, super wózek a kolor w ogóle mega fajny. Też bym chciała fiolet, ale mąż nie przepada za fioletowym, zobaczymy 🙃
Justiks, też fajny wózek - śliczna czerwień 🙂
Beata, rzeczywiście ładny sen o synku 🙂 Już niedługo będziesz tulić Maleństwo na jawie 🙂
Ola, trzymam kciuki, żeby cukier nie był tak strasznie wysoki i żebyś nie musiała iść do szpitala! 😘

U mnie weekend szybko minął - w sobotę byłam sama w domu, wynudziłam się strasznie. Ale wczoraj mąż zabrał mnie na obiadek - od początku ciąży mam makaronowe smaki i wczoraj zjadłam penne w sosie śmietanowym z boczkiem, pieczarkami i gorgonzolą. Przepyszny! Dodałabym tam jeszcze bazylię albo pietruszkę, dla kontrastu, ale było super smaczne. Aż dzisiaj też bym zjadła to samo ☺️
A dziś w planach małe porządki w domu i chyba zacznę przeglądać zawartość szaf, żeby zrobić miejsce na rzeczy Synka 🙂
I chciałabym też zamówić wózek, łóżeczko, pościel, id. - ale nie wiem, czy to dziś, zobaczymy 🙂




dziekuje :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewuszki 🙂Nadrobiłam zaległosci w czytaniu 🙂
Zaraz śniadanko zjemy...próbuję się skontakowąc z gosciem u którego kupilismy łóżeczko bo niewiem na jaki nr konta wpłacic kasę 😞
Łóżeczko kupilismy zwykłe,beż szuflady w kolorze teak.A pościel z dinozaurami narazie bo kuzynka miała nie uzywany taki baldachim,ochraniacz na szczebelki i przybornik i mi oddała,więc dokupiłam tylko pościel i jest komplet 🙂
Co do snów to czasem też mi sie takie głupoty snia że ojej,dzis np snił mi się wózek heh,że nie było mnie w domu i listonosz zostawił na srodku podworka z karteczką a że byl straszny wiatr przewrocil sie i byl caly w błocie heh...głupoty takie się snia ze az wstyd o nich mowic heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelka_17 napisał(a):
ładna posciel tez taka ogladalam 🙂
Ewelka ja nie rozumiem..piszesz na gadu nie konczysz..czy gadu Ci sie zacielo? 🙂nie wiem jak sie pisze konczysz? heheh sorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
A jak u Was jest z nastrojem... bo u mnie coraz czesciej na płacz sie zbiera z byle powodu 😮 🤨


o ja teraz testuje cierpliwosc meza. Wczesniej ciagle w zasadzie sie smialam, a od kilku dni mam takie hustawki ze szkoda gadac. wyzywam sie na nim o byle co, a jak zaczne plakac to mam jakas godzine z glowy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelka_17 napisał(a):
ola1978 napisał(a):
ewelka_17 napisał(a):
ładna posciel tez taka ogladalam 🙂
Ewelka ja nie rozumiem..piszesz na gadu nie konczysz..czy gadu Ci sie zacielo? 🙂nie wiem jak sie pisze konczysz? heheh sorki

Internet mi sie rozlaczyl 🙂
no oki spoko..ja zmykam do roboty bo mieszkanie prosi o porzadki 🙂piekna pogoda jakis spacerek..trzeba dupe ruszyc:* pa laseczki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Manki a kolderke tez kupilas?


Mam już kołderkę...
A co do nastrojów to ja podobnie jak Wy heh...kilka di temu minął mi okres płaczu,teraz jest troszq lepiej,ale wszystko mnie denerwuje,tv za głośno,żle odstawione buty,za słaba herbata albo za mocno itp.cały czas coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki.... 🙂
u mnie normalka nocka na raty przespana...eh... slonce wali po oczach az oslepia...normalnie musialam rolety opuscic bo mnie drazni strasznie ta jasnosc... 🙂
OLA siemano kope lat 😁
a co do snow to tez miewam dziwne ostatnio snilo mi sie ze lezalam na lezaku plazowym,na trawniku,po ciemku u mnie przed blokiem i urodzilam syna 🙂pamietam uczucie jakie bylo we snie jak wychodzil...jakby sie cos wyslizglo z rak 🙂 i dziwne synek urodzil sie i odrazu byl duzy,w sensie z 15 lat mial...hehehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja całe szczęście zmian nastroju na razie nie mam, przynajmniej nie zauważyłam 😁

Aaaa, i miałam Wam jeszcze napisać odnośnie zębów.
Gdy byłam w szpitalu jedna dziewczyna leżała tam z powodu przedwczesnych skurczów, a potem jak skurczów już nie miała badali jej jakiś CRP, z krwi bodajże - i wychodziło, że ma podwyższone co oznacza infekcję i musiała siedzieć dłużej w szpitalu. I po kilku dniach lekarze doszli do wniosku, że to najprawdopodobniej z powodu niedoleczonego zęba i w 34. tygodniu musiała zająć się tym zębem, żeby się infekcja nie rozwijała. Więc ja Wam radzę, że gdy zęby bolą - od razu do dentysty, lepiej to jak najszybciej wyleczyć 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
Manki posciel super, taka kolorowa 🙂 a na jaki rozmiar masz kołderke?


Zastanawiam się czy nie za bardzo kolorowa,dokupie jeszcze te ze śpiącym misiem,a kólderke babcia ma i chyba 120x90,niewiem dokładnie.Jutro zobaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
Ja całe szczęście zmian nastroju na razie nie mam, przynajmniej nie zauważyłam 😁

Aaaa, i miałam Wam jeszcze napisać odnośnie zębów.
Gdy byłam w szpitalu jedna dziewczyna leżała tam z powodu przedwczesnych skurczów, a potem jak skurczów już nie miała badali jej jakiś CRP, z krwi bodajże - i wychodziło, że ma podwyższone co oznacza infekcję i musiała siedzieć dłużej w szpitalu. I po kilku dniach lekarze doszli do wniosku, że to najprawdopodobniej z powodu niedoleczonego zęba i w 34. tygodniu musiała zająć się tym zębem, żeby się infekcja nie rozwijała. Więc ja Wam radzę, że gdy zęby bolą - od razu do dentysty, lepiej to jak najszybciej wyleczyć 🙃


kochana, to ja wlasnie czekam az cos mnie zacznie sie dziac narazie spokoj...ale napewno jeszcze sie odezwie...
a co do nastroju to ja juz przerabialam placze i lamenty z byle powodu...teraz czesto mam napady smiechu...czasem sama z siebie,jak mi odwala to rze az lzy leca...hehehe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do dentystów i żebów moja siostra cioteczna 3 lata temu w dwudziestym któryms tyg miała straszny ból zęba,w Działdowie żaden dentysta nie chiał sie podjąć wyzwania dlatego że cięzarna,w Nowym mieście przyjęli ją od razu i wyrwali ząb bo kilku dniach trafiła do szpitala ze skurczami i infekcją,podtrzymywali ile mogli i w 30 tc zrobili jej cesarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...