Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czyli to wapno można pic bo ja też mam w domu takie o smaku pomaranczowym i się zastanawiam czy moge je wypic ale uspokoiłaś mnie i dziś wypije sobie 🙂
Co do piersi to ja mam sucho na razie czasami z jednej coś mi białego polatuje 🙂A jak tam wasze sutki ja mam w jednej troche wklęsłą brodawke i staram się ją wyciągac i masowac w ogóle pod prysznicem jak jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🤪nio ja mam na 1 czerwca a wczesniej z okresu wynikało na 7 czerwca , z tym ze pani doktor mi powiedziała ze nie wyklucza ze mały przyjdzie na świat w połowie maja

mały tak bombarduje ze nie daje spac do 2 w nocy , & rano pobudka bo juz wstaje i atak na matke 😁 kopie po żebrach pcha sie pod cycka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martwie sie tą brodawką czy dam rade z niej karmic czy maly uchwyci chyba że tą nakładkę założe bądz laktator mi wyciągnie troszke niewiem
Nequitia no dziś zobaczysz co ci powie może inny termin przewidzi twoja gin bo to się zmienia nonstop jak się patrzy na usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jest o tyle zwariowana sytuacja że przy nieregularnych cyklach ostatni okres miałam w maju 😮 🙂 i zaszłam w ciążę po 4 miesiącach braku owulacji 🤢 więc troszkę powalone ☺️ z tego majowego okresu pani doktor ustaliła termin na około 30 czerwca... no ale jak widać Skarbek mój jest troszeczkę starszy i bardziej rozwinięty niż myślała pani doktor, zresztą zmieniłam lekarza i ta ginka nowa jak mi dała skierowanie na usg to napisała że jestem w 42(wynikało z okresu)/25(wynikało z karty ciąży) tygodniu ciąży... a było to trzy tygodnie temu, po usg okazało się że to co najmniej 30 tydzień... ciekawe co wyjdzie na wizycie 😁

a do tego gina idę za tydzień, nie dzisiaj.... chociaż wolałabym dziś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no trzeba będzie bo co innego nam pozostało 😮 czytałam o karmieniu i tam pisało że jak ściągasz mleko laktatorem to on wydłuża je troche ale na początku będzie ciężko cos czuje 😞
Nika 1306 nie martw się jakoś damy rade trzeba byc dobrej mysli jak chce się karmic piersią 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też myślę o tych brodawkach wklęsłych i się zastanawiam jakie ja mam 🤨 wpisywałam na google ale nie ma przedstawionej ilustracji żadnej... a takie brodawki różnią się w budowie ponoć... tyle wyczytałam...

Czy te brodawki tak wyglądają?

(tu było zdjęcie, ale zostało usunięte) hmmm tak żeby sens wypowiedzi był zachowany 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
Ja też myślę o tych brodawkach wklęsłych i się zastanawiam jakie ja mam 🤨 wpisywałam na google ale nie ma przedstawionej ilustracji żadnej... a takie brodawki różnią się w budowie ponoć... tyle wyczytałam...

Czy te brodawki tak wyglądają?






hahahah nequitia jestes prze-model!!!!!! 😁 no rozumiem gloych chlopw ogladac ale babsie dojki 😉
swoja droga przeca np jak robi ci sie zimno to one stercza-czy to znaczy ze te plaskie nie stercza? czy moze stercza ale nie wystarczajaco by karmic???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie ale zdjęcie usunę bo wyczytałam że tam są prawa autorskie, posłużyło nam w ramach edukacyjnych i usuwam bo się boję 😁
ciezarnabebe jak mnie coś zainteresuje to mogę i nawet gołe babki oglądać, byle by ciekawość zaspokoić 🙃 haha a ta fota nie jest taka zła... wręcz taki artistic akt, więc można ją popodziwiać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
Słuchajcie ale zdjęcie usunę bo wyczytałam że tam są prawa autorskie, posłużyło nam w ramach edukacyjnych i usuwam bo się boję 😁
ciezarnabebe jak mnie coś zainteresuje to mogę i nawet gołe babki oglądać, byle by ciekawość zaspokoić 🙃 haha a ta fota nie jest taka zła... wręcz taki artistic akt, więc można ją popodziwiać 😉


swoja droga szkoda ze o meskich tak powiedziec nie mozna 😜 😎 😁 ze takich nie potrafia zrobic hahahaha


kciuk dla ciebie bo mialam handre a mam banana od ucha do ucha


ty o kurde ten link zostal u mnie hahahaha 🙂 tez usuwam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe .. nie mogę powiedzieć, że nie ma artystycznych zdjęć męskich w internecie bo są niektóre ładne bardziej inne mniej, ale są 🙂 A tak w ogóle to nie łap chandry bo się nie opłaca 😜 lepiej być wesołym i uśmiechniętym człowiekiem 😁

Jak się pisze handra? chandra? zawsze myślałam, że samo H a tutaj podkreśla, że niby błędna pisownia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzuszki widze ze nowe tematy sie z rana wykluły ;-)
Nequitia- jestes moim pocieszeniem 🙂 bo ja tez z tym terminem porodu to mam troche doła! Zawsze miałam nieregularne miesiaczki i ciezko cokolwiek ustalic !A kochalismy sie czesto ☺️ bo ciąża była planowana... Pierwszy termin porodu (ten miesiaczkowy) miałam na 11 czerwca, przy usg połowkowym wyszło że mam na 17 czerwca a teraz na ostatnim usg wyszło ze na 19 czerwca! Szczerze to nie wiem do którego terminu mam sie stosowac???? Jak tygodnie sobie wyliczac?? paranoja???!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikaanka napisał(a):
Witam 🙂 Luna, tak sobie myślę, że dzidzia już przed Tobą wiedziała jakie zapasy masz, więc oczywiste było, że będzie dziewczynka! 😉 jak tam nastawienie męża? doszliście do porozumienia z imieniem?


Pewnie tak 🙂 cwana bestia z tej mojej niuni, tyle w niepewnosci trzymała 😆 ale niespodzianka sie udala 😁
Co do imienia były zgrzyty 🤢 musiałam odstapic od Nastki.. 😠 Mąż powiedział ze jak druga córa bedzie to ja tak nazwe a teraz to on nie chce! Wypisaliśmy kazdy na swojej kartce imona ktore nam sie podobaja, oczywiście moje prawie zadne nie przypadło mu do gustu 🥴!!! Ale wybraliśmy wspólnie 3 imiona i teraz zastanawiam sie które wybrać! Jestem zdecydowana na 80% na jedno ale mam jeszce troche czasu by sie z nim oswoić 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do piersi to ja mam ogromne ☺️- rozmiar E (przed ciąża C-D) Sutki duże wypukłe ale siary jeszcze nie mam, nic mi z nich nie wycieka i modle sie bym miała pokarm bo chce karmic piersią! A co do wklęsłych sutek to słyszałam ze poczatki karmienia są ciezkie, towarzyszom temu nerwy zazwyczaj przy pierwszym szpitalnym karmieniu ale potem sutek staje sie normalny (dużo pomaga wlasnie odsysanie)! Wcale nie musi tak byc w waszym przypadku, kazda kobieta jet inna, sa jeszce 2 miesiace wiec duzo czasu by sutki stały sie wypukłe- będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lunaaa86 cieszę się, że i Twój mąż się trochę oswoił i Ciebie nie stresuje 😉
Mi piersi też bardzo się powiększyły... aż się boję... 😁 ale rozstępy się pojawiły i coraz gorsze są mimo smarowania... a siara pojawiła się już w ok.20 tc!! 🤪 tak co kilka dni jakaś plameczka na piżamce w miejscu piersi, raz jednej, raz drugiej. teraz zdarza się przy luźnej koszulce, że prawie cały brzuch mam mokry- jak koszulka się przesunęła to rano głupio już zupełnie wyglądało.... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo widzę że dziś poruszamy tematy piersiowe 😁
Mi siara jeszcze się nie pojawiła i zaczynam sie martwić czy będę miała pokarm skoro niektórym z was pojawiła sie już ok 20tc. Mąż mnie pociesza że przy takich bimbałach raczej nie realne abym musiała karmić butelką ale przecież to nie od tego zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie martw się 🙂 prędzej z nerwów niż fizjologii można tego pokarmu nie mieć, a poza tym siara nie oznacza od razu zapewnienia o karmieniu piersią... Wiem, że niektóre kobiety dopiero np. dzień przed porodem pojawia się siara, a innym- jak dziecko zobaczą!! 🤪 dopiero miałam nad czym panikować, jak u mnie z cyca kapało, a brzuszek jeszcze niewyraźny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka widzę, że mamy podobnie mi siara też już koło 19 tygodnia zaczęła lecieć, ale były to malutkie plemeczki... zresztą się okazuje, że to wtedy nie był wcale 19 tydzień ale już nie mieszam haha teraz mam potok nocny z piersi ☺️ najgorsze jest jak w dzień poleci i tak jakoś nieswojo się robi w biustonoszu 🤨 no ale cóż, chyba wkładki laktacyjne już kupię żeby nie brudzić tak staników... 🙂

lunaaa86 miło jest być dla kogoś pocieszeniem 😉 ja też nie wiem już kiedy urodzę i na kiedy się nastawiać... moja "teściowa" się śmieje, że wyjdzie na to, że urodzę za tydzień 🤪 nie powiem, że mnie to uspakaja, ale też nie denerwuje bo co ja mogę poradzić 😁 ale myślę, że tak w połowie maja się po prostu spakuję do szpitala, tak na wszelki wypadek... haha torba może nawet miesiąc poleżeć, a jak się okaże, że faktycznie zacznę szybciej rodzić to nie będę latała i się pakowała na wariata 😁 a teraz podchodzę do tego z uśmiechem i myślę, że będzie niespodzianka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OMG! włączyłam sobie na youtube poród... i na dodatek jakiś taki zrypany...;/ w domu, w pokoiku, a koło babki stado ludzi, i jeszcze dziecięcy głosik- Mamusiu, widzimy główkę! MASAKRA, jak już bym w domu miała rodzić- czego absolutnie bym nie chciała, to jakoś tak w spokoju, intymnie... a nie robić jakieś party z tego... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...