Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marinka napisał(a):
tak mało czasu zostało... za chwilkę przyjdzie ten malutki człowieczek............. ..... wystarczy jedno spojrzenie tego okruszka a człowiekowi wszystko mija i dzień staje się lepszy! -->


pieknie powiedziane Marinko!
juz coraz blizej! czas leci! moze 9-10 tygodni i Dzidzia bedzie juz na swiecie 🙃
wszystko zalezy od tego kiedy tak naprawde nastapi porod! 😜 my sie smiejemy z mezem, ze moze Maluszek Nasz, zrobi nam prezent na Zajaczka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Majóweczki,
Fijolek, marinka - super fotki 🙂 Ja poproszę mojego męża, żeby też coś pstryknął, bo w sumie żadnych pamiątek z ciąży mieć nie będę 🤔
U mnie w brzuszku Mały coraz bardziej i coraz częściej szaleje 🙂
Zazdroszczę Wam chodzenia po sklepach. Ja najbliższe 3 tygodnie jeszcze zamierzam się oszczędzać i nie chodzić po sklepach, mam nadzieję, że potem lekarz już pozwoli na nieco więcej wysiłku. Po domu kręcę się coraz więcej, żeby nie tracić formy 😜
Miłego i słonecznego dnia! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello,

i kolejny słoneczny dzionek 😁 wczoraj tak mnie ta pogoda wzięła że w końcu umyłam okna 😜
A co do rogalików u marinki to ja też sie chetnie wproszę mozesz podesłac mi przepis [email protected] jak by Ci sie chcialo akurat mam drozdze więc może się skuszę 🙃
Ja mam w planach na dzisiaj wafle z polewa z mleka w proszku mmmyyyy pycha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
witajcie Kochane!
Brzuszki od paru dni mam problem! na policzkach wyskoczyly mi jakies przesuszone plamki czerwone i bardzo sucha skora dookola tych miejsc- nie mam pojecia od czego 🤢
bylam w aptece i pokazywalam to farmaceutce- powiedziala, ze moga to byc zmiany hormonalne, albo mam na cos uczulenie, np. jakis owoc lub warzywo, hmmm nigdy tak nie mialam 😮
zaproponowala mi krem Vichy Nutrilogy 2 do bardzo suchej skory z woda termalna, zaczelam od wczoraj smarowac, moze skora jest troszke lepsza, ale te czerwone policzki w plamkach
( one wygladaja jak suche male liszajki) nadal mam 🥴
miala tak ktoras z Was kiedys?? wiecie co mogloby pomoc???
chyba wybiore sie do dermatologa, jak nie minie po tym kremie za pare dni! ehhhhh

hej, ja tez cos takiego mialam. Na policzku mi wyskoczylo. Myslalam ze buduje sie jakis wulkan ale to ciagle bylo w zasadzie suche. Podobno takie zmiany w ciaszy to normalka. Musimy przetrwac. Specjalnie wlasnie sprawdzilam w lustrze i juz nie mam, ale slad byl a jakies 2tygodnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):

Ja już od 6 nie śpię. Nastawiłam kwaśnicę, robię dziś mielone i zaraz będę piec rogaliki drożdżowe 🙂

Marinka, a podzielisz sie przepisem na te rogaliki? 🙂 Mam ochote cos upiec ale nie mam pomyslu no i umiejetnosci. dopiero sie ucze.. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewuszki.. 🙂 Ja dziś zaszalałam i niedawno wstałam....jestem już po śniadanku...
Ale piękna pogoda ostatnio w Łodzi.. 🙂 Mam nadzieje, że już tak zostanie tylko żeby ten mróz puścił... 🙂
Ja też miałam problemy z cerą. Lekarz powiedział,że w naszym stanie to normalne kazał mi dobrze natłuszczać a teraz nawet śladu.. 🙂
Miłego dzionka.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):

hej, ja tez cos takiego mialam. Na policzku mi wyskoczylo. Myslalam ze buduje sie jakis wulkan ale to ciagle bylo w zasadzie suche. Podobno takie zmiany w ciaszy to normalka. Musimy przetrwac. Specjalnie wlasnie sprawdzilam w lustrze i juz nie mam, ale slad byl a jakies 2tygodnie..


to mam nadzieje Fijolku, ze u mnie tez szybko zniknie i nie bede musiala latac po dermatologoach!
moj maz powiedzial, ze to dzidzia wyciaga od mamusi witaminki i dlatego cera mi sie przesuszyla 🙃

poki co nawilzam, wlasnie sie wyprysznicowalam i zrobilam sobie maseczke nawilzajaca z witamina E i Pantenolem 🙂 samopoczucie skory jak narazie rewelacyjne 🙃

Marinko! ja tez chetnie skorzystam z przepisu na rogaliki 😜
a teraz lece ogarnac kuchnie, bo wczoraj mialam wieczorkiem lenia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antenka222 napisał(a):
Witajcie dziewuszki.. 🙂 Ja dziś zaszalałam i niedawno wstałam....jestem już po śniadanku...
Ale piękna pogoda ostatnio w Łodzi.. 🙂 Mam nadzieje, że już tak zostanie tylko żeby ten mróz puścił... 🙂
Ja też miałam problemy z cerą. Lekarz powiedział,że w naszym stanie to normalne kazał mi dobrze natłuszczać a teraz nawet śladu.. 🙂
Miłego dzionka.. 🙂

hej, jakos mi umknelo ze jestes z Łodzi. 🙃 W ktorym szpitalu chcesz rodzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antenka222 napisał(a):
zastanawiam się nad CZMP i Pabianicami...A Ty który szpital wybrałaś?

ja wybralam madurowicza. CZMP za daleko, a w Pabianicach lezalam.. dwukrotnie przy poprzedniej ciazy (poszlam za lekarzem)..
a czemu chcesz ewentulanie w Pabianicach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki, ladna pogoda dzisiaj choc mroznie wyskocze tylko na jakies drobne zakupki i wracam do domu, cosik mnie gardlo pobolewa mam nadzieje ze nie wyjdzie z tego nic brzydkiego.
co do zmian skornych nie uzywajcie kremow z wit.A retinolem bo to szkodliwe, nawilzajace i z woda termalna jak najbardziej a najlepiej jak Adka albo Monalissa uzywajcie masci i specjalistycznych kremow dla kobiet w ciazy, bezpieczne i skuteczne - sprawdzone przeze mnie 🙂
Ale moj maluszek szaleje az pare razy mi brzuch podskoczyl 🙂 tylko maluch wciaz bezimienny a czasu coraz mniej....Buziaki i milego popoludnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz prowadzący dr. Strużycki jest zastępcą ordynatora w Pabianicach i zastanawiam się czy nie iść za nim....ale kawałek jest do pabianic a dojechać w godzinach szczytu to będzie tragedia...
Ja mieszkam koło ronda Lotników Lwowskich i na przeciwko mam KOPERNIK i zastanawiam się jeszcze nad nim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antenka222 napisał(a):
Mój lekarz prowadzący dr. Strużycki jest zastępcą ordynatora w Pabianicach i zastanawiam się czy nie iść za nim....ale kawałek jest do pabianic a dojechać w godzinach szczytu to będzie tragedia...
Ja mieszkam koło ronda Lotników Lwowskich i na przeciwko mam KOPERNIK i zastanawiam się jeszcze nad nim...

my dr Struzyckiego poznalismy po pierwszym poronieniu. Potem wyszlo jak wyszlo. Proba numer trzy pod opieka innego lekarza.
a bylas w Pabianicach? Widzialas oddzial ginekologiczny...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżałam w Pabianicach jak na początku ciąży miałam złe wyniki odziała nie jest taki zły ale zawsze mogłoby być lepiej ale za to pielęgniarki super bardzo miła opieka nie mogłam narzekać, lekarz też jak tylko miał dyżur to zawsze do mnie wchodził i pytał jak się czuje więc nieźle wspominam szpital w Pabianicach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antenka222 napisał(a):
Leżałam w Pabianicach jak na początku ciąży miałam złe wyniki odziała nie jest taki zły ale zawsze mogłoby być lepiej ale za to pielęgniarki super bardzo miła opieka nie mogłam narzekać, lekarz też jak tylko miał dyżur to zawsze do mnie wchodził i pytał jak się czuje więc nieźle wspominam szpital w Pabianicach...

no to wazne ze milo kojarzysz ten szpital.
ja tam nie zamierzam wrocic. Dwa zabiegi, stan zapalalny, rozwalone zyly .. ale to bylo dokladnie rok temu.. 16 lutego stracilam druga ciaze.. Pewnie od tamtego czasu wiele sie zmienilo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moja mama leżała w pabianicach to odział był położniczo-ginekologiczny a jak ja leżałam pod koniec zeszłego roku to już ginekologia oddzielnie i położnictwo oddzielnie...tak jak mówiłam nie jest źle ale mogłoby być lepiej...
przykro mi,że masz złe wspomnienia z tym szpitalem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a więc podaje Kochane przepis na rogaliki 🙂

64 sztuki

1 kg mąki
4 łyżki cukru
2margaryny
drożdże
cukier puder
marmolada lub dżem( ja używam marmoladę bo nie rozpływa się)

Do przesianej mąki dodać 2 margaryny i 2 łyżki cukru i to wszystko zagnieść
Drożdże rozrobić z 2 łyżkami cukru , 1 łyżka mąki i niecała szklanka mleka --> do wyrośnięcia. Wyrośnięte drożdże dodać do mąki z margaryną i wyrobić ciasto i odstawić na 1-2 h w chłodne miejsce żeby znów urosło
I robimy rogaliki i pieczemy w 200 stopni aż się zarumienią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey.A ja wczoraj na walentynkowa kolacyjke zobilam nalesniki nadziewane farszem miesnym,papryczka,cebulka..pozwijane w ruloniki poukladane w brytfance i polane sosem pieczarkowym ze swiezym pieczarkami..a na koniec posypane tartym serkiem.Nalesniki i farsz byly juz wczesniej przygotowane,takze pieczenie gotowej potrawy zajelo mi tylko 15 minut..bylo pyszne,,mmmmmhhh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...