Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki, my juz po spacerku dzis troszke krocej bo zaczelo sie cos chmurzyc i wiac.
wszystkim brzuchatkom po wizytach gratuluje super klocuszkow 🙂 ale nie sugerujcie sie ta waga tak do konca bo ona jest raczej orientacyjna aczkolwiek przyblizona do rzeczywistosci.
Fijolka cos dlugo nie ma, Marinka milczy, Moniczka na porodowce ojj widze dzieje sie dzieje, trzymamy za was z Piotrusiem kciuki. buziaki i zajrze do was pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Ja już po wizycie 🙂 i meluję, że moja Haneczka waży (nie wiem, który wymiar mam wpisać, bo mam tu dwa:
1EFW - 3562g (+/- 755g)
2EFW - 3408g (+/- 545g)
Czyli Mała waży ok.3,5g 🤪 🤪 😁 😁
Wszystkoo jest ok, szyjka pozamykana, posiew mi zrobiła, jutro zaniosę do laboratorium.... Już mogę nospę i luteinę odstawić.... TAKŻE WIZYTA UDANA 🙂 🙂

Aneczka, chandre miałaś bo mnie na brzuszku nie było 😜 🙂 🙂 chociaż widzę, że mycie podłóg poprawiło Ci hummor :P

3mam kciuki z Monie!!!!



No bardzo duża już Twoja Dzidzia. chociaż mimo wszystko dużą granicę błędu mają - bo w tym jednym wyniku to aż 750 !!! jak ja miałam robione w szpitalu to błąd był określany jako plus minus 280. z tym, że u mnie i tak Dzidzia nie była cięzka. to był skończony 33 tydzien (i tak to określają lekarze) choć dla mnie to już był 34-ty - i wtedy Malutka ważyła prawie dwa kilo (1980). a teraz w skonczonym 37 obstawiam że ma z 2,5 kilo

Martyna a z tym liczeniem tygodni to pewnie zależy od lekarza. np ja teraz kończę 37 więc dla mnie od jutra jest 38 - ale wszyscy lekarze do których chodzę mówią że liczą się skończone tygodnie. czyli mam 37 tygodni. ale w tak zaawansowanej ciąży to i tak już nie ma znaczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
Otwieram ptasie mleczko :P :P mniam mniam mniam :P (to na pokusę Aneczce :P)


😜 😜 mam ptasie.. ale zasłodziłam sie przed chwila jeżykami 😁


kusicie tymi ptasimi mleczkami 🙂 dobrze ze mieszkam na osttanim piętrze bez windy bo jesczze bym popędziła do sklepu. ja się "raczę" teraz wybieraniem torta na urodziny męża więc jestem bardzo łakoma. ale będę piekła dopiero w sobotę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
hej, wrocilam z ktg. sytuacja sie ciagle zmienia. sklurczy zdecydowanie wiecej niz wczoraj. kolejne ktg w sobote i jesli bedzie bezpiecznie 5 maja do szpitala. nie wiem czy mi sie to podoba, ale co zrobic..
😮


Fijolek, co znaczy "jeśli będzie bezpiecznie to 5 maja do szpitala"? Będą chcieli wywoływać? Nie rozumiem.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
no własnie fijolek taz nie czaje... a te wykryte skurcze były bolesne dla ciebie, czy tylko brzuch ci sie napinał... hmmmm ja nie miałam robionego ktg dlatego tak wypytuje..


Aneczka, jak to nie miałaś robionego KTG? 😮 Od 37 tygodnia powinno się mieć robione raz na tydzień przynajmniej... W każdym szpitalu powinnaś móc się umówić na KTG. Ja jutro o 12 idę na pierwsze, takie "normalne" a nie z powodu pobytu w szpitalu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie mialam robionego ktg az do chwili kiedy trafilam do szpitala czyli w 38tyg. mysle ze to zalezy jak przechodzi sie ciaze itd i ze to nie jest obowiazkowe.
Fijolku nie rozumiem tego co ci powiedzieli, a rozwarcie? szyjka? przeciez tego ktg nie wykrywa, moze zadzwon albo jedz do swojego ginekologa?? no nie wiem z reszta jak uwazasz tylko czy jest sens sie tak meczyc jesli skurczy jest coraz wiecej a lepiej napewno nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
ja tez nie mialam robionego ktg az do chwili kiedy trafilam do szpitala czyli w 38tyg. mysle ze to zalezy jak przechodzi sie ciaze itd i ze to nie jest obowiazkowe.


A widzisz, może dlatego mój lekarz wysyła mnie już teraz, bo trochę problemów było po drodze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
fijolek napisał(a):
hej, wrocilam z ktg. sytuacja sie ciagle zmienia. sklurczy zdecydowanie wiecej niz wczoraj. kolejne ktg w sobote i jesli bedzie bezpiecznie 5 maja do szpitala. nie wiem czy mi sie to podoba, ale co zrobic..
😮


Fijolek, co znaczy "jeśli będzie bezpiecznie to 5 maja do szpitala"? Będą chcieli wywoływać? Nie rozumiem.. 😞

oznacza to ze jesli akcja porodowa nie rozpocznie sie wczesniej, zgodnie z terminem porodu czyli 05/05 maszeruje do szpitala. chyba ze skurcze sie nasila, albo odejda mi wody.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz wszystko tlumacze: badanie ginekologiczne mialam robione wczoraj, szyjka skrocona, ale zamknieta. skurcze sa bolesne i widac na wykresie ktg ze zaczyna sie cos dziac w temacie porodu.
skurcze mimo ze sa bolesne, sa nadal do przezycia. wiec to nie jest tak ze sie jakos strasznie mecze.
Tak jak pisala Kasia gwiazdka skurcze musza miec pewna sile zeby lekarz skierowal ciezarna do porodu. u mnie jak widac nie osiagnely jeszcze tego poziomu. Kolejne badanie w sobote. jesli ktg nie pokaze znowu wymaganych skurczow, nie ide do szpitala. No chyba ze w miedzy czasie odejda mi wody albo sytuacja ze skurczami sie radyklalnie posunie.
Czyli, jesli w sobote wynik ktg bedzie ok i w ciagu kolejnych dni nie odejda mi wody lub nie nasila sie skurcze, ide do szpitala zgodnie z terminem wg OM czyli 05/05.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz info od MARINKI:
Józek otworzyl jedno oko, potem drugie rownie grozne, rozejrzal sie dookola, przemyslal sprawe, rozwazyl wszystkie za i przeciw, ugryzl w palec anestozjologa, zeby pokazac kto tu rzadzi, zmierzyl mnie wzrokiem i przemowil prawdziwie meskim glosem: "kto mnie zbudzil, czego chcial?" "WITAJCIE moi mili!!" Juz niedlugo sie zobaczymy, a wtedy inaczej pogadamy! Mam az 57cm w bicepsie i wyciskam 3760g na klate" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...