Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aneczka,a Ty tez karmisz cyckiem? Bo im dluzej sie cyckiem karmi tym szybciej kilogramki sie gubi.Ja bynajmniej slodkiego nie jem...poza dzisiejszymi lodami 🙂 Pokarm leje mi siew strumieniami.Pije duzo herbatki koperkowej 🙂 Ona wzmaga produkcje mleka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ale miło się Was czyta 😜 moja Niuńka mnie dziś cały dzień straszyła ale chyba nic z tego nie będzie dalej... ech... już mnie to męczy troszkę... chwała Bogu że to na pewno już bliżej niż dalej... 😉

dobranoc 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia



Witam Was.
Byłam dziś u lekarza miałam wymasowaną szyjkę ,maleństwo jest już całkiem na dole.Nie mam jeszcze żadnych skurczy może mnie dzis ruszy czekamy.Mąż poszedł jeszcze dzis na nockę może bedzie musiał wrócić do domu.moja szyjka jest bardzo krótka 1cm po zdjęciu szwu tydzień temu.może urodzę na dniach jak myślicie czy to teraz pójdzie czy bede jeszcze czekac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też Was sobie podczytuję i tak fajnie się czyta... 🙂

Pisałam do Beaty czy rodzi... odpisała mi :
Hej kochana co ty:-) dostałam dziś 2 zastrzyki na szyjkę podobno może się w nocy rozkręcić ale okaze się rozwarcie mam:-) jutro napiszę coś więcej:-)

Ja już uciekam poprzytulać się do mężusia 🙂
Do jutra!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mówię dobranoc, muszę odpocząć.
Jutro może do was zajrzę bo mam w komórce jakiś maleńki pakiecik internetu to może na raz starczy i napiszę jak się sprawy mają a jak nie to przez smski, tabelkę wydrukowaną już spakowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też kilogramy straciłam - ważę już mniej niż przed ciążą... ale co tu dużo mówić - jem jak nie ja. marzę o słodyczach i pepsi a tu gotowana lub tarta marchewka, ziemniaki lub makaron lub ryz lub jakies kasze i gotowane lub pieczone miesko a na kolacje parowane jabluszka 🙂 więc jak już będę mogła jesc wszystko i rzucę się na jedzonko.... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja na chwilkę do was zaglądam przed wyprawą do szpitala.
Nocka minęła bardzo spokojnie nawet siusiu nie wstawałam. Idąc pod prysznic zauważyłam, że zdecydowanie niżej mam dziś brzuch i w dodatku pobolewa mnie spojenia a dawno już nie bolało, więc może coś się zacznie samo z siebie. Trzymajcie kciuki!!!

Będę meldowała w miarę możliwości co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
Kasiagwiazdka.. nic jej nie podajemy.. walczymy z karmieniem, zeby wypijała mleko II fazy to tresciwe.. bo zaspokaja sie tym z I i zasypia i kupy wodniste wali.. 😞 i strzela tymi kupami.. masakra.


Nasz jak walnie kupe to az po plecy! 😁

u nas tez leca superowe kupki. I lada moment przechodzimy na pampki rozm 2 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
fijolek napisał(a):
Barakuda napisał(a):
Ja mam dzisiaj wieczorem wizytę u gin i będę błagała o dodatkowe zwolnienie bo ostatnie mam do dzisiaj a od jutra teoretycznie zaczynają mi liczyć macierzyński ( i tego tez kurde nie rozumiem!!!) a mi tak strasznie szkoda każdego dnia który tracę i ja i Majeczka, tym bardziej, że mamą mogę zostać dopiero za dwa tygi... To takie głupie, że naliczają macierzyński od terminu wyznaczonego przez lekarza a nie od faktycznego porodu. A jak się wcześniak rodzi to naliczają od daty porodu a nie wyznaczonego terminu... Taka polityka prorodzinna... wrrrrry :/

jak to od terminu wyznaczonego przez lekarza?? Jestes pewna?
Pytam, bo ja mialam termin na 05.05 i poszlam wtedy do szpitala. urodzialam dopiero 5 dni pozniej i dostalam ze szpitala L4 do 9 maja a od 10 maja liczy mi sie macierzynski.

Tak mi powiedziała moja dr, że zwolnienie tylko do 23 może wypisac bo do terminu porodu no to do wyznaczonego przez lekarza skoro jeszce nie urodziłam... Może tak być kochana, że nie będziesz miała ciągłości... Sprawdź, bo nie wiem jak potraktują te dni na które nie masz zwolnienia... Przepadają? Ja na zwolnieniu jestem od końca stycznia i mam ciągłość i jeśli miałabym teraz stracić te pół miesiąca to strasznie mi skoda tak czy siak... Napiszę Ci wieczorem jak tam się to dalej u mnie potoczyło.

to fakt, lekarz prowadzacy moze wystawic L4 tylko do dnia porodu. Potem juz tylko szpital. Ja ciaglosc mam az do dnia porodu, ale jak sadze tylko ze wzgledu na pobyt w spzitalu. Zaden dzien mi nie przepada. Daj znaka jak zalatwilas z lekarzem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
dziewczyny a o ktorej kapiecie malenstwa, bo nam cięzko utrafic.. albo przed 18 , lub 18 a pozniej za jasnie to 21:30 - i ryk wtedy jest.

my staramy sie kapac miedzy 19:00-20:00. nawet jak spi to ja ybudzamy delikatnie. Przez piertwszych kilka dni byl totalny wrzask i straaasznie plakala mimo ze woda 37st. Wczoraj sprobowalismy cieplej i metoda na lokcia. sluchajcie: BAJKA!! zero placzui grymasow. Lament sie zaczal jak wyciagnelismy z wanienki 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
ania ja malej smaruje balsamem johnsona twarzyczke 🙂
co do kapania to ja dzis bede pierwszy raz sama ja kapac mam takiego stresa ze szok przed matura mialam mniejszy 😜 a co do godziny to zalezy od naszej Panny o ktorej wstanie 😜


🙂 🙂 powodzenia, jesli nie kapałas na misiu z gabki to bardzo polecam, maluszek bezpiecznie lezy a ty myjesz.. mi sie ciezko było do tego przekonac.. ale super sprawa.

a co ile trzeba zmieniac taka gabke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
jolajcik napisał(a):
Byłam u lekarza i powiedział, że jutro rano ma się zgłosić na oddział. Więc chciał nie chciała przepakowałam torbę i jutro rano jadę. GRRRRRRRRRR a tak bardzo nie chciałam trafić do szpitala przed porodem 😞

Jooola... ale może coś już się ruszy przynajmniej będziesz pod obserwacją 🙂
A takie oczekiwanie w domu też męczy...
Ja nawet nie wiem czy mam szyjkę zgładzoną, czy mam jakieś rozwarcie... 🤨 🤔
Jutro tylko na ktg idę i zobaczymy co wyjdzie...

zgadzam sie absolutnie!! Dzieki temu ze bylam w szpitalu przed porodem udalo sie natychnmiast reaowac przy podejrzeniu ze wody sa zielone. Poza tym, ktg 3x dziennie. Pelna kontrola. wiem ze szpital to nie sanatorium ani wczasy ale lepiej byc pod stala kontrola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Super Aneczka! Ja jak sie 10 dni po porodzie zwazylam,tez mialam 14 kg mniej! Az zdziwialam! Mam nadzieje,ze teraz jak sie zwaze,znowu pare kilogramkow odpadnie 🙂

ja po 10 dniach mialam -13kg. teraz zostalo 7kg i to chyba bedzie najciezsza praca.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
Jola, to trzymam kciuki za jak najkrótszy pobyt w szpitalu i jak najbardziej naturalny poród, bez wywoływania, w komfortowych warunkach 🙂 Niech Szymek w końcu odblokuje kolejkę! 😁
Wiadomo co z Adką i Juleczką? 🙂
Ja znikam na KTG. Martyna, daj znać jak Ty po swoim 🙂 Też masz rano?
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEWCZYNY ŚPIESZĘ WAM DONIEŚĆ ŻE ADKA URODZIŁA JULECZKE DZIŚ RANO CESARSKIM CIĘCIEM 🙂 🙂 🙂

NIE WIEM JESZCZE ILE JULECZKA WAŻY I MIERZY ALE JEST ZDROWA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ADUSIA JESZCZE JEST SZYTA DAM WAM ZNAĆ JAK JUŻ BĘDZIE MOGŁA ROZMAWIAĆ I NAPISZE JAKA MAŁA JEST DUŻA I ILE WAZY


POZDRAWIAM SĄSIADKA ADUSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...