Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wątróbka przez to że jest bardzo bogata w wit A ,która w nadmiarze uszkadza płód (może powodować deformacje), ja na przykład w pierwszej ciąży stosując witaminy dla ciężarówek miałam zakaz wątróbki by właśnie tej witaminki nie przedawkować. Problem jest taki,że organizm nie pozbywa się jej nadmiaru jak np wit C z moczem tylko magazynuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzięki Luna jakbym miała bliżej napewno bym się wprosiła 🙂
NIe no bez przesady nie dajmy sie zwariować ale o tej wątróbce wyczytałam gdzieś na początku ciąży i tak mi się w głowie utrwaliło bo lubię a to co lubię a jest zakazane to pamiętam. Być może źródło z którego to wyczytałam było niedoinformowane a niestety sporo takich jest.
Mam książkę w krótej praktycznie wszystko jest zakazane a w domu lepiej tylko leżeć i pachnieć bo naewt temperatura zkuchenki gazowej czy płyty może zaszkodzić.
Co do cebuli to jest zakazana ale podczas karmienia-tak wyczytałam wczoraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawe... ale nie będę tego komęntowąć! tak samo jak tego że w patologicznych rodzinach gdzie kobieta pali i piję w czasie ciąży rodzi zdrowe dzieci a w rodzinach gdzie się dmucha i chucha chore!!! Niesprawiedliwość prawda- bo jak to inaczej wyjaśnić??? bo raczej nie medycznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam te poradniki dla kobiet ciężarnych bo lubię być doinformowana ale czasami jedno zaprzecza drugiemu! każdy poradnik inaczej wypowiada się na dany temat!
kobieta pragnąca dziecka nie chce go skrzywdzić ale manipulacja jaką się stosuje w dzisiejszych czasach jest oszałamiająca i tak naprawdę nie wiadomo komu wierzyć i ufać. Głupi przykład z kosmetykami dla dzieci.... każdy chwali swoje by jak najwięcej sprzedać, w poradniku firmy Nivea jest inny sposób kąpania niemowlaka a w poradniku pampersa jeszcze inny- który wybrać??/ Chyba każda z Nas wie najlepiej co jest dobre dla niej i dla jej dziecka!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie ale jak sie je czyta coś nie coś z tych głupot zostaje w głowie.
Ja wyczytałam gdzieś że nie można np siadać po turecku bo dziecko pomyśli że czas porodu i może sie rozpocząć akcja porodowa- taka głupota samo przez sie wiadomoż że to nie możliwe ale w głowie zostało i ostatnio jak byłam u ginki wdrapawszy sie na samolot zastanawiałam sie czy czasem zaraz nie urodzę bo nogi rozłożone 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ciążą rzucałam palenie, rzuciłam na pół roku, później znowu zaczęłam palić ale slimy i to 3-6 fajek dziennie. A pierwszą oznaką ciąży było poranne wymiotowanko po papierosie od tamtej pory uraz pozostał i wstręt do papierosów! To samo z alkoholem który strasznie mi śmierdzi 😞 mam nadzieje że do nałogu nikotynowego już nie wrócę a jak nawet to nie prędko bo zamierzam karmić cycem 😉
A jak u was było mamy wśród nas nałogowego palacza??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie to dziwna akcja była z tymi fajkami. W sumię popalam od 8 klasy, ale nie potrafiłam się nigdy wciągnąć. Ramkę Vouq'ów miałam na trzy tygodnie czasami. Ale jak szłam wieczorem z psem to musiałam zaćmić bo mi brakowało strasznie. O żadnej innej porze dnia nie ciągneło mnie do nich. I muszę się przyznać że w ciąży na początku parę razy się zaciągnęłam , ale to w chwili mega, mega stresu i nie żałuję bo taka dawka to mi się nawet dobrze nie rozeszła po organiźmie. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Kasienkas to tak lajtowo z tym Twoimi papieroskami 🙂
Znam dużo dziewczyn które nie potrafiły zerwać z nałogiem w czasie ciąży 😞 !!!
Mój mąż by mnie chyba ubiczował jak by nie teraz z fajką zobaczył, tym bardziej że nigdy nie palił i zawsze mnie gonił jak zkopciłam koło niego 😁 ale już pare lat temu mu obiecałam i przysięgłam że jak zajdę w ciąże to rzucę 🙂 i jest teraz przeszczęśliwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się niestety nie wypowiem bo palić prestałam już wieki temu, ale mój Małżonek kopci.
Co prawda nie przy mnie ale jadnak chciałabym aby rzucił ale prowadznie własnej firmy to jest prawie nieustanny mega stres i jakoś mu na razie odpuszczam

Zmykam dziewczyny, lecę na pozctę i na zakupki uzupełnić kilka drobiazgów które brakują Dzidzi.
Miłego wieczorku i do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no z wątróbką to ja się wstrzymuje bo wiem w czym ile wit A jest i ile tego jem, także jakbym nie wzięła witaminki ciążowej pewnie bym się na wątróbkę skusiła,ale mój małżonek nie cierpi ani jej zapachu gdy ją przyrządzam ani samych podrobów więc sprawa rozwiązana. Jeśli chodzi o to,że w patologicznych rodzinkach rodzą się zdrowe dzieci...że tak powiem szczęście głupiego, opowiem Wam jedna z historii z patologii ciąży jak leżałam ze skurczami z córcią. Przywieziono kiedyś kobiete pijaną w 3 dupy,że się tak wyrażę ,w 9 miesiącu, została pchnięta nożem przez pijanego męża w brzuch 3krotnie, dziecku nic się nie stało,urodziło się zdrowe - to skrajna patologia, a ze mną na oddziale leżała kobieta po 8 poronieniach, plamiła i krwawiła cały czas, patrzyłyśmy na nią z dziewczynami z takim współczuciem, to była jej ostatnia ciąża- ostatnia szansa, płakała codziennie jak tylko krew robiła się jasnoczerwona... mąż ją odwiedzał codziennie, tak bardzo chcieli tego dziecka, powiem Wam,że wtedy doleżała i miała zdrową dzidzie,ale ile musiała się nacierpieć w drodze do macierzyństwa, tak to właśnie bywa z niesprawiedliwością 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale żeście popisały, dopiero co nadrobiłam zaległości.

Ja też zaliczyłam spacerek w ten piękny dzionek.Przyszła moja paczka od " r_p " z allegro. Wszystko o.k. Polecam sprzedawcę. Ja mam już wszystko oprócz wanienki, termometru do ciałka, niani elektr., wózka, stanika, laktatora.
A powiedzcie mi czy macie już złożone łóżeczka ? Ja kupiłam już dawno ale w sumie nie wiem kiedy kazać chłopu je złożyć - a to raczej trzeba wcześniej żeby wywietrzało no nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris25- To cieszę się że paczka doszła i że zadowolona jesteś 🙂 co do łóżeczka to ja zamierzam je rozłożyć na początku czerwca ale znając mnie pewnie uczynię to wcześniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...