Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No nareszcie Marinka, widze ze juz wszystko mniej wiecej wiesz - czyli zaraz po swietach. ja mam wizyte 15 marca i tez powinnam juz wszystko wiedziec. gratuluje zdrowej i duzej dzidzi!
No to teraz moge sie polozyc, buziaki dla was, dobrej nocki. buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór Brzuszki...
Widzę że wszystkie już spac posZly,ja tez zaraz ide,nadrobilam troszke zaleglosci.Leze w lozku,glowa cos zaczela bolec.Dzis lekarz przyslal mi karte ruchow i musimy wydrukowac i zaczac liczyc ruchy Maluszka,a co do cesarki to dzis napisal ze w takich przypadkach robi sie natydzien przed terminem OM czyli mi by wychodzilo 12 maja 😮A ciekawe jak wyjdzie i jak to wszystko sie potoczy...

Fijolku no ja mysle zeby pakowac torbe w takim czasie jak napisalas bo slyszalam teZ ze po 32 tc trZeba sie Za to zAbrac Zeby byc przygotownym.

Co do krwawien z nosa to mi kilkA dni temu 5 razy krewka leciala i to dosc mocno 😞
Marinko grqtuluje Zdrowej i duzej dzidzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Kochane 😁
Ja dzis nie spie od 5:50 😞Wstałam siusiu i już nie mogłam zasnąć i głowa pobolewa od wczoraj,ciśnienie troszku podwyższone,ale nie jest zle...
Pogoda u Nas do d...y 😠 Jak sie obudziłam to padał deszcz,teraz nie pada,ale szaro,pochmurno 😞
Ogarnę troszkę chałupkę i wezmę się za prasowanie ubranek które wczoraj poprałam.
Męża siostra wczoraj przebierała ciuszki po swoim synku i ma dla mnie 6 kartonów 🤪 🤪 🤪 Niewiem gdzie ja to wszystko pochowam 🤨
A czy któraś z Was dostała kartę ruchów???My od dzis zaczynamy liczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

U nas też ponury dzień. Wstałam po 7mej, zjadłam śniadanko a teraz zaczynam pracę. U nas w nocy tak wiało, że otworzyło bramę wjazdową no i nasz pies nam zwiał, mam nadzieję, że zaraz wróci uciekinier jeden.
Wczoraj kupiłam sobie krem przeciw rozstępom z Pharmaceris trafiłam na promocje za 52 zł kupiłam 2 opakowania gdzie w necie jedno kosztuje ok 35 zł, zobaczymy czy będzie skuteczny. A dzisiaj montują nam rolety w pokoju dziecka, już czuję się podekscytowana bo to okres, w którym u nas zaczną się przygotowania: składanie łóżeczka, ustawianie wszystkiego 😁 mój kalendarz pokazuje już tylko 9 tygodni do terminu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZien dobry 🙂 🙂
MArinko tak sie ciesze, że z dzidzią wszytsko dobrze , rośnie Twoj skarbulek 😁
MAnki ja mam we wtorek wizyte i lekarz powie mi jak mam liczyc, koleżanka jest wyzej w ciazy i licze poki co tak jak ona.. tzn 2 razy dziennie przez godzine musi byc 10 ruchów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajcik napisał(a):
dzień dobry 🙂

U nas też ponury dzień. Wstałam po 7mej, zjadłam śniadanko a teraz zaczynam pracę. U nas w nocy tak wiało, że otworzyło bramę wjazdową no i nasz pies nam zwiał, mam nadzieję, że zaraz wróci uciekinier jeden.
Wczoraj kupiłam sobie krem przeciw rozstępom z Pharmaceris trafiłam na promocje za 52 zł kupiłam 2 opakowania gdzie w necie jedno kosztuje ok 35 zł, zobaczymy czy będzie skuteczny. A dzisiaj montują nam rolety w pokoju dziecka, już czuję się podekscytowana bo to okres, w którym u nas zaczną się przygotowania: składanie łóżeczka, ustawianie wszystkiego 😁 mój kalendarz pokazuje już tylko 9 tygodni do terminu 🙂


U Nas w środę składanie komody,łóżeczka itp.pokoik dziecka mamy gotowy tylko jeszcze jakąś ładna lampę t6rzeba kupić na sufit czy coś...Nawet teraz sobie troszku pomieszkuje w tym pokoju bo Nasz jeszcze nie skończony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
DZien dobry 🙂 🙂
MArinko tak sie ciesze, że z dzidzią wszytsko dobrze , rośnie Twoj skarbulek 😁
MAnki ja mam we wtorek wizyte i lekarz powie mi jak mam liczyc, koleżanka jest wyzej w ciazy i licze poki co tak jak ona.. tzn 2 razy dziennie przez godzine musi byc 10 ruchów.


No z tego co ja czytałam i słyszałam to tez myslałam ze będe tak liczyc,a on mi mówi że dla mnie jest inna karta ruchów i moje liczenie ma trwać od 9 rano do 21.Od 9 mam zacząć liczyc ruchy i zaznaczyc o ktorej godzinie był 10 ruch.
Od rana mi Maluszek szaleje i juz napewno wykonal wiecej ruchow niz 10,ale liczenie zaczynamy od 9...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Instrukcja jak mam liczyc ruchy płodu

Obserwację rozpoczynamy codziennie o 9.00 rano i kończymy o 21.00. Kiedy kobieta poczuje dziesiąty ruch, wówczas na karcie odnotowuje aktualną godzinę poprzez zaznaczenie odpowiedniego kwadratu.
W dniu w którym zaobserwowano 10 ruchów kończy się obserwację i do końca dnia nie liczy się ilości ruchów płodu. Dopiero następnego dnia należy ponownie od godziny 9 rano podjąć liczenie ruchów dziecka.
Jeżeli do godziny 21:00 kobieta zaobserwowała mniej niż 10 ruchów, to ich ilość należy nanieść poniżej grubej kreski karty w kwadrancie odpowiadającym liczbie odczuwanych ruchów.
Przykład
Jeżeli dziesiąty ruch zauważono o godzinie 11:25 wówczas zamazać należy cały kwadrat przy godzinie 11:30 natomiast jeżeli dziesiąty ruch odczuwany jest o godzinie 18:50 to zamazać należy kwadrant znajdujący się przy godzinie 19:00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANECZKO
No jeżeli Maluszek do godz 10 rano wykona 10 ruchów to juz nie liczymy,dopiero następnego dnia 😁la mnie to jakies dziwne,no ale widac tak ma być.
A co łóżęczka to kupilismy takie zwykłe bez szuflady w kolorze teak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
aha ok, to fajnie bo kojarze ze myslałas jakie wziasc 🙂 🙂 najwazniejsze ze wybrane 😁


No 🙂 Stoi już w pokoju ale jeszcze nie skręcone.Miała być żyrafka,ale się odwidziało Nam.Tak samo z wózkiem,miałbyc zwykły Kunert a jest Treeco...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajcik napisał(a):
Manki ta metoda, którą polecił ci lekarz jest bardzo popularna i nazywa się Karta ruchów płodu wg Cardiff. Tak swoja droga, kiedy zamierzacie pakować torbę do szpitala? Ja gdzieś czytałam, że warto na 6 tygodni przed.


No ja właśnie wczoraj o to samo pytałam i Fijolek doradziła właśnie że 6 tygodni przed bo jej mamusie tak poradziły i ja chyba tak zrobię,tez słyszałam ze po 32 tygodniu ciazy mozna zaczac,ale wydaje mi sie że ja zaczne tak jak pisała Fijolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc i ja spakuję na 6 tygodni przed a tymczasem zajmę się kompletowaniem rzeczy, które trzeba do niej spakować. Widziałam kilka takich gotowych list rzeczy do szpitala w internecie ale wydają mi się mocno przesadzone więc muszę je zweryfikować i dokupić najpotrzebniejsze rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...