Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
Ale nam sie teraz temat zrobil....hehe fajnie ze koebieta z kobieta o meczu moze o meczu pogadac....faceci by chyba sie zdziwili...hehe...dobra kochana ja uciekam....bede moze wieczorkiem...buzaiki...milego popoludnia i ogladania meczu 😆 🙂 🙂


No papa 🙂 :*
Miłego popołudnia i zajęć na SR 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
A ja stawiam . i lecę dalej!
Witam koleżanke 🙂
Hussi wszystko tez zależy od lekarza co Ci powie wziąć 🙂 🙂 Moja Anielka poszła z babcia na spacer do łazienek a ja siedzę sobie w domku i wypoczywam 🙂 😁 😜

takiej to dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz po obiadku odpoczywam sobie.. 🙂
widze, że rozmowa na temat wieku jest..ja bardzo podobnie jak martynka w lipcu 23 latka a mój mężuś 30 ale dopiero w marcu przyszłego roku... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewuszki. Ja byłam dziś na USG i teraz chodzę i się martwię. Mały ma powiększony żołądek, nie wiadomo od czego, może napił się za dużo wód płodowych, a może to być coś z układem pokarmowym dziecka 😞. W piątek idę na kolejne USG do tego samego lekarza, ale do innej przychodni. Powiedział że w Dęblinie ma lepszy sprzęt niż tutaj, a warto sprawdzić ten żołądek. Poza tym zmniejszyła mi się ilość wód płodowych, co prawda nieznacznie, jeszcze w normie, ale jestem ponoć na dolnej granicy 😞.
Maluszek waży mniej więcej 1677gram, wg pomiarów jest to 31tydzień i 2 dzień, czyli tydzień młodsza ciąża i termin trzyma się na 29maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
Martyna i dobrze ze sie zdrzemnełas.. mnie tak muli.. i załuje ze nie przysnełam.. a teraz to musze powoli sie zbierac , jak nie dojade na cwiczenia to z Tomkiem musimy kilka rzeczy dokupic.. wanienke ze stojakiem, becik i aspirator do noska no i . termometr.


Aneczko co do termometru, to ja narazie nie kupowalam, ja mam ten elektroniczny- kupowalam kiedys w Rossmanie i babeczka na sklepie powiedziala mi, ze takie tez sa super dla Maluszka! troszke kremiku i w pupce mierzymy temperature! mysle, ze nie trzeba jakis drogich, bo nie warto przeplacac! ja za ten w Rossmanie placilam chyba okolo 30 zl!

a Kasiu powiedz prosze w jakim czasie mierzy ten termometr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Aneczko ta drzemka była super! 🙂 Od razu odżyłam 😉
Jeszcze ploty z psiapsiółą i jest ok 🙂

Co do naszego wieku, to ja mam 23 lata (skończę w lipcu) a mój mężuś w grudniu skończy 30! 🙂

Witam kolejną "majóweczkę" 😉 ale dużo nas już jest na forum 🙂 🙂

Ja termometr chyba kupię taki:
http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-babyono-miekka-koncowka-i1522530346.html

Mam w domu elektroniczny, ale dla dzidzi wolę taki z miękką końcówką....

po 10 minutach wynik?? ja nie moge sobie wyobrazic tego pomiaru przy kilku tyg maluszku.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek, dobrze, że jeszcze zaczepiłaś temat termometrów.

Ja mam w domu taki:
http://www.i-apteka.pl/product-pol-29159-DIAGNOSTIC-T-02-Termometr-elektroniczny-1szt-.html#nclid=900ad3cf21b05c41f21bd807db32a9f0

I zastanawiam się, czy to wystarczy dla maluszka , czy kupować coś takiego:
http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-babyono-miekka-koncowka-i1522530346.html


Jeśli macie już wybrane termometry, to napiszcie coś 😉 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
Aneczko ta drzemka była super! 🙂 Od razu odżyłam 😉
Jeszcze ploty z psiapsiółą i jest ok 🙂

Co do naszego wieku, to ja mam 23 lata (skończę w lipcu) a mój mężuś w grudniu skończy 30! 🙂

Witam kolejną "majóweczkę" 😉 ale dużo nas już jest na forum 🙂 🙂

Ja termometr chyba kupię taki:
http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-babyono-miekka-koncowka-i1522530346.html

Mam w domu elektroniczny, ale dla dzidzi wolę taki z miękką końcówką....

po 10 minutach wynik?? ja nie moge sobie wyobrazic tego pomiaru przy kilku tyg maluszku.. 😞


hehe 🙂 automatyczny WYŁĄCZNIK po 10 minutach 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
Witam dziewuszki. Ja byłam dziś na USG i teraz chodzę i się martwię. Mały ma powiększony żołądek, nie wiadomo od czego, może napił się za dużo wód płodowych, a może to być coś z układem pokarmowym dziecka 😞. W piątek idę na kolejne USG do tego samego lekarza, ale do innej przychodni. Powiedział że w Dęblinie ma lepszy sprzęt niż tutaj, a warto sprawdzić ten żołądek. Poza tym zmniejszyła mi się ilość wód płodowych, co prawda nieznacznie, jeszcze w normie, ale jestem ponoć na dolnej granicy 😞.
Maluszek waży mniej więcej 1677gram, wg pomiarów jest to 31tydzień i 2 dzień, czyli tydzień młodsza ciąża i termin trzyma się na 29maja.


moja tez miala cos w brzuszku, aby nastraszyli nas a teraz jak bylismy na kontroli to brzuszek czysty. Zapewne u Ciebie bedzie to samo i z maluszkiem bedzie wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
fijolek, dobrze, że jeszcze zaczepiłaś temat termometrów.

Ja mam w domu taki:
http://www.i-apteka.pl/product-pol-29159-DIAGNOSTIC-T-02-Termometr-elektroniczny-1szt-.html#nclid=900ad3cf21b05c41f21bd807db32a9f0

I zastanawiam się, czy to wystarczy dla maluszka , czy kupować coś takiego:
http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-babyono-miekka-koncowka-i1522530346.html


Jeśli macie już wybrane termometry, to napiszcie coś 😉 :*

Martynko nie gniewaj sie, ale zaden z tych termometrow do mnie nie przemawia 😞
ja kupuje taki http://allegro.pl/elektroniczny-termometr-bezdotykowy-pomiar-1-sek-i1485489282.html
sprawdzony. nie wyobrazam sobie meczyc dzidziusia termometrem w pupalku.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zrobilam sobie placuszki na obiadek, zjadlam i zmozylo mnie na pol godzinki. stawiam (.) i ide troszke pobyc z mezulkiem, mamy o czym rozmawiac ale narazie tylko miedzy soba zeby nie zapeszac 🙂
co do termometrow to jestem za tym co fijolek pokazala, w szpitalu jak lezalam takim strzelali 🙂 cos rewelacyjnego, wynik faktycznie w 1s i nikogo nawet dotykac nie trzeba 🙂
to co, zajrze pozniej. tymczasem kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam znów majóweczki 🙂
Ja juz po szkole rodzenia...oj wesolo bylo hehe....zwiedzilismy porodowki, uczylismy sie oddychac i cwiczylismy na pilce...ogolnie pierwszy szok hehe....ale porodowki bardzo mi sie podobaly (o ile mozna tak powiedziec 😜) milo rzytulnie czysto ladnie....takze troche strachu minelo....ide niedlugo cos wciagnac na koacje i bede odpoczywac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
Joasia1988 napisał(a):
Witam dziewuszki. Ja byłam dziś na USG i teraz chodzę i się martwię. Mały ma powiększony żołądek, nie wiadomo od czego, może napił się za dużo wód płodowych, a może to być coś z układem pokarmowym dziecka 😞. W piątek idę na kolejne USG do tego samego lekarza, ale do innej przychodni. Powiedział że w Dęblinie ma lepszy sprzęt niż tutaj, a warto sprawdzić ten żołądek. Poza tym zmniejszyła mi się ilość wód płodowych, co prawda nieznacznie, jeszcze w normie, ale jestem ponoć na dolnej granicy 😞.
Maluszek waży mniej więcej 1677gram, wg pomiarów jest to 31tydzień i 2 dzień, czyli tydzień młodsza ciąża i termin trzyma się na 29maja.


moja tez miala cos w brzuszku, aby nastraszyli nas a teraz jak bylismy na kontroli to brzuszek czysty. Zapewne u Ciebie bedzie to samo i z maluszkiem bedzie wszystko dobrze 🙂


Mam nadzieję Gosiu. W piątek się okaże, ale mam nadzieję że mały po prostu napił się za dużo wód płodowych.
Ale też troszkę martwi mnie to zmniejszanie się ilości płynu owodniowego, Wystarczyłoby żebym do 36tyg przechodziła, a potem to i rodzić mogę, bo ciąża donoszona będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 😉 ja te sobie trochę odpoczęłam a Luby pomył okienka heh 😉 nie przeszkadzają Wam te popołudniowe drzemki? Ja się staram nie usypiać bo później się straaasznie w nocy męczę ... a ostatnio budzę się po 5 jak Marek do pracy wychodzi i najgorsze jest to że czuję się mega wyspana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
Joasia1988 napisał(a):
Witam dziewuszki. Ja byłam dziś na USG i teraz chodzę i się martwię. Mały ma powiększony żołądek, nie wiadomo od czego, może napił się za dużo wód płodowych, a może to być coś z układem pokarmowym dziecka 😞. W piątek idę na kolejne USG do tego samego lekarza, ale do innej przychodni. Powiedział że w Dęblinie ma lepszy sprzęt niż tutaj, a warto sprawdzić ten żołądek. Poza tym zmniejszyła mi się ilość wód płodowych, co prawda nieznacznie, jeszcze w normie, ale jestem ponoć na dolnej granicy 😞.
Maluszek waży mniej więcej 1677gram, wg pomiarów jest to 31tydzień i 2 dzień, czyli tydzień młodsza ciąża i termin trzyma się na 29maja.


moja tez miala cos w brzuszku, aby nastraszyli nas a teraz jak bylismy na kontroli to brzuszek czysty. Zapewne u Ciebie bedzie to samo i z maluszkiem bedzie wszystko dobrze 🙂


Mam nadzieję Gosiu. W piątek się okaże, ale mam nadzieję że mały po prostu napił się za dużo wód płodowych.
Ale też troszkę martwi mnie to zmniejszanie się ilości płynu owodniowego, Wystarczyłoby żebym do 36tyg przechodziła, a potem to i rodzić mogę, bo ciąża donoszona będzie...


jestem tego samego zdania co Ty byle do 36tygodnia 🙂
zobaczysz wszystko bedzie dobrze nie ma innego wyjscia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia21 napisał(a):
Hej Mamuśki 😉 ja te sobie trochę odpoczęłam a Luby pomył okienka heh 😉 nie przeszkadzają Wam te popołudniowe drzemki? Ja się staram nie usypiać bo później się straaasznie w nocy męczę ... a ostatnio budzę się po 5 jak Marek do pracy wychodzi i najgorsze jest to że czuję się mega wyspana 😁

ja nie sypiam popoludniami. Staram sie nie chodzic pozno spac i jesli mam mozliwosc to do 9 pospac. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuszki!
bylam na miescie, troszke pospacerowalam, taka piekna pogoda!

kupilam pake lodow na wieczorne zachcianki! 16 szt.! hehe 😜

teraz popijam herbatke ziolowa po obiado-kolacji! 🙂

Marinka, ja tez planuje za tydzien zrobic sobie paznokietki i u dloni i u stopek, zeby juz do porodu miec ladniusie! 🙂 poza tym juz coraz cieplej i mysle, ze niedlugo bedzie mozna zakladac buciki odkryte 🙂 wiec paznokietki musza byc ladne 🙂

Fijolku, ten Twoj termometr jest super! powiem szczerze, ze pierwszy raz taki widze! az zastanawiam sie czy takiego nie zakupic!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia21 napisał(a):
Hej Mamuśki 😉 ja te sobie trochę odpoczęłam a Luby pomył okienka heh 😉 nie przeszkadzają Wam te popołudniowe drzemki? Ja się staram nie usypiać bo później się straaasznie w nocy męczę ... a ostatnio budzę się po 5 jak Marek do pracy wychodzi i najgorsze jest to że czuję się mega wyspana 😁


ja tez w dzien nie moge spac! bo w nocy chyba bym buszowala! 🙃
a u mnie Kasiu, tak jak u Ciebie! ja tez budze sie o 6 jak maz wstaje i jestem jak narodzona! 🙂 przezwyczajamy sie juz chyba powoli do tego jak Dzidzia bedzie na swiecie! 🙂
czasem jak sie zmusze to pospie dluzej! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...