Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hm tak mi się kojarzy że gorący sok z malin ma właściwości rozkurcające ale tez mi sie wydaje ze lepiej go unikac pod koniec ciąży mi teraz tylko i wyłącznie "wchodzi" herbatka malinowa albo żurawinowa i nic się nie dzieje a co do dotykania brzucha to tez czytałam jedni twierdza ze dobre a inni że niedobrze ja tam głaskam się co chwile nawet jak leże przed tv to ręka sama na brzuchu sie kładzie i nie wspomne juz o smarowaniu się balsamem tego sie nie da uniknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi, wogole olej te swoja kolezanke.
ja bym nie smiala prosic ani moich rodzicow, ani moich tesciow zeby cos nam kupili. Niby mowi sie ze rodzice/dziadkowie kupuja wozek.. no ale sory, wybralam sobie cos co mam swiadomosc nie jest najtansze i mam wycigac lape po kase?? Wiem, ze napewno cos Fasola dostanie, ale nie wariujmy!! My swiadomie zdecydowalismy sie na dziecko bo wiedzielismy, ze to nie bedzie dla nas katastrofa finansowa. Nie rozumiem tej dziewczyny.. ehh 😠

a co do soku z malin, nic nie slyszalam. Ja w zasadzie codziennie pije herbate malinowa.. czy to ta sama kategoria?

o glaskaniu brzucha slyszalam, ale mnie lekarz nie zabronil. Jutro bede to sie spytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Gdzies o tym slyszalam, ale zbytnio jakos w to nie wierze. Owszem bylam swiadkiem sytuacji kiedy lekarz zabronil ciezarnej dotykania jej brzucha ale tylko dlatego ze jej ciaza byla zagrozona, od 7 miesiaca miala za duze rozwarcie.a jesli ciaza jest prawidlowa mysle ze nie ma przeciwskazan.
Za to ja czytalam ze nie wolno nam pic soku z malin bo moga wywolac przedwczesne skurcze,czy to prawda? czy moze dotyczy to tylko ostatniego trymestru?

Hej!
Sok z owoców malin można w każdej ilości w każdym momencie ciąży ( studiowałam ten temat jak byłam mocno przeziębiona w 7tc) Skurcze powoduje napar z liści malin.
A co do głaskania to faktycznie jeśli ciąża nie jest zagrożona to spoko, można się głaskać i smyrać ile się chce. Chodzi o to, że tego typu pieszczoty brzucha i piersi mogą spowodować skurcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja tez pije herbatke z malin i jest oki 🙂powiedzcie mi prosze czy jak lekarz powiedzial ze dziewczynka w 16 i 18 tyg to mogl sie mylic..?czy to za wczesnie na jajeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
dziewczyny ja tez pije herbatke z malin i jest oki 🙂powiedzcie mi prosze czy jak lekarz powiedzial ze dziewczynka w 16 i 18 tyg to mogl sie mylic..?czy to za wczesnie na jajeczka?


mysle ze nie za wczesnie... u mnie w 13tc powiedzial ze na 80% dziewczynka a w 19tc potwierdzil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez juzpo ogladnieciu miedzy kuchnia i salonem, i procz tego o kregoslupie nie dowiedzialam sie niczego ciekawego,nawet o materacykach sie pani nie rozwinela, a przeciez teraz jest ich tyle rodzaji, z reszta o tym rozmawialysmy wczoraj troszke 🙂
Fijolku dzieki za slowa wsparcia, ja tez nie potrafilabym wyciagnac reki po kase i tyle, jestesmy dorosli i swiadomie podejmujemy decyzje o powiekszeniu rodziny liczac sie z wydatkami...
Ola ja w 13 tyg uslyszalam ze to raczej chlopczyk, w 18 doktor znow to powiedzial, wiec mysle ze jesli nic tam nie ma to i nie bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monalissa napisał(a):
marinka napisał(a):
ja myślałam , że więcej powiedzą troszkę ale ...


te myslalam ale okauje sie e wyszlo jak zwykle a tak na prawde to może gdyby cala godzine poswiecili łożeczkom to może udałoby im się wyczerpac temat ale pewnie nie 🙂[/quote

nom 🙂 A Ty o ile pamiętam będziesz miała chłopaka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
monalissa napisał(a):
marinka napisał(a):
ja myślałam , że więcej powiedzą troszkę ale ...


te myslalam ale okauje sie e wyszlo jak zwykle a tak na prawde to może gdyby cala godzine poswiecili łożeczkom to może udałoby im się wyczerpac temat ale pewnie nie 🙂[/quote

nom 🙂 A Ty o ile pamiętam będziesz miała chłopaka??


podobno 😁 lekarz pokazał nam jajeczka i ptaszeczka 😁 ale powiedział też że jak się urodzi córa to też mamy kochać jak swoje 😁 ale chyba żartował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
marinka napisał(a):
No i obejrzałam o tych łóżeczkach 🙂


ja nagralam i zaraz ide ogladac 🙂 ale widze po Waszych komentarzach ze warto bylo (??)


nie wiem może 5-7 min poświęcili tematowi to zaledwie pani omówiła rodzaje łóżeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...