Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
sluchajcie, w ostatnim "M jak mama" jest art o leczniu zebow w czasie ciazy i tam jestnapisane, ze mozna normalnie stosowac znieczulenie miejscowe - nie ma negatywnego wplywu na plod. Mozna stosowac bezpiecznie przez cala ciaze.
" niesluszne jest takze przekonanie, za zawarty w nich srodek obkurczajacy naczynia moze doprowadzic do poronienia lub przedwczesnego porodu. W praktyce jego ilosc w dawce znieczulenia miejscowego stosowanego w gabinetach stom jest bepzieczna. Bardziej niz stres, jaki przezywa ciezarna poddawana leczeniu bez znieczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Ja dzień przed robieniem glukozy jadłam słodkości.... nie wiedziałam, ze to nie jest niewskazane.... :/ No to ciekawe jaki bedzie jutro wynik... :/


ja mialam badanie o 8 rano w srode, a we wtorek jeszcze o 21ej pojadlam loda z Mc"D 😜

mnie sie tylko pytali czy jestem na czczo 10 godzin! wiec bylam 😜 ale w nocy pic mi sie chcialo- i pilam wode niegazowana i mowilam tej Pani z labolatorium i z tym przeciwskazan nie miala!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martyna_czaro napisał(a):
Kurcze... chyba mialam przerwę 10 godzin... :/ Jutro Wam napiszę, jaki wynik... uff...


nie martw sie, z doswiadczenia wiem ze wystarczy 8 godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadłam na chwile a tu takie miłe historie....więc ja też chce opowiedziec swoja....
kiedys sie smialam ze po weselu maz bedzie mia tydzien zebym zaszla w iaze bo chcialam isc na l4 podpoczac...wesele mielismy 21.08 a okres dostalam 14 sierpnia przed weselem akurat i na welesu znajomi kupili nam zamiast kwiatow maskotki hehe i pol wesela bylo gadane jak to moj maz ma sie sprawic w nac poslubna ze ma byc zloty strzal i znajomi powiedzieli ze na poprawiny wpadna z testem oczywiscie zarty to byly....no ale w noc poslubna szampan i truskawki chyba zrobily swoje zaszalelismy...we wrzesniu na imieniny dostalam od przyjaciolku malutkie rozowe buciki ze po 7latach znajomosc pora i na dzidziusia bo wszystkie moje kolezanki nie po slubie a juz maja odchowane 🙂 ok 12 wrzesnia zrobilam test negatywny 18 poszlismy na wesele kuzynki od alkoholu mnie odrzucalo i dziwilam sie ze nawet piwo ani drink mi nie smakuje....potem 20 znow zrobilam test w pracy i co pozytywny...ale szok...
Radość i niedowierzanie...no i zlecialo 6 miesiecy.....ale najlepsza scena jest taka ze zaszlam w ciaze w noc poslubna sami do tej pory nie mzemy w to uwierzyc hehe
Ale sie rzpisalam zanudze was 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
sluchajcie, w ostatnim "M jak mama" jest art o leczniu zebow w czasie ciazy i tam jestnapisane, ze mozna normalnie stosowac znieczulenie miejscowe - nie ma negatywnego wplywu na plod. Mozna stosowac bezpiecznie przez cala ciaze.
" niesluszne jest takze przekonanie, za zawarty w nich srodek obkurczajacy naczynia moze doprowadzic do poronienia lub przedwczesnego porodu. W praktyce jego ilosc w dawce znieczulenia miejscowego stosowanego w gabinetach stom jest bepzieczna. Bardziej niz stres, jaki przezywa ciezarna poddawana leczeniu bez znieczulenia.


my mamy znajomego dentyste i on mi powiedzial, zebym dbala o zeby w ciazy bardziej niz przed!
zmiany w organizmie jakie zachodza maja duzy wplyw na nasze zabki!
mowil, ze jesli poczuje, ze jest cos nie tak, to najlepiej do dentysty, zeby nie miec pozniej ubytkow!

na poczatku ciazy, jak mialam do 14 tyg wymioty, tez mi kazal myc i plukac jame ustna czesto,nawet pare razy dziennie! bo od wymitow, to juz podobno tragedia moglaby byc!- chodzilo o te kwasy 🤢 na szczescie narazie jest OK 🙂
teraz myje zeby prawie po kazdym jedzonku! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe, no naprawde kazda Historyjka inna, ale zakonczona szczesciem! 🙃

a u nas bylo tak - 13 wrzesnia 2008 roku slubowalismy 🙂
od razu nie chcielismy dziecka, gdyz najpierw chcialam znalezc prace tutaj w Niemczech 🙂
pozniej czekalismy tez bo chcialam, aby mi umowe przedluzyli i po prawie 2 latach malzenstwa juz bylo nam obojetne- w sumie najwyzsza pora na Male Szczescie! 🙂 moj maz byc moze i jeszcze by czekal z dzidzia, ale ....
....oczywiscie jak pisalam byl to spontan! splodzilismy malego 13 sierpnia 2010 🙃

13 wrzesnia mielismy oficjalna 1 wizyte u Pani Dr na USG!

...i sluchajcie Data Rejestracji na Brzuszku 13 Grudzien!

ta 13 nas przesladuje! 🙃 ale jest szczesliwa!!! smiejemy sie, ze jeszcze maly urodzi sie 13 ego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Manki, a jakie masz to cisnienie?

Dziewczyny co do pokarmu, to podobno kazda ma tylko trzeba go "uruchomic". Jesli dziecko od poczatku nie bedzie jadlo to podobno trzeba odciagac. Tak slyszalam.

sluchajcie, dawno bardzo nie bylo Barakudy...
🤔


Fijolku nie tak zle,ale jednak podwyzszone z lekka,dzis 138/93.
No długo BARAKUDY niema,masz rację...ciekawe co u nich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
ok, lece ogarnac po sniadanku troche w kuchni i ubrac sie - bo w pizamce nadal siedze 😜

a wiecie co.... strasznie mi zatyka w prawym uchu! 🤢 taaak mnie too denerwuje! 😠

Wam tez tak??


Ja z uszami niemam problemów,ale plecy strasznie dokuczaja i te uczucie cięzkich nóg jak sie kładę spać i kolana strasznie bolą jak np noge zginam itp.

A Nasz synus został poczęty w nocy z 25 na 26 sierpnia.
10 wrzesnia mialam pierwszy egzamin na prawko ktory oblalam bo z tych nerwow nie zapiełam pasa i pierwsze co egzaminator mowi do mnie:''Pani Kasiu czy jest Pani w ciązy?" a ja mówie NIE,a wychodzi na to że juz byłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
13 maja mój braciszek sie urodził i chrześniak takze ja bym nawet chciała w ten dzień urodzić...
Mnie to troszku ominie w tym roku,30 kwietnia wesele,14 maj komunia u chrzesniaka,19 czerwiec komunia u siostrzenicy i bratanka meza 🤢na żadną z imprez nie ide mimo ze w czerwuc bede juz po to nie bede jechac z malenstwem 200 km i meczyc go podroza a potem goscina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my jeszcze w wielkanoc wybieramy sie na wesele mojej przyjaciolki a meza kuzynki 🙂 lekarz swietrdzil ze nie mam sie co obiawiac i ze maly na wielkanoc sie nie urodzi wiec mam spokojnie isc na wesele 🙂 dobre i to bo oni mieli slubowac 21 maja (data porodu) hehe ale przelozyli na wielkanoc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
hehehe, no naprawde kazda Historyjka inna, ale zakonczona szczesciem! 🙃

a u nas bylo tak - 13 wrzesnia 2008 roku slubowalismy 🙂
od razu nie chcielismy dziecka, gdyz najpierw chcialam znalezc prace tutaj w Niemczech 🙂
pozniej czekalismy tez bo chcialam, aby mi umowe przedluzyli i po prawie 2 latach malzenstwa juz bylo nam obojetne- w sumie najwyzsza pora na Male Szczescie! 🙂 moj maz byc moze i jeszcze by czekal z dzidzia, ale ....
....oczywiscie jak pisalam byl to spontan! splodzilismy malego 13 sierpnia 2010 🙃

13 wrzesnia mielismy oficjalna 1 wizyte u Pani Dr na USG!

...i sluchajcie Data Rejestracji na Brzuszku 13 Grudzien!

ta 13 nas przesladuje! 🙃 ale jest szczesliwa!!! smiejemy sie, ze jeszcze maly urodzi sie 13 ego 😜


Co do 13tego to fakt 🙂 My ślubowaliśmy 7.08.2010r. a Tosiulka spłodzona powstała 13.08 w piątek i termin jest na 13.05 i to TEŻ PIĄTEK 🙂 Więc wesoło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie juz wtedy bedziemy miec imprezy z maluszkami 🙂 🙂
my jeszcze w pazdzierniku mamy wesele meza brata wiec mam postanowienie troche sie do tego czasu do porzadku doprowadzic maz bedzie swiadkiem to i ja musze jakos wygladac 😜
a ja juz po obiadku ziemniaki kurczak i mizeria mniaammmmm
maly az szaleje chyba tez mu smakowalo uwielbiam jak po jedzonku dzidzius kopie znaczy ze zadowolony jest 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi ostatnio swirowal po krupniczku :P
ja czekam az moj Marcin wroci w koncu z Polski tzn juz leci i bedzie tak za 3 godziny w domu i robie spaghetti 😁 nie bylo go 4 dni! 😞
ja zadnych imprez przez rok nie bede miec bo tydzien temu zmarla mi babcia i nawet na pogrzebie nie moglam byc bo w tym stanie lot samolotem juz nie jest dozwolony i balabym sie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...