Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aina110 napisał(a):
Joma zazdroszcze ruchów, sama ich wyczekuję 🙂 a powiększyły się Wam choć trochę brzuszki??

Witaj!
Ja już pochowałam większość jeansów ( przed ciąża nosiłam raczej obcisłe i dla tego te kilka dodatkowych cm. zrobiło różnicę 😉 ) Zakupiłam już kilka ciuszków ciążowych i w związku z tym iż są cudownie wygodne już je noszę.Ty jesteś taka szczuplutka i zgrabniutka, że pewnie jeszcze pomykasz w swoich ubrankach, co ? Troszkę zazdroszczę ale z drugiej strony ten mój widoczny już brzuszek bardzo mi się podoba i chyba lubię go eksponować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
catrina25 napisał(a):
Barakuda napisał(a):
catrina25 napisał(a):
Hej Majoweczki !!!


Hej Barakuda! 🙂
Termin mam na 18 maja . Od okolo 5t.c trwa juz moja przygoda z brakiem apetytu , wszystko co kiedys moglam jesc tonami poszlo w odstawke, nawet po jedzeniu po ktorym sie nie spodziewam ze bede wymiotowac wymiotuje i tak prawie regularnie rano i poznym wieczorem jak wracam z pracy. Gdyby nie usg to chyba nikt by mi nie uwierzyl ze jestem w ciazy :P (przed ciaza wazylam okolo 65kg a teraz 55kg nie wiadomo kiedy 10 kg zniknelo) . Ok nie bede zanudzac bo mogla bym tak pisac i pisac o moich ciazowych fanaberiach :P Pozdrawiam

Nie nudzisz, właśnie po to jest to forum miedzy innymi, by dzielić się tym co radosne i tym co mniej radosne ( żeby nie napisać, że uciążliwe) 😉 Pytałaś swojego lekarza co można z tym zrobić, bo wydaje mi się, że 10kg mniej to chyba sporo... Wiem, że niektóre dziewczyny przez tego typu "skutki uboczne" zrzucają kilka kg ale 10 to chyba troszkę za dużo ... Z drugiej jednak strony jeśli z maluszkiem wszystko jest w porządku to...
Trzymaj się dziewczyno, staraj się myśleć pozytywnie a ja trzymam kciuki, żeby mdłości szybko minęły na dobre i żebyś mogła zacząć znów cieszyć się tym co lubiłaś jeść 🙂 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sluchajcie Dziewczyny, szukam jakiegoś fajnego przespisu na makaron (np kokardki, swiderki) z czyms 🙂 nie wiem czym dokladnie. Moze byc z mięskiem, jakimś sosem. Może znacie coś i chcialybyście się podzielić? 🙂 Od kilku dni chodzi za mną jakaś pasta i nie mam pomyslu.
Dzięki z góry z pomoc!
☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
catrina25 napisał(a):
Barakuda napisał(a):
catrina25 napisał(a):
Hej Majoweczki !!!


Hej Barakuda! 🙂
Termin mam na 18 maja . Od okolo 5t.c trwa juz moja przygoda z brakiem apetytu , wszystko co kiedys moglam jesc tonami poszlo w odstawke, nawet po jedzeniu po ktorym sie nie spodziewam ze bede wymiotowac wymiotuje i tak prawie regularnie rano i poznym wieczorem jak wracam z pracy. Gdyby nie usg to chyba nikt by mi nie uwierzyl ze jestem w ciazy :P (przed ciaza wazylam okolo 65kg a teraz 55kg nie wiadomo kiedy 10 kg zniknelo) . Ok nie bede zanudzac bo mogla bym tak pisac i pisac o moich ciazowych fanaberiach :P Pozdrawiam

Nie nudzisz, właśnie po to jest to forum miedzy innymi, by dzielić się tym co radosne i tym co mniej radosne ( żeby nie napisać, że uciążliwe) 😉 Pytałaś swojego lekarza co można z tym zrobić, bo wydaje mi się, że 10kg mniej to chyba sporo... Wiem, że niektóre dziewczyny przez tego typu "skutki uboczne" zrzucają kilka kg ale 10 to chyba troszkę za dużo ... Z drugiej jednak strony jeśli z maluszkiem wszystko jest w porządku to...
Trzymaj się dziewczyno, staraj się myśleć pozytywnie a ja trzymam kciuki, żeby mdłości szybko minęły na dobre i żebyś mogła zacząć znów cieszyć się tym co lubiłaś jeść 🙂 Pozdrawiam 🙂



Z malenstwem wszystko wporzadku na ostatnim usg dzidzius byl bardzo aktywny chyba po mamusi 100 ruchow na sekunde :P
Mam nadzieje ze mdlosci i wymioty szybko przejda ... Dzieki za wsparcie Barakuda 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zwracalam miesiac dopoki nie weszlam w 4 miesiac lezalam na lozku plackiem i nie mialam sily nawet sie myc, a teraz mam taki apetyt ze wczoraj po 20tej gotowalam placki ziemniaczane. Tylko dla mnie najgorsze sa czasem dusznosci i krecenie w glowie zwlazcza przy gotowaniu badz jak gdzie wychodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
fijolek może Carbonara albo coś ze szpinakiem i kurczakiem? 🙂


Uwielbiam Carbonarę ale ze szpinakiem to lubię łososia chociaż kurczak tez brzmi nieźle 🙂 Może być jeszcze tradycyjna pasta z sosem pomidorowym i cebulką (Pomodoro) a jak dodać mięso mielone to Bolońskie będzie 😉 Z grzybami i sosem śmietanowym i masz gotowe Fungi 🙂 Jak mieszkałam na Zanzibarze to miałam mnóstwo znajomych Włochów i oni najbardziej lubili makaron gotowany a potem podsmażany na oliwie z czosnkiem... Pycha! Kochana kombinacji jest bez liku, wybieraj! 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
ja zwracalam miesiac dopoki nie weszlam w 4 miesiac lezalam na lozku plackiem i nie mialam sily nawet sie myc, a teraz mam taki apetyt ze wczoraj po 20tej gotowalam placki ziemniaczane. Tylko dla mnie najgorsze sa czasem dusznosci i krecenie w glowie zwlazcza przy gotowaniu badz jak gdzie wychodze.



mnie glód dopadl dzis w nocy kolo 2-3 😞 masakra.

A co do duszności, ja staram się zawsze miec przy sobie mala wodę mineralną. Popijam bo też mi sie slabo robi mimo, że jestem na świeżym powietrzu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
duszności to dają popalić mnie często łapią w kuchni jak gotuje lub jak myje naczynia masakra słabi w głowie się kręci , muszę usiąść bo bym fikła 😠


dokaldnie mam tak samo masakra mam nadzieje ze to przejdzie.
dziewczyny mam pytanie jak sie robi te takie topki pod kzdym postem n. ile Twje dziecko ma lat itd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Ciężarówki 🙂 🙂

kurcze, już następne "pokolenie" majowych dzieciaczków 🙂 powiem Wam, że fajnie się rodzi w maju. Przez zimę brzuch zbytnio nie przeszkadza, bo jeszcze duży nie urośnie. A na wiosnę można dumnie bęben wypiąć 🙃 🙃 Przez całe lato można z dzieckiem na spacery latać i korzystać ze słoneczka 🙂 🙂 wg mnie maj to najlepszy miesiąc na poród 😉

Nie kojarzycie może, czy jest wśród Was jakaś Monika z Lublina? 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
justiks23 napisał(a):
duszności to dają popalić mnie często łapią w kuchni jak gotuje lub jak myje naczynia masakra słabi w głowie się kręci , muszę usiąść bo bym fikła 😠


dokaldnie mam tak samo masakra mam nadzieje ze to przejdzie.
dziewczyny mam pytanie jak sie robi te takie topki pod kzdym postem n. ile Twje dziecko ma lat itd?


trzeba zrobic suwaczek i wkleic w ustawieniach forum na twoim profilu . A co do mdłości to nie zapowiada sie zeby szybko sie skonczyły im bardziej zaawansowana ciaza tym bedzie gorzej nom ale coz takie uroki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justik 23 napisał(a):
trzeba zrobic suwaczek i wkleic w ustawieniach forum na twoim profilu . A co do mdłości to nie zapowiada sie zeby szybko sie skonczyły im bardziej zaawansowana ciaza tym bedzie gorzej nom ale coz takie uroki 😉

Pozwolę sobie dodać, że suwaczki znajdziesz np. na http://www.naobcasach.pl/d.155.Suwaczki_ciazowe.html
Po ukończeniu tworzenia suwaczka podany kod wklej w swoim profilu, któraś z dziewczyn bardzo ładnie zredagowała instrukcję, więc poszukaj jak masz chwilkę, pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
justik 23 napisał(a):
trzeba zrobic suwaczek i wkleic w ustawieniach forum na twoim profilu . A co do mdłości to nie zapowiada sie zeby szybko sie skonczyły im bardziej zaawansowana ciaza tym bedzie gorzej nom ale coz takie uroki 😉

Pozwolę sobie dodać, że suwaczki znajdziesz np. na http://www.naobcasach.pl/d.155.Suwaczki_ciazowe.html
Po ukończeniu tworzenia suwaczka podany kod wklej w swoim profilu, któraś z dziewczyn bardzo ładnie zredagowała instrukcję, więc poszukaj jak masz chwilkę, pozdrawiam 🙂


Wchodzisz w Mój profil -> Forum -> kod wklejasz w: Podpis.
Powodzenia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
hej Ciężarówki 🙂 🙂

kurcze, już następne "pokolenie" majowych dzieciaczków 🙂 powiem Wam, że fajnie się rodzi w maju. Przez zimę brzuch zbytnio nie przeszkadza, bo jeszcze duży nie urośnie. A na wiosnę można dumnie bęben wypiąć 🙃 🙃 Przez całe lato można z dzieckiem na spacery latać i korzystać ze słoneczka 🙂 🙂 wg mnie maj to najlepszy miesiąc na poród 😉

Nie kojarzycie może, czy jest wśród Was jakaś Monika z Lublina? 😎


Witaj!
Moja mama tez twierdzi, że maj to najlepszy miesiąc na rodzenie więc chyba jesteśmy szczęściarami wszystkie 🙃
Moniki nie kojarzę ale gdyby się pojawiła to dam znać, że jej szukałaś 🙂
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
A co do mdłości to nie zapowiada sie zeby szybko sie skonczyły im bardziej zaawansowana ciaza tym bedzie gorzej nom ale coz takie uroki 😉


justiks, trochę optymizmu! 🙂 ja wymiotowałam od 5 tygodnia ciąży. I tuż po tym, jak zaczęłam czuć ruchy dziecka - czyli w okolicach 16 tygodnia - nudności ustały. I do samego końca ciąży nie zwymiotowałam już ani razu (nie licząc zatrucia pokarmowego na święta Bożego Narodzenia u teściów... 🤢)

tak więc uszy do góry - wcale nie będzie tak źle! 🙂 🙂

Barrakuda, czy ja Cię nie kojarzę z innego wątku? jakieś deja'vu mam...

A! Kobietki, ja wiem, że jeszcze duuużo za wcześnie na zainteresowanie tematem rozszerzania diet u dzieciaków, ale jakby któraś z Was znalazła w jakiejś gazecie ciekawy przepis na jakąś zupkę, deserek albo obiadek, to zapraszam na bloga czerwcówek 2010 (link w suwaczkach pod moją wypowiedzią). Blog jest o tyle fajny, że jak jakaś Mamusia chce "publikować" przepisy czy jakieś ciekawe informacje dotyczące żywienia dzieci, to może to robić pod własnym nickiem - wystarczy tylko sobie założyć konto na gmail.com i dać mi znać 😉 więc jeżeli którejś z Was się nudzi, to zapraszamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Barakuda napisał(a):
justik 23 napisał(a):
trzeba zrobic suwaczek i wkleic w ustawieniach forum na twoim profilu . A co do mdłości to nie zapowiada sie zeby szybko sie skonczyły im bardziej zaawansowana ciaza tym bedzie gorzej nom ale coz takie uroki 😉

Pozwolę sobie dodać, że suwaczki znajdziesz np. na http://www.naobcasach.pl/d.155.Suwaczki_ciazowe.html
Po ukończeniu tworzenia suwaczka podany kod wklej w swoim profilu, któraś z dziewczyn bardzo ładnie zredagowała instrukcję, więc poszukaj jak masz chwilkę, pozdrawiam 🙂


Wchodzisz w Mój profil -> Forum -> kod wklejasz w: Podpis.
Powodzenia! 🙂


ha i znowu widzę współpracę "starych" forumowiczek ( bo przecież był taki czas gdy regularnie byłyśmy tu chyba tylko w sześć...) Fajnie, że wątek się rozrasta, fajnie ,że dochodzą nowe dziewczyny i mam nadzieję, ze będzie nas jeszcze więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...