Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie przeraża pierwsza kapiel- tego boje sie najbardziej 😲 😲 wiec chce sobie ułatwic nia kupujac ta gabke zawsze moge sobie połozyc na niej dziecko bo jest fajnie wyprofilowana a pozniej jak juz wparawy nabiore i dziecko nie bedzie takie malutkie i kruchutkie to na pieluszce tetrowej w wanience bede je kladła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

tez sie zastanawiała wlasnie nad termometrem, w tym linku co podałam ten facet ma jakis taki elektroniczny do czoła i ucha-za 74zł, droga sprawa ale z tymi zwykłymi za 10zł elektronicznymi to ja sama mam problem bo one jakies niedokladne sa! czlowiek do rteciowych sie przyzwyczail a juz w aptekach ich nie ma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałam ze Aventa są dobre a najlepsze podobno- Tommee Tippee !!!!!!
Moja kolezanka ich uzywa, chwali sobie, cena wysoka ale atesty wszystkie spelnia i tes smoczek uformowany tak jak sutek kobiety! takze mowi ze jej oskar nie chce z aventa pic tylko tego tommeego sobie uwidzial, bo ona piersia karmi ale dokarmia jeszce modyfikowanym bo za malo pokarmu ma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam połoznych na nastepnej wizycie u lekarza one mi poradza! bo widze ze sa mieszane zdania na ten temat na forach! i z pampersa nie ma z odkrytym pepkiem, z belle heepy sie sprawdzaja!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pępek nie jest tak przerażający jak sobie wyobraża każda mama w ciąży. Normalne pieluszki można spokojnie wywijać i na pewno nie zaszkodzi to pępuszkowi. Pępek odpada do 2 tygodnia, własnie dzwoniłam do kumpeli i mi mowiła ze jej malemu odpadł po dwóch dniach takze nie było sensy używania specjalnych pieluszek! to jest indywidualna sprawa kazdej mamusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiullla, te pampersy na pępek nie będą Ci potrzebne wcale a wcale! Moja szwagierka co teraz rodziła, zakłada zwykłe, taki najmniejszy rozmiar i pampersy wcale do tego pępka nawet nie dochodzą przecież! Widziałaś pampersy an pół brzucha? hehe... a swoja drogą ta mała mojej szwagierki to ma ostry ten kikut, wystaje jej strasznie wysoko nad brzuszek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam pieluszki bella happy i dopiero w domu odkryłam, że mają wycięcie 🙂 i powiem Wam coś jeszcze- na imieninach u koleżanki rozmawiałam z dwoma młodziutkimi mamami i co mi powiedziały? że pępek nie powinien mieć mokro, ale to nie znaczy, że nie wolno go moczyć! 🤪 nie trzeba panikować, jak się go zmoczy podczas kąpieli, co więcej: przemywanie spirytusem wcale nie jest konieczne i nawet nie przyspiesza odpadania... 🤔 (przemywać będę, bo jakoś mam przekonanie od zawsze do dezynfekcji ranek). Co do pępuszka to tyle chyba... a, i jeszcze coś, pampersiki czasem sięgają powyżej pępka, bo dzieci niektóre są maluteńkie... i chociaż rozmiar odpowiada, to jednak jakoś duże są... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pieluszek tetrowych kupiłam 21zwykłych i 1z nadrukiem, myślałam, że wystarczy mi ich z 5, ale jak się naczytałam- dziecku się uleje, golaska położysz, wanienkę wyłożysz, okryjesz, itd. i jakaś powiedziała, że miała 40 i korzyść z tego taka była, że mogła sobie pozwolić na pranie co drugi dzień... 🤪 więc zamówiłam sobie 20 pieluszek przez internet i wyszło wraz taniej niż w sklepie. Myślę, że 40 to przesada, więc ja na tych moich poprzestanę, tylko flanelowych dokupię kolejne trzy.
Gąbeczkę do wanienki powinno się wyparzyć przed kąpielą. Fakt, że zarazki się zbierają w niej- tak jak i w myjkach, ale jeśli po użyciu się wypierze/wyparzy i wysuszy, to jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie racje, w sumie to nie poczytałam o tych pieluchach. Kupiłam zwykłe pampersy 43 szt. Miałam wziąć 3 x 43szt. ale wiem że czasami dzieciaki mają uczulenie i może być potrzeba zmiany. A tetrowych wziełam 6 szt. Ufff także Luna dziś byłaś moją inspiracją i motywacją 😆. Zamówiłam wszystkie pierdółki. także do pełni szczęścia brak tylko wózka. Aha. Rodzimy w czerwcu, co w takim razie bierzecie do wózka: pościel czy te kombinezoniki polarowe i kocyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka zgadzam się z tobą co do pampersów też mam te z belly happy z wycieńciem 42szt tam są i zgadzam się że są różne dzieci jeśli małe np.wcześniaki to wiem że nie które pampersy sięgają ponad pępek widziałam na własne oczy gdyż kumpela urodziła 2 marca długi mały był 50cm i pampersy sięgały powyzej pępka i miała też z tym otworkiem a ta paczka na 5 dni jej starczyła kikut odpadł po 4dniach i potem kupiła już normalne pampersy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytac o te pieluszki ale i tak ich nie kupie, moim zdaniem są zbedne 😉.
Kasienkaks- to zalezy od wozka, w moim jest mieciutki materacyk (wkładeczka-mozna ja wyciagnac) w komplecie dostalam tez kocyk, mysle ze na razie mi to wystarczy, jak cieplutko to zazwyczaj pieluszka sie przykrywa a na chlodniejsze dni grubszy kocyk! a na jesien to juz pozniej sie bede martwic, pewnie jakis kombinezonik 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki, ale sie rozpisałyście musiałam kilka stron nadrobić 🙂
Co do witamin pharmaton matruelle zdarzyło mi sie je kupić w Warszawie naewt po 50zł więc lunaaa u ciebie naprawdę tanio kupujesz. Jeśli chodzi o kąpanie ja zastanawiam się nad leżaczkiem tylko jeszcze nie wiem czy plastikowym tzw.foczką czy taki wyłożony materiałem, ale chyba przemawia za mną ten drugi. Wogóle to choruję na wanienkę bebe jou takie z wbudowanym termometrem, butelkami na szampon i płyn do kąpieli ale ta cena, więc odpuszczę. Jestem też tego samego zdania co lunaaa nie będę kupowała pileuch z wycięciem zawsze normalnego pampersa można zawinąć, po co bawić się jeszcze w takie z dziurką, ale to już indywidualna sprawa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂 ja własnie pałaszuję śniadanko 🙂

Dorota552 ja się zastanawiałam nad kremem z filtrem, ale na zastanawianiu się skończyło... wiem, że trzeba jakiś naprawdę duże filtr na buźkę i nawet na rączki... ale muszę popytać w aptece, albo połazić po forach...zapytam jeszcze siostry bo jej Niunia urodziła się w sierpniu więc też musiała ją czymś smarować a ja nie patrzyłam czym 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...