Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

joma napisał(a):
Antenka uważaj na siebie!

Ja dzisiaj popatrzyłam na okna, bo akurat słonko przyświeciło i idealnie było widać jakie są brudne...
jeszcze mają maziaki pobudowlane...i już miałam brać szmatkę ale nie...boję się....


uważam uważam... 🙂 dziękuje
myje powolutku więc mam nadzieje, że nic się nie stanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Werona napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
hussi31 28.04
gosiaa21 02.05
justik23 3.05
Fijolek 05.05
kasiagwiazdka 05.05
marinka 07.05
Aneczka1983 08.05
Mamusia20 11.05
Adka101 12.05
jolajcik 14.05
wismar86  17.05
Anonimosia 19.05
Joasia1988 19.05
manki 19.05
Jamargaretka 20.05
beata2186 21.05
justyna_88 21.05
monalissa 21.05
ola1978 22.05
ewelka_17 23.05
Barakuda 24.05
Joma 25.05
martyna_czaro 25.05

Tak sobie ułozyłam nasze terminki... i ciekawa jestem jak to będzie w rzeczywistości 🙂 🙂
Ja na samym końcu.... uffff......

Gosia mi też cięzko się podnieść, szczególnie jak brzusio stwardnieje i siuku się chce... :P

Na samym końcu to ja 🙃 i usg w tamtym tygodniu też wykazało dokładnie 29.05 😮
Ale jak będzie to nikt nie wie.. tak zaglądałam do marcóweczek to terminy i daty z usg swoje a dzieciaczki i tak po swojemu wychodzą 🤪
Ja samego porodu się nie boję. Dla mnie najgorsze to to że nie wiem dokładnie kiedy się zacznie..


Werona, mi też wg ostatnich dwóch USG (w styczniu i teraz kilka dni temu) wyliczyło 29maja 🙂 ale trzymam się terminu z OM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
Werona napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
hussi31 28.04
gosiaa21 02.05
justik23 3.05
Fijolek 05.05
kasiagwiazdka 05.05
marinka 07.05
Aneczka1983 08.05
Mamusia20 11.05
Adka101 12.05
jolajcik 14.05
wismar86  17.05
Anonimosia 19.05
Joasia1988 19.05
manki 19.05
Jamargaretka 20.05
beata2186 21.05
justyna_88 21.05
monalissa 21.05
ola1978 22.05
ewelka_17 23.05
Barakuda 24.05
Joma 25.05
martyna_czaro 25.05

Tak sobie ułozyłam nasze terminki... i ciekawa jestem jak to będzie w rzeczywistości 🙂 🙂
Ja na samym końcu.... uffff......

Gosia mi też cięzko się podnieść, szczególnie jak brzusio stwardnieje i siuku się chce... :P

Na samym końcu to ja 🙃 i usg w tamtym tygodniu też wykazało dokładnie 29.05 😮
Ale jak będzie to nikt nie wie.. tak zaglądałam do marcóweczek to terminy i daty z usg swoje a dzieciaczki i tak po swojemu wychodzą 🤪
Ja samego porodu się nie boję. Dla mnie najgorsze to to że nie wiem dokładnie kiedy się zacznie..


Werona, mi też wg ostatnich dwóch USG (w styczniu i teraz kilka dni temu) wyliczyło 29maja 🙂 ale trzymam się terminu z OM

No wlasnie ja bym chciala zapytac jakiego terminu sie trzymamy? OM? Usg? Jesli USG to ktore??
Moze trzymajmy sie tego co kazda z nas ma wpisane w ksiazeczke.. Czy mam podac w zasadzie 4 terminy ktore uslyszalam od lekarza?wychodzi na to ze kazda ma swoj sposob wyliczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Jamargaretka trzymaj się kochana jesteśmy z wami. Będzie dobrze.
Co do terminu porodu to wg OM mam na 3.05 a wg USG na 27.04. Ale ze względu na coraz częste i mocniejsze skorcze mogę urodzić na święta 🙂 po 11 kupuje resztę rzeczy potrzebnych dla mnie do szpitala oraz wozio i mogę rodzic. A dziś zamówiłam sobie ten 6-pak pampersów happy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
Chyba najlepiej trzymać się terminu z OM. Wg USG termin może się zmieniać pięć tysięcy razy 🙂

no mnie sie tak wydaje ze najlepiej wg OM.
Prawda jest taka, patrzac na to co sie dzieje u Kwietnioweczek, za kazda z nas moze niebawem urodzic i nawet sie tego nie spodziewac.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam wg.usg termin podany i taki mam w ksiazeczce 28.04 i taki podalam w tabelce i takiego sie trzymam juz caly czas, termin z OM u mnie sie nie liczy bo mialam zbyt nieregularne cykle a czasem wogole ich nie mialam.
kasidelko88 ja farbowalam wlosy i dalej farbuje raz na jakis czas ale farba bezamoniakowa, pachniala ladnie i nie szczypala, no i nie wplynela w zaden sposob na maluszka i ja i on mamy dobre wyniki 🙂 a powiem ci ze mialam watpliwosci, na szczescie wszystko ok.
stawiam (.) i uciekam do malzonka bo troszku chorutki bidulek! buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):

No wlasnie ja bym chciala zapytac jakiego terminu sie trzymamy? OM? Usg? Jesli USG to ktore??
Moze trzymajmy sie tego co kazda z nas ma wpisane w ksiazeczke.. Czy mam podac w zasadzie 4 terminy ktore uslyszalam od lekarza?wychodzi na to ze kazda ma swoj sposob wyliczenia...


Moim zdaniem według OM- czyli tego co jest wpisane w kartę ciąży (chyba że miesiączki były BARDZO nieregularne to może to być mniej wiarygodne).
Jeśli chodzi o usg, to mi Pani dr powiedziała, że termin porodu najlepiej określają te początkowe usg, bo normy rozwoju płodu są wtedy dokładniejsze, a później każda ciąża przebiega inaczej. Jedne rosną szybciej inne wolniej, przecież jeśli rodzą się w terminie OM to jedne są większe a drugie mniejsze... a to przecież w wymiarów dzidzi obliczają te terminy usg.. no, ja tak to widzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja farbowałam włosy chyba 2 lub 3 razy... farbą bez amoniaku, więc myślę, że bezpieczniejszą niż normalne...
Mi taki termin (25.05) wyszedł z OM... i z USG styczniowego w 20tyg. więc się go trzymam.
A teraz na USG to dzidzia juz jakby większa....
JUTRO MAM WIZYTĘ !!! 🙂 JUŻ SIĘ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):

Mam pytanie co myślicie o farbowaniu włosków w ciąży ???

Ja nie farbuję ale słyszałam, że już w 3 trym, którym jesteśmy można śmiało to robić, tylko, że farba musi być bez tego śmierdzącego.. amoniaku czy co tam kiedyś było w tych farbach. Ale teraz większość farb tego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
Dziewczynki brakuje mnie na liście ...smutno mi 😞

Mam pytanie co myślicie o farbowaniu włosków w ciąży ???

ja farbuje 🙂 w piatek za tydzien ide zrobic odrosty bo w ciazy bardzoi szybko rosna mi wlosy.
mysle ze teraz sa takie kosmetyki ze nie powinno byc problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku faktycznie te kwietnioweczki sie rozpakowuja jak szalone, na bank my tez niedlugo zaczniemy ja wam mowie 🙂
pytanie do Marinki - pisalas ze kosmetyki dla dziecka wybralas z Hippa, czy uzywalas juz ich wczesniej??? pytam bo coraz bardziej nad nimi sie zastanawiam a teraz bylyby w promocji u mnie w sklepie wiec tymbardziej jest to kuszaca propozycja 🙂 z gory dziekuje za odpowiedz. buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To i ja mówię wam dobranoc kochane. YCD obejzane to można iść spać. Mężus teraz horrorek ogląda "ciemność" wrrrrr... A co do farbowania włosków to ja też muszę się za to zabrać bo od ślubu tzn października mam mega odrosty. A muszę tak na święta żeby dobrze wyglądać jak urodze 🙂 dobranoc kolorowych snów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wpadłam poczytać co i jak działo się po południu u was.
Byłam dziś u lekarza, moja ciąża przebiega wzorowo więc prawdopodobnie to była nasza ostatnia wizyta, chyba, że wydarzy się coś niepokojącego to mam przyjechać. Lekarz powiedział, że nasz dzidziuś jest na tyle rozwinięty, że gdyby urodził się dzisiaj to jest duże prawdopodobieństwo, że nawet nie leżał by w inkubatorze. No i w końcu wiemy, że nasze dziecko to Wiercik a nie Wiercipięta i będzie mały Szymon 😁
Co do tabelki te dziewczyny, które chcą żeby je dopisać proszę o maila z danymi: nick, imię, termin porodu, pleć dziecka, imię dziecka, nr telefonu w spokojniejszej chwili zaktualizuje i powysyłam namiary.
Jamargaretka na pewno będzie dobrze, trzymam kciuki aby to był tylko fałszywy alarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że wszystkie już śpicie. Ja kończę właśnie prace i też zmykam odpocząć.
]Werona dodałam cie do tabelki i wysłałam ci maila jak się do niej dostać, ewelka17 do ciebie tez puściłam wiadomość z namiarami na aktualna tabelę. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...