Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marinka napisał(a):
a więc podaje Kochane przepis na rogaliki 🙂

64 sztuki

1 kg mąki
4 łyżki cukru
2margaryny
drożdże
cukier puder
marmolada lub dżem( ja używam marmoladę bo nie rozpływa się)

Do przesianej mąki dodać 2 margaryny i 2 łyżki cukru i to wszystko zagnieść
Drożdże rozrobić z 2 łyżkami cukru , 1 łyżka mąki i niecała szklanka mleka --> do wyrośnięcia. Wyrośnięte drożdże dodać do mąki z margaryną i wyrobić ciasto i odstawić na 1-2 h w chłodne miejsce żeby znów urosło
I robimy rogaliki i pieczemy w 200 stopni aż się zarumienią

Marinka a ile drozdzy?
i ile mniej wiecej pieczesz?
😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuszki 🙂 dziś znowu od rana na nogach, a to urząd, a to bank, ciągle coś do załatwienia. Siostra wyciągnęła mnie też na maraton po ciucholandach, zakupiłam sobie kolejną bluzeczkę i to za grosze i kaftanik dla maleństwa 🙂. Miłego dnia Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany 64 rogaliki 😮 kto to przeje ?? 😜
To ja może pójdę na łatwiznę i wstąpię do cukierni 😁
Dzisiaj i tak miałam w planie te wafle więc już przy nich pozostanę ale przepis zapisałam 🙂
Co do tematu zmian na twarzy to ja przed ciążą głównie przed miesiączka miałam problemy z pojedyńczymi wypryskami 🤢
Od czasu kiedy jestem w ciąży nie miałam ani jednego pryszcza 🤪
Ale za to na lewym policzku tak z boku blisko ucha czasem robi mi sie taka swędząca sucha plama z zaczerwienieniem która jest kilka dni a potem znika...nie wiem od czego mi sie to robi 😮??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marinko ale narobiłaś smaka tymi rogalami...
Ja dopiero biorę się za obiadek zupę ogórkową nasza ulubiona...palce lizać a później pomyśle o deserku.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale narobilyscie ochotki tymi rogalikami!!!!
niestety nie mam drozdzy a nie chce mi sie jechac do sklepu, wiec chyba ide sobie usmazyc placuszki z jabluszkami 😜

a tak poza tym w domku ogarniam troszke i dzwonila do mnie kolezanka i przegadalysmy ponad 2 godziny przez telefon!!! az mnie ucho boli 😜 ale bylo milo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justiks23 napisał(a):
zapraszam do rozmowy 🙂


hmm może nie powinno sie tutaj poruszać takiego tematu ale co tam ciekawa jestem jak to jest u innych dziewczyn w ciąży 😜
chodzi mi o ochotę na "te sprawy" ☺️
Czy coś się u Was dzieje w sypialni czy w ogóle macie na to ochotę mając taka a nie inną figurę 🥴 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gość napisał(a):
justiks23 napisał(a):
zapraszam do rozmowy 🙂


hmm może nie powinno sie tutaj poruszać takiego tematu ale co tam ciekawa jestem jak to jest u innych dziewczyn w ciąży 😜
chodzi mi o ochotę na "te sprawy" ☺️
Czy coś się u Was dzieje w sypialni czy w ogóle macie na to ochotę mając taka a nie inną figurę 🥴 ??

czesc,
nie bardzo wiem co masz na mysli mowiac o figurze. Ja widze jak moj maz na mnie patrzy i wiem, ze sie mu nadal podobam. I nie przejdzie obok mnie obojetnie, dotknie, poglaszcze, pocaluje. Jesli sa spokojniejsze dni w sypialni to wynika to tylko i wylacznie (w naszym przypadku) z pewnego rodzaju obawy. Ja juz nie jestem tak sprawna jak bym sobie tego zyczyla. On sie mnie chyba troszke boi, bardziej ze zrobi mi krzywde niz moich okraglosci. Czy mam ochote? Ba! Pewnie, jak tylko mam sile 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fijolek napisał(a):
Gość napisał(a):
justiks23 napisał(a):
zapraszam do rozmowy 🙂


hmm może nie powinno sie tutaj poruszać takiego tematu ale co tam ciekawa jestem jak to jest u innych dziewczyn w ciąży 😜
chodzi mi o ochotę na "te sprawy" ☺️
Czy coś się u Was dzieje w sypialni czy w ogóle macie na to ochotę mając taka a nie inną figurę 🥴 ??

czesc,
nie bardzo wiem co masz na mysli mowiac o figurze. Ja widze jak moj maz na mnie patrzy i wiem, ze sie mu nadal podobam. I nie przejdzie obok mnie obojetnie, dotknie, poglaszcze, pocaluje. Jesli sa spokojniejsze dni w sypialni to wynika to tylko i wylacznie (w naszym przypadku) z pewnego rodzaju obawy. Ja juz nie jestem tak sprawna jak bym sobie tego zyczyla. On sie mnie chyba troszke boi, bardziej ze zrobi mi krzywde niz moich okraglosci. Czy mam ochote? Ba! Pewnie, jak tylko mam sile 🙃


To tak jak u mnie... 🙂 Mnie przybyło parę kilo tu i ówdzie i nadal wzbudzam pożądanie hehe ☺️ u mnie jest problem z przedwczesnymi skurczami i staram się ograniczać baraszkowanie hehe....a ochota jest i to jaka ale czego się nie robi dla dobra naszej Kruszyny.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha! Przypomniał mi się przepis na rogaliki, który dostałam kiedyś od mojej koleżanki!
Zawsze wychodzą i są pyszne!
ROGALIKI NA PIWIE:
2 szkl. mąki
1 kostka margaryny
1 cukier waniliowy
1/2 szkl. piwa (myślę, że to nie zaszkodzi naszym brzuszkom)
marmolada

Mąkę przesiać, posiekać z margaryną, dodać piwo i cukier waniliowy. Zagnieść . Uformować kulę i wstawić do lodówki na ok godzinę (można też na całą noc). Stolnicę wysypać mąką, ciasto rozwałkować i pokroić na trójkąty. Na każdy nałożyć trochę marmolady, zawinąć rogaliki. Układać na wysmarowanej blaszce tłuszczem. Piec piekarniku w tem. 180 st. C ok 1/2 godz na złoty kolor.
Posypać cukrem pudrem.
SMACZNEGO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gość napisał(a):
justiks23 napisał(a):
zapraszam do rozmowy 🙂


hmm może nie powinno sie tutaj poruszać takiego tematu ale co tam ciekawa jestem jak to jest u innych dziewczyn w ciąży 😜
chodzi mi o ochotę na "te sprawy" ☺️
Czy coś się u Was dzieje w sypialni czy w ogóle macie na to ochotę mając taka a nie inną figurę 🥴 ??



u nas tez jest ochota, mezowi podobam sie taka jaka jestem, a moze i nawet bardziej z brzusiem! 😜
jesli nie wspolzyjemy, to wynika to z powodu obawy, ze np nie bede sie dobrze czula albo maz mysli, ze zrobi mi krzywde 🙃
poza tym jak to Fijolek napisala, juz nie taka kondycja z Brzusiem i nie mozna sobie pozwolic na jakiekolwiek szalenstwa 😜
napewno nie odbywa sie to codziennie, ale od czasu do czasu jest milo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki wróciłam 🙂 ale znów na chwilewidze ze macie ciekawy temat sama sie nad tym zastanaialm i mialam sie was zapytac ale braklo odwagi
U nas jest tak ze na poczatku ciazy bylo ok ale od jakis dwoch miesiecy moze wiecej w sypialni cisza ae nie dlatego ze nie mamy ochoty czy cos tylko maz boi sie o dziecko i mowi ze jakby sie mial ze mna kochac to jakos w wyobrazni a obraz ze tam jest synek no i ma blokade.
Myslslam na poczatku ze to przez to ze przytylam czy cos malo atrakcyjna jestem ale nie wiec dla dobra nas oboje i dzidziusiow musze wytrzymac cd porodu potem polog i wrocimy do formy 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też ochota jest ale kondycji u mnie brak ☺️
Bardzo szybko się męczę nawet kiedy w sumie nic nie robię tylko leżę od samej przyjemności dostaje zadyszki 😁
Ale raz na jakiś czas można sobie pozwolić 🙂
Tylko trochę głupio robić to tak przy dziecku 😮 hehe
Po za tym sa też inne możliwości mniej męczące a równie przyjemne 😜
Ale z nas zboczuchy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z mezusiem tez baraszkujemy rowniez od czasu do czasu 😁 Od lekarza pozwolenie mamy 😉,takze dobrze jest.Trzeba tylko dogodna pozycje dla obydwu partnerow znalezc 🙂 Dla mojego meza jestem dalej atrakcyjna i brzusio caluje ciagle,a na biust nie moze sie napatrzec 🤪 Zawsze sobie zartuje,ze kiedys piers ujal jedna dlonie,a teraz potrzebuje na to trzy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justina1975 napisał(a):
Ja z mezusiem tez baraszkujemy rowniez od czasu do czasu 😁 Od lekarza pozwolenie mamy 😉,takze dobrze jest.Trzeba tylko dogodna pozycje dla obydwu partnerow znalezc 🙂 Dla mojego meza jestem dalej atrakcyjna i brzusio caluje ciagle,a na biust nie moze sie napatrzec 🤪 Zawsze sobie zartuje,ze kiedys piers ujal jedna dlonie,a teraz potrzebuje na to trzy 🙃


patrząc na Twoje zdjęcie to Twój mąż musi być niezłym desperatem !! fuuu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...