Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a mnie coś dzis złapało na czekoladę - do tej pory miałam raczej wstręt i mnie muliło od zbyt słodkiego. a dziś zjadłam juz prince polo a teraz piekę torta czekoladowego z nutelli i czuję, że przegnę dziś z tymi słodyczami.... no ale może akurat teraz tego organizm potrzebuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej, stawiam . zeby wiedziec gdzie sie zatrzymalam.
ja mimo pogody mam dzisiaj dosc duzo energii, pozmywalam podlogi i kurze, wypralam firanki i czekam na meza az powiesi 🙂 no a teraz robie obiadek, makaron z sosikiem tylko sie zastanawiam jakim, moze jakis smietanowy zrobie.
Ola super ze wszystko ok no i gratuluje rocznicy slubu!!!!
to do pozniej brzuchatki i glowa do gory dla wszystkich zle sie dzis czujacych, buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 ja polecam ten przepis - ciasto wychodzi mięciutkie.
Porcja na blaszkę (grube ciasto) lub blaszkę z piekarnika (cienkie ciasto)

Składniki:

500 g mąki pszennej
40 g drożdży
250 ml ciepłej wody
płaska łyżeczka soli
pół łyżeczki cukru
2 łyżki oliwy


Drożdże rozprowadzić z cukrem i ciepłą wodą, wymieszać z ok. 4 łyżkami mąki, przykryć i odstawić na 15 minut aż wyrosną.
Do mąki z solą wlać rozczyn drożdżowy , wymieszać i zagnieść dość miękkie ciasto (jeśli będzie za twarde, wlać jeszcze trochę wody), dolać oliwę, wszystko razem ponownie zagnieść.
Ciasto podczas wyrabiania powinno sprawiać wrażenie, jakby zaczynało puchnąć.
Surowe ciasto pozostawić do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na ok. pół godziny.
Placek układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i wysmarowanej oliwą.
Piec w 200 stopniach ok. 20 minut (czym cieńsza i mniejsza pizza tym krócej pieczemy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko na chwilke, mial byc piekny poczatek weekendu, jakas kolacyjka i slodyczki 🙂 a tu moj maz przyjechal z pracy i ma grype zoladkowa 😞 bidulek nawet nie wiem jak mu pomoc a z drugiej strony modle sie zebym tylko ja jej nie zlapala. no to ogolnie mam wieczor kiepski, ale zajrze do was pozniej, poki co buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór brzuszki. Nie było mnie cały dzień, byłam u siostry, siedziałam z jej synkiem podczas jej wizyty u lekarza. Jutro jedziemy do Stolicy spotkać się z grupą przyjaciół 🙂 więc zajrzę pewnie jutro wieczorem. Maleństwo dziś bardzo aktywne i ruchliwe. Oglądam właśnie "zmierzch", uwielbiam tą sagę 🙂. Spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
Dobry wieczór brzuszki. Nie było mnie cały dzień, byłam u siostry, siedziałam z jej synkiem podczas jej wizyty u lekarza. Jutro jedziemy do Stolicy spotkać się z grupą przyjaciół 🙂 więc zajrzę pewnie jutro wieczorem. Maleństwo dziś bardzo aktywne i ruchliwe. Oglądam właśnie "zmierzch", uwielbiam tą sagę 🙂. Spokojnej nocki[/quote
Witaj Joasiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór brzuszki. Wpadłam się przywitać i życzyć dobrej nocy. Mnie dziś cały dzień brzusio pobólewa taki ciągnący od kręgosłupa przez podbrzusze. Idę już wypoczywać. Trzymajcie się cieplutko. Calusy dla fasolek od cioci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Widzę że dziś na forum Zmierzchowo 😁 JA ten film widziałam z 30 razy jak i Ksiezyc w nowiu i Zacmienie...mam wszystkie ksiazki ktore czytalam wszystkie w kilka dni.Zauroczyla mnie ta saga jaj jakas nastolatke,moj maz sie bal ze bede chciala nazwac synka Edward lub Jacob 😁Ja dzis polamana,ciagle dokuczja bole nog,zgaga mnie wykancza 😞Coraz ciezej,a nogi i dkonie jak mi strasznie puchna,az mnie to przeraza...czy ktoras z nwas tak ma???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i co? zmierzch sie skonczyl, zatem trzeba sie isc wykapac i szykowac do spania 🙂
Manki powiem ci ze ja po calym dniu nie sciagne obraczki a nogi mam jak dwie male banki ale do rana przechodzi, mysle ze na tym etapie ciazy to normalne, trzeba sie cieszyc ze nie chodzimy w ciazy w letnie miesiace bo wtedy to wogole lipa by byla...
ja juz sie zegnam z wami dziewczynki, jutro weekend mam nadzieje ze mimo choroby mojego meza jakos fajnie go spedzimy, ale bede do was zagladac. Tymczasem dobrej i spokojnej nocki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
nie wierze ze dzis pierwsza tu jestem hehe o tej godzinie zawsze mialam juz pare stron do przeczytania... 😜 😜
Dzis kolejny dzien walki z przeziebieniem...eh niby troche lepiej ale teraz chyba wszystko wylazi na wierzch przerabane...poce sie nos zatkany albo samo leci i kaszel buuu.....ale zaopatrzenie aptekowe jest wiec moze szybko przejdzie....
Joma dzieki kochana na necie znalazlam podobny przepis ale mniejsze proporcje i z niego zrobiliśmy wyszly dwie blaszki…. 🙂
Gosia21 ja wczoraj tez mialam bole brzuszka pod koniec robienia pizzy musiałam się położyć jak mnie skurcze złapały bo myślałam ze nie wyrobie…..takie klucie skrecanie i tak mi się goraco robilo ze cala mokra bylam…te skurze nie były mile…
Manki co do puchniecia nog i Rak ostatnio tez tak mialam i lekarz kazal mi duzo odpoczywac i nogi wyze trzymac..dzis od rana zauwazylam ze troche stopy znow mi puchna ;/ eh masakra

A ja juz po sniadanku kawalek wczorajszej pizzy wciglam hehe 😜 az wstyd 🥴 🙂
Ide zaraz ogarnac co nieco chociaz nie chce mi sie zbytnio....bede zagladac do was....
A wogole to gdzie jest moja Kreci dupka...cos cisza ostatnio....Monia zyjesz...?? lap buziaka jak sie zjawisz kochana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...